Travanj 20, 2024, 05:39:06 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Zohari  (Posjeta: 18643 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« u: Lipanj 08, 2006, 18:09:00 poslijepodne »
jek zna neko nesto vise o ovim zoharima...osim da pojedu sve kaj ne pojede njih...







a o ovima ?, sale to su oni drugi kaj sam ti pricao...





 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2006, 18:54:00 poslijepodne »
prvo su Nauphoeta cinerea...

jedu sve...na jednom terariju gdje sam ih držao su pojeli silikon... jednom sam ih ostavio u plastičnoj kutiji, 24h vani..pod snijegom... kad sam ih stavio kod radijatora ..živnuli su svi do jednoga... nadam se da razumiješ kaj to znači... ako ti pobjegnu uzrokovat ćeš vjerojatno epidemiju... dakle...dobro ih pazi..jako dobro...

kaj se tiće ovih ispod... Periplaneta americana.... buraaaaaaaaaaaaaaaaz.... imao sam manju koloniju... i uništio ih nakon mjesec dana... nisam želio riskirat... to je jedan od naj..al ono naj štetočina koje postoje..... žive po kanalizacijama i svugdje.. prema njima su cineree male bebe..

uglavnom... hranjenje kameleona i drugih beštija sa njima je najbolje da izvedeš ovako: u plastični taperver istreseš neku količinu tih beštija, poklopiš i staviš u frižider, onda ih nakon nekog vremena izvadiš van, dok su umrtvljeni... i onda im odcvikaš glave... ili napraviš neka veća oštečenja na tijelu da se miću neko kraće vrijeme... i onda ponudiš beštiji... žive, u normalnom stanju mislim da nebi trebao nudit..uz to kaj su jako brzi na visokim temperaturama ..ako pobjegnu... piizdarija... mislim da bi pojeli i paket Raida, začinjen sa Biokilom , podrignuli se i rekli.."Daš još!?" ... sa njima oprez... mogu se nastanit kod nas u prirodi tak da...


Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2006, 18:58:00 poslijepodne »
i nemoj mi reć da ih držiš u transporteru?

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2006, 19:54:00 poslijepodne »
mogu li j dobit par komada?

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #4 u: Lipanj 08, 2006, 21:06:00 poslijepodne »
da, u transporteru koji je premazan sa vazelinom i ima pet slojeva najlona preko povrsine i tek onda poklopac, mogu se penjat po ravnim povrsinama ali tesko i ne vidim da to rade, kolko sam skuzio ludi su za jabukom, a gusteri su ludi za njima...ima ih u svim velicinama i brijem da se razmnozavaju ko ludi...kaj da ih sve unistim u toj nestasici hrane ?...najveci problem je kaj su mi par komada ovih gornjih zbrisali, da dobro ste culi, hebiga mislio sam da su to oni hebeni scurci i nisam pazio...kaj da zovem deratizaciju ?, samo kaj su ispod terarija od brade i bojim se s necim spricat... kopao sam po netu malo i nigdje gdje su podaci za drzanje i uzgoj tih gadova nema kosturske glave sa natpisom OPREZ nemojte da vam slucajno zbrisu...izmedu ostalog kaj nisu svi zohari stotecine...hebiga zero evo ti sve...nino kaj ti kazes, kaj da radim?
 

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #5 u: Lipanj 08, 2006, 21:17:00 poslijepodne »
daj!    

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #6 u: Lipanj 08, 2006, 21:21:00 poslijepodne »


vjeruj mi mogu se penjat po staklu i po svemu...i pod svim kutevima

dal da ih uništiš... ne.. al vidim da se nisi pripremio... a kaj se tiće americana... tu neznam kaj bi ti rekao... al ak to pobjegne... onda si napravio sranje većih razmjera...

kaj se tiće deratizacije... jedino ak će ti pošpricat kuću sa napalmom! ..kak bi dopeljao deratizaciju..pa ti pokrepa i kaj treba i kaj netreba... ako ih vidiš gdje su.... lagano ljepila za miševe svuda okolo.... tak da ih pohvataš... (nemogu nać smajlić di upire prstom i smije ti se u facu! )

ako si kopao po netu..onda si sigurno vidio da su se ti žohari udomačili na pola zemaljske kugle..zbog ovakvih stvari...

 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #7 u: Lipanj 08, 2006, 21:28:00 poslijepodne »
o njima na netu pisu samo dobre stvari, gdje god sam nasao nesto pisu samo sve super stvari, nigdje ni rijeci o sranju koje bi se moglo desiti, matija nije da ti ne vjerujem, al kaj stvarno moze nastat takvo sranje?

http://www.kingsnake.com/anolecare/18.htm

 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Zohari
« Odgovori #8 u: Lipanj 08, 2006, 21:33:00 poslijepodne »
Deca oprez sa time.... to vam ježiva "bio bomba"! Ako se ne pazi može se desiti ogromno sranje. No sa povečanim kontroliranjem ne bi trebalo biti sranje, ali opet velim.... tu je onaj ALI.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #9 u: Lipanj 08, 2006, 21:36:00 poslijepodne »
ok, pisao sam post prije nego sam vidio tvoj, nisam se pripremio to je istina, mislio sam da cu dobit one dubie, obicne scurcke hebene, bio sam presretan kaj napokon imam kvalitetne hrane za bestije u ovoj nestasici a sad ne mogu miran na spavanje...popizdit cu, to je zid od knaufa, ak udu u nutra...sutra odmah ujutro kupujem ljepilo, kaj jos? sprej neki, prah, sta,sta,sta ???...
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #10 u: Lipanj 08, 2006, 21:57:00 poslijepodne »
http://www.herpshop.com.au/CareSheets/FeaderRoach.html

ovo jos jedan link, covjek bi ih odma pozelio kad procita...

 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #11 u: Lipanj 08, 2006, 22:05:00 poslijepodne »
jel mi moze neko tocno prevest kaj ova recenica znaci...A reminder that if these roaches do escape they will not take
  over your premises.

hvatam se za slamku...


 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #12 u: Lipanj 08, 2006, 22:13:00 poslijepodne »
e... i jesi pod tim linkom pročitao History? proširili su se po cijelom svijetu... i samo još nama fale kao domaća životinja

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #13 u: Lipanj 08, 2006, 22:19:00 poslijepodne »
sredit ce mo to, cujem da ima uzgajivac u novakima...a i u splitu je jedan zainteresirani, ljudi jos malo pa nebu nestasica hrane, svima bude dostupna...samo pod krevet zavirite...
 

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #14 u: Lipanj 08, 2006, 22:25:00 poslijepodne »
onda oću dobit ja ili ne ??

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #15 u: Lipanj 08, 2006, 22:44:00 poslijepodne »
hoces, koje ces, biraj, ove male bebice kaj se podrigavaju po neo pitroidu, ili ove malo manje opasne kaj se podrigavaju po silikonu.. ?
 

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #16 u: Lipanj 08, 2006, 23:32:00 poslijepodne »
obe...samo daj bit će pojedeni uskoro

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #17 u: Lipanj 08, 2006, 23:37:00 poslijepodne »
kaj ces bit u zgu mozda?

 

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #18 u: Lipanj 08, 2006, 23:50:00 poslijepodne »
neznam ali možeš mi to stavit na bus...ja ih dočekam i dam šoferu za kaficu, a tebi platim piće kad dođem u zg..može?

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Zohari
« Odgovori #19 u: Lipanj 09, 2006, 00:10:00 prijepodne »
moze, javim ti jos kad...
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #20 u: Lipanj 09, 2006, 07:53:00 prijepodne »
brijem da LeeMoona trebamo prijavit ko teroristu za raspačavanje opasnog biološkog oružja...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Zohari
« Odgovori #21 u: Lipanj 09, 2006, 08:24:00 prijepodne »
Brijem da će LeeMoon i St Zero završtiti ko Oggy iz onog crtića Oggy i žohari....        
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zohari
« Odgovori #22 u: Lipanj 09, 2006, 12:19:00 poslijepodne »
 
Citat: LeeMoon
moze, javim ti jos kad...


Može super Edited by: Saša

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Zohari
« Odgovori #23 u: Lipanj 09, 2006, 13:58:00 poslijepodne »


@LeeMoon:


1. Riješi se odmah Periplaneta - ak ti zbrišu (a to je samo pitanje vremena) na**bo si i ti i tvoji susjedi!


2. N. cineree nisu toliko opasne jer se na sobnoj temperaturi vjerojatno neće razmnožavati, pa ne prijeti pandemija. Međutim, ako si nađu lijepo toplo i mračno mjesto - npr. iza ili ispod terarijamogao bi ih uskoro imati više nego što želiš. Kupiu poljoapoteci neki kvalitetan inskticid u spreju (ranga cijene 70-100kn, oni jeftiniji niš ne valjaju), odmakni terarij pa pošpricaj pod, zidove itd. To bi trebalo riješiti problem - a ubuduće oprez!


Inače, N. cinerea je po prehrambenoj vrijednosti definitivno u samom vrhu. Brzo se razmnožava, ne stvara buku, ne smrdi. Sve je savršeno osim nezgodne činjenice da se penju po glatkim površinama. U Americi prodaju neki teflonski premaz komercijalnog naziva "Bug Stop" ( http://www.proexotics.com/store/product.php?productid=16230 ) koji je apsolutno nepremostiva prepreka za sve vrste žohara koji gmižu po staklu a i nanos traje nekoliko mjeseci bez potrebe obnavljanja (može se čak i prati vodom i deterdžentom). Kad bi to uspio nabaviti umjesto vazelina bio bi na konju!Edited by: Nino G

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zohari
« Odgovori #24 u: Lipanj 09, 2006, 14:38:00 poslijepodne »

Citat: Nino G
2. N. cineree nisu toliko opasne jer se na sobnoj temperaturi vjerojatno neæe razmnožavati, pa ne prijeti pandemija. Međutim, ako si nađu lijepo toplo i mraèno mjesto - npr. iza ili ispod terarijamogao bi ih uskoro imati više nego što želiš.

je..neće se razmnožavat na sobnoj..ako je sobna temperatura 20 ili niža... al kad po ljetu temperature skoče.. do nekih 30.. e.... onda počinje rokenrol... i kad izađu u prirodu...vjerujem da mogu preživjeti zimu kod nas..a to znači da se i oni naseljavaju onda... u svakom slučaju..trebaju bit u hermetički zatvorenim boxovima...a za ventilaciju milimetarsku mrežicu... ostalo je rizično...