Travanj 28, 2024, 08:05:15 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ideja, vjerojatno glupa...  (Posjeta: 1283 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Ideja, vjerojatno glupa...
« u: Listopad 29, 2010, 23:42:41 poslijepodne »
Zanimalo me, dali bi možda bilo kakve koristi kad bi recimo kod postavljanja neke podloge, recimo vulkanita, izmješao podlogu sa KNO3 i KH2PO4 prahom.

Dali bi se to sve otopilo, ili bi možda nešto i ostalo u podlozi? jer ako bi se otopilo sve odmah onda bi vjerojatno zagadilo cijelu vodu. ili možda vulkanit natopiti par dana u KNO3 KH2PO4 otopini i tako ga obogatit makroelementima, ili bi možda došlo do reakcije u unišio bi vulkanit. -?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ideja, vjerojatno glupa...
« Odgovori #1 u: Listopad 29, 2010, 23:44:16 poslijepodne »
ak već razmišljaš u tom smjeru, onda nabavi i stavi osmocot ispod..čitao neki dan da je rastaman samo sa osmocotom radio podlogu...

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Ideja, vjerojatno glupa...
« Odgovori #2 u: Prosinac 21, 2010, 17:36:17 poslijepodne »
Zanimalo me, dali bi možda bilo kakve koristi kad bi recimo kod postavljanja neke podloge, recimo vulkanita, izmješao podlogu sa KNO3 i KH2PO4 prahom.

Dali bi se to sve otopilo, ili bi možda nešto i ostalo u podlozi? jer ako bi se otopilo sve odmah onda bi vjerojatno zagadilo cijelu vodu. ili možda vulkanit natopiti par dana u KNO3 KH2PO4 otopini i tako ga obogatit makroelementima, ili bi možda došlo do reakcije u unišio bi vulkanit. -?

Ideja i vise nego pametna..samo sto sam ja nalupao jedno pet cigli, ispalo  Moke Aqua soil :D zatim  isprao taj ciglanski sljunak i prosijao na komadice 03-05 mm osusio i natopio sa otopljenim kalijem...Bilje ne da reste nego Buja. tih nekih 10 tak kila dobivenog sljunka sam pomjesao sa rjecnim kvarcinim u jedan mix. i bubno u Akvarij u sloju 15- tak cm, ispod je humus, preko njega rabic mreza....elem jos jedna prednost cigle  sljunaka  dobra je kao drenaza pa se podloga ne sljepljuje i uvijek je dobro razabrana tj.dise, a kao filter materijal ja mislim da nema nista bolje od ovog,a vec odavno je zastupljena u mojim filterima umjesto keramickih valjcica, jer ima jako dobre pore i veliku povrsinu u koje se mogu nastaniti dobre bakterije, i jako kvalitetno  filtrira vodu. Tako da bih ovo sa ciglom ili vam opekom preporucio da probate i vidite rezultate.
spasavaj se ko moze  :aaa: