Svibanj 06, 2024, 07:26:10 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: druga šansa  (Posjeta: 4952 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #100 u: Travanj 19, 2011, 19:31:00 poslijepodne »
ne,ne i ne...
on je jednostavno došao kod nas sa slomljenom vilicom,a to je zadobio u prometnoj nesreći dok je još imao 2 mj.
doktror je rekao da je možda otrovan ili možda da je to povezano sa uklješetenjem živaca...
malo mu se stanje popravilo ali i dalje pada i "kvrči" zadnje noge,a proširilo se i na prednje...
od početka je zbog te vilice koja nije vjerojatno primjećena slabije jeo krutu hranu i slabije žvakao...
nadam se najboljem...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #101 u: Travanj 19, 2011, 19:32:48 poslijepodne »
valjda će se stanje popraviti 2-3 dana nakon terapije(koja treje pet dana),jer vet kaže da ga i to može ošamutiti...
uglavnom mačak hoda kao pijanac i pada i nema snage...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #102 u: Travanj 19, 2011, 19:43:14 poslijepodne »
i vilica mu ne visi nego se može opipati prijelom u lijevoj strani vilice...
jednostavno mu je jedna kost odvojena od druge...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: druga šansa
« Odgovori #103 u: Travanj 19, 2011, 20:05:55 poslijepodne »
ček ti si znao da mu je slomjžljeno i nisi ga vodio vetu da operira ?

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #104 u: Travanj 20, 2011, 13:57:10 poslijepodne »
ne nismo znali...
ta žena od koje smo ga uzeli nam je rekla da mu je vilica prirodno deformirana i vjerovali smo joj...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: druga šansa
« Odgovori #105 u: Travanj 20, 2011, 15:49:18 poslijepodne »
pa znači da ste znali ako ste joj VJEROVALI, prošlo svršeno lol
malo vas je preveslala i dala vam veliku brigu, i vilice nisu "prirodno" prepolovljene na pola ;)
i zašto ako vam je rekla ste uopče uzeli takvu mačku i dosad to niste sanirali kod veterinara i pobrinuli se da to zaraste kak treba a ne se sjetit kad je možda kasno za jadnu mačku, ja to nikako ne razumijem ?
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2011, 15:57:39 poslijepodne od El Enki »

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #106 u: Travanj 20, 2011, 19:32:34 poslijepodne »
ma nije kasno,od jakih lijekova mu je trenutno loše,ali će se oporaviti...
a ona je rekla da je jedino kod njega zastupljena deformiranost vilice i to je to...
pa nismo mogli znati...
a ko zna šta bi sa njim bilo da ga mi nismo udomili...
jako je drag i dobar i volim ga baš takvog kakav je,jer je poseban...
mi smo otišli kod veta čim smo primjetili to sve i hvala bogu nismo zakasnili...
a operacija vilice se kod nas ne može vršiti nego tek u Sarajevu,a to je jako skupo,pa nam je vet rekao da to nije neophodno te da mačak može dugo dugo živjeti sa tom manom ako jede mekaniju hranu...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #107 u: Travanj 20, 2011, 19:35:01 poslijepodne »
trenutno mi nije baš od koristi nabijanje nečega na nos od strane drugog forumaša,a pogotovo nečega u vezi odabira živog bića...
mi će mo dati sve od sebe da mačak živi svoj puni životni vijek,ma koliko to teško nekad bilo  :heart:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: druga šansa
« Odgovori #108 u: Travanj 21, 2011, 00:28:40 prijepodne »
nisi me shvatio, super je što ste uzeli takvu mačku i ja bi i već jesam masu pasa, ali samo kazem da kad vam je već receno da ima "deformaciju" da ste trebali odmah reagirat a ne sad jer da se prije saniralo mogao bi "normalnije" živjeti ... znam da košta ali košta i životinju, patnja koju proživljava a nemože ti to reć.

Daj mi sad reci jel mu vilica slomljena tj. u dva djela je?
ako je kako će živjet normalno ako se to ne zašije i ne stavi privremena proteza ili kakav implatant da to drži dok vilica ne zaraste?

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: druga šansa
« Odgovori #109 u: Travanj 21, 2011, 11:25:21 prijepodne »
objektivno, maleni neće imati kvalitetan život kao da je zdrav (operiran), ali uz vašu brigu i posebno pripremljenu hranu - bit će OK
a ako ikako budete mogli - pokušajte se konzultirati s drugim veterinarom - nije baš da kod vas nema nekoliko njih

evo - malenom šalje pusu moja prasica  :)

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #110 u: Travanj 21, 2011, 11:41:04 prijepodne »
hvala na ljepim riječima...
ta vilica je slomljena i cijela desna strana je u redu,ali na lijevoj strani je odvojena jedna kost od druge...
one se samo malim dijelom dodiruju,a to je koliko toliko zaraslo...
nadam se da će sve biti u redu,još sutra dobija terpaiju,pa očekujemo oporavak,uz svakodnevne tabletice koje će dobijati... :up:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #111 u: Travanj 30, 2011, 11:42:11 prijepodne »
Oli je uginuo :heartbr:
imao je poremećen sustav za ravnotežu,bolest bubrega i jetre,te problem sa očima...
umro je u bolnici u sarajevu... :punch:
taman smo mislili da će ići na bolje,ali... :(
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: druga šansa
« Odgovori #112 u: Travanj 30, 2011, 11:43:51 prijepodne »
ubuduće uzimaj zdravstveno provjerene životinje i nevjeruj ljudima na riječ ... uči dok si mlad ... sretno dalje

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: druga šansa
« Odgovori #113 u: Travanj 30, 2011, 11:53:05 prijepodne »
a ne,ta žena ga je i vodila u veterinara u sarajevo i stalno nas je zvala kako je,nije ona nama ništa uvalila,plače više nego mi  :punch:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: druga šansa
« Odgovori #114 u: Travanj 30, 2011, 11:53:26 prijepodne »
 :'( barem je uginuo voljen i kao nečiji... što je tu je sada, pokušali ste mu pomoći, ali nije išlo... više ga ne boli i neka to bude utjeha...

Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: druga šansa
« Odgovori #115 u: Travanj 30, 2011, 11:56:19 prijepodne »
a ne,ta žena ga je i vodila u veterinara u sarajevo i stalno nas je zvala kako je,nije ona nama ništa uvalila,plače više nego mi  :punch:

da doboro isto kao što ste prvo znali pa niste znali da mu je vilica slomljena, da se razumijemo da je mačku na vrijeme pružana odgovarajuča veterinarska pomoč sigurno bi preživio, što očito nije pa ja iz toga vučem samo jedan zaključak ...

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: druga šansa
« Odgovori #116 u: Travanj 30, 2011, 12:00:05 poslijepodne »
a ne,ta žena ga je i vodila u veterinara u sarajevo i stalno nas je zvala kako je,nije ona nama ništa uvalila,plače više nego mi  :punch:

da doboro isto kao što ste prvo znali pa niste znali da mu je vilica slomljena, da se razumijemo da je mačku na vrijeme pružana odgovarajuča veterinarska pomoč sigurno bi preživio, što očito nije pa ja iz toga vučem samo jedan zaključak ...

dobro enki, mačak je uginuo i gotovo... nema smisla voditi rasprave tko je i tko nije kriv... vjerujem da je luxy žalostan, vjerujem da je i toj ženi bad... što je tu je...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: druga šansa
« Odgovori #117 u: Travanj 30, 2011, 12:02:03 poslijepodne »


dobro enki, mačak je uginuo i gotovo... nema smisla voditi rasprave tko je i tko nije kriv...




Upravo tako!  .......  " R I P "