Ožujak 29, 2024, 07:46:43 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 50l - mali raj  (Posjeta: 12720 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« u: Veljača 03, 2008, 20:32:00 poslijepodne »


Planiram nabaviti tri - četiri male koni kornjače i imam cool ideju za uređenje. prihvaćam i savjete. Pregledao sam dosta toga o tome i sve mi se čini da svi teže uzgoju gigantske kornjače. mislim sva pretrpavanja mesom (otkud bi došle do toga svega u prirodi?)... ''Dajte ljudi špajte ih ko purane!''Neću. Osim toga na jednoj sam stranici pročitao da u prirodi crvenouhe žive trideset, a, pazite sad!, u zarobljeništvu četrdeset.Mislim da je pedeset litara zbilja super za njih ako uzmemo u obzir da čak i onim malim plastičnima dožive banku skoro dvije (pouzdano znam).


Sad! Evo mog prijedloga za terarij:


Što vi mislite o tome?
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
50l - mali raj
« Odgovori #1 u: Veljača 03, 2008, 21:14:00 poslijepodne »
Pozdrav,
da si "dosta toga o tome" pregledao ne bi sada napisao ovakve gluposti. Ti mislis drzati 4 kornjace u akvariju koji nije dovoljan niti za jednu kornjacu i nepravilno ih hraniti kako ne bi narasle i kako bi sto prije uginule?!

Ti nisi covjek za drzanje zivotinja, pogotovo ne kornjaca. Ako zelis drzati bilo koje zivotinje duzan si im osigurati pravilne uvjete i brinuti se za njih do kraja zivota ma koliko on trajao. Ako ne mislis nemoj ih niti uzimati!
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Slavac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • I'm only scary 'cos I'm Hairy.
50l - mali raj
« Odgovori #2 u: Veljača 03, 2008, 21:27:00 poslijepodne »
Ajme meni............ pa kakva je ovo "najezda ljubitelja kornjaca" u zadnja 3 dana na forumu..........Nisam neki extra ljubitelj kornjaca ,ali cak i meni je ovo sve frustrirajuce.
Jadne kornjace.......

ZG-istok

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
50l - mali raj
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2008, 21:58:00 poslijepodne »


U zadnjih nepunih dvije godine je se dosta uradilo putem interneta
kako bi se ljudima doprinjelo pravilno znanje o kornjacama.
Nije uvjek bilo ispravno osamoproglasenim "strucnjacima" ali je se
barem u onim osnovinim pitanjima cinilo pravilno koliko je se moglo.I ja sam pokusavao sa svojom stranicom (koju priznajem neobnavljam redovno)
i svojim savjetima ovdje doprinjeti boljem znanju i shvacanju tih zivotinja.
Takodjer kao i educiranju ljudih da tko se pocne baviti kornjacama,
mora znati za potrebe koje ta zivotinja zahtjeva te da se nebi trebao poceti
baviti time ako nije spreman te zahtjeve ispuniti.
Osobno mislim da se to shvacanje, ta citava situacija u spomenutih nepunih dvije godine na bolje promjenila. Daleko je jos od "ideale"ali to i nemozeod danas do sutra.
Ja se iskrenonadam da samosobno mogao malo doprinjeti poboljsanju te citave situacije po pitanju kornjaca, te da i u buduce mogu svopje doprinjeti.

I nakon svega toga, pojavi se "ovako nesto".
Ne zanima me dali se ovdje radi o 10.godisnjem skolarcu iz osnovne skole,
o 30. godisnjem doktoru bilologije, ili o nekom 50.godisnjem umirovljeniku.
To nemjenja cinjenicuje da ovaj njegov post, ne samo da je pogresan,
nepravilan, provokativan, i zbunjujuci za osobe koji se nerazumiju u tu
tematiku. Nego je taj post uvrijedljiv i ponizavajuci za sve koji se toliko trude doprinjeti svoje pravilno znanje putem ove stranice.
Nije da smatram potrebnim i jednu glupost ovog posta komentirati,
ali cu to ipak uraditi iz cistog razloga zbog ostalih citaoca.

Planiram nabaviti tri - èetiri male koni kornjaèe i imam cool ideju za uređenje.
Nemas cool ideju!
A predpostavljam da nemas pojma sta je Graptemys.



prihvacam i savjete.
Skupljaj postanske markice, ili nadji neki drugi hobi.
Ziva bica nisu za tebe!

Pregledao sam dosta toga o tome i sve mi se èini da svi teže uzgoju gigantske
kornjaèe. mislim sva pretrpavanja mesom (otkud bi došle do toga svega u prirodi?)...
Bullsh*t je sto si pregledao. Ili nisi razumio sto si citao
(tu druguvariantu predpostavljam)
A necu ti ovdje pisati kako dolaze u prirodi do svoje hrane
i cime se hrane inace u prirodi.


Osim toga na jednoj sam stranici proèitao da u prirodi crvenouhe žive trideset,
a, pazite sad!, u zarobljeništvu èetrdeset.
Odgovor prije ovog vazi i za ovdje!

Mislim da je pedeset litara zbilja super za njih ako uzmemo u obzir da èak i
onim malim plastiènima dožive banku skoro dvije (pouzdano znam).

Kako se usudjujes to uopste misliti ? Unatoc svemu sto si procitao
(ako si uopste citao)
Znaci svi su glupi, samo si ti pametan.
Prvo: Totalno pogresno mislis.
Drugo: Poznam ljude zive u celiji 2 sa 2. I dozive duboku starost.
Ustvari, neznam ih osobno, ali ti "pouzdano" mogu reci da su zivi.
(zar neki jos uvjek idu po tome "ako ne ugine" dobro joj je)

Sto se tice tvog plana za terarij. Nemoj to pokazivati nikome,
mogao bi se obrukati.

Toliko od mene u vezi ovog posta.Edited by: TITO
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2008, 22:00:00 poslijepodne »
A tebi je Kori tvoja kornjača rekla da joj treba akvarij od min 500l, pretpostavljam?No dobro. Kojim jezikom priča? Zbilja, dečki, zakaj mislite da ovo nije dost? Prosvjetlite me jel ja ne vidim nijedan razlog da im kupim veći akvarij za to kaj budu dvaput zamahale nogama i ostatak dana dudile pod žaruljom.Po čemu je frustrirajuće?
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
50l - mali raj
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2008, 22:03:00 poslijepodne »


Citat: Maslaèak
A tebi je Kori tvoja kornjaèa rekla da joj treba akvarij od min 500l, pretpostavljam?No dobro. Kojim jezikom prièa? Zbilja, deèki, zakaj mislite da ovo nije dost? Prosvjetlite me jel ja ne vidim nijedan razlog da im kupim veæi akvarij za to kaj budu dvaput zamahale nogama i ostatak dana dudile pod žaruljom.Po èemu je frustrirajuæe?



ovome bi se trebalo stati u kraj.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #6 u: Veljača 03, 2008, 22:05:00 poslijepodne »
Dobro, ljudi, zakaj ste vi svi tak bezobrazni? Akko toliko volite kornjače zašto mi ne pomognete da shvatim da griješim. ovim vrijeđanjem samo ćete me odbiti od foruma, a kornjačice ću nabaviti. Akko me pak obučite možda vam povjerujem i pružim im raj po vašim mjerilima, ali pretpostavljam da ste o njima sve znali čim ste se rodili i ispričavam se akko sam naletil na krivu literaturu.
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #7 u: Veljača 03, 2008, 22:08:00 poslijepodne »
Da sam mislio da savršeno sve znam ne bi vas niti došao pitati. Zar je forum samo za vas koji već sve o svemu znate?
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #8 u: Veljača 03, 2008, 22:11:00 poslijepodne »


Ako vam tako smetam mirno ću napustiti forum. Nema beda. Oprostite mi na gnjavaži.Sretno svima, Milan
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
50l - mali raj
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2008, 22:14:00 poslijepodne »


Citat: Maslaèak
Da sam mislio da savršeno sve znam ne bi vas niti došao pitati. Zar je forum samo za vas koji veæ sve o svemu znate?



Ja sam po prirodi bezobrazan, dam ti par mailova koji ce ti to "povjerljivo" potvrditi



Tvoj pristup prema tome svemu, tvoje izreke i "razmatranja" ne zasluzuju
nikakvu drugaciju reakciju.
Nisi pitao za savjete, nego si pouzdano poceo govoriti o tome sta "mislis".
I kada ti se reklo (citaj: Kori) onda si na jako naivan nacin uzvratio odgovor:
Citiram: tvoja je kornjaca tebi rekla, kojim jezikom prica ...

Toliko od mene u vezi ove teme!
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2008, 22:31:00 poslijepodne »
Citat: Maslačak



Planiram nabaviti tri - četiri male koni kornjače i imam cool ideju za uređenje. prihvaćam i savjete.Evo mog prijedloga za terarij:


Što vi mislite o tome?





A što da pišem nego ono što mislim???
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
50l - mali raj
« Odgovori #11 u: Veljača 03, 2008, 22:43:00 poslijepodne »
 
Citat: Maslačak
A tebi je Kori tvoja kornjača rekla da joj treba akvarij od min 500l, pretpostavljam? No dobro. Kojim jezikom priča? Zbilja, dečki, zakaj mislite da ovo nije dost? Prosvjetlite me jel ja ne vidim nijedan razlog da im kupim veći akvarij za to kaj budu dvaput zamahale nogama i ostatak dana dudile pod žaruljom. Po čemu je frustrirajuće?


Ne, ali dovoljno dugo se bavim kornjacama i dovoljno sam literature procitao da ti ovo mogu tvrditi. Ovo tvoje misljenje ti jedino mogu predociti na ovaj nacin: Drzis dijete u ormaru, hranis ga cipsima da ostane malo i krepa sto prije. Wow, go for it!!!
Akvarijske kornjace se zovu akvarijske jer zive u vodi i malo vise nego dvaput u zivotu zamasu nogama. Treba im prostora za plivanje isto toliko koliko tebi treba prostora za hodanje. Ako si prisiljen cijelo vrijeme sjediti u sobi 2x2m uz televizor i masnu, nezdravu prehranu kako bi izgledao?

 
Citat: Maslačak
Dobro, ljudi, zakaj ste vi svi tak bezobrazni? Akko toliko volite kornjače zašto mi ne pomognete da shvatim da griješim. ovim vrijeđanjem samo ćete me odbiti od foruma, a kornjačice ću nabaviti. Akko me pak obučite možda vam povjerujem i pružim im raj po vašim mjerilima, ali pretpostavljam da ste o njima sve znali čim ste se rodili i ispričavam se akko sam naletil na krivu literaturu.


