Ožujak 28, 2024, 19:54:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 202278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #50 u: Srpanj 21, 2010, 13:39:33 poslijepodne »
Ikota,majku mu staru pa curica mala... :heart:

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #51 u: Srpanj 21, 2010, 13:41:51 poslijepodne »
Znate što mene zanima?Što je pojedinog vlasnika psa nagnalo baš na tu pasminu?Konkretno zašto baš bull?
Ja ću izabrati manju pasminu zbog toga jer mi je lakše otputovati nekud s njim,jer ne papa puno,jer se ne moram bojati da će preskočiti ogradu ili da će netko zaboraviti zatvoriti vrata pa da će ovaj izletjeti van i raniti nekog(sve da i nije njegovom krivnjom)...

Inače,Gwyneeth i Babyboom,šaljem jedan veliki  :zagrljaj: i  :up:

Sarita ja sam uzeo stafija jer su mi lijepi psi i svugdje sam pročitao da se ponašaju jako zaštitnički prema obitelje u kojoj jesu i da su super za rast uz djecu.
A sad ... Da narastu i traže malo više nego drugi (neke manje pasmine). A šta sad? Imam troje djece i svi su na svoju "felu".
Moja susjeda je imala psa  malog slatkog čupavog, bila je ženka i nekakva pasmina kaj košta, malo više. Isto tak je razmišljala, manji pas, manje hrane, manje problema.
Šta se dešava; Prvo je dobila nekaj na maternjici, pa istovar kod Veterinara, pa cicica po cicica metastaze, ajmo opet istovar. Na kraju kad je pesek uginul je rekla; Sljedeći pas će biti PAS. Uzela je malog mješanca odbačenog od svih (nađen pas kod nas u šumi) dala mu je ime Pjer i nije sve do prije par dana znala kakav će biti i u što će izrast. Mogu ti samo reći da ima predobrog i preslatkog psa.
Mene će idući odlazak na more koštati jedan odlazak više, jer ću se morati vratiti u Zagreb po Ronija, al hebiga kad sam ga uzimal nisam o tome razmišljal. Po svom skromnom životnom iskustvu znam da su sve stvari koje sam uzeo bez puno razmišljanja i kalkuliranja na kraju ispale dobre, dok za razliku one druge oko koih sam filozofiral baš i nisu.  ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #52 u: Srpanj 21, 2010, 13:50:25 poslijepodne »
Ikota,majku mu staru pa curica mala... :heart:

Ma ona je moja milion :heart:  ali i ona je između ostalog rekla da bi psa :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #53 u: Srpanj 21, 2010, 13:52:38 poslijepodne »
Kaj to znači?Da se veliki psi i psi mješanci ne razbole?

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #54 u: Srpanj 21, 2010, 14:07:27 poslijepodne »
mislim da, kao i u svemu, puno ljudi nabavi psa jer mu se sviđa, jer je u modi, jer ima susjed sličnog...
a na žalost, ima i onih koji nabavljaju pse radi šminke, ili kao "produžetke" za svoju osobnost...
i kod tih nastaje sranje....
no, srećom ipak puno ljudi nabavi psa jer se informirali o pasmini i smatraju da im baš takva odgovara po nekim njihovim idejama i potrebama...

evo - kod nas je peki stigao "s neba" - bilo beba u obitelji, slatki mali seronje, jedan dečko, pa da ostane u obitelji i stiglo malo čudovište....
priznajem da ne bih nikada svjesno odabrala pasminu, iako smo tada htjeli nabaviti malenog psa s obzirom da smo živjeli u stanu...
no, landseer je došao nakon dobrog promišljanja i određivanja što želimo - staloženog, smirenog, vedrog...i veeelikog :D

iako, veliki sam pristalica i udomljavanja pasa iz azila, dakle, mješanaca - samo se s njima mora biti spreman na dodatni posao smanjivanja stresa kojega su doživjeli tijekom svog malenog života...


Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #55 u: Srpanj 21, 2010, 14:09:17 poslijepodne »
Za male i velike neznam al za mješance sam siguran da nemaju tolke probleme kao sa čistokrvnima,žena ima zlatnog retrivera i ši-cu-a e pa to ak ti nekaj padne sa stola a neko od njih pojede skoro krepaju odmah drugi dan kenjaju bljuju i ostale gadne stvari.
A i stalno nekaj,tak je bilo i sa mojim rotwailerima dok sada imam mješanca i sve pet.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #56 u: Srpanj 21, 2010, 14:12:36 poslijepodne »
Kaj to znači?Da se veliki psi i psi mješanci ne razbole?

Ne, to ne znači da se ne razbole , ali se manje razbole od ovi "mini" pasa, NE TVRDIM nego pišem kaj sam čuo od vlasnika istih.

Zadnje vrijeme sam malo pričao sa ljudima koji imaju pse. Na moru mi je jedna slovenka koja ima "čiuvavu" (neznam kak se piše sorry) rekla da su ti psi jaako osjetljivi i boležljivi, ali da recimo imaju dlaku koja je jedina pseća dlaka koja ne smeta ljudima koji su alergični na pseću dlaku. I da su psi toga tipa (pekinezeri i nemrem se više sjetiti, ili neznam) dosta osjetljivi.
Vlasnica staforda mi je rekla da je dosta otporan i zdrav njen pas, ali da zimi ima problem sa šetnjom jer je jako zimogrozan jer ima jako kratku dlaku. Znači 10 min. šetnje i nazad u kuću. Znači i on ima neke nedostatke. Svi mi ljudi imamo vrline i mane pa tako i psi. U stvari ponavljam , psa imam samo 5 dana i nisam dostojan sa vama razglabati o psima, nego ću samo postavljati pitanja i "spuštenih ušiju" čekati odgovor.  
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #57 u: Srpanj 21, 2010, 14:21:01 poslijepodne »
Ček ti nikad do sada nisi imao psa?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #58 u: Srpanj 21, 2010, 14:21:27 poslijepodne »
Ja ću izabrati manju pasminu zbog toga jer mi je lakše otputovati nekud s njim,jer ne papa puno,jer se ne moram bojati da će preskočiti ogradu ili da će netko zaboraviti zatvoriti vrata pa da će ovaj izletjeti van i raniti nekog(sve da i nije njegovom krivnjom)...


Možda će se tvoj psić provući ispod ograde, možda kad odraste neće trpjeti vožnju automobilom , možda će mu pasati samo određena hrana , a nju će držati neki dućan u dubravi i nitko više, možda, možda, možda.... , A možda će jedno od moje djece biti predsjednik ili premijer, a možda... Ima puno možda i zato uzmi psa i uživaj i nadaj se da će i tvoj pas isto tako sa tobom uživati ;)









možda
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #59 u: Srpanj 21, 2010, 14:23:33 poslijepodne »
Ček ti nikad do sada nisi imao psa?

Ne, a ni Roni nikad nije imao mene ;)
Misliš da je to neki problem?
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #60 u: Srpanj 21, 2010, 14:25:08 poslijepodne »
Pa jedini je problem kaj si izgubio puno godina bez psa  :D
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #61 u: Srpanj 21, 2010, 14:27:09 poslijepodne »
Pa jedini je problem kaj si izgubio puno godina bez psa  :D

Kaj me cimaš susjed,  X-(

Bilo bi ti bolje da došećeš do mog brda pa da popričamo o psima, a ne ovak :a030:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #62 u: Srpanj 21, 2010, 14:27:30 poslijepodne »
Ikota,ne želiš me shvatiti ili ne možeš?
Jedno je kad izleti (bubam)koker,a drugo bull.Ne želim si stvoriti tu brigu,stres ili nešto gore.Što se hrane tiče,ima je na izbor,što se bljuvanja u autu tiče i tu ima lijeka.A i Dubrava nije na kraj svijeta.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #63 u: Srpanj 21, 2010, 14:33:11 poslijepodne »
pa, kao prvi pas, staf sigurno nije lagan, no nema toga što se nemre savladati s puno strpljenja...i zaista ga nikad ne bih preporučila kao prvog psa, no, kad je već tu... ;)
i, ono što znam iz prve ruke - doista je sjajan sa djecom, ali ipak treba jako paziti da ga dijete od silne ljubavi ne stisne previše, ili ne uštine - velik je i jak, pa zna jako gurnuti jer se brani (ne zato što je zao)...

a što se tiče zdravlja - sve je to stvar sreće...uostalom, kao i kod svih drugih živih bića....
imamo čivavu u familiji - srce malo, jedva je vidiš, ali nikad, ama baš nikad nije ni kihnula do neki dan (6 godina) kad se otkrilo da ima tešku srčanu manu (toliko o čistokrvnima, ako ćemo biti zli, što nismo) toliko da će do kraja života morati uzimati tabletice za srce...druga pak čivava evo već 10 godina živi život punim plućima...
imamo i nekoliko pekija - svi su zdravi da ne mogu biti zdraviji, osim eto, mog seronje koji od prošle godine poludi ljeti od svrbeža....
škotski ovčari su nam pak sjajni tipovi...ali su iz vrhunskih uzgajivačnica....
staf (nećakinjin) je bio više nego zdrav, ali mu je ipak zimi stavljala šal oko bubrega - izgledao je kao kreten, ali ga to nije niti najmanje smetalo da bude najomiljeniji pas u susjedstvu...dapače - dobio je dodatni šarm...
sad ćemo vidjeti s landseerom što će biti
(govorila sam samo o trenutnom stanju :D)...


Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #64 u: Srpanj 21, 2010, 14:35:59 poslijepodne »
Ikota,ne želiš me shvatiti ili ne možeš?
Jedno je kad izleti (bubam)koker,a drugo bull.Ne želim si stvoriti tu brigu,stres ili nešto gore.Što se hrane tiče,ima je na izbor,što se bljuvanja u autu tiče i tu ima lijeka.A i Dubrava nije na kraj svijeta.

Ma shvačam te. Za kokerom lelujaju uši a za bullom ne ili...
Ma šala normalno da te ne shvaćam.  ;)
Normalno da je veča odgovornost i ja sam ju prihvatio dovođenjem stafija u kuću. Sigurno kad malo poraste neću dati da ga šeće djete od 10 god. po cesti ili ovaj stariji pubertetlija kaj mu se hormoni vuku za njim. Morat ću ga socijalizirati sa drugim psima u ulici, a i naućiti na hrpu djece.
Ali to bi morao sa bilo kakvim psom.
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #65 u: Srpanj 21, 2010, 14:40:57 poslijepodne »
Dobro stvarno ovisi i na kakavog psa naletiš zadnje sam imao labradora prije ovog mješanca i on je isto bio zdrav ko dren nikakvih problema nije bilo s njime,

Ikota javim se jedan dan pa doletim na biciklu do tebe ovak mi treba koju kilu skinuti  :D

Kaj se tiče velki mali psi svakako je lakše sa manjim psom staviš ga u đep i furaš okolo :) ali evo meni baš ti mali peseki nisu neš posebno ja si recimo škicam več par godina uzeti bernskog planinskog,a pošto imam kuću i dvorište dobro mi i dođe malo veči pas za čuvanje.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #66 u: Srpanj 21, 2010, 14:41:49 poslijepodne »
Ikota uzeo si mi riječ iz usta.Ne želim toliku odgovornost.Bar ne još.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #67 u: Srpanj 21, 2010, 14:46:25 poslijepodne »
Da se oglasim i ovdje
Gwy ja nisam reko nista da se manji ne mogu nauciti,niti ista slicno
Jer onom tvojom recenicom se sad ja osjecam prozvanim

Zasto bas pit bull
Od malena sam rasto sa psima i ostalim zivotinja,i naprosto sve zivotinje volim i cijenim,ali moraju se znati ponasati
Znaci volim sve zivotinje,samo neki pojedinic mi ne leze,i ne osuđujem ostale radi toga
Svaki pas mi je bio poseban,ali kad pogledas nekog uhvati bolest,neki mi bas nije tako privlacan fizicki,sa nekim ne mogu raditi ono sto volim,pa ga moram ostaviti doma,a onda i njihov karakter
pit bull je pas nevjerovatne snage,a opet toliko pun volje za zivotom i veselja
Ucestalo spominjanje tih pasa u novinama na vjestima,me dovelo na razmisljanje dali stvarno neki pas moze biti toliko opasan,potpuno nepouzdan
Tad je krenulo moje detaljno istrazivanje te pasmine,ja sam imo mozda neki 16 godina
Te godine sam procito sve sto sam mogao o njima,i pozitivno i negativno
Sa 18 sam vec poceo vise raditi sa psima,ali i obilaziti uzagivacnice stafforda
Netko stene prvi puta vidi i zaljubi se,i to se desilo meni,kad sam vidio roditelje i stence,jednostavno to je bilo to
Ali tu se radilo o staffordima koji su nastali od pit bulla
Kod nas zakon ne kaci staffored ako imaju papire,dok je pit bull nesto strasno sto se treba ukinuti
I bas iz tog razloga pit bull
Toliko je sitni razloga a opet ti razlozi ga cine posebnim

Moja mama se pak zgrozila kad je cula sta cu nabaviti,njezina recenica dan prije nego je dosao Kan  je bila "zar nije mogao biti neki pticar"
Inace mama ima fobiju od pas,od kad su je na jarunu napala dvojica lutalica
Kan je u obitelji sad pravi clan,ponekad cak i iznad mene,po maminom gledanju
Njih dvoje su nerazdvojni,Kan moze da radi sta god hoce,ako i napravi sranje,ma nema veze,bitno da se on ne smije kazniti :D

Sad ja neznam dali meni fali nesto u gacama pa da bi ja zbog toga moro imati pit bulla,niti da je moj neki nakit pa da ga vodam po kavama
Ja nisam tip da mogu sjediti na kavi dva sata,ja sam rađe na jarunu i kruzim sa kanom

Sto se tice bolesti,do sad nije obolio od nicega,najgore je bilo posjecena sapa
Sto se tice snijega,pas ce se tresti kad stoji na mjestu,takve spore setnje nisu za njih
Ja se bacim sa njim u snijeg lovimo se,i obojici je vruce,i uzivali smo u snijegu koliko ga je god bilo,da ne pricam o lovu gruda,koje Kana toliko fasciniraju

Tako da je to jedan kompletan psa,za kojeg se ne treba pitati dali je pravi pas za nekog,nego dali je taj netko spreman za tog psa
A ja sam bio spreman ;)


Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #68 u: Srpanj 21, 2010, 14:50:15 poslijepodne »
Svakog psa treba znat osnove socijalizacije, bio pekinezer ili staf , samo sto je kod stafa ili tako veceg psa i veca odgovornost a potrebana i bolja socijalizacija :)
Jedina razlika je u tome sto neki psi imaju neke mane/vrline na kojima treba detaljnjije poradit  :up:
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #69 u: Srpanj 21, 2010, 14:54:37 poslijepodne »
Ikota jos jedan savjet
Slikaj i snimaj ga sto vise,jer ce tako brzo odrasti
A poslije kad gledas kako su bili mali ne mozes vjerovati
Ja imam 300 i nes slika dok je bio mali,a sad mi je zao sto nemam 3000
Ali bar sam prozivio svaki trenutak sa njim i uzivo u svima njima

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #70 u: Srpanj 21, 2010, 14:55:23 poslijepodne »
Svakog psa treba znat osnove socijalizacije, bio pekinezer ili staf , samo sto je kod stafa ili tako veceg psa i veca odgovornost a potrebana i bolja socijalizacija :)
Jedina razlika je u tome sto neki psi imaju neke mane/vrline na kojima treba detaljnjije poradit  :up:


:up: slažem se.


Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #71 u: Srpanj 21, 2010, 14:57:26 poslijepodne »
Sarita jel ti baš u svakoj temi moraš pokazati koliko ti se gade bull pasmine i koliko su one opasne i krvoločne. Kojeg si psa u životu imala i jesi možda imala nekih negativnih iskustava ili jednostavno zbog nekog svog problema mooraš upropastiti svaku temu o psima. Jel te to veseli? Mislim, da znam, jer me sad ovo počelo živcirati da uvijek iste osobe zas. potencijalno kvalitetnu raspravu u kojoj bi se moglo nešto naučiti. Ako ti se gade bull pasmine odi u temu o pekinezerima i tamo postaj a nemoj poticat na svađu i spamat dobru temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #72 u: Srpanj 21, 2010, 15:12:15 poslijepodne »
Joke koji je tebi?
Pitam što me zanima i iznosim mišljenja.Gdje sam što krivo rekla?Ajd me citiraj,molim te.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #73 u: Srpanj 21, 2010, 15:16:06 poslijepodne »
 :D :D
hebate,, jedna tema se zaključa, a koliko vidim sad će uskoro i ova, zbog dizanja tenzija  :D :D

ovak..imam pse od kad znam za sebe, ujedno mi je to i struka, puno sam radio sa njima u veterini i radio sam obuku svojeg bivšeg psa, od osnove pa do ipo 1,2,3..pa neću seruckat da sam najpametniji  :D
ono kaj sam tam zaboravil napisat ikoti jest za prehranu šteneta, moj savjet ti je, a preporučuju ga i uzgajivači rottweilera (pitaj grofa, mislim da će se složit  ;) )..
u početku štene mora imat pod obavezno 5 obroka dnevno, od toga 3 mliječna (svježi kralvji sir pomiješan sa jednim jajetom (samo jednom dnevno), varijante keksi (oni sport su jeftini, a dobri) sa mlijekom, jogurti i ostale inačice mlijeka i mliječnih proizvoda), ostala 2 obroka moraju biti mesna i to najbolje junetina ili govedina (preporučil bi kuhano, zbog inih stvari), svinjetinu ne zbog masnoće, a naročito ne sirovu, jer postoji jedna bolest koja se karakterizira ko bjesnoća, a nastaje zbog sirovog svinjskog mesa (zblokiral mi mozak i ne mogu se sjetit), i uz mesni drugi može biti dehidrat..e sad koji prozivod ćeš ti odabrat ne bih znao, ja bi preporučil puffys (ne znam ak se tak piše  :D ), jer ima puno proteina i na miris je hrana božanstvena (al opet za štence)..
to mora biti u početku kod šteneta, možeš još i u pečnici prepeči ljusku od jajeta i zdrobiti u hranu, zbog kalcija koji je najbitniji u rsatu šteneta..eto..za sada toliko..
e.. da i ako si spreman odvojit km i vrijeme za dresuru, možeš mi se slobodno obratit i navratit do mene nekoliko puta da ti pokažem osnove, a ostalo možeš sam doma učit sa pesekom (platiš kavu i pivu  :D :D )

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #74 u: Srpanj 21, 2010, 15:24:07 poslijepodne »
u ovoj temi:

Znate što mene zanima?Što je pojedinog vlasnika psa nagnalo baš na tu pasminu?Konkretno zašto baš bull?

Ikota,ne želiš me shvatiti ili ne možeš?
Jedno je kad izleti (bubam)koker,a drugo bull

i maloprije si prozivala neke zbog kulture, a sad ti meni objasni ovu rečenicu, i molim također moderatora da mi objasni ovu rečenicu "Ikota,ne želiš me shvatiti ili ne možeš?"
Dakle što bi tio trebalo značiti i da li to spada pod direktnu uvredu nečije inteligencije i molim Vas da mi odgovorite u temi a ne na PP.

Hvala

PS: meni nije ništa, ali ne volim kad netko konstantno nameće svoje mišljenje, a kad nešto ne volim onda to i kažem direktno