Travanj 24, 2024, 06:02:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Hitno potrebna pomoc  (Posjeta: 2324 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Suad_tuzla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Hitno potrebna pomoc
« u: Kolovoz 16, 2010, 16:17:44 poslijepodne »
Evo ovako,imam akvarij 30 litara,atman hang on filter 450l/h,grijac atman 50w,dvije biljke,mangrovo drvo,dva kamena itd.
To se sve ciklira vec 17dana,problem je u tome sto mi se pojavljuje nesto kao bijela sluzava paucina u cosku akvarijuma,na staklu je kao tanji bijeli sloj,takodjer na priljepcima akvarija i cijevcici filtera,jednom je to bilo sve mozda 13ti dan pa sam ja to skido pa je sve plivalo u vodi i filter je vecinu pokupio i toga nije bilo vise,medjutim sad se opet pojavljuje.

Zelim da znam jeli to normalna pojava tokom cikliranja,ili je neka alga,neki mi govore prvo a neki drugo..zato sam se i prijavio ovdje da mi vi iskusni akvaristi pomognete..hvala unaprijed na odgovorima bio bih vam zahvalan..!!

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #1 u: Kolovoz 16, 2010, 17:06:31 poslijepodne »
Ako je po staklu, samo obriši staklo i to je to. Ako je baš kao paučina - možda od drveta? To je ok, ako možeš izvaditi drvo, opereš ga (stara četkica za zube čuda radi) i nema problema.
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Suad_tuzla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #2 u: Kolovoz 16, 2010, 17:17:44 poslijepodne »
drvo sam tek ubacio prije dva dana,a bilo mi je prije toga,znaci nije od drveta,bio sam ja to sve jednom izbriso i filter je pokupio ali se pocinje ponovo stvarati???

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #3 u: Kolovoz 16, 2010, 17:59:52 poslijepodne »
mislim da je to normalno, naravno ne u toj mjeri da recimo začepi filter.

Offline marijofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #4 u: Kolovoz 16, 2010, 18:26:33 poslijepodne »
ako unuta bude ancistrus, oni to bbožavaju

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #5 u: Kolovoz 16, 2010, 18:35:13 poslijepodne »
ako unuta bude ancistrus, oni to obožavaju

Potipisujem :up: :up: :up:

Offline Suad_tuzla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #6 u: Kolovoz 16, 2010, 18:47:59 poslijepodne »
pa hocel se to uvijek pojavljivati ili je rjesenje samo da to slanto ancitrus hapa xD

Offline Allijen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Kc
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #7 u: Kolovoz 16, 2010, 18:54:47 poslijepodne »
je i meni se to isto desilo na 50 l mislim da je bila plijesan anci nije htio ni taknut
al nakon mj dana čišćenja prestalo se pojavljivat znaći bez panike samo malo strpljenja

Offline Suad_tuzla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #8 u: Kolovoz 16, 2010, 19:02:17 poslijepodne »
je i meni se to isto desilo na 50 l mislim da je bila plijesan anci nije htio ni taknut
al nakon mj dana čišćenja prestalo se pojavljivat znaći bez panike samo malo strpljenja

hmm znaci nakon 30 dana cikliranja nebi trebalo vise da se pojavljuje jeli a do tad da cistim ??

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #9 u: Kolovoz 16, 2010, 21:11:43 poslijepodne »
Nema tu neki određeni rok. Kad sve dođe na svoje, nestat će (ili će se jako smanjiti), dotad čisti.  :afro:
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #10 u: Kolovoz 16, 2010, 22:59:35 poslijepodne »
Uf, ekipa me dobro podsjetila. U PP-ima ti nisam napisao da je možda stvarno u pitanju ta "paučina" koja dođe od panja i sl. pa se povlači po dnu/staklu i tako. Vele da ju ancistrusi i crni moliji obožavaju, ali - ako već i misliš nabavljati ancija skoro, onda bolje samo on. Moliji su pak preveliki i "prekotivi" za taj akvarij :up:
FILIP (Valpovo)

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #11 u: Kolovoz 16, 2010, 23:44:56 poslijepodne »
Nema tu neki određeni rok. Kad sve dođe na svoje, nestat će (ili će se jako smanjiti), dotad čisti.  :afro:
slažem se 100% al mislim da če ti i drvo stvori sluz oko sebe nakon par dana koja je također bezopasna i to pogotovo ako je tek sad stavljeno u vodu bez namakanja i prokuhavanja prije

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #12 u: Kolovoz 16, 2010, 23:50:56 poslijepodne »
mangrovina ne pušta sluz. sluz dolazi iz panja? izvadi ga i prokuhaj u slanoj vodi a onda ga ostavi da se namaće par dana u običnoj, ako je tako.

Offline Suad_tuzla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #13 u: Kolovoz 17, 2010, 10:48:09 prijepodne »
Nema tu neki određeni rok. Kad sve dođe na svoje, nestat će (ili će se jako smanjiti), dotad čisti.  :afro:
slažem se 100% al mislim da če ti i drvo stvori sluz oko sebe nakon par dana koja je također bezopasna i to pogotovo ako je tek sad stavljeno u vodu bez namakanja i prokuhavanja prije

ma nema taj panj nista stim,panj je bio u drugom akvariju vec mjesecima,i kad sam ga stavljo u svoj akvarij prokuho sam ga jos prije toga pola sata i skroz skroz malo je pustio boje...ja mislim da je to zbog cikliranja jos pa da ce doci sve na svoje mjesto kroz mjesec dva?? ko zna..u petak 21 dan cu pocistiti akvarij promjeniti 30% odstajale vode i ubaciti ancitrusa pa cemo viditi dalje :D do tad hvala vam :)

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #14 u: Kolovoz 17, 2010, 12:13:34 poslijepodne »
Nevezano za ovaj problem mislim da ti je filter prejak za ovu litrazu i stvarace ti preveliki cirkulaciju vode sto ribama nece dati mira...a to je problem za komunalce kao sto su molly i ancistrus...stavi samo malo soli pri izmjeni vode ali skroz malo, dobro je otopi prije nego je ubacis.
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline marijofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #15 u: Kolovoz 17, 2010, 22:55:15 poslijepodne »
Nevezano za ovaj problem mislim da ti je filter prejak za ovu litrazu i stvarace ti preveliki cirkulaciju vode sto ribama nece dati mira...a to je problem za komunalce kao sto su molly i ancistrus...stavi samo malo soli pri izmjeni vode ali skroz malo, dobro je otopi prije nego je ubacis.
ma anciću to nebi trebalo smetat

Offline Tanit

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno potrebna pomoc
« Odgovori #16 u: Kolovoz 18, 2010, 10:52:01 prijepodne »
meni se bijela sluz pojavljivala na lozi,ali sam tada imala onu stolnu lampu još uz otvoreni akvarij