Mi nismo bezobrazni, samo ti iskreno kazemo sto mislimo. Da li je pogresno sto smo iskreni?
Nasa reakcija je ovakva jer si ti dosao na forum i svjesno rekao da se ne zelis pravilno brinuti o kornjacama, da ih zelis sve nabiti u mali prostor, nepravilno hraniti da ih se sto prije rijesis. Bio si i vise nego svjestan da trebaju veci smjestaj ali rekao si da TI smatras da ne trebaju. Normalno je da kad tako nesto kazes ljudima koji vole te zivotinje i koji su svoj zivot posvetili njima dobijes ovakvu reakciju. Razmisli.
Nitko se nije naucen rodio, i mi jos dan danas ucimo o kornjacama, samo ne najosnovnije stvari.
Javio si se sa krivim pristupom, to se da ispraviti.
Mi smo ovdje da pomognemo, ako si voljan slusati nase savjete pomoci cemo ti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
50l - mali raj
« Odgovori #12 u: Veljača 03, 2008, 23:22:00 poslijepodne »
Milane A.K.A. maslacak-slusaj ljude znaju o cemu pricaju i nemoj krivo shvatiti jer na forumu ima clanaka o drzanju kornjaca kako koni tako i crvenouhih odnosno zutouhih i ljudi se stvarno trude proslijediti svoje znanje na ostale kako bi se slika drzanja kornjaca u okruglim plasticnim posudama sa palmicom napokon izbilo iz ljudske percepcije o uvijetima drzanja.
naravno da mozes kupiti 3-4 kornjacice i drzati ih u 50L nitko ti ne brani ali ce te kornjacice narasti,a tih 50L im nece biti dovoljno ni za okrenuti se a cim je vise kornjaca u malom prostoru borit ce se jedna protiv druge i najslabije ce uginuti,znam jer sam imala takav slucaj kad sam bila klinka.cak i da se to ne dogodi zelis li stvarno da se zivotinja muci u skucenom prostoru ili joj zelis obezbijediti ugodan zivot?
ajde pozdrav...

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline napoleon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1683
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2008, 23:52:00 poslijepodne »
Možda da razmisliš o ribicama ako nemaš mjesta za veliki akvarij?
Zagreb-Maksimir (ne, nisam u ZOO-u)
"How much of human life is lost in waiting."

Offline Domagoj22

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 195
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #14 u: Veljača 04, 2008, 00:03:00 prijepodne »
Citat: Maslačak
Citat: Maslačak



Planiram nabaviti tri - četiri male koni kornjače i imam cool ideju za uređenje. prihvaćam i savjete.Evo mog prijedloga za terarij:


Što vi mislite o tome?





A što da pišem nego ono što mislim???





Ja sam u poćetku želio imati akvarij sa kornjačama,ali kada sam shvatio da nemogu toj kornjači pružiti uvjete kakve bi ona trebala imati odustao sam od svega!


Ako nisi spreman primiti kritike koje ti ljudi tu na forumu priopče i koje su na mjestu onda kaj si uopće postavio temu da ti se da savjet,a ovo kaj su ti svi rekli dobro su ti rekli,jer 50 litara je dovoljno za jednu malu kornjaču,ali malu,a kada naraste treba joj puno više!


Ja sada imam akvarij od 230 litara i nisam uzeo kornjaču jer nebi imao jednu!
Zagreb(Črnomerec)-Zaprešić

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #15 u: Veljača 04, 2008, 08:11:00 prijepodne »


Sad je ispalo ko da sam ja nekakav tvroglavi magarac. ma nisam ljudi nego vam je mene zbunilo slijedeće:


Na jednoj strani pročitm da za kornjače treba 5l akvarij i temp. 20 c, na drugoj da im treba 500l i temp. 25c. ja sad gledam u to i mislim si: Pa dobro, Milane, valjda je istina negdje u sredini... I zaključim da bi onih 50l bilo ok. Sad me vi svi, hvala vam, razuvjerite i sad sam sretan što imam kuću i dost veliku okućnicu, pa razmišljam ipak nabaviti kornjače, ali tražim upute za održavanje i mislim da bi im bilo super vrtno jezerce. jel to ok? mislim dok one narastu, a onaj akvarijić bi im za početak ipak trebao biti dost? Mislim dok su onako male? Ajde mi recite što mislite. Usput jel istina da su kornjače sigurnije ako nisu same? jako me zanima za vrtno jezerce. I Kori ne zamjeri za ono s jezikom.


i pomozite s prehranom
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #16 u: Veljača 04, 2008, 08:22:00 prijepodne »


A kako bi bila kombinacija dvije muške i ženska?Čak znam da ženskim treba više prostora. Dajte neki plan da vidim.


i bravo za mene jer više vam povjerovah!
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
50l - mali raj
« Odgovori #17 u: Veljača 04, 2008, 08:27:00 prijepodne »
Imaš pravilnik o držanju životinja u zatočeništvu u NN 146/05 u kojem piše na koliko koja životinjica ima pravo prostora.Za kornjačicu je to 5×4×3 DO(duljine oklopa).Znam i ja jako dobro u kakvim ih groznim uvjetima ljudi drže,i kako ih se rješavaju kad prerastu te zdjelice za sladoled...

