Ožujak 29, 2024, 02:14:31 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....  (Posjeta: 20817 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #75 u: Ožujak 12, 2010, 09:18:10 prijepodne »
"buco, za koje pitaš? za honđije ili tretocepaluse? "
Ja nemam niti jedne niti druge??!??!  :question:

Ma taj spathodus nije pravi albino, kada je izašao mami iz usta bio je tamni kao i svi ostali...a sada je skroz bijeli...ne vjerujem da će takav ostati, a sumnjem da bi im to bila i normalna pojava jer ne bi baš imali velike šanse u prirodi za preživjeti kao bijele ribe, ne u pličacima kojima oni žive...

Malci spathodusa su veliki oko 1 cm, a comp. su kojih 6 mm i ne znam koliko im treba da odrastu, ovo mi je prvi mrijest...u biti ovo je prvi mrijest tih riba u Hrvatskoj pa ne znam koliko im vremena treba da narastu...
Pustike, Turopolje

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #76 u: Ožujak 12, 2010, 15:34:18 poslijepodne »
ma to ja s ikotom pričam o "honđijama i tretocepalusima".  :D

 ;) a ak te zanima kolko dugo altolampovima treba, kak rastu i ak ti se daju čitat bedastoće, evo ti linkić: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=38772.60  

primjetio sam ja i eretomdusa koji zgleda ko da je albino, pa sam se već prepao da im je to normalno.  -? najn mi se sviđaju albino ribe.   :punch:
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2010, 15:41:55 poslijepodne od aquabot »

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #77 u: Ožujak 16, 2010, 18:09:29 poslijepodne »
Chika Ad kaze da u leglu budu jedni tamni drugi svjetli..i ne zna se zasto..al normalno je.
E ja bi jednog gobija da mi klopa alge!
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #78 u: Travanj 10, 2010, 22:33:04 poslijepodne »
Evo kako ribeki izgledaju mjesec dana nakon.  :)
sada kada gledam prve slike-vidim da dobro napreduju...svi su živi i zdravi....uredno se tuku...

Pustike, Turopolje

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #79 u: Travanj 10, 2010, 23:07:54 poslijepodne »
Lijepo napreduju, baš su lijepi :heart:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline GokU

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Kragujevac, Srbija
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #80 u: Travanj 11, 2010, 23:16:01 poslijepodne »
Ne brini zbog mladih, normalno je da jedni budu tamni a drugi svetli (pisem o gobi ciklidima). Ekstremna agresija i ima da se sibaju kao manijaci. Ja bih pre brinuo oko maticnih. To sto muzjak nije preuzeo mlade bas mi ne uliva neku sigurnost. Prati ih obavezno i gledaj desavanja, ne moj da te zacudi ako muzjak ubije zenku. Spathodusi (najagresivniji medju gobi ciklidima) su za nijansu agresivniji od eretmodusa. Ujedno svaka cast na mrestu i samo napred!

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #81 u: Travanj 12, 2010, 09:22:37 prijepodne »
U suštini koliko sam primjetila, osim dva mužijaka koji se jako često tuku međusobno, ta ženka koja je nosila je jedna od najagresivnijih... u vrijeme nošenja ribica mužijak niti nije bio pored nje...a sada ga ona dosta tuče...
Pustike, Turopolje

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #82 u: Travanj 13, 2010, 08:48:30 prijepodne »
U suštini koliko sam primjetila, osim dva mužijaka koji se jako često tuku međusobno, ta ženka koja je nosila je jedna od najagresivnijih... u vrijeme nošenja ribica mužijak niti nije bio pored nje...a sada ga ona dosta tuče...

hehehehehehe ko i sve zene... :D
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #83 u: Srpanj 03, 2010, 09:21:02 prijepodne »
Ajmo Nina, zasigurno ima puno toga za pokazati.
Želimo nove slike i nastavak priće ;-)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #84 u: Srpanj 03, 2010, 11:03:29 prijepodne »
jap, da čujemo što se događa! :)

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #85 u: Srpanj 08, 2010, 17:13:31 poslijepodne »
momentalno sam samo 300-tinjak km od akvarija i ja stvarno uopće ne znam što se dešava....

znam jedino da mi jedna ženka spathodusa opet dva dana prije neg kaj sam krenula na more počela nositi jajašca u ustima... vjerovatno ništa od toga jer se neću vratiti na vrijeme.

julići se mrijeste tak da ostatak ekipe nemre pojesti sve malce tako da su mi se sada neki od kojih 4- 5 cm razmiljili svuda po akvariju... morati ću nekak to povaditi jer mi stvarno ne treba još jedan par julića...
malci compresicepsa su mi mahom već na velićini od skoro 2 cm poiskakali iz kotilice pa su pojedeni...  :dead:

malo sam stavila valisnerie.... bum poslikala kada se vrnem.

pozdravi s Vira!!!  :)
Pustike, Turopolje

Offline napoleon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1683
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #86 u: Rujan 03, 2010, 13:34:50 poslijepodne »
Slikiceee!
Zagreb-Maksimir (ne, nisam u ZOO-u)
"How much of human life is lost in waiting."

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #87 u: Rujan 03, 2010, 15:24:44 poslijepodne »
a da da... ima novosti..

uzela sam si 4 nigripinisa...tamo su svi bili zdravi i veseli... i još me Joca upozorio da su osjetiljivi... teško su jako podnjeli put... od stavljanja u vrećicu pa do puštanja u akvarij prošlo je SAMO 4,5 sati... i kada sam ih pustila u akvarij-požalila sam... već im je falilo pol peraja radi bakterijske bolesti... bez boje...ono malo peraja kaj su imali bilo je sljepljeno... jedna je imala i mutne oči...uglavnom su svi odmah popadali na dno... rekoh odo sve u pm!!! bactopur odmah u čitav akvarij (jer sam se zabrinula i za spathoduse jer su se dva gadno potukla pa su imali i sami oštečene peraje i ugrize)... nevjerovatno ali istinito drugi dan u jutro svi su bili živi!!! iako u jedva boljem stanju...ova mala s mutnim očima je krenula plivati... ali... kada sam se vratila s posla....više nije bila živa...  :'(

ostali su živi i zdravi i peraje su im se gotovo skroz oporavile.. a da o bojama tih riba niti ne prićam!!! nekaj sam poslikala jučer pa ću čim stignem staviti slikice... ali čitav akvarij izgleda grozno.... moram počistit alge malo po staklu...i ubacila sam prije jednu valisneriu u nutra koju moram sada izvaditi jer je to nešto prestrašno kaj su spatodusi napravili od nje....dok alge nisu niti pipnuli...


Pustike, Turopolje

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #88 u: Rujan 11, 2010, 23:39:54 poslijepodne »
mislim da mi aq nikad nije gore izgledao...ali evo nekih slikica...

ova valisneria će ići vanka a cripta doći na njeno mjesto...ali nek je onda bar pojedu do kraja...
cayo mi pušta negdje kod lijevog ruba... pa se vide curki...zaboravila sam to oprati...a i pitam se zašto curi :question:

imam i filmek o tome kaj moje ribe rade u 23 na večer...ali ne znam to staviti...

« Zadnja izmjena: Rujan 11, 2010, 23:43:55 poslijepodne od ninci »
Pustike, Turopolje

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #89 u: Rujan 11, 2010, 23:53:20 poslijepodne »
pomeni odlicna tanga , pogotovo sad kad su alge napravile svoje  :klap:

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #90 u: Rujan 13, 2010, 21:33:25 poslijepodne »
pomeni odlicna tanga , pogotovo sad kad su alge napravile svoje  :klap:
e to ja zovem pravo muško kamenje  :D šala!
ma super je...  :klap: :klap:
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #91 u: Veljača 12, 2011, 23:01:06 poslijepodne »
evo..kod mene ima promjena...

umrla su mi dva spathodusa... počeli su se mlatiti opako i dva su pretučena... i to u par sati! sve je bilo ok na večer a riba je bila mrtva kada sam se vratila s posla. sada kada se stvari malo smire, budem vidla kaj je ostalo od spolova. sumnjam sve sami mužijaci.  -?

Također je tata j. transcriptus zamlačen od strane sina... sada je sin na njegovom mjestu koji je veličine ženke! mrijeste se i dalje ko zečevi.

Umro mi je i onaj grizli od brevisa, i dobila sam novog mužijaka koji je također postao grizli. Hvala Bogu manje grize nego prošli. Onaj je bio sterilan i sada je to stvarno utvrđeno jer se sada i oni mrijeste kao zečevi. svakih 20 dana novi mrijest. nešto sam njihovih beba odvojila.

Dobila sam i neke nove ribe... lamprologus caudopunctatus. malci su mrak! vrlo teritorijalna riba s obzirom na veličinu. Uspjeli su se izboriti za lijep komad teritorija. očito za sada bi bio jedan par po teritoriju(sredina i drže se zajedno) i po jedan sa svake strane akvača.

mrijestili su se i compovi....kakvih 40 komada. neš više od polovice završili su kod pape, kakvih 15 je svi od reda pomrlo u jutro nakon mjenjenja vode. u istom su akvariju bili sa malim bebama brevisa, a umrli su svi osim jednog compressicepsa. sve bebe brevisa su ostale žive. Ne znam razlog.


Pustike, Turopolje

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #92 u: Veljača 12, 2011, 23:07:08 poslijepodne »
evo..kod mene ima promjena...

umrla su mi dva spathodusa... počeli su se mlatiti opako i dva su pretučena... i to u par sati! sve je bilo ok na večer a riba je bila mrtva kada sam se vratila s posla. sada kada se stvari malo smire, budem vidla kaj je ostalo od spolova. sumnjam sve sami mužijaci.  -?

Također je tata j. transcriptus zamlačen od strane sina... sada je sin na njegovom mjestu koji je veličine ženke! mrijeste se i dalje ko zečevi.

Umro mi je i onaj grizli od brevisa, i dobila sam novog mužijaka koji je također postao grizli. Hvala Bogu manje grize nego prošli. Onaj je bio sterilan i sada je to stvarno utvrđeno jer se sada i oni mrijeste kao zečevi. svakih 20 dana novi mrijest. nešto sam njihovih beba odvojila.

Dobila sam i neke nove ribe... lamprologus caudopunctatus. malci su mrak! vrlo teritorijalna riba s obzirom na veličinu. Uspjeli su se izboriti za lijep komad teritorija. očito za sada bi bio jedan par po teritoriju(sredina i drže se zajedno) i po jedan sa svake strane akvača.

mrijestili su se i compovi....kakvih 40 komada. neš više od polovice završili su kod pape, kakvih 15 je svi od reda pomrlo u jutro nakon mjenjenja vode. u istom su akvariju bili sa malim bebama brevisa, a umrli su svi osim jednog compressicepsa. sve bebe brevisa su ostale žive. Ne znam razlog.




isuse Nina pa od kud si dobila lamprologus caudopunctatus??? ja vec vise od godinu dana pokusavam nabavit ih al nikako. daj pikni na pp di se mogu nabavit

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #93 u: Veljača 13, 2011, 00:09:10 prijepodne »
sviđaju mi se ovi lamprologus caudopunctatusi...koliko to naraste? može i meni PP ak nije bed...

žal mi je nekih riba bez kojih si ostala, ali vidima da tebi ide sa mrijestovima tak da se ne brinem da če nešto ostat...a možda se i proširit po forumu :)


Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #94 u: Veljača 13, 2011, 00:14:20 prijepodne »
ribice mi je dragi donio iz beograda. uzeo je zadnje 4. tako da ne znam dal ih i gdje ima još.  -? to je imeni bad jer jednostavno se spolovi ne razlikuju.mislila sam da to nije moguće kod ciklida, ali očito je. jednostavno nema razlike. nema špičastijih praja...jače obojanosti...jedino možda neka razlika u veličini što je kod malih riba nemoguće ustanoviti.

ove ribice ostaju malcne, mužijak mislim da ide do max 6 cm, a ženka do 5? više ću znati na vlastitom iskustvu kada dozre.
Pustike, Turopolje

Offline papa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 473
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
  • samo CARica od sada na dalje
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #95 u: Veljača 13, 2011, 00:22:25 prijepodne »
Koool ribeki ovi malci novi, stvarno interesante ribice, nisi skuzila na kraju kaj se desilo s red finovima?

Meni je ipak na kraju ostalo 9 komada koji sad izgleda napreduju normalno, jedu  normalno i mislim da bi mogli i odrasti!

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Još jedna Tanganjikica, malo drukčije....
« Odgovori #96 u: Veljača 13, 2011, 00:31:45 prijepodne »
Ajme! Predivni su mi Caudopunctatusi! Drago mi je da si ih donjela (tj. tvoj dragi) kod nas..