Ožujak 28, 2024, 14:14:21 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Operation Diskus  (Posjeta: 16249 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Operation Diskus
« u: Kolovoz 10, 2011, 19:04:08 poslijepodne »
Evo pošto se i ja odlučih baciti u diskus vode da predstavim i setup u kojem sam ja to zamislio.Akvarij je dimenzija 120x65x50 ili ti 390L.Bila bi dva filtera od 1200L/h protoka ,nadam se da je dovoljno,ako ne recite pravit ćemo neku bačvu sa većom cirkulacijom.Unutra grana sa anubiasom i neke cripte od bilja,grijać jagerov da sve to grije.Od sustanara neonke,plehotomus i nisam zicer dal guppy bi bili dobri sustanari.To je neka početna ideja,pa kolege koji ste stručniji komentirajte  :g050:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #1 u: Kolovoz 10, 2011, 19:14:10 poslijepodne »
Evo pošto se i ja odlučih baciti u diskus vode da predstavim i setup u kojem sam ja to zamislio.Akvarij je dimenzija 120x65x50 ili ti 390L.Bila bi dva filtera od 1200L/h protoka ,nadam se da je dovoljno,ako ne recite pravit ćemo neku bačvu sa većom cirkulacijom.Unutra grana sa anubiasom i neke cripte od bilja,grijać jagerov da sve to grije.Od sustanara neonke,plehotomus i nisam zicer dal guppy bi bili dobri sustanari.To je neka početna ideja,pa kolege koji ste stručniji komentirajte  :g050:
evo ovako:akvarij ok
filter savjetujem stakleni pregradni s potopnom pumpom,(eheim compact,compact+,universal,aquarium systems new jet),lakse ciscenje,vise medija,manje ceprkanja po njemu,jeftiniji je
dekoracija i biljke ok
grijac odlican
sustanari biraj ili pleco ili neonke,jel kad poraste neonke ce mu biti dio obroka,gupiji nisu bas sretno rijesenje kao osnovno zbog temperature vode od preko 28C

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #2 u: Kolovoz 10, 2011, 19:55:06 poslijepodne »
I mislio sam da filtracija nebu štimala  :'( ta dva imam doma,al nema veze ,jel ima skica takvog pregradnog akvača možda ? :-[
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #3 u: Kolovoz 10, 2011, 20:09:35 poslijepodne »

sustanari biraj ili pleco ili neonke,jel kad poraste neonke ce mu biti dio obroka,

ko ti je to reko .. moje iskustvo je totalno drukćije   neonke su u principu prebrze ..  više me brine kad poraste pleco pa poćne divljat po akvariju pa imaš situaciju di diskusi plivaju po površini vode   misliš  amonijak  mjeriš sve ok  al oni neče dole ...

moj savjet neki malo egzotičinij somič   ako nema ili se nema para onda ancitrus
ništa ljepše nema neg vidjet ljep diskus  ispod paćinica  i   l46  :zagrljaj: more i l66  ili l333
ahh  recimo  l 173  ..  meni osobno najljepši  l 201  :up:
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #4 u: Kolovoz 10, 2011, 20:23:08 poslijepodne »
A neznam baš da ovaj moj bude divljo,sad je u akvariju sa malawcima i obićno je priljubljen uz kamen poamkne se samo kad klopa dolazi...odrastao je ima dvije godine kako je kod mene plus ono što nije bio ... :(
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #5 u: Kolovoz 10, 2011, 20:25:28 poslijepodne »

sustanari biraj ili pleco ili neonke,jel kad poraste neonke ce mu biti dio obroka,

ko ti je to reko .. moje iskustvo je totalno drukćije   neonke su u principu prebrze ..  više me brine kad poraste pleco pa poćne divljat po akvariju pa imaš situaciju di diskusi plivaju po površini vode   misliš  amonijak  mjeriš sve ok  al oni neče dole ...

moj savjet neki malo egzotičinij somič   ako nema ili se nema para onda ancitrus
ništa ljepše nema neg vidjet ljep diskus  ispod paćinica  i   l46  :zagrljaj: more i l66  ili l333
ahh  recimo  l 173  ..  meni osobno najljepši  l 201  :up:
plehostomus je riba koja naraste do 45-50cm,pa sad te pitam sto ce napraviti s neonkom koja kad se svjetlo ugasi legne na dno,naravno da ce ju pojesti,,l-ovi su raznih velicina,osobno imam panaque-a i ne dira mi nikog,ali mi je ubio dvije peckoltie vittatae,premda ni meni nije jasno zasto,kompatibilni su i nije trebalo biti problema,ali eto to je iznimka od pravila.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #6 u: Kolovoz 10, 2011, 20:30:46 poslijepodne »

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #7 u: Kolovoz 10, 2011, 20:31:21 poslijepodne »
Aha,kolka jačina pumpe lega?
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #8 u: Kolovoz 10, 2011, 20:37:01 poslijepodne »
Aha,kolka jačina pumpe lega?
2-4x volumen akvarija u satu,znaci od 780-1560l/h

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #9 u: Kolovoz 10, 2011, 20:46:09 poslijepodne »

sustanari biraj ili pleco ili neonke,jel kad poraste neonke ce mu biti dio obroka,

ko ti je to reko .. moje iskustvo je totalno drukćije   neonke su u principu prebrze ..  više me brine kad poraste pleco pa poćne divljat po akvariju pa imaš situaciju di diskusi plivaju po površini vode   misliš  amonijak  mjeriš sve ok  al oni neče dole ...

moj savjet neki malo egzotičinij somič   ako nema ili se nema para onda ancitrus
ništa ljepše nema neg vidjet ljep diskus  ispod paćinica  i   l46  :zagrljaj: more i l66  ili l333
ahh  recimo  l 173  ..  meni osobno najljepši  l 201  :up:
plehostomus je riba koja naraste do 45-50cm,pa sad te pitam sto ce napraviti s neonkom koja kad se svjetlo ugasi legne na dno,naravno da ce ju pojesti,,l-ovi su raznih velicina,osobno imam panaque-a i ne dira mi nikog,ali mi je ubio dvije peckoltie vittatae,premda ni meni nije jasno zasto,kompatibilni su i nije trebalo biti problema,ali eto to je iznimka od pravila.
da razjasnimo moja ljubav su l brojevi pa diskusi  imam oko 30 razni vrsta l brojeva,  pa ćak i pleca , ja ti garantujem ako ubaciš kratavac ili list salate da neonku neče ni pogledat
pleco će napast drugu ribu samo u nedostatku prostora   ćak ti tvoji malavci neče bit sigurni ako on poludi tojest misli da nema prostora  al nikad neće baš iči jest druge ribe  dok god ima hrane to jest ako ga se redovno hrani
tvoj pranque je uradio isto sa vitatama   samo radi teritorije    ..  
iako je veoma  ćudno jer če prije bit da su se vitate poklale između sebe   jer većina  somova  nevoli svoju vrstu dok ostale jednostavno ignoriraju ... ma u svakom slućaju ja nebi stavljo pleca sa diskusima jer ih plaši svojom glomažnošću
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #10 u: Kolovoz 10, 2011, 21:07:21 poslijepodne »
Ovo je super link,samo ja ću morat to vidit kako smjestit ispod akvarija jer iza njega nemogu  :nerv:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #11 u: Kolovoz 10, 2011, 21:14:06 poslijepodne »
morat ces raditi overflow sa cijevima fi40 ili ako ce pumpab biti do 1200l/h tada ce biti i fi 32 cijevi dovoljne :up:
http://www.aquariumlife.net/projects/diy-overflow/120.asp
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2011, 21:28:01 poslijepodne od mbogdan »

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #12 u: Kolovoz 10, 2011, 21:35:31 poslijepodne »
Uff,to mi i nije najbolje rješenje  :( owerflow se dosta čuje a tank mi u dnevnom boravku ...izletit ćemo i ja i akvarij  :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline celinjo33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: SPLIT
  • askalafanza
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #13 u: Kolovoz 10, 2011, 21:39:50 poslijepodne »
ja cu ti udomit akvarij , a ti mozes punici  :D

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #14 u: Kolovoz 10, 2011, 21:45:21 poslijepodne »
Uff,to mi i nije najbolje rješenje  :( owerflow se dosta čuje a tank mi u dnevnom boravku ...izletit ćemo i ja i akvarij  :D
ne cuje se onoliko koliko ti mislis,prvo probas skociti pa viknes hop!!ja sam ga imao pune 2 godine,sve dok nisam nabavio tunze overflow,bio sam zadovoljan :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #15 u: Kolovoz 10, 2011, 23:03:21 poslijepodne »
A neznam baš da ovaj moj bude divljo,sad je u akvariju sa malawcima i obićno je priljubljen uz kamen poamkne se samo kad klopa dolazi...odrastao je ima dvije godine kako je kod mene plus ono što nije bio ... :(
[/quoteNemojte mješat plekostomusa i gibicepsa, ja u svom akvariju imam 4 komada veči od 35 cm i nikan ne napadaju rbe (plekostomusi ) a gibicepsi da nebi ih više da mi netko plati a tako nebi dao plekostomuse ,3-4 godine nisam ruku gurnio u akvarij zbog čiščenja oni sve to rade :zagrljaj:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2011, 23:07:06 poslijepodne od penang eruption »

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #16 u: Kolovoz 10, 2011, 23:08:37 poslijepodne »
Uff,to mi i nije najbolje rješenje  :( owerflow se dosta čuje a tank mi u dnevnom boravku ...izletit ćemo i ja i akvarij  :D

a kaj se mucis, pa tvoj akvarij ima rupe na dnu za odvod u sump ako se dobro sjecam, odstopaj rupe i napravis filter ispod akvarija, ispod stavis pregradni filter nekih 150L i pici misko (slucajno ja prodajem akvarij od 160L  :D)

a filtere bus meni jeftino prodal jer ti nece trebat  :D

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #17 u: Kolovoz 10, 2011, 23:37:37 poslijepodne »
Gle na te rupe sam opće zaboravio  :klap: probleme je u moje postolje staviti veliki tank je ima 4 okomite stranice -?
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #18 u: Kolovoz 10, 2011, 23:39:02 poslijepodne »
A neznam baš da ovaj moj bude divljo,sad je u akvariju sa malawcima i obićno je priljubljen uz kamen poamkne se samo kad klopa dolazi...odrastao je ima dvije godine kako je kod mene plus ono što nije bio ... :(
[/quoteNemojte mješat plekostomusa i gibicepsa, ja u svom akvariju imam 4 komada veči od 35 cm i nikan ne napadaju rbe (plekostomusi ) a gibicepsi da nebi ih više da mi netko plati a tako nebi dao plekostomuse ,3-4 godine nisam ruku gurnio u akvarij zbog čiščenja oni sve to rade :zagrljaj:
Ne moj je pleh nije gibs  :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #19 u: Kolovoz 11, 2011, 12:54:05 poslijepodne »
Evo slike mojeg postolja,ima pregrade koje su uske pa unutra može iči aq 40x40x30 (vxdxš) to ispada nekih 50L ,a mislim da je to premalo  :punch: mislim da se više medija može strpat u dva kanistera
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #20 u: Kolovoz 12, 2011, 11:32:12 prijepodne »
Koji medij i kako slažete u filtere za diskuse ? :hat3:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #21 u: Kolovoz 12, 2011, 14:04:02 poslijepodne »
osobno koristim,plavu spuzvu,grubu i finu,symbiont ,eheim supstrat i eheim supstrat pro!spuzve sluze vecinom za mehanicku filtraciju umjesto keramike,a supstrat,supstrat pro i symbiont za biolosku filtraciju,znaci voda koja dolazi iz akvarija treba proci prvo mehanicku filtraciju,a zatim biolosku,pa slozi tim redom,medije koje izaberes,ja sam naveo one koje ja koristim :up:

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #22 u: Kolovoz 12, 2011, 14:27:27 poslijepodne »
Znaći gledajuć filter odozgora prema dolje ide plava gruba,pa fina pa substrat? -? Sry kolega ako davim al htio bi da to bude otprilike to ,da imam čim manje problema sa ribama  :)
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #23 u: Kolovoz 13, 2011, 06:19:12 prijepodne »
Evo stavio par neonki kod pleha pa da vidim dal će ih dirat,ako bude biće  :a078:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Operation Diskus
« Odgovori #24 u: Kolovoz 13, 2011, 08:00:40 prijepodne »
Evo stavio par neonki kod pleha pa da vidim dal će ih dirat,ako bude biće  :a078:
ja ti garantujem ako ga redovno hraniš da ih neče pogledat  neonke su premale damu zauzimaju prostor
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,