Offline Domagoj22

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 195
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #18 u: Veljača 04, 2008, 09:08:00 prijepodne »
Citat: Maslačak



Sad je ispalo ko da sam ja nekakav tvroglavi magarac. ma nisam ljudi nego vam je mene zbunilo slijedeće:


Na jednoj strani pročitm da za kornjače treba 5l akvarij i temp. 20 c, na drugoj da im treba 500l i temp. 25c. ja sad gledam u to i mislim si: Pa dobro, Milane, valjda je istina negdje u sredini... I zaključim da bi onih 50l bilo ok. Sad me vi svi, hvala vam, razuvjerite i sad sam sretan što imam kuću i dost veliku okućnicu, pa razmišljam ipak nabaviti kornjače, ali tražim upute za održavanje i mislim da bi im bilo super vrtno jezerce. jel to ok? mislim dok one narastu, a onaj akvarijić bi im za početak ipak trebao biti dost? Mislim dok su onako male? Ajde mi recite što mislite. Usput jel istina da su kornjače sigurnije ako nisu same? jako me zanima za vrtno jezerce. I Kori ne zamjeri za ono s jezikom.


i pomozite s prehranom





Nitko nije rekao da si tvrdoglavi magarac,samo si morao biti spreman i na pohvale,ali i na kritike kada si došao ovdje po savijet,a s opravdanjem si izkritiziran i molim te nemoj se zbog toga ljutiti!


Kaj se tiče raznih foruma i internet stranica,možeš naći i dobrih,ali i jako loših podataka tako da se razlikuju ono ko noć i dan,a ako si tu došao da ti damo savjete onda ih poslušaj i isto tako ako nemožeš životinji priuštiti uvijete i prostor koji su njoj potrebni onda odustani od svega jer je to za kornjaču mučenje,a ne život!Kaj se tiče vrtnog jezerca to je ok,ali koliko me sjećanje služi opet preko zime te kornjače moraju u akvarij jer nemogu preživjeti u tako hladnoj vodi,znači opet ti treba veliki akvarij,jer znam da je jedan prijatelj imao takvo nešto i preko zime ih je stavio u akvarij u kuću,a nije bio mali akvarij!(ako griješim neka me netko ispravi)


Zagreb(Črnomerec)-Zaprešić

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #19 u: Veljača 04, 2008, 10:14:00 prijepodne »


Ok, ljudi. puno hvala na savjetima. skoro sam se zaletil. sad ću nabaviti dvije malecke muške, malo sam opet čitao (to se najpouzdanjije prepozna po prednjim nogicama, jel tak?), ovoga i stavim ih u planirani akvarij, do ljeta napravim vrtno jezerce i do zime kupim veliki akvarij. Hvala Bogu imam uvjete.kakvu dekoraciju preporučate za taj akvarij-terarij- akvaterarij??? Ništ još niste odgovorili za prehranu, pa molim vas.





Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
50l - mali raj
« Odgovori #20 u: Veljača 04, 2008, 13:04:00 poslijepodne »
 
Citat: Maslačak


Sad je ispalo ko da sam ja nekakav tvroglavi magarac. ma nisam ljudi nego vam je mene zbunilo slijedeće:


