Travanj 20, 2024, 00:42:44 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 203433 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #75 u: Srpanj 21, 2010, 15:32:55 poslijepodne »
Bože....umara me ovo,ali stvarno ne želim ostai nedorečena u očima drugih.
Joke,citirao si samo moje riječi,ali i ne cijeli kontekst.Nikakvog zla,zajedljivosti,omalovažavanja i sl nije bilo u mojoj namjeri.
Ne želim takvu odgovornost jer s bullovima trebaš biti odgovorniji.Jer je to vrlo snažna pasmina kojoj treba jako čvrsta ruka i s kojom konstantno moraš raditi kao i s ostalim psima,ali s njima osobito jer pri napadu napravi veću štetu nego primjerice koker.Meni se to ne da.

Nadalje,nije mi bilo ni u peti vrijeđati Ikotu(niti ikog drugog ne bih).Miša mu ljubim,pa nije isto ako se bull zaleti na nekog mješanca npr ili to napravi pekinezer.Nije isto.Bull ga može zaklati,"moj" pekinezer ne.

I kakvo je zlo,zaboga ako pitam zašto se netko odlučio na neku pasminu?Ako sam spomenula bullove?Oni su po meni specifični i zato pitam.
To što ti mene imaš na piku,to je tvoj problem. -?

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #76 u: Srpanj 21, 2010, 15:37:03 poslijepodne »
Svakog psa treba odgojiti. Oprosti ali ne želim da se na mene i mog psa zalijeće ni bull ali niti pekinezer. Realnost je takva da se manji psi ne odgajaju kako treba upravo zbog te teorije pa šta ti može jedan maltezer, pekinezer. Zato moram izlaziti vani iza 23 šetati svog jazavčara jer nemam živaca trpiti takve pse.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #77 u: Srpanj 21, 2010, 15:41:19 poslijepodne »
Zato moram izlaziti vani iza 23 šetati svog jazavčara jer nemam živaca trpiti takve pse.
chili to ti je zbog vrućine i ljeta  :D

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #78 u: Srpanj 21, 2010, 15:42:58 poslijepodne »
Svakog psa treba odgojiti. Oprosti ali ne želim da se na mene i mog psa zalijeće ni bull ali niti pekinezer. Realnost je takva da se manji psi ne odgajaju kako treba upravo zbog te teorije pa šta ti može jedan maltezer, pekinezer.

Da istina. Dali uopće ljudi dovode tu vrstu pasa na dresuru?
Dali je netko od vas ,koji se bavite psima već duže vrijeme i dresirate ih. vidio nekog pekinezera ili "čiuvavu", ili maltezera na dresuri. Vjerovatno možda i je , ali manje nego "velike" pse. Ili...
 Ja osobno kao laik i novi u svemu ovome vjerujem da 80% tih pasa nezna ni hodati na lajni, Ako sam u krivu to je zbog mog neznanja, Sorry. :-[
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #79 u: Srpanj 21, 2010, 15:47:12 poslijepodne »
Sa tim se slažem,nijedan pas se nema sta zaletavati niti prema drugom psu niti ljudima,ili pak drugoj zivotinji
Ali treba nauciti postivati druge ljude,i njihove životinje
To sto neki pas ne  moze zaklati drugog ne daje njemu otvoreno da se zaletava na nekog,i da mu se drugi moraju sklanjati
Zato malo postovanja i prema drugim

Ako se netko boji i ima predrasude,ja sam svaki dan skoro na Jarunu, Kan i ja pozivamo svakog da nam se pridruzi u setnji

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #80 u: Srpanj 21, 2010, 15:50:14 poslijepodne »
hahahaha  :D Istina, zimi sam tolerantnija  :D

Ne bi vjerovao ali vode. Ali kad im se u kosspu ili nesiju kaže da moraju i doma raditi s njima, baš ra.me zanima koliko ih to i radi. Inače, večina ovih mojih s livade je prošla neku školicu, to ti je sad IN. A odletit će preko ceste, ne dolaze na poziv. Ma, ne krivim pasmine već vlasnike. Kako može kontrolirati psa ako stoji njih 5 i razglabaju o svemu dok psi rade što žele jer ih nitko ne kontrolira. Ali zato čim dođe žena sa stafordicom kupe svoje u ruke i vrište. A stafordica od 11mj, razigrana i dobra.

I da nadodam, užasni sam protivnik fleksija, zakonom bi ga zabranila  :D

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #81 u: Srpanj 21, 2010, 15:52:44 poslijepodne »
Ja sam prvi koji ću doći na Jarun:up:
Ili među prvima pošto mogu tek sutra. Oko kolko si navečer na jarunu i dali da dođem sa psom pošto mi je veterinar rekao da bi bilo dobro da nejde među pse zbog cjepiva.
Neznam dali je time htio zaštititi Rona ili u ovom slučaju Kana. Zato napominjem da mi pas ima samo ono prvo cjepivo pa neznam dal da dođem sa njim ili ne.
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #82 u: Srpanj 21, 2010, 15:54:24 poslijepodne »
Vecina tih pasa su kucne maze,pa ne prolaze nikakve skolice sa njima,jer skolovanje psa kosta,a svi sve znaju sami :D
Uciti takvog psa setati uz nogu jos nisam vidio,bito je da pas hoda,bilo ispred ili iza,samo neka hoda
Inace su na onim na izvlacenje po 5 metara,i uglavnom ne vuku,pitanje je zasto ne vuku?
Zato jer psu je dovoljno da bude ispred gazde makar pola metra,da pokaze tko je glavni,i to je psu dovoljno

Sad cu malo pokusati pitati te vlasnike malih pasa
Dali psa dragate dok jede,dali mu mozete uzeti zdjelicu,dali ga smijete primiti za rep dok jede,dali mu smijete staviti ruku u zdijelicu
Dali psa smijete izgurati sa njegovog mjesta bez da mu ista kazete,dali mu mozete uzeti igracku koju najvise voli
Dali vas pas laje na goste,i dali se postavlja na njih
Dali vam pas dolazi sam u krilo da ga mazite,dali smije biti u svakoj vasoj sobi
Koje zapovjedi vas pas zna,i kakav je vas pas u blizini drugih pasa

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #83 u: Srpanj 21, 2010, 16:02:06 poslijepodne »
 :dog:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #84 u: Srpanj 21, 2010, 16:02:55 poslijepodne »
E pa niste u pravu  :)
Ja imam staforda i pekinezera i niti jedan se ne zaletava na druge pse i ne šeću na vodilici dugoj 3 metra nego su vezani na kratkoj vodilici uz nogu...
Dakle ne šetam pekija 100 m ispred sebe, šta zbog pasa koji njega mogu ugristi jer je mali, šta zbog toga šta on isto tako može ugrist drugog psa...
I pekinezer i stafi su odgojeni,nisu prošli nikakvu školu za pse. ja i muž smo ih odgojili jer nismo htjeli imati neposlušne ,divlje pse...
Tako da Chilii nisu u pravu kad cijelo vrijeme pričaš o pekinezerima da su divlji ,nervozni,neodgojeni i da samo izazivaju druge pse...
Pogledaj malo slike di se moj stafi i peki igraju skupa i s mačkom...pa onda pričajte da se ne podnose da su stafiji opasni a pekiji nervozni...
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #85 u: Srpanj 21, 2010, 16:04:28 poslijepodne »
Ikota probam sutra srediti da dođe jedan decko sa kujicom pita
Ona se nedavno tjerala pa one vrucine pa se nismo jos vidjeli
Ako bude moguce mozda upoznas i dva pita :D

Znaci sutra oko 8 navecer,na nasipu sa zapadne strane jaruna
Svi su dobro dosli

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #86 u: Srpanj 21, 2010, 16:05:57 poslijepodne »
Ja sam prvi koji ću doći na Jarun:up:
Ili među prvima pošto mogu tek sutra. Oko kolko si navečer na jarunu i dali da dođem sa psom pošto mi je veterinar rekao da bi bilo dobro da nejde među pse zbog cjepiva.
Neznam dali je time htio zaštititi Rona ili u ovom slučaju Kana. Zato napominjem da mi pas ima samo ono prvo cjepivo pa neznam dal da dođem sa njim ili ne.

preporučil bi ti da što više izbjegavaš druge pse, barem do druge injekcije, odnosno vakcinacije, jer ti pas nije razvio imunitet na dječje bolesti (parvoviroza, štenečak),,strpi se još malo

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #87 u: Srpanj 21, 2010, 16:07:07 poslijepodne »
Tiii 90% dolazim (kad imaš 3 djece nikad nije 100%) ;)
Marichuy tvoj peki se ugledao na većeg "brata" ;)
Cannibal hvala na upozorenju
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #88 u: Srpanj 21, 2010, 16:07:39 poslijepodne »
Marichuy
Netko tko poznaje staffa i njega odgoji,mislim da ce to onda primjeniti i na pekinezeru
Imaju dvije cure u kvartu sto sam vec reko male slatke,ali odgojene pse,i sa njima se cesto prosetam
Znaci nije stvar da se pekinezer ne moze odgojiti,nego treba ih htjeti odgovjiti kako treba

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #89 u: Srpanj 21, 2010, 16:08:21 poslijepodne »
 

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #90 u: Srpanj 21, 2010, 16:09:34 poslijepodne »
Sad cu malo pokusati pitati te vlasnike malih pasa
Dali psa dragate dok jede,dali mu mozete uzeti zdjelicu,dali ga smijete primiti za rep dok jede,dali mu smijete staviti ruku u zdijelicu
Dali psa smijete izgurati sa njegovog mjesta bez da mu ista kazete,dali mu mozete uzeti igracku koju najvise voli
Dali vas pas laje na goste,i dali se postavlja na njih
Dali vam pas dolazi sam u krilo da ga mazite,dali smije biti u svakoj vasoj sobi
Koje zapovjedi vas pas zna,i kakav je vas pas u blizini drugih pasa

Patulajsti pinč od moje rodice:Nedo bog da mu se približite u krugu od 2 m, a kamoli ic stavljat ruku u zdjelicu (sva sreča da je mali štakor)
Izguraš ga/potjeraš zna se žalit, a ako mu takneš igračku doslovno se zalječe na tebe  :D
Goste kako koje, a na druge muške pse vec s 20m udaljenosti počne pjenit.Zna osnovne zapovjedi kao daj šapu,lezi, stani(samo kad se izdereš)
A imo je super odgoj od malena, ali štakor nebi poslušo ni da ga metlom mlatiš  :D :D
Sad recite da je to normalan pas  :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #91 u: Srpanj 21, 2010, 16:09:40 poslijepodne »
Vecina tih pasa su kucne maze,pa ne prolaze nikakve skolice sa njima,jer skolovanje psa kosta,a svi sve znaju sami :D
Uciti takvog psa setati uz nogu jos nisam vidio,bito je da pas hoda,bilo ispred ili iza,samo neka hoda
Inace su na onim na izvlacenje po 5 metara,i uglavnom ne vuku,pitanje je zasto ne vuku?
Zato jer psu je dovoljno da bude ispred gazde makar pola metra,da pokaze tko je glavni,i to je psu dovoljno

Sad cu malo pokusati pitati te vlasnike malih pasa
Dali psa dragate dok jede,dali mu mozete uzeti zdjelicu,dali ga smijete primiti za rep dok jede,dali mu smijete staviti ruku u zdijelicu
Dali psa smijete izgurati sa njegovog mjesta bez da mu ista kazete,dali mu mozete uzeti igracku koju najvise voli
Dali vas pas laje na goste,i dali se postavlja na njih
Dali vam pas dolazi sam u krilo da ga mazite,dali smije biti u svakoj vasoj sobi
Koje zapovjedi vas pas zna,i kakav je vas pas u blizini drugih pasa
1. da nikad ne zareži
2. da
3.da ,jbg brani teritorij
4.da svaki dan se igra s curicom od 3 god
5.sjedi,lezi,mjesto,dođi,laj ipak je to peki pa je meni dosta da i to zna.  u blizini drugih pasa je super,igra se i ne laje na njih jer da je divlji šta misliš koliko bi izdržao uz stafija?
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #92 u: Srpanj 21, 2010, 16:10:53 poslijepodne »
5.sjedi,lezi,mjesto,dođi,laj ipak je to peki pa je meni dosta da i to zna.  u blizini drugih pasa je super,igra se i ne laje na njih jer da je divlji šta misliš koliko bi izdržao uz stafija?
nebi izdržo,posto bi doručak  :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #93 u: Srpanj 21, 2010, 16:12:24 poslijepodne »
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #94 u: Srpanj 21, 2010, 16:12:45 poslijepodne »
Sad mi jos samo odgovori tko je stariji peki ili staff

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #95 u: Srpanj 21, 2010, 16:13:03 poslijepodne »
da..a moj tata je jači od tvog..tak se sad počelo pisat  :D :D
nego da vas ja neš pitam, vi koji znate sve o cuckima i koji tvrdite da ih dobro odgajate, da li bi vaš pas stao u obranu vas i da li ste sigurni u to i da li ste to doživjeli?
ako jeste onda vas vaš pas poštuje i voli, ja jesam, a to mi je bila najveća nagrada od njega koju sam mogao dobiti, da stane u moju obranu bez da mu riječ velim  :zagrljaj:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #96 u: Srpanj 21, 2010, 16:15:05 poslijepodne »
Je, to je famozni fleksi.

Smatram da imam odgojenog psa, malog rastom, jer oštrodlaki jazavčari baš i nisu neke veličine  :D

Mom možeš učiniti što god želiš dok jede, to smo ga učili od početka. Ne znam kako netko može živjeti sa psom koji reži kad mu se netko približi zdjelici.
Mogu ga pomaknuti bez teksta ali večinom mu pokažem rukom i pomiče se, kako s kauča tako i s njegovog ležaja (jer mu je ležaj ispod terarija pa ga moram pomaknuti kad ih čistim)
Ne laje, laje samo kad se netko muva ispred vrata, a da to nismo mi ukućani ili susjedi pored nas. Kad netko uđe u stan maše repom i čeka da ga se pozove, tek onda se dođe javiti.
Ne dolazi sam u krilo, dođe pored kauča i stavi glavu na rub. Ako ga nitko ne pozove u roku od minute ode sam na svoje mjesto, bez da mu se išta kaže.
Zna dosta, čak je naučio naredbu dovedi. Točnije kad neki pas se udalji na tu naredbu on otrči do njega i gura ga glavom nazad prema meni. Naučio je to na gomili štenaca koje sam čuvala pa mi je bilo lakše to ga naučiti nego da ja trčim za njima po livadi. Ne dam mu da prilazi drugim psima koji su na lajni, niti volim da se meni prilazi dok smo na cesti a on na lajni. Postoje livade za igru, cesta nije mjesto za to. I kad je pušten, a kažem stani neće otrčati psu u susret.
Evo vam jednom mog susjeda, ima čivavu i uvijek je vodi na fleksiju. Prvi put nam je prišao, moj je bio odvezan (na livadi na kojoj je to dopušteno), zvala sam ga i došao je k meni, stoji pored mene. Dođe susjed skroz do nas i tek onda je moj ponjušio čivavu. Nakon 2,3 min od podigne čivavu u zrak, okrene se i ode. A moj ostane zbunjen. Idući put opet priđe k meni, i pokušam mu na normalnan način objsniti da se makne jer ne dozvoljavam mome da se druži s psima na lajni a posebno ne da ju on sekundu iza digne u zrak. moj će blentavac u žaru igre skočiti na čovjeka, što mu nikako ne dozvoljavam. I tako, ode susjed uz gomile uvreda na moj račun.


Ma nije pekinezer kao pasmina loš, već vlasnici istih. Svaka čast onima koji imaju odgojenog pekinezera, samo kažem da su takvi nažalost rijetki.

Da, je stao je u obranu. I moj, iako je to bilo smješno vidjeti kod jazavčara, i par pasa s kojima sam radila na socijalizaciji (ničiji psi s ceste koji su se vezali za mene).

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #97 u: Srpanj 21, 2010, 16:17:41 poslijepodne »
Nitko me do sad nije napao nikad :D valjda nije lud
Nitko me nije niti prije nego sto sam imo pit bull,a kamoli sad kad vidi luđaka i jos pit bulla vodi :D
Meni pas ne sluzi za obranu,i neznam dali bi reagirao da me netko napadne ili otiso zapisati drvo
Da me takve stvari brinu,vjerojatno bi imao pistolj

Ali da me pas spasi,ne sad da me netko napao,ali ono pozar utapanje,tako nesto,naravno da bi mu bio zahvalan

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #98 u: Srpanj 21, 2010, 16:18:36 poslijepodne »
Sad mi jos samo odgovori tko je stariji peki ili staff
Oboje imaju 5 god,stafi je stariji mj.dana
A kod nas su došli isti dan tak da su skupa odrasli,ko brat i seka  :D
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #99 u: Srpanj 21, 2010, 16:19:21 poslijepodne »
Nitko me do sad nije napao nikad :D valjda nije lud
Nitko me nije niti prije nego sto sam imo pit bull,a kamoli sad kad vidi luđaka i jos pit bulla vodi :D
Meni pas ne sluzi za obranu,i neznam dali bi reagirao da me netko napadne ili otiso zapisati drvo
Da me takve stvari brinu,vjerojatno bi imao pistolj

Ali da me pas spasi,ne sad da me netko napao,ali ono pozar utapanje,tako nesto,naravno da bi mu bio zahvalan
slažem se  :D
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.