Travanj 19, 2024, 01:03:07 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ..čišćenje ukrasa u tanku...  (Posjeta: 1005 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ica3008

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
..čišćenje ukrasa u tanku...
« u: Ožujak 08, 2010, 13:57:29 poslijepodne »
...imam neke ukrase u tanku i puni su algi, pa me zanima mogu li ukrase oprat u vodovodnoj vodi, osušit i vratit nazad u tank????

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #1 u: Ožujak 08, 2010, 14:02:17 poslijepodne »
možeš...

Offline ica3008

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #2 u: Ožujak 08, 2010, 14:06:23 poslijepodne »

Offline Martin77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenska Bistrica
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #3 u: Ožujak 09, 2010, 10:43:10 prijepodne »
Ako očeš ove tvoje ukrase baš dobro očistit, stavi na 5l vode 2 dcl varikine. U ovu rastopinu potopiš, kamen,drvo...i pustiš nekih 10 minuta,izvadiš sa krtačom na grubo očistiš alge koje je varikina potamanila, sve dobro ispereš čistom vodom, i pustiš kojih 5 sati da se usuši.
 U varikini jest clor, koji na vzduhu brzo izhlapi, i zato kat češ stavit sve skupa nazad u akvarij bič če sve sasvim bp.

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #4 u: Ožujak 09, 2010, 13:34:59 poslijepodne »
Ja sam svojedobno dok sam imala ukrase u akv. znala ih povremeno ubaciti u lončinu vode i iskuhati. Samo pazi, jednom sam skuhala i čistača jer nisam vidjela da je ostao zaljepljen za panj (moje prvo i jedino ubojstvo iz nehaja).
Moj ti je savjet da izbaciš sve plastično i šareno iz akv i baziraš se na drvu i biljkama, ljepše i prirodnije izgleda...   

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #5 u: Ožujak 09, 2010, 14:15:10 poslijepodne »
...imam neke ukrase u tanku i puni su algi, pa me zanima mogu li ukrase oprat u vodovodnoj vodi, osušit i vratit nazad u tank????

Možeš komotno ja sam imao alge na vinovoj lozi prvi tjedan i očetkao pod toplom vodom i nema ništa.Sada ima malo zelene ali to mi se sviđa jer prirodnije izgleda i ancistrusi ju nekada ponjupaju.

Offline ica3008

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: ..čišćenje ukrasa u tanku...
« Odgovori #6 u: Ožujak 09, 2010, 15:03:49 poslijepodne »
Ja sam svojedobno dok sam imala ukrase u akv. znala ih povremeno ubaciti u lončinu vode i iskuhati. Samo pazi, jednom sam skuhala i čistača jer nisam vidjela da je ostao zaljepljen za panj (moje prvo i jedino ubojstvo iz nehaja).
Moj ti je savjet da izbaciš sve plastično i šareno iz akv i baziraš se na drvu i biljkama, ljepše i prirodnije izgleda...   

...slažem se da prirodnije izgleda s drvom i biljkama, ali akvarij nije moj već sam kao podstanar došao u stan u kojem je već bio tank ja ga samo održavam..
...meni isto idu na žice ovi ukrasi..
...koja drva da stavim i ima li kakva priprema prije stavljanja u tank??? Živo bilje nebi stavlja jer zahtjeva održavanje, osim toga neznam dali je šljunak tretiram s gnjoivom??