Na jednoj strani pročitm da za kornjače treba 5l akvarij i temp. 20 c, na drugoj da im treba 500l i temp. 25c. ja sad gledam u to i mislim si: Pa dobro, Milane, valjda je istina negdje u sredini... I zaključim da bi onih 50l bilo ok. Sad me vi svi, hvala vam, razuvjerite i sad sam sretan što imam kuću i dost veliku okućnicu, pa razmišljam ipak nabaviti kornjače, ali tražim upute za održavanje i mislim da bi im bilo super vrtno jezerce. jel to ok? mislim dok one narastu, a onaj akvarijić bi im za početak ipak trebao biti dost? Mislim dok su onako male? Ajde mi recite što mislite. Usput jel istina da su kornjače sigurnije ako nisu same? jako me zanima za vrtno jezerce. I Kori ne zamjeri za ono s jezikom.


i pomozite s prehranom


Drago mi je da razumijes sto se dogodilo. Nazalost ima jako puno ljudi koji dođu na forume po savjete iskusnijih ali ih ne zele slusati i sve rade po svome. Kornjace bi trebale imati sto vise prostora za plivanje. Za odraslu zenku "koni" kornjace je potrebno oko 400l vode za pravilno drzanje. Ako se radi o samo jednom muzjaku potrebno je barem 250l. Za 2-3 kornjace je potreban akvarij od barem 400-450l, za veci broj jos veci. Nije preporucljivo drzati vise muzjaka u istom akvariju jer bi se mogli tuci. Kombinacija od jednog muzjaka i vise zekni je bolja.
Sto se tice temperatura 25-27 stupnjeva za mladunce, za odrasle negdje 23-25.
Vrtno jererce je najbolje za drzanje kornjaca, ali samo po ljeti. Nase zime su pre jake da bi kornjace hibernirale u jezeru. Po zimi bi ih trebao drzati unutra.
Kornjace nisu drustvene zivotinje, u prirodi ne zive u skupinama. Kornjaci ne treba drustvo. Savjetujem ti da uzmes samo jednu kornjacu. Nazalost pri kupnji kornjace ne mozes birati spol jer to nije moguce odrediti na mladim kornjacama.
Akvarij od 50l je ok za pocetak, ali vec nakon nekoliko mjeseci ce ti trebati veci smjestaj.
Sto se tice prehrane kornjace je potrebno hraniti slatkovodnom ribom, nemasnim mesom, zivom hranom poput crve, glista, ribica, puzeva itd...

I jos nesto: nemoj brzati, strpi se, saznaj sve sto je potrebno za tvoju kornjacu i dobro razmisli jesi li spreman brinuti se za nju/njih nekoliko desetaka godina.
Imas dvije stranice o kornjacama na hr. jeziku, pocni citati
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
50l - mali raj
« Odgovori #21 u: Veljača 04, 2008, 15:48:00 poslijepodne »


Ok, ljudi. ja ću ovak:


dobro ću sve pročitati, skupiti love, urediti, a onda ću odlučiti što dalje (kakve krnjače). sad! još bih vas zamolio da mi date sve linkove o kornjačama (da opet ne nabasam na krive). Baš me zanima kakvo se bilje stavlja u vrtna jezerca i ako znate nešto o tome... molim vas lepo. Razmišljam da baš akvaterarij uredim u vrtnoj kućici koju bi isto trebal prije srediti, pa će sve to potrajati, ali bolje da potraje nego da se netko muči. Jel tak???


Kakav vi imate omjer vode i kopna, biljakau vašim terarijima i kako se štite filter i grijač da ih ne rastrgaju.


Forum je
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Domagoj22

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 195
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #22 u: Veljača 04, 2008, 15:53:00 poslijepodne »
Citat: Maslačak



Ok, ljudi. puno hvala na savjetima. skoro sam se zaletil. sad ću nabaviti dvije malecke muške, malo sam opet čitao (to se najpouzdanjije prepozna po prednjim nogicama, jel tak?), ovoga i stavim ih u planirani akvarij, do ljeta napravim vrtno jezerce i do zime kupim veliki akvarij. Hvala Bogu imam uvjete.kakvu dekoraciju preporučate za taj akvarij-terarij- akvaterarij??? Ništ još niste odgovorili za prehranu, pa molim vas.











