Svibanj 12, 2024, 23:56:51 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli  (Posjeta: 2939 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« u: Siječanj 20, 2007, 18:45:00 poslijepodne »
pozdravvvvvvpo sto sam se cuo sa jedan prijatel od skoppje i me obedio da ne uzimam diskusi zbog tesko odrzavanje(od iskustvo) pa sam se resio da zacuvam moite 5 zlatni ribi pa sakam da mi kazete so koi ribi mizam da gi mesam.pozdrav i sve naj naj....
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #1 u: Siječanj 22, 2007, 06:31:00 prijepodne »
Ako sam te dobro rayumio onda bi ti bio odgovor da sa zlatnim ribama iskljucivo drzis hladnovodne ribe.
Pozdrav

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #2 u: Siječanj 22, 2007, 11:35:00 prijepodne »
da dobro si me razumeo samo kazi koj ribi da gi stavam vo kombinacija so zlatniribi
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #3 u: Siječanj 22, 2007, 13:23:00 poslijepodne »
koliki ti je akavarij?
ribar

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #4 u: Siječanj 22, 2007, 13:33:00 poslijepodne »
pa 60x30x40 i u nlemu ima 5 ali za mene zacuvacu 2 njabolju a ostatak dacu na jedan drug pa zato prasuvam zasto u taj moze da se odgajat soj 4 komada pa ne interesira koi..
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #5 u: Siječanj 25, 2007, 11:09:00 prijepodne »
je a dal je moguce u aq sa zlatni ribe da stavim i teleskopi i oranda recite potocno site ribi od sirtata na karasi
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline MrEZica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #6 u: Siječanj 25, 2007, 13:49:00 poslijepodne »

teleskopi mogu sa zlatne ribe ja ih imam ali treba veci akvarij.
Protected by BRT

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #7 u: Siječanj 25, 2007, 14:01:00 poslijepodne »
Ovaj tvoj akvarij je dostatan za max 3 zlatne ribe a ako ih zelis vise, razmisli o nabavci veceg akvarija
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #8 u: Siječanj 25, 2007, 15:53:00 poslijepodne »
da nabavicu aq oko 420l pa cu tamo preflati ove ribe mene me intresira so koj drugi mozam da gi mesam so teleskopi ili oranda
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #9 u: Siječanj 25, 2007, 15:55:00 poslijepodne »


a moze da nabavim od svi bar po dva komada od site karasi kako sto se lavja glava, teleskop, i one sa tockice po tjelo i stavim u veci aq


<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #10 u: Siječanj 26, 2007, 09:27:00 prijepodne »
Moze. Kad nabavis taj akv od 420l tamo ces moci cuda stavljati.
Pozdrav

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #11 u: Siječanj 26, 2007, 09:28:00 prijepodne »


Citat: Crazy-a3
Ovaj tvoj akvarij je dostatan za max 3 zlatne ribe a ako ih zelis vise, razmisli o nabavci veceg akvarija



Nemoguce je da mislis valjda da u akv od 72l idu SAMO 3 zlatne ribe.
Pozdrav

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #12 u: Siječanj 26, 2007, 12:51:00 poslijepodne »


pa gotovo je sam porucio staklo u staklarnici i za neki dan je gotav, lepenje i ribe.


ja mislim da u taj novi zalno je da stavis zlatne ribe koga mozes DISKUSI ili CIKLIDI pa biti kraljski akvarium
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #13 u: Siječanj 26, 2007, 12:59:00 poslijepodne »
Citat: DeMar



Citat: Crazy-a3
Ovaj tvoj akvarij je dostatan za max 3 zlatne ribe a ako ih zelis vise, razmisli o nabavci veceg akvarija



Nemoguce je da mislis valjda da u akv od 72l idu SAMO 3 zlatne ribe.





a nego sta? ..... ti bi u kuglu stavio njih 10... svaka riba trazi posebne uvijete i zlatna riba takodjer ( karas, itd...).. zamisli da tebe netkostavi u sobicu od 5 kvadrata pa ti zivi unutra sa time da moras znat da je 72 liitre ukupna zapremnina a sumljam da jei efektivna ( sljunak, filter itd itd)Edited by: Crazy-a3
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #14 u: Siječanj 26, 2007, 13:06:00 poslijepodne »
da da da da taka je pa sam jednom dana racunao sa flasom i rezultat je iskocio negde oko 58-60l aktivnij - slunak i dekoracija uzimaju jedno 20% iz akvariuma
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #15 u: Siječanj 27, 2007, 11:14:00 prijepodne »
Citat: Crazy-a3
Citat: DeMar



Citat: Crazy-a3
Ovaj tvoj akvarij je dostatan za max 3 zlatne ribe a ako ih zelis vise, razmisli o nabavci veceg akvarija



Nemoguce je da mislis valjda da u akv od 72l idu SAMO 3 zlatne ribe.





a nego sta? ..... ti bi u kuglu stavio njih 10... svaka riba trazi posebne uvijete i zlatna riba takodjer ( karas, itd...).. zamisli da tebe netkostavi u sobicu od 5 kvadrata pa ti zivi unutra sa time da moras znat da je 72 liitre ukupna zapremnina a sumljam da jei efektivna ( sljunak, filter itd itd)








Ma znam ja sve to ali mi je stvarno smijesno drzati 3 zlatne ribe u akv od 420l. Kolike te ribe trebaju biti? Svaka po pol metra ili?
Pozdrav

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #16 u: Siječanj 29, 2007, 08:59:00 prijepodne »
Citat: DeMar
Citat: Crazy-a3
Citat: DeMar



Citat: Crazy-a3
Ovaj tvoj akvarij je dostatan za max 3 zlatne ribe a ako ih zelis vise, razmisli o nabavci veceg akvarija



Nemoguce je da mislis valjda da u akv od 72l idu SAMO 3 zlatne ribe.





a nego sta? ..... ti bi u kuglu stavio njih 10... svaka riba trazi posebne uvijete i zlatna riba takodjer ( karas, itd...).. zamisli da tebe netkostavi u sobicu od 5 kvadrata pa ti zivi unutra sa time da moras znat da je 72 liitre ukupna zapremnina a sumljam da jei efektivna ( sljunak, filter itd itd)








Ma znam ja sve to ali mi je stvarno smijesno drzati 3 zlatne ribe u akv od 420l. Kolike te ribe trebaju biti? Svaka po pol metra ili?





ma nitko ne govori o 400 L nego o 70
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #17 u: Siječanj 30, 2007, 08:25:00 prijepodne »
Ups, malo sam nesta pomijesao. Ali i 70l akvarij je malo prevelik za 3 zlatne ribe. Moje osobno misljenje. Ali nema veze. Neka covjek sam odluci sta ce i koliko ce ih stavit.
Pozdrav

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #18 u: Siječanj 30, 2007, 12:27:00 poslijepodne »
vec sam stavio 2 zlatne ribice hfala na sovetu
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline DeMar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #19 u: Siječanj 31, 2007, 06:54:00 prijepodne »


fAMILI,


glavno je da si ti zadovoljan sa izborom i sa brojem riba u akvariju.
Pozdrav

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #20 u: Siječanj 31, 2007, 20:20:00 poslijepodne »
bravo majstori.tri ribe ha.
 

Offline vukovarcanka

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #21 u: Veljača 06, 2007, 19:22:00 poslijepodne »
molim za pomoc ja se ne razumem bas puno o zlatnim ribicama imam 3 zlatne ribice i jednog cistaca ali problem je sto cistac mi je uginuo nakon mjesec dana danas sam kupila novog i on je tuzan sta da radim scime da ga hranim jer su mi rekli da je uginuo od gladi kupila sam alge u tabletama i neznam koliko i kada da mu dajem molim ako neko nesto zna da mi pomogne unapred hvala
 

Offline famili

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #22 u: Veljača 06, 2007, 19:27:00 poslijepodne »
vidi vaka jas sam imao cistaci sa alga ali i kod mene su umreli a moj aq je pun alga po staklo takodze ja mislim da noje od glad jes sumjem na temperaturu u aq zatoa sto zlatne ribice zive na nize temperaturu od 18-22 a cistaci zive izmedzu 24-28. nisam siguransacekaj noki drugi da kaze svojo mislenje.nisam siguran zbog temperaturu ali moze da je i toj jedan od faktori.
<embed  src=\"http://www.site-clocks.com/flash/clocks/analog.swf?hex= 440000\" width=\"200\" height=\"200\" wmode=\"transparent\" type=\"application/x-shockwave-flash\">

Offline ivanka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 546
    • između korica
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #23 u: Veljača 07, 2007, 11:39:00 prijepodne »


kakvog cistaca? Morate imati na umu da su zlatne ribice i sve nihove podvrste (telskop, lavlje glave, sunbunkin, ...) hladnovodne a cistaca ima jako puno raznih vrste od kojih je većina toplovoda, pa je možda bio u tome problem?


Što se tiče koliko zlatnih riba u 70 litara? ovisi o tome koliko su velike trenutno. zlatne ribice mogu narasti do 25 cm (ili tu negdje nisam više sigurna) pa im treba puno mjesta. No ako nabavljaš novi veliki onda u mali možeš privremeno smjestiti i više riba. Nekakva opća računica je 1 cm ribe/1,5 l vode


Znači 70/1,5 =46 cm ribe na primjer 7 komada ako su duljine oko 6 cm. Ali samo privremeno jer one mogu brzo narasti i poprilično zagađuju...
u oblacima

Offline ivanka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 546
    • između korica
zlatni ribi - carassuis i nivni prijateli
« Odgovori #24 u: Veljača 07, 2007, 11:40:00 prijepodne »


Citat: vukovarcanka
molim za pomoc ja se ne razumem bas puno o zlatnim ribicama imam 3 zlatne ribice i jednog cistaca ali problem je sto cistac mi je uginuo nakon mjesec dana danas sam kupila novog i on je tuzan sta da radim scime da ga hranim jer su mi rekli da je uginuo od gladi kupila sam alge u tabletama i neznam koliko i kada da mu dajem molim ako neko nesto zna da mi pomogne unapred hvala



teško da je glad, provjeri kakve je vrste (ili stavi fotku na forum pa će ti siskusni članovi reči) i provjeri kakve uvjete treba. Edited by: ivanka
u oblacima