Travanj 24, 2024, 20:18:30 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nabavka diskusa  (Posjeta: 17558 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #75 u: Siječanj 21, 2012, 10:53:10 prijepodne »
Naravno da imamo jedne od boljih diskusa,a uskoro se nadam da cemo prosirit trziste i na ostale zemlje  :up:

Offline edah

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški   Dob: 46
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #76 u: Ožujak 25, 2012, 01:19:57 prijepodne »
Nemam diskusa, nazalost i pitanje da li cu i imati al samo mogu reci kao obicni "citac i posmatrac" iz Sarajeva da trebate zhavaliti Bogu pa imate ovu ekipu iz osijeka.

Iz moje perspektive u citavoj prici najbitniji faktor jeste pouzdanost da ces kupiti ribu koja vrijedi i koja ce rasti i uveseljavati tebe i tvoje ukucane jedan dugi vremenski period a nije neki singapurac koji ni na "aparatima" ne moze pregurati pola godine :(.
Licno bih se uvijek opredjelio za varijantu pouzdane ribe "garantovane" i prije uzeo 5 takvih nego 10 "macki u vreci" za iste pare.

Druga je stavka cijena, neko rece 10 eura, pa dajte mi takvih 10 sada u Sarajevu pa da jos i na pice odemo, nit mozes naci po toj cijeni a i po vecoj  da nije singapurac povjerovao bi kao sto vjerujem i u zubic vilu, djeda mraza i slicne stvari...

Nego vi ekipa lijepo uzivajte kad vam je Bog dao a nadat se da ce i kod nas u bosni se pojaviti neki pionir u skorije vrijeme pa da i mi malo osjetimo slast drzanja ove ribe

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #77 u: Ožujak 25, 2012, 15:32:02 poslijepodne »
Evo da se malko i ja uključim nakon duuge stanke!
Situacija kod mene je nametnula da se fish room rasformira i preuredi u druge namjere , a ribe rasprodaju: Tako i matičnjaci koji su se dugo birali.
Kada sam se ja navukao na discuse ovaj forum je tek počeo sa radom i  komunikaciju kakvu danas imate nije bilo ili je bila jednostrana od naravno Hrca i Ivice iz Osjeka, kasnije se ekipa povečavala!
Prije nije bilo problema zapaliti auto i otiči u Osjek i postavljati 100 pitanja okružen ribom koju si mogao samo sanjati!
Kako smo sami napredovali napominjem u držanju discusa što nije isto i mrijestu discusa , to smo i sami mogli sve više suvislo pričati sa tim uzgajivačima kojima smo možda i išli na živce sa dosadnim i pomalo glupim pitanjima, što oni vjerujte nisu nikada pokazali!
Tada je došlo i vrijeme prvog odlaska preko granice i istraživanja tko ,gdje i kakve ribe uzgaja i prodaje, još i danas se takve stvari drže pomalo skrivene što je po meni i uredu jer za sve u životu se treba neprekidno truditi i žrtvovati, a ne da ti se pojavi netko tko je izmrijestio u 10 mrijestova i podigao do prodajne veličine 250 discusa pa ti počne sa švercom i nakraju iz razloga što veće zarade zasiti tržište  sa nekvalitetnom ribom. Moramo naglasiti da takvi "uzgajivači " imaju svoje ime a to je ŠVERCERI!
Takvih je bilo i uvjek će ih biti!
Cijena discusa je uvjek bila i bit će preskupa (za naša primanja) ,a i uzgoj je uvjek bio skup i takav će i ostati jer nam svi uvjeti za kvalitetan uzgoj nisu na ruku od vode, struje, klime pa nadalje.
Osobno sam najviše volio kupiti ribu koju sam netom prije gledao u tanku kako pliva!
Tada sve znate: ime, prezime,godinu rođenja, uvjete sve,sve,sve
Tada dolazi i ono najvažnije koliko će vas sve to koštati i tada vam se i vlastiti kriteriji mjenjaju i nije vam žao dati i 100 eura za ribu jer znate šta vozite kući , no moglo se je kupiti i negdje povoljnije samo .....
Svi moramo biti svjesni da smo zabrijali na DELUX kategoriju i da tu nema jeftino !
Nema džabe ni u stare babe!!!! :D
Dečki uzgajate discuse i držite do sebe, nije sve bolje i ljepše zato jer dolazi preko granice i mi tj. vi znate pa čak i bolje samo se ne hvalisamo kao oni tamo negdje!  :up:


Offline e72x

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Mostar
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #78 u: Kolovoz 19, 2012, 00:20:06 prijepodne »
Pozdrav,

Htio bih kupiti diskuse jel se moze dobiti neki kontakt mail ili telefon