Ožujak 29, 2024, 00:50:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)  (Posjeta: 2841 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« u: Veljača 14, 2021, 11:06:52 prijepodne »
Planiram 150x60x55 ili 200x60x55, moram točno vidjeti koliko će biti mjesta. Neovisno o tome overtank rasvjetu od 130+ cm ne mogu naći.

Ono što mi je jedino logično rješenje je staviti više konzola od 60cm po širini akvarija umjesto da idem na konzolu po dužini.

Mislio sam ovako nešto, samo ne znam koliko komada uzeti za 150cm ili za 200cm. Hoću high-light akvarij.

https://greenaqua.hu/en/chihiros-wrgb-ii-60-cm-led-lampa-60-80-cm-67-w-4500-lm.html

Generalno, prvo sam mislio uzeo Rio 450, no odbija me visina od 65cm, a širina od samo 50cm, da je obrnuto razmislio bih o njemu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #1 u: Veljača 14, 2021, 11:44:44 prijepodne »
WRGB je OK rasvjeta, barem meni. WRGB II je cak i jaca i s te strane bi bila OK za 55cm. No uzmi u obzir da ces ju morati ganjati na 100% ako zelis te vrijednosti. Nije to cijeli foto period ali opet, to je LED. Manje grijanja duze traje.


No, vrijednost dosta pada kad ides u sirinu, Prema grafu, ti efektivno mozes pokriti 30cm sirine ako ih stavljas okomito na akvarij a ne po duzini. To je onda 5-6 konzola. 1500€ koje przis na 100%.

Dok VIVID II....

pokriva puno vise u sirinu, ima 2.5x veci par i sa 2 komada mislim da mozes pokriti i 200cm. A kostat ce te duplo manje i ne moras frljiti na 100%
I da su 3 komada, opet je jeftinije a po meni bolje i elegantnije rijesenje.


Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #2 u: Veljača 14, 2021, 23:20:34 poslijepodne »
Možeš i za 5 eura po komadu s ebaya naručiti LED flood light od 50W. Probaš, ako ti odgovara - super, prošao si džabe. Ako ti ne odgovara, opet super, nisi ništa posebno potrošio, možeš ih svejedno upotrijebiti za nešto i za akvarij si kupiš nešto drugo.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #3 u: Veljača 15, 2021, 22:19:50 poslijepodne »
Možeš i za 5 eura po komadu s ebaya naručiti LED flood light od 50W. Probaš, ako ti odgovara - super, prošao si džabe. Ako ti ne odgovara, opet super, nisi ništa posebno potrošio, možeš ih svejedno upotrijebiti za nešto i za akvarij si kupiš nešto drugo.

Ma to Kinggo uvijek drami s tim skupim rasvjetama i niš drugo ne valja jer ne želi priznat da se zajebal i da je mogo proć puno jeftinije...  :D

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #4 u: Veljača 16, 2021, 06:24:24 prijepodne »
Možeš i za 5 eura po komadu s ebaya naručiti LED flood light od 50W. Probaš, ako ti odgovara - super, prošao si džabe. Ako ti ne odgovara, opet super, nisi ništa posebno potrošio, možeš ih svejedno upotrijebiti za nešto i za akvarij si kupiš nešto drugo.

Ma to Kinggo uvijek drami s tim skupim rasvjetama i niš drugo ne valja jer ne želi priznat da se zajebal i da je mogo proć puno jeftinije...  :D
Nije da skupe rasvjete ne valjaju, ali to ti dođe kao i u svemu. Onaj dodatni iskorak ka savršenstvu od 2,3% napretka košta ko svetog Petra kajgana i tu sam moraš odlučiti koliko ti je to bitno.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #5 u: Veljača 16, 2021, 10:03:28 prijepodne »
nije to 2,3%, flood light ili bilo kaj takvog prirucnog jednostavno nije za posteni biljni akvarij. A obzirom da jos nema 500+ litarskih akvarija za 10€. litre soila po 0.03€ cime bi to napunio, filtera po 5€ koji bi to filtrirali........ cemu sjebat investiciju od 2-3k€ i svoje zivce, potrositi hrpu vremena i na kraju ne imati nista.

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #6 u: Veljača 17, 2021, 08:58:28 prijepodne »
Sve to u dobroj mjeri stoji što pišeš no vjeruj mi da sam uživo vidio "poštenih" biljnih dvometraša s flood light rasvjetom koji su bujali u svakom pogledu. Šteta da nisam slikao jedan gdje je čovjek napravio overtank rack s flood daylight i grow light ebay LED kombinacijom od 5 rasvjetnih tijela od ukupno 400W.

Gotova, specijalizirana akvaristička rješenja koštaju i uglavnom su odlična, ali uvijek postoji opcija da se kod rasvjete složi nešto samostalno s industrijskim rješenjima.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Rasvjeta za veće akvarije (500+L)
« Odgovori #7 u: Veljača 17, 2021, 22:40:35 poslijepodne »
košta ko svetog Petra kajgana i tu sam moraš odlučiti koliko ti je to bitno.

Vjeruj mi, začudio bi se koliko mi skupe stvari mogu biti nebitne!  :D