Ožujak 28, 2024, 14:55:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: prvi akvarij - Primo 60 Led  (Posjeta: 1428 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Denumer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
prvi akvarij - Primo 60 Led
« u: Siječanj 16, 2018, 11:06:24 prijepodne »
Pozdrav,

novi sam na forumu, a i u akvaristici pa se još učim
07.01.2018. sam složio akvarij, Juwel Primo 60 LED (54 l)
što je došlo u kompletu to sam i stavio,
rasvjeta je Juwel Novolux led 60, planiram ovih dana staviti još jednu takvu, to bi onda bilo 16 w (ako imate neku drugu preporuku, rasvjeta da odgovara juwelovom pokrovu)
filter bioflow one (unutra su plave spužvice)

u akvarij sam kao podlogu stavio JBL Proflora Start i na nju šljunak, a u filter između spužvica sam stavio tablete sa bakterijama
biljke:
eleocharis parvula
ludwigia arcuata
i riccia na koju sam stavio privremeno kamen
u lijevom kutu je rupa jer tu ide drvo koje je trenutno u fazi namakanja, a i uskoro stavljam pozadinu


Uz Proflora start sam dobio gnojivo ferropol 24 i ferropol, zanima me kada treba počet dodavat, odmah sad ili...?
I još jedno pitanje, na vrhovima ludwigie su listići izgubili boju, i malo su žućkasti, jel bi to bilo zato što sam ju tek sadio ili zbog svjetlosti, trenutno je tu lampa 8 w, ovih dana stavit ću još jednu istu takvu (juwel novolux led 60) jedino ako netko ima neku drugu preporuku ali bi volio da odgovara juwel poklopcu da ne trebam bušiti ili lijepiti

ribe još  neko vrijeme neće u akvarij

primam savjete i kritike


Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: prvi akvarij - Primo 60 Led
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2018, 13:10:52 poslijepodne »
ok, krenimo sa savjetima..

biljke us ti posložene kao vojnici na jutarnjoj smotri..to nije baš vizualno privlačno ni prirodno..pokušaj ih više grupirati..
za čudwig ti je ovo normalno zbog promjene uvjeta u kojima je, plus vjerojatno nema dovoljno iz korijenja hrane.. bude bolje

Offline Denumer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: prvi akvarij - Primo 60 Led
« Odgovori #2 u: Siječanj 18, 2018, 09:47:19 prijepodne »
Hvala na info za ludwig
Ovako sam slagao kad je bilo drvo unutra i skužio sam da ne štima, grupirat ću ludwig, tj već sam malo presložio jedan dio ali sam odustao dok ne vidim kaj je sa njom, tj dok se ne oporavi, ne znam jel mi pametno ju opet seliti dok se ne oporavi  -?