Svibanj 02, 2024, 08:43:41 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nekakav vanjski filter  (Posjeta: 4303 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #50 u: Ožujak 17, 2012, 11:16:16 prijepodne »
Malo kasno palim...Tomekovo rješenje kombinacije preljevnog i bačvice idealno..bačva je super,složim si i ja jedan otprilike takav,već neko vrijeme razmišljam o tome..a,za one kojima se sviđaju top filteri,buka se da riješiti,jednostavno se pad vode na ovaj ili onaj način smanji(ovisi naravno o tipu filtera)...što se tiče filtera iznad nivoa akvarija,vidio sam na Jubitu interesting rješenje ,samo ga ne mogu više naći..ukratko,filter pokreće pumpa u akvariju(isto kao kod bačvice),voda kroz crijevo ide gore,prolazi kroz filter materijale,i slobodnim padom ide natrag..ono što je bilo interesantno je način na koji je to izvedeno..filter je bio,izvana,nekakav ćup,veća okrugla zdjela u kojoj je bilo i bilja..bilje,na mrežici,samo mu korijenje,pod mrežicom,u vodi..e,kada je dude izvadio biljku(prava,čak mislim da je varijanta limuna,ona raste i imerzno)s mrežicom,ćup pun akvarijske vode,do otprilike trećine,možda malo više,(samo je treća polica bila pod vodom)a po sredini ona pvc polica sa ladicama,ne prevelika,bile su tri ladice,u svakoj filter materijal...ladice izbušene,voda crijevom dolazi do prve,kroz rupice pada na slijedeću,pa treću,i na kraju u ćup,koji na dnu ima rupu sa crijevom koje vodi natrag u akvarij..zapravo je dobio verziju wet-dry filtera,jer je cijela pvc poličara otprilike do pola uronjena u vodu u ćupu..zapamtio sam sve jer mi se rješenje s obzirom na moj prostor učinilo zgodnim(kut iznad kutnog akvarija),budući je iznad akv.,ne bi došlo do poplave i u raznim Murphy-kombinacijama,a kod nestanka struje,pumpa jednostavno neće baciti vodu..čišćenje superjednostavno,izvadiš cijelu policu iz ćupa u kantu,odnese u kupaonu kad nema žene i pereš,oprano gurneš natrag u ćup/zdjelu/posudu/bilo što što može zadržati deset,dvadeset litara vode..

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #51 u: Ožujak 17, 2012, 12:11:29 poslijepodne »
Pa da, ovakav filter ustvari mozes izvesti od bilo cega, ako nista drugo, naopako okrenuta boca od 2 litre, natrpas filter materijalom, pumpa stoji u akvariju i pumpa vodu u flasu, voda se cijedi preko filter materijala i vraca se u akvarij...... samo zakucas ekser iznad akvarija i objesis flasu o njega.... :D

Offline Spajki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #52 u: Ožujak 18, 2012, 14:41:40 poslijepodne »
dali mogu pregrade u preljevnom filteru previti od forexa? Dali on moze ici u akvarij?

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #53 u: Ožujak 19, 2012, 10:35:19 prijepodne »
dali mogu pregrade u preljevnom filteru previti od forexa? Dali on moze ici u akvarij?
naravno...PVC...mnogi ga imaju u akvariju i kao nosač za pozadinu,tj.,zgodno rješenje koje ti pomaže pri čišćenjima akvarije..čuo sa i za par slučajeva unutarnje pozadine od čistog forexa,naravno,u boji koja ti odgovara(crna,modra,svijetloplava...),umjesto papira izvana...

Offline Spajki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #54 u: Ožujak 24, 2012, 10:48:35 prijepodne »
a jel ga ljepim sa silikonom ili sa onim ljepilom za forex

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Nekakav vanjski filter
« Odgovori #55 u: Ožujak 24, 2012, 10:52:38 prijepodne »
a jel ga ljepim sa silikonom ili sa onim ljepilom za forex

Možeš i sa jednim i sa drugim, nema razlike.