Pa gle pošto kornjača treba imati mjesto na suhom gdje će se sunčati to možeš osigurati nekim kamenom ili panjem,ali moraš pritom paziti da to mjesto bude uvijak iznad vode na suhom,na dno možeš staviti kamenje,ali moraš paziti da nije presitno da kornjača nebi progutala to kamenje,kaj se tiče biljaka to neznam koje bi biljke pasale!
Zagreb(Črnomerec)-Zaprešić

Offline Domagoj22

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 195
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #23 u: Veljača 04, 2008, 15:56:00 poslijepodne »
Malo više pregledaj slike ostalih kolega tu na forumu ili potraži na netu,pa vidi kako bi to trebalo izgledati,pa i ukradi koji detalj ako ti se sviđa pa tako nekaj složi svojoj kornjači,samo pusti mašti na volju,ali uvijek pazi da to bude ok za kornjaču i nemoj baš vjerovati prodavačima po dučanima jer oni bi koji putasve dali i preporučilisamo da prodaju!
Zagreb(Črnomerec)-Zaprešić

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
50l - mali raj
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2008, 20:09:00 poslijepodne »
 
Citat: Maslačak


Ok, ljudi. ja ću ovak:


dobro ću sve pročitati, skupiti love, urediti, a onda ću odlučiti što dalje (kakve  k). Baš me zanima kakvo se bilje stavlja u vrtna jezerca i ako znate nešto o tome... molim vas lepo. Razmišljam da baš akvaterarij uredim u vrtnoj kućici koju bi isto trebal prije srediti, pa će sve to potrajati, ali bolje da potraje nego da se netko muči. Jel tak???  


Kakav vi imate omjer vode i kopna, biljaka u vašim terarijima i kako se štite filter i grijač da ih ne rastrgaju.


Forum je


Prvo se moras odluciti za vrstu kornjace kako bi znao sto i kako urediti. Samo polako, kad pocnes citati ces tek shvatiti da drzanje kornjaca nije tako jednostavno. Ako znas engleski preporucam ti Austin's Turtle Page, od hrvatskih imas kornjace.com i kornjace.hr.
Ako ti ta vrtna kucica nije grijana unutra bas ne mozes drzati akvaterarij. Sto je vece kopno te bolje. Vazno je da sve kornjace stanu gore i da ima "temperaturne zone" da si kornjaca moze odabrati mjesto gdje joj pase.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Domagoj22

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 195
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
50l - mali raj
« Odgovori #25 u: Veljača 06, 2008, 08:28:00 prijepodne »
Mislim da na ovm linkovima koje si dobio od Kori možeš naći sve kaj ti treba,pa sada dobro sve to pročitaj i onda kada se odlučiš koju vrstu kornjače bi nabavio tako slaži polako i njezino novo stanište,ali sve naravno po parametrima koji su zadani!
Zagreb(Črnomerec)-Zaprešić

Offline boooo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški  
  • OPOMENA
    • odgajivačnica akvarističkih ribica GUPI
Odg: 50l - mali raj
« Odgovori #26 u: Srpanj 12, 2008, 17:32:46 poslijepodne »
ti si kreten
kornjace i ribice su najlepsi deo moga zivota

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: 50l - mali raj
« Odgovori #27 u: Srpanj 12, 2008, 18:21:21 poslijepodne »
ti si kreten
Nemoj se tako razgovarati!

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: 50l - mali raj
« Odgovori #28 u: Srpanj 12, 2008, 19:33:10 poslijepodne »
ti si kreten
Nevidim ni najmanji povod za ovakvu reakciju. Jos pogotovu ne nakon par mjeseci.
Ocito da se radi o nekome tko zeli bezveze provocirati,
dali iz dosade, dali iz frustracije. No, ovdje tome nema mjesta.

Temu kljucam, a tebe prijavljuem Adminima.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: 50l - mali raj
« Odgovori #29 u: Srpanj 13, 2008, 21:45:43 poslijepodne »
ti si kreten

Ne se tak razgovarati.

OK?
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti