Ožujak 28, 2024, 11:00:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cijepi li se tko protiv gripe?  (Posjeta: 7951 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #50 u: Prosinac 29, 2010, 13:43:56 poslijepodne »
Inače postoji jedna vrlo zanimljiva stvar a to je da je najbolja prevencija od gripe prehladit se, jedino takva prevencija ne djeluje dulje od 2-3 tjedna.

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #51 u: Prosinac 29, 2010, 13:47:51 poslijepodne »
Inače postoji jedna vrlo zanimljiva stvar a to je da je najbolja prevencija od gripe prehladit se, jedino takva prevencija ne djeluje dulje od 2-3 tjedna.

I tu ima istine!  :D

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #52 u: Prosinac 29, 2010, 13:55:28 poslijepodne »
Mislim da je cjepljenje protiv gripe totalna glupost, i usput bacanje proračunskog novca u vjetar... neznam koliko je love onaj "pajac" potrošio prošle godine na kupovinu cijepiva... umjesto da je tu lovu potrošio na teglicu meda za svaku familiju u RH

-po tom principu treba se cijepiti za sve živo što narušava imunitet  :roll:

Zdravo jedite i zdravo pijte; i nema frke  ;)
Izbjegavajte prozirne piliće, vodene šnicle, plastično povrče po trgovačkim centrima, i ne teba nikakvo cjepivo  :up:

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #53 u: Prosinac 29, 2010, 13:58:04 poslijepodne »
Mislim da je cjepljenje protiv gripe totalna glupost, i usput bacanje proračunskog novca u vjetar... neznam koliko je love onaj "pajac" potrošio prošle godine na kupovinu cijepiva... umjesto da je tu lovu potrošio na teglicu meda za svaku familiju u RH

-po tom principu treba se cijepiti za sve živo što narušava imunitet  :roll:

Zdravo jedite i zdravo pijte; i nema frke  ;)
Izbjegavajte prozirne piliće, vodene šnicle, plastično povrče po trgovačkim centrima, i ne teba nikakvo cjepivo  :up:

Eto, i to čovjek ima pravo... Najbolje obrana je protunapad! :D

Ali, postoje i tu kronični bolesnici i starije osobe koje se nažalost trebaju cjepiti. Malo crnog humora... A mogla bi država uštediti i da ih ne cijepi pa čekati da ima manje penzionera! :D :D Šalim se!

Ironija je da nije potrošeno toliko puno para na kupnju cjepiva, koliko je potrošeno na spaljivanje tog istog cjepiva!  :o

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #54 u: Prosinac 29, 2010, 13:59:26 poslijepodne »
Trudnoca je fiziolosko stanje, ne patolosko. Moram sest puta pisati jer ti ni tri put nije dovoljno?? Covjek je umro od komplikacija uzrokovanih infekcijom virusom gripe, usao je u akutni respiratorni distresni sindrom. Dodatak koji je bio u lanjskom cjepivu je svakako bio testiran, inace ne bi bio u cjepivu i koristio se i prije i koristit ce se i dalje... i to nije bio u cjepivima svih proizvodjaca, u cjepivu koje je Milinovic kupio nije bilo tog dodatka, ali negativna kampanja je napravila svoje i ljudi se nisu cijepili. Iako se uglavnom ne slazem s njim, moram se sloziti s njim u izjavi da su se lani ljudi cijepili da novinari nisu napravili sranje, ove godine bi bilo puno lakse.
Pomocu cijepljenja je covjecanstvo postiglo da neke bolesti vise ni ne postoje i da se vise na njih ni ne cijepi. Svi koji imate klince, cijepili su ih jos u rodilistu na dosta toga... na viruse koji su zarazniji i opasniji od HIV-a, ili ste i to preskocili? :D Mislim, znam da niste, ali nejasna mi tolika fama oko cjepiva za sezonsku gripu.  -?

Ako ne vjerujete meni, evo iz novina:

"Svinjska gripa uzela je i četvrtu žrtvu, javljeno je iz Stožera za praćenje pojavnosti nove gripe a koje potpisuje ministar Milinović. Pacijent mlađe dobi (33 godine) je petog dana bolesti u iznimno teškom stanju premješten iz OB Sisak u Kliniku za zarazne bolesti "Dr. Fran Mihaljević. Dijagnoza - primarna influenca i pneumonija, te ARDS (akutni respiratorni distres).

''Muškarac koji je preminuo bolovao je oko dva tjedna, od toga je desetak dana bio u Klinici 'Fran Mihaljević', gdje su se borili za njegov život. Nije bolovao ni od koje kronične ili neke druge bolesti'', izjavio je za Jutarnji list prof. Ilija Kuzman.

Ministar Milinović potvrdio je da je riječ o osobi koja nije bila lošeg zdravstvenog stanja, no da se komplikacije mogu dogoditi i kod zdravih ljudi"
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2010, 14:03:33 poslijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #55 u: Prosinac 29, 2010, 14:06:12 poslijepodne »
A vjerujem da i svi imate famozni okrugli ožiljak na ruci od cjepljenja. Sjećam se da sam tokom osnovne škole cjepljen bar 10 puta, ne znam po čemu bi ovo bilo drugačije.

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #56 u: Prosinac 29, 2010, 14:06:48 poslijepodne »
Trudnoca je fiziolosko stanje, ne patolosko.

 :D :D :D


Moram sest puta pisati jer ti ni tri put nije dovoljno?? Covjek je umro od komplikacija uzrokovanih infekcijom virusom gripe, usao je u akutni respiratorni distresni sindrom.

Oprosti, malo si me zbunio, umro je od gripe, ili posljedica koje je napravila gripa?  :roll:

Dodatak koji je bio u lanjskom cjepivu je svakako bio testiran, inace ne bi bio u cjepivu i koristio se i prije i koristit ce se i dalje... i to nije bio u cjepivima svih proizvodjaca, u cjepivu koje je Milinovic kupio nije bilo tog dodatka, ali negativna kampanja je napravila svoje i ljudi se nisu cijepili. Iako se uglavnom ne slazem s njim, moram se sloziti s njim u izjavi da su se lani ljudi cijepili da novinari nisu napravili sranje, ove godine bi bilo puno lakse.

Koliko ljudi si tokom lanjske sezone cijepio, koji fax si išao, koja specijalizaciju si specijaliziorao? Naravno, ako smijem znati?

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #57 u: Prosinac 29, 2010, 14:08:06 poslijepodne »
A vjerujem da i svi imate famozni okrugli ožiljak na ruci od cjepljenja. Sjećam se da sam tokom osnovne škole cjepljen bar 10 puta, ne znam po čemu bi ovo bilo drugačije.

Jer nisu sve bolesti nastale virusom... Ima tu bakterija, malformiranosti, tumori...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #58 u: Prosinac 29, 2010, 14:10:24 poslijepodne »
Ovaj ožiljak na ramenu je mislim za TBC, ali 90% cjepiva su baš za virusne bolesti, tipa Rubeola, Ospice, itd...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #59 u: Prosinac 29, 2010, 14:12:44 poslijepodne »
Ma nije umro od gripe, ubila ga promaja i sedenje na ladnom betonu. Ja idem na akvaristicki faks, to mi dovoljno.  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #60 u: Prosinac 29, 2010, 14:15:05 poslijepodne »
xlavier, ne umre nikad čovjek od bolesti. Niti od raka, niti od srčanog udara, niti od gripe, niti upaće pluća...

Umre jer mu otkažu organi (primjerice pluća kod gripe) i onda se uguši. A razlog otkazivanja pluća je virus gripe.

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #61 u: Prosinac 29, 2010, 14:17:19 poslijepodne »
Ovaj ožiljak na ramenu je mislim za TBC, ali 90% cjepiva su baš za virusne bolesti, tipa Rubeola, Ospice, itd...

Tako nešto... I te bolesti su "istrebljene" jer nemaju sposobnost mutiranja... A gripa, koja iz godine u godinu mjenja oblik, ona se ne može istrijebiti. Nažalost, epidemiolozi iz godine u godinu očekuju novi soj gripe, prema kojem će ptičja, svinjska i ove dosadašnje gripe biti samo zrno pijeska u akvariju od 500 l! :D E ta će biti nešto kao ona Španjolska, potamanit će nas svih!   :'(


Ma nije umro od gripe, ubila ga promaja i sedenje na ladnom betonu. Ja idem na akvaristicki faks, to mi dovoljno.  :D

Vjeruj mi bolje da se kloniš ovakvih fakulteta... :( Pa kada zapravo skužiš da dr. više baš i nije stalo do razno raznih zakletva, već samo da li će od farmaceuta dobiti auto ili jahtu. :(

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #62 u: Prosinac 29, 2010, 14:19:38 poslijepodne »
xlavier, ne umre nikad čovjek od bolesti. Niti od raka, niti od srčanog udara, niti od gripe, niti upaće pluća...

Umre jer mu otkažu organi (primjerice pluća kod gripe) i onda se uguši. A razlog otkazivanja pluća je virus gripe.

Gripa ne napada pluća! ;)
Upala pluća, da smrt je od upale pluća. Jer ona direkt napada samo pluća.
Rak, da smrt je od raka, jer je pojeo neki organ.

HIV, ne umireš od virusa HIV, ili njegove bolesti side, umireš od posljedica koje napravi taj virus i ta bolest

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #63 u: Prosinac 29, 2010, 14:20:14 poslijepodne »
Totalna glupost. Pogotovo npr. u jedinici za intezivno lijecenje klinke Fran Mihaljevic. Doktori koji dobivaju satovi i jahte su na zimovanju u Austriji, ovi zivot svoj tamo ostavljaju.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #64 u: Prosinac 29, 2010, 14:21:26 poslijepodne »
Totalna glupost. Pogotovo npr. u jedinici za intezivno lijecenje klinke Fran Mihaljevic. Doktori koji dobivaju satovi i jahte su na zimovanju u Austriji, ovi zivot svoj tamo ostavljaju.

To je jedan od razloga zašto neki ljudi više nisu dr.! ;)
A koliko toga ima da se uopće ne zna! :O

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #65 u: Prosinac 29, 2010, 14:24:31 poslijepodne »
daj ti cigane doktorski , prestani zajebavat nevin narod i idi cepi ljude :D :D

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #66 u: Prosinac 29, 2010, 14:25:34 poslijepodne »
Razlika je da prije 40-60 godina nismo znali šta je to Farmaceutska industrija i njihov "modus operandi" ...danas je to malo drukčije.

-Sva cjepiva (TBC,Rubeola itd...) koja su izmišljena u dobi prije nastajanja velikih farmaceutskih korporacija, bila su naj vjerojatnije razvijena sa ciljem da se pomogne Čovjeku... što za ove sada i nisam baš toliko siguran  ;)  ...pa zašto onda riskirati ???

Širom svjeta ima ja mislim dovoljno dokaza o neetičnosti gore imenovanih korporacija i njihovim psinama po čovječanstvu:
http://www.encognitive.com/node/1196

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #67 u: Prosinac 29, 2010, 14:28:11 poslijepodne »
Gripa "napada" pluca. I kod raka i "pojedanja organa" uvijek na kraju otkazu srce ili pluca pa onda su to i jedini uzroci smrti? Po toj logici i kad te metak pogodi ne umires od toga sto te netko nastrijelio deer slugom... mislim to je vec filozofska rasprava koja nema veze s temom, zasto bi zadnja stavka u patofizioloskom slijdu bila odgovorna, a ne noksa. Bitno je da kod infekcije virusom H1N1 kod mladih i snaznih ljudi dolazi cesto do teze klinicke slike nego kod infekcije drugim sojevima virusa gripe sto ti ignoriras i skreces temu u druge vode.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #68 u: Prosinac 29, 2010, 14:32:32 poslijepodne »
daj ti cigane doktorski , prestani zajebavat nevin narod i idi cepi ljude :D :D

Ne pada mi na pamet. Ima dobrih savjeta u ovoj temi i upravo se spremam za popodnevnu dezinfekciju unutarnjih organa travaricom, dolazi mi ekipa... mozda i necu uspjeti u naumu, ali nista me ne kosta da probam. A ako ne uspijem iz prvog pokusaja, proklet bio ako ne pokusam opet. I opet. I opet. I opet. :D

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #69 u: Prosinac 29, 2010, 14:36:01 poslijepodne »
ja jedva čekam novu da se resetiram s kumom... nema gripe kaj će me nakon toga smandrat :D :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #70 u: Prosinac 29, 2010, 14:41:05 poslijepodne »
Ako se i usudi, pripitomit ces je ti za ostalu populaciju da bude macji kasalj!  ;) :D :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #71 u: Prosinac 29, 2010, 14:43:30 poslijepodne »


Gripa ne napada pluća! ;)
Upala pluća, da smrt je od upale pluća. Jer ona direkt napada samo pluća.
Rak, da smrt je od raka, jer je pojeo neki organ.
HIV, ne umireš od virusa HIV, ili njegove bolesti side, umireš od posljedica koje napravi taj virus i ta bolest


Virusna upala pluća izazvana virusom H1N1 je dosta česta komplikacija kod nove gripe, baš taj virus napada pluća.
A od HIV-a i side nije još u povijesti umrla niti jedna osoba, niti direktno od posljedica side.
Umreš recimo od obične prehlade jer nemaš imunitet koji je HIV uništio

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #72 u: Prosinac 29, 2010, 14:44:04 poslijepodne »
jašta...
domaćim špekom, turopoljskim lukom, kineskim češnjakom i riječkom medicom ću je po fanfari  :clown:

PS. ako u sljedećih par mejseci riknem od svinjske, znajte da mi je ponestalo ponešto od gore navedenih sastojaka :D

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #73 u: Prosinac 29, 2010, 14:44:46 poslijepodne »
ja jedva čekam novu da se resetiram s kumom... nema gripe kaj će me nakon toga smandrat :D :D
sam pazi da nebude tilt prije reseta :D
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #74 u: Prosinac 29, 2010, 14:46:33 poslijepodne »
a ne, ja vozim tam, a žena natrag :D :D tak da unaprijed imam dozvolu za reset, bez tilta :diablolol: