Travanj 23, 2024, 09:47:19 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moj akvarij sa Diskusima  (Posjeta: 17863 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #50 u: Prosinac 07, 2012, 20:40:23 poslijepodne »
Htio bi nadodati da za mehanicku filtraciju ulogu ima i kretanje vode u akvariju odnosno kako voda cirkulira,jer cirkulacijom vode se da nastimati da usis pokupi gotovo svu prljavstinu iako nije jak protok kroz filter.
Ja sam mislio da nikako necu uspjeti nastimati filtraciju na jednu stranu posto je duzina akvarija 150cm,ali povrat sam stavio nasuprot usisa i stavio da udara u dno  akvarija i tako sve tjera prema usisu :up:

P.S. Doticog gospodina Stjepana ne poznajem,a ovo sto sam napisao je iz mog iskustva,koje svakome mogu demonstrirat i pokazat svima.
Jurica je bio kod mene,no tada sam imao 1500l/h protok,a sada  je malko smanjen,pa on moze reci dojmove :up:
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2012, 20:46:20 poslijepodne od mbogdan »

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #51 u: Prosinac 07, 2012, 20:54:02 poslijepodne »
Htio bi nadodati da za mehanicku filtraciju ulogu ima i kretanje vode u akvariju odnosno kako voda cirkulira,jer cirkulacijom vode se da nastimati da usis pokupi gotovo svu prljavstinu iako nije jak protok kroz filter.
Ja sam mislio da nikako necu uspjeti nastimati filtraciju na jednu stranu posto je duzina akvarija 150cm,ali povrat sam stavio nasuprot usisa i stavio da udara u dno  akvarija i tako sve tjera prema usisu :up:

P.S. Doticog gospodina Stjepana ne poznajem,a ovo sto sam napisao je iz mog iskustva,koje svakome mogu demonstrirat i pokazat svima.
Jurica je bio kod mene,no tada sam imao 1500l/h protok,a sada  je malko smanjen,pa on moze reci dojmove :up:

Sve to stoji, ja takodjer nemam vise od 1000 litara na sat na velikom tanku. Imam dobro usmjeren protok koji odnosi svu prljavstinu u filter.

Ono sto je u ovoj prici bitno da nemamo pojma sta covjek ima i filteru.
Ja sam fino napisao da imam oko 60 litara filter medija, i napisao sam koji je.

Nebi bas bilo isto da imam litru filter medij na taj protok, a niti na veci, ni na manji.

Jel da?

A sto se tice mrijesta, da se bilo kome ko drzi diskuse isti izmrijeste, prvo bi u rukama imal fotic ili mobitel, bez obzira uspio mrijest ili ne.

Covjek ima fotic jer su slike riba sa prve strane dobre. Vjerujem da ima i mobitel.

Mislim da sam sve napisao

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #52 u: Prosinac 07, 2012, 20:57:15 poslijepodne »
nemam kaj pozivat Filipe, kod mene si uvijek dobrodošao :)
uzmeš i Žorža usput :D ;)

Je, je, ja dolazim obavezno. Da te mogu zabavljati kad bude Filip maznul xingu diskove :)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #53 u: Prosinac 07, 2012, 21:05:01 poslijepodne »
Jurica,slazem se :up:
Da bi filtracija bila dobra,treba i dobar i raznovrsan filtracijski materijal i naravno veca kolicina,samo tako se mogu parametri drzati stabilnima i niskima,da bi smanjili izmjene vode.
A ovo za mrijest si u pravu  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #54 u: Prosinac 07, 2012, 21:05:41 poslijepodne »
kud je ošla ova hrvatska mladež, samo bi krali i mažnjavali :D

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #55 u: Prosinac 07, 2012, 21:08:45 poslijepodne »
kud je ošla ova hrvatska mladež, samo bi krali i mažnjavali :D
hahahha,sram ih i stid bilo,cekajte da ih se zasiti,jos ce vam dat 100e da ih odnesete,cim mu budu ispraznili frizider :D

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #56 u: Prosinac 07, 2012, 21:13:43 poslijepodne »
nemam kaj pozivat Filipe, kod mene si uvijek dobrodošao :)
uzmeš i Žorža usput :D ;)


žorž mora pitati ženu. :))  Već ga mamim da dode vidjeti moje more mjesec dana pa nesmije.  Kao mora čuvati bebu, a beba ima 1mjesed i nemre nikam iz kolica
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #57 u: Prosinac 07, 2012, 21:16:32 poslijepodne »
nemam kaj pozivat Filipe, kod mene si uvijek dobrodošao :)
uzmeš i Žorža usput :D ;)


žorž mora pitati ženu. :))  Već ga mamim da dode vidjeti moje more mjesec dana pa nesmije.  Kao mora čuvati bebu, a beba ima 1mjesed i nemre nikam iz kolica
hehehhe,Jurica zar je do tog doslo??? :roll:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #58 u: Prosinac 07, 2012, 21:34:36 poslijepodne »
nemam kaj pozivat Filipe, kod mene si uvijek dobrodošao :)
uzmeš i Žorža usput :D ;)


žorž mora pitati ženu. :))  Već ga mamim da dode vidjeti moje more mjesec dana pa nesmije.  Kao mora čuvati bebu, a beba ima 1mjesed i nemre nikam iz kolica
hehehhe,Jurica zar je do tog doslo??? :roll:

Je, si vidio :)

Stislo me sa svih strana, Filip malo preuvelicava, pa moram bit sa sinom malo :D

kud je ošla ova hrvatska mladež, samo bi krali i mažnjavali :D
hahahha,sram ih i stid bilo,cekajte da ih se zasiti,jos ce vam dat 100e da ih odnesete,cim mu budu ispraznili frizider :D

To cekamo :)

nemam kaj pozivat Filipe, kod mene si uvijek dobrodošao :)
uzmeš i Žorža usput :D ;)


žorž mora pitati ženu. :))  Već ga mamim da dode vidjeti moje more mjesec dana pa nesmije.  Kao mora čuvati bebu, a beba ima 1mjesed i nemre nikam iz kolica

Kad bus imal koralja u tanku, onda dodjem, ovak, kaj cu blejit u prazan tank :)


kud je ošla ova hrvatska mladež, samo bi krali i mažnjavali :D

To nam je nasa drzava dala :) I politika nas naučila :)


Jurica,slazem se :up:
Da bi filtracija bila dobra,treba i dobar i raznovrsan filtracijski materijal i naravno veca kolicina,samo tako se mogu parametri drzati stabilnima i niskima,da bi smanjili izmjene vode.
A ovo za mrijest si u pravu  :D

Ajmo se vratit na temu.

Ja sam cekao altispinose kad su se izmrijestili, i slikao sa svih strana, kak nebi i diskuse.


Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #59 u: Prosinac 07, 2012, 21:42:04 poslijepodne »
kud je ošla ova hrvatska mladež, samo bi krali i mažnjavali :D
hahahha,sram ih i stid bilo,cekajte da ih se zasiti,jos ce vam dat 100e da ih odnesete,cim mu budu ispraznili frizider :D

ma do poslje akterfesta i gotovo, onda idu kod mene i još bum razmislio jel bu dobio litru rakije za njih :)

Ovo sam mu rekao prije 2 mj a mislim da to ide tak kod njega :))
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #60 u: Prosinac 07, 2012, 21:46:30 poslijepodne »
ma pojeli mi cijelo govedo i 3 krave :D
kazem jos ce dat 100e samo da ih se rijesi  :nuclear:

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #61 u: Prosinac 07, 2012, 21:49:48 poslijepodne »
ma pojeli mi cijelo govedo i 3 krave :D
kazem jos ce dat 100e samo da ih se rijesi  :nuclear:


uf uf,  to je kod Vas u osijeku samo se dere po mesini .

 Zato Vam se sa 8 mjeseci diskusi i mrijeste i izgledaju ko ovi iz zagreba od 2 godine.

U zagrebu je veći stres pa slabije napreduju i nemaju vremena se mrijestiti :))) 

Nisam mogao izdržati   :star:  :star:
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #62 u: Prosinac 07, 2012, 22:02:16 poslijepodne »
ma pojeli mi cijelo govedo i 3 krave :D
kazem jos ce dat 100e samo da ih se rijesi  :nuclear:


uf uf,  to je kod Vas u osijeku samo se dere po mesini .

 Zato Vam se sa 8 mjeseci diskusi i mrijeste i izgledaju ko ovi iz zagreba od 2 godine.

U zagrebu je veći stres pa slabije napreduju i nemaju vremena se mrijestiti :))) 

Nisam mogao izdržati   :star:  :star:
ovo je bilo nepotrebno,ali ako ti je lakse samo daj,,,
Ja sam vecinu svojih iskustava ovdje podjelio sa svima i dokumentirao ih,nazalost ne mogu ti dokazati nikakvim papirom odnosno rodovnicom da je ta riba bila stara 10mj. to ces mi ako zelis morat vjerovat na rijec,ako ne opet dobro.Ja nisam napisao od koga je riba bila,ali eto da se zna riba je bila od Tihomira iz Osijeka,mog dobrog kolege i dragog prijatelja.
Nadalje,sad imam divlje ribe i to pokusavam izmrijestiti i daleko je teze nego sa hibridima,jer se ovdje mrijest ne dogadja svakih 3-.5 dana,ali je zato i puno sladje...
Prije par postova sam samo iznio svoje iskustvo,ukoliko to izgleda smijesno i predmet iscudjavanja i sprdnje,samo reci  8)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #63 u: Prosinac 08, 2012, 00:08:43 prijepodne »
samo vi laprdajte, ja idem svoje macicemicice pustiti iz vrećica :)

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #64 u: Prosinac 08, 2012, 09:45:09 prijepodne »
samo vi laprdajte, ja idem svoje macicemicice pustiti iz vrećica :)


bastard :)))
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #65 u: Prosinac 08, 2012, 11:24:50 prijepodne »
samo vi laprdajte, ja idem svoje macicemicice pustiti iz vrećica :)
cekamo slike ;)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #66 u: Prosinac 08, 2012, 23:20:32 poslijepodne »
Vedran samo te je snijeg danas spasio od detaljnog ispitivanja od kuda ti ,  kako si mogao i sl. sra**a te pljenidbe!
Šuti i slikaj tj. puni te fuc***g baterije za sutra! :up:

Offline stjepan.poturica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #67 u: Prosinac 10, 2012, 11:20:45 prijepodne »
Necu komentirati cijeli post,samo dijelove na koje mogu dati konkretan primjer.
Kolega ima 600l protok kroz filter,a akvarij je 300l znaci protok od 2x volumen akvarija u satu ukoliko je filter stakleni preljevni ili sump to je ok i moguce je da je cista voda,ja na svom akvariju od 550l i sump od 72l imam pumpu sicce 1350l/h i imam isto cistu vodu,brzina protoka znaci samo mehanicku filtraciju,ali ne i biolosku.
Za diskuse se preporuca protok od 1,5-2,5 volumena akvarija u jednom satu,jer diskusi vole mirniju vodu,samim time slabiji protok znaci i bolje razlaganje nitrata,pa je i potreba za izmjenom vode smanjena.
Nadalje hibridni diskusi mogu se mrijestiti i sa 10mj. imate u mojoj temi Mrijest discusa "10 mjeseci diamant muski,a oko cca 14-15 mjeseci zenka pidgeon,parametri vode kh manji od 1 ili oko 1,a ph oko 5,5-6 ostalo ne mjerim"

Ovoliko od mene :up:


ovo si razložno napisao.Osobno sam bio paf kada sam vidio ikru na grijaču i pigeona i malbora kako čuvaju ikru.Ja sam isto mislio
da se diskusi mrijeste tek kada dosegnu veličinu tanjura. Ako sam ih ja kupio u II-III mj cca 5 cm promjera, ne znam koliko su stare ribe te
veličine, sada je 12mj pa neka se očituju ljudi koji imaju iskustva sa razmnožavanjem diskusa. Stari sam /doslovce/ akvarist, prvi puta imam
diskuse i drago mi je da sam polučio toliku nevjericu kod iskusnih diskusara koji tjedno u svoje akvarije ubacuju 1/3 do 1/4 mrtve vode iz
pipe i čude se zašto im ribe nisu sretne, a neki tjedno peru filtere i čude se zašto im je voda u aq mutna. Mislim da bi trebali znati da je voda
u aq-u živo biće, barem ja tako mislim. E da, toliko ste me /vi forumaši/ isplašili svojom nevjericom da sam uzeo još jednu tetratec ex 600.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #68 u: Prosinac 10, 2012, 11:36:29 prijepodne »
Jel to odgovor na vec 100 puta postavljeno pitanje koji filter imas? Tetra ex 600?

To definitivno pobija sve ono sto se godinama pise na forumu o diskusima i nacinu filtracije akvarija s njima. A koji filter materijal imas unutra? Originalni pretpostavljam?

Neznam nikoga ko tjedno pere filter u akvariju sa diskusima, a bogme ni nekog kome je voda stalno mutna zbog cikliranja (pogotovo akvarija s diskusima koji nije za pocetnike koji nemaju pojma o cikliranju). Osim tebe koji si napisao da ti se voda zamuti kad peres akvarij pa mijenjas vodom iz Drave, jel?

Sta je mrtva a sta ziva voda po tvojem misljenju? Oces nam napisat clanak o tome jer na akvarij.netu nemamo toga niti smo culi za to?

Koja je razlika izmedju vode iz Drave i vode istih parametara iz prirodnog bunara?





Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #69 u: Prosinac 10, 2012, 11:38:31 prijepodne »
Necu komentirati cijeli post,samo dijelove na koje mogu dati konkretan primjer.
Kolega ima 600l protok kroz filter,a akvarij je 300l znaci protok od 2x volumen akvarija u satu ukoliko je filter stakleni preljevni ili sump to je ok i moguce je da je cista voda,ja na svom akvariju od 550l i sump od 72l imam pumpu sicce 1350l/h i imam isto cistu vodu,brzina protoka znaci samo mehanicku filtraciju,ali ne i biolosku.
Za diskuse se preporuca protok od 1,5-2,5 volumena akvarija u jednom satu,jer diskusi vole mirniju vodu,samim time slabiji protok znaci i bolje razlaganje nitrata,pa je i potreba za izmjenom vode smanjena.
Nadalje hibridni diskusi mogu se mrijestiti i sa 10mj. imate u mojoj temi Mrijest discusa "10 mjeseci diamant muski,a oko cca 14-15 mjeseci zenka pidgeon,parametri vode kh manji od 1 ili oko 1,a ph oko 5,5-6 ostalo ne mjerim"

Ovoliko od mene :up:




ovo si razložno napisao.Osobno sam bio paf kada sam vidio ikru na grijaču i pigeona i malbora kako čuvaju ikru.Ja sam isto mislio
da se diskusi mrijeste tek kada dosegnu veličinu tanjura. Ako sam ih ja kupio u II-III mj cca 5 cm promjera, ne znam koliko su stare ribe te
veličine, sada je 12mj pa neka se očituju ljudi koji imaju iskustva sa razmnožavanjem diskusa. Stari sam /doslovce/ akvarist, prvi puta imam
diskuse i drago mi je da sam polučio toliku nevjericu kod iskusnih diskusara koji tjedno u svoje akvarije ubacuju 1/3 do 1/4 mrtve vode iz
pipe i čude se zašto im ribe nisu sretne, a neki tjedno peru filtere i čude se zašto im je voda u aq mutna. Mislim da bi trebali znati da je voda
u aq-u živo biće, barem ja tako mislim. E da, toliko ste me /vi forumaši/ isplašili svojom nevjericom da sam uzeo još jednu tetratec ex 600.

ja nisam u nikakvim nedoumicama,napisao sam samo odgovor i potkrijepio ga dokazima,koji su istiniti 100%
dakle akvarij je zatvoreni krug u kojem treba podesiti,gnojenje,kolicinu i vrstu biljaka,filtraciju,kolicinu svijetla,dakle ako je to sve u ravnotezi,akvarij ce biti savrsen,ako nije imat cemo neki disbalans,koji cemo nastojati rijesiti izmjenama vode,da bi recimo neutralizirali neadekvatnu filtraciju,prenapucen akvarij i time izazvanu visoku razinu nitrata,mjenjati cemo vodu  (iz pipe,ro aparata isl) da bi rijesili problem.
Diskusi ako si ih kupio u 2-3 mj. onda su stari negdje izmedju 11-13mjeseci.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #70 u: Prosinac 10, 2012, 11:41:50 prijepodne »
Idem si izbaciti svoj filter, kupiti tetru ex 600 i nagrabit zive vode iz save pa cu oprat akvarij i usipat unutra.

Prije toga cu otvorit sve teme koje imamo o diskusima gdje iskusni pisu o filterima: nece biti dovoljno, stavi jos jedan takav, stavi stakleni pregradni ili vanjski i slicno, pa cu im napisat da su glupi i daju glupe savjete jer nas kolega nema niti priblizan takav ali ima zivu vodu  ;)


Over and out  :heart:
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2012, 11:45:03 prijepodne od Zorz »

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #71 u: Prosinac 10, 2012, 11:56:53 prijepodne »
ovo mi sad zbilja zvuci kao nemoguce,jedna tetra ex600 na akvariju 300l duzine 130cm gdje se drze diskusi koji se hrane govedjim mixom???? Na tu duzinu akvarija bez dodatne cirkulacije,nema sanse da filter pokupi necistocu,sva necistoca koja ostane pocne se raspadati i povecava koncentraciju nitrata,kojeg cisto sumnjam da 5-6 litara materijala u filteru moze razgraditi.
Neznam koji je kapacitet tog filtera sto se tice materijala,ali ne bi rekao da je veca od 5-6 litara,i da je to sve bez dodatnog ciscenja (usisavanje podloge) i izmjene barem dijela vode.
Imao osobno tetra ex 700 i nakon svega tjedan dana je opao protok drasticno,tako da sam malo sumnjicav u ovo. 
Pratim nastavak..

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #72 u: Prosinac 10, 2012, 12:08:00 poslijepodne »
Idem si izbaciti svoj filter, kupiti tetru ex 600 i nagrabit zive vode iz save pa cu oprat akvarij i usipat unutra.

Prije toga cu otvorit sve teme koje imamo o diskusima gdje iskusni pisu o filterima: nece biti dovoljno, stavi jos jedan takav, stavi stakleni pregradni ili vanjski i slicno, pa cu im napisat da su glupi i daju glupe savjete jer nas kolega nema niti priblizan takav ali ima zivu vodu  ;)


Over and out  :heart:

heheh, naj se zivcirati , ova tema je takva glupost da je to strašno. Ovo sve spada u sferu znanstvene fantastike, čudo neviđeno.

Ja se javlajm da osobno odem u Osijek kod gPoturice ( valjda )  i da ga dopeljam na sljedeći Akter fest, a Vedrana molim da otkaže g.Heika jer mi ovdje imamo ne eksperta nego nešto još i veće :))

Pa meni se predfilter zaštopa u 3- dana a nije baš od pol deci, a bogme niti ne hranim 2-3 put dnevno mesom.



Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #73 u: Prosinac 10, 2012, 12:16:18 poslijepodne »
Ekipa zamarate se glupostima!
Lik u pripremljen akvarij grunuo savršeno identične veličinom diskuse i poslikao!
Kakva voda iz Save, Drave, ne budite smješni!

Istina jedino u tome svemu je da su ribe lijepe i da sigurno ne žive u akvariju u kojem su slikane!

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #74 u: Prosinac 10, 2012, 12:18:33 poslijepodne »
Ekipa zamarate se glupostima!
Lik u pripremljen akvarij grunuo savršeno identične veličinom diskuse i poslikao!
Kakva voda iz Save, Drave, ne budite smješni!

Istina jedino u tome svemu je da su ribe lijepe i da sigurno ne žive u akvariju u kojem su slikane!

ajde konačno jedan koji se nije ustručavao reći ono što sam i ja zaključio nakon prvog posta , a bome i napisao .
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0