Travanj 28, 2024, 00:17:33 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: I evo ga ponovno ja  (Posjeta: 3907 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
I evo ga ponovno ja
« u: Svibanj 02, 2011, 14:22:13 poslijepodne »
Eto pozdrav svima koje znam i koje neznam :)
Vratio se nakon dvije godine opet u akvaristiku moram priznat da me vuklo cijelo vrijeme i nakraju privuklo.

Eto napravljen je mali nan akvarij al za početak je dosta ak bu išlo sve po špagici vrlo brzo idem na veći ma znate kak to ide hah

Malo o akvariju:
Akvarij dimenzija 40*30*30 dakle skoro pa i kockica
Rasvjeta wawe cosmos 20w i još se čeka mala količina ledica koja će pojačat malo svijetlo.
hang on filter koji bućka vodu po površini a ujedino je i u njemu ugljen, a i ići će rowa sam da je nabavim nema nigdje za uzet :D
Cirkulaciju vrši mali powerhead na kojem piše 3000 L/h al ja ne vjerujem u to, al radi dobar posao jači bi mi raznosio pijesak
Skimer još nemam al bit će, sada se samo još moram odlučit dali radim sump ili ne sva oprema za sump je prisutna od owerflova dosumpa, još samo skimmer i povratna pumpa sam moram još razmislit koliku da uzmem... ukoliko neidem na sump uzet ću wawov 400p on mi se čini ko idealan za ovaj akv bez sumpa...
za nekim velikim skimmerima nema potrebe jer će u akvariju bit max jedna riba i nekoliko kozica, naravno uz koralje

Od živog unutra nema još ničeg :)
Jedino živo kaj ima unutra je ono kaj sam unio vedranovim morem(ovim putem mu se zahvaljujem)
ima nekoliko komada reef keramike koja mi je ostala od prošlog akv(očišćena) i 4 kg sugar size pijeska :)

sada bi imao jednu zamolbu za akvariste iz zg il okolice ako mi može ko posudit neš LR-a sam da mi oživi malo moje sterilno more vratim u kratkom roku( neće pokupit ni aiptasie ni fletiće) nema od kuda... stvarno bi mi pomogli  :zagrljaj:

Slike stavim sutra jer fotića nemam pa moram posuđivat hahhaa


još jednom pozz sima

« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2011, 17:30:53 poslijepodne od Sasa55 »
STC, ZAGREB

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #1 u: Svibanj 02, 2011, 14:23:51 poslijepodne »
Welcome back!  :zagrljaj:


Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #2 u: Svibanj 02, 2011, 22:58:23 poslijepodne »
Hvala grofe evo rekao sam da bum se vratio :D
STC, ZAGREB

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #3 u: Svibanj 02, 2011, 23:10:07 poslijepodne »
Je, je ... svi se vrate kad tad :)   .... čekamo fotke.


Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #4 u: Svibanj 03, 2011, 13:15:00 poslijepodne »
Evo par slika nisu baš nekaj jer je slikano fotićem za izlaske ahhaha

akvarij su zatvorene zadnja i desna stranica pa se vidi samo sa ove dvije strane




Ova gornja reef keramika izgleda nesigurno al čvrto stoji, al još danas idem uzet epoxy da je malo osiguram




imam još jedan lijepi komad keramike al nebi volio prenatrpat akvarij kamenjem mislim da je ovo čisto dosta







Ako ima ko kakvu primjerbu nek slobodno kaže ;)
I danas idem po wave 400p nek skimma :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2011, 13:20:33 poslijepodne od Sasa55 »
STC, ZAGREB

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #5 u: Svibanj 03, 2011, 13:54:00 poslijepodne »

Ovaj kamen koji u mostu spaja dva grebena izbaci...ili drugačije postavi tako da se vide samo dva grebena bez mosta gore.

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #6 u: Svibanj 03, 2011, 14:09:29 poslijepodne »
Meni izgleda ok ! Koliko je ovo litara?
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #7 u: Svibanj 03, 2011, 14:18:07 poslijepodne »
Prvotno je to stavljeno da sakrije stream pumpu a i uvjek sam radio akvarije sa tak postavljenim mostovima(valjda navika), al sada budem valjda maknuo onda taj most i postavio ga desno uz staklo da sakrijem pumpu od skimmera dok ne napravim sump...

Vice, ok je za sada tek je stavljeno sve čekaj da počnu bujat alge ja uvjek imam sreće sa njim... 36 litara je akvarij, i pripremljen sump od 20 al još nije upogonjen
STC, ZAGREB

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #8 u: Svibanj 03, 2011, 20:33:44 poslijepodne »
Ja na tvom mjestu nebi ni stavljao sump. Pa to je 36l ! još kamen, pijesak dođe na 25l ako ne i manje! Ja imam 60l i Karas i maslachak pa nitko ne drži sump, mislim da ti nije potreban čak ni skimmer nego samo dobra filtracija i stream pumpa ! a ako budeš imao boom algi, onda stavi skimmer  :up: !

Baš me zanima razvoj ovog akvarija !  8)
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #9 u: Svibanj 03, 2011, 20:39:25 poslijepodne »
Ja na tvom mjestu nebi ni stavljao sump. Pa to je 36l ! još kamen, pijesak dođe na 25l ako ne i manje!

Upravo zato što je akvarij mali ja bi stavio sump...
......prvo, na taj način će povećati volumen cijelog sistema i plus toga imat će di sakrit opremu (skimer i sl.), koja je u malim akvarijima i tekako uočljiva.....
....da ne govorim o prednosti da bi povratna pumpa sama mogla raditi crkulaciju u tako malom akvariju, bez korištenja dodatnih stream pumpi


Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #10 u: Svibanj 04, 2011, 00:07:00 prijepodne »
Eto baš kada ja mislio odg grof odgovorio za mene :)

akvarij je ovako mai jer stvarno nemam mjesta za veći, a sampom bi si povećao litražu da bi čak i neku ribicu mogao ubaciti unutra... samp neće biti veliki samo da mi sva oprema stane unutra... a zamisli koliko će bit ljepši akvarij bez sream pumpe, grijača i poveće pumpe od skimmera :)

Baš sam razmišljao sredit povrat sa dvije pumpe al di bi mi to sve stalo u takav mali sump hahaha

Ps stigao skimmer i idealno mi stane u sump(uzeo wave 400p mislim da će on držat akvarij ko bog) :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2011, 00:11:18 prijepodne od Sasa55 »
STC, ZAGREB

Offline glava123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Zagreb
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #11 u: Svibanj 04, 2011, 10:46:58 prijepodne »
Koji overflow misliš koristit?
Kolka ti je veličina sumpa ? Jel sump misliš radit sa ili bez pregrada?
Di ima za kupit ovakve rasvjete i dal postoji sa više W ?



Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #12 u: Svibanj 04, 2011, 11:09:05 prijepodne »
Overflow imam od reef octopusa već je doma :)
veličina sumpa je 40*20*25 točno da mi stane sve unutra jer sam ograničen prostorom u ormariću...
Svijetlo imaš za kupit u villiju a nema jačeg modela al uvjek možeš kupit dva :D
STC, ZAGREB

Offline glava123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Zagreb
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #13 u: Svibanj 04, 2011, 11:31:10 prijepodne »
Slobodno pitam kolko si platio lampu? (može i na PM)
Neznam dal bi 2 takve bile dosta za aq 40x35x40 ( mislim zbog dubine ) ali za neke jednostavne koralje bi valjda bilo ok?

Kolko kila pjeska si stavio unutra?
Dal ovaj hang on filter misliš ostavit ovak kak je ili ga stavit u sump?

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #14 u: Svibanj 04, 2011, 11:55:03 prijepodne »
Po meni bi bilo dosta jer na tu dužinu teško ćeš nać drugu rasvjetu bar što se cijevi tiće ;)

Ima 4 kg pijeska i čisto je dovoljno..

a što se tiće filtera to još nisam odlučio vidjet ću... možda sredim tako da voda koja ide iz akvarija direkno prolazi kroz ugljen i rowu, al koliko toga sam ja smislio nebi mi stalo u 3 put veći sump pa ću morat malo ohladit :D
STC, ZAGREB

Offline glava123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Zagreb
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #15 u: Svibanj 04, 2011, 12:57:14 poslijepodne »
Da  :D ,ajd onda šibni slike na forum kad to složiš (i sumpa) , i javi dal se čuje OF glasno...pozz

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #16 u: Svibanj 04, 2011, 20:34:54 poslijepodne »
Ajd da pitam vas iskusije, jer sam se nikako nemrem odlučit...
koliku povratnu pumpu da stavim na akvarij a da mi bude dovoljna da radi cijelu cirkulaciju?
STC, ZAGREB

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #17 u: Svibanj 04, 2011, 21:08:25 poslijepodne »

To je nekih 30 litara efektivno. A čuj ovisi i na koliku visinu će bacati povrat, ali recimo ako je na nekih uobičajenih 1,5 m onda bi new jet od 1700 l/h bio taman, Možda bi išla i new jet 2300 l/h sa proširenim izlazom da se smanji udarni val. To je tu negdje i ovisi i o samom setupu, vrsti i položaju koralja.
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2011, 21:39:00 poslijepodne od Renta »

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #18 u: Svibanj 04, 2011, 22:19:23 poslijepodne »
Haahah kod mene nemre bit uobičajeno visina na koju mora dizat je nešto manja od 95 cm tak da mislim da bi čak i 1700 bila dovoljna al da mi je dovoljno moje mišljenje nebi pitao :D
STC, ZAGREB

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #19 u: Svibanj 12, 2011, 13:46:46 poslijepodne »
Evo mali updeit...
Sump je složen u njemu su grijač skimmer wawe 400p(malo još kaka al počinje radit kak spada) i povratna pumpa wave 2200 koja u isto vrijeme vrši cijelokupnu filtraciju akvarija. overflow je namješten sam sam rezao češalj pa mi nije nešto ravan ali nekaj uštedio sam za pumpu bar :D Imam problem a to je da mi je premali sump i izlazna cijev skimmera je preblizu povratnoj pumpi u akvarij pa po akvariju imam sitnih mjehurića koji zasada nisu problem ali kada dodju tvrđi koralji biti će pa me zanima kako vi to rješavate( ja sam mislio stavit na povratnu pumpu čarapu, pošto neželim stavljat spužvu koju sam dobio sa pumpom jer znam da će vrlo brzo postat gojilište nitrata) :)
Došli prvi živi organizmi u akvarij dva jadranska puža, dvije kozice i 4 samca da ruju po pijesku, 2 turbo puža i nešto sitno softi koralja da vidim kako će...
Hang on filter sam ostavio na akvariju nisam ga prebacivao u sump jer mi ne stane :D
Svijetlo radi po 8 sati trentno.

Pa evo par slika
tehnika u pogonu :)



Prednja strana - sada me tu nešto muči iza ovog kamenja i ispod overflowa mi je rupa pa me strah da će mi se detritus skupljat unutra pa sam mislio kupit malu pumpicu od 400l/h koja bi se palila 5 puta dnevno da to istjera. dobra ideja?



STC, ZAGREB

Offline Sasa55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: I evo ga ponovno ja
« Odgovori #20 u: Lipanj 21, 2011, 19:34:18 poslijepodne »
polako se puni, svi koralji ok osim ova dva tvrda ko bi ih popamtio kak se zovu heheh bio sam nespretan kao i obično pa sam ih dosta ozljedio i čini mi se da je jedan bye bye :(











Ps slike su loše jer još uvjek slikam sa običnim digitalcom koji je prošao puno pijanki :D
STC, ZAGREB