Svibanj 10, 2024, 23:25:33 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Izlet  (Posjeta: 6788 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #50 u: Rujan 15, 2009, 22:38:19 poslijepodne »
Morsko mi se kamenje očistilo- no2 minimalan kao i fosfati( 0-0,03). Sada napokon imam dosta kamena. Novu situaciju cijene moji koraljćići lijepo se otvaraju i šetuckaju po akvariju(gljive). Na žalost u procesu sam izgubio 2 stanovnika(osjetljivija meka koralja) ali su se ostali oporavili.


Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #51 u: Rujan 15, 2009, 23:58:52 poslijepodne »
slike

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Izlet
« Odgovori #52 u: Rujan 16, 2009, 00:02:42 prijepodne »
Ovo sad vec pristojno zgleda, pogotovo ricordea, kad ti se razmnozi dodi do mene za neku razmjenu
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #53 u: Rujan 16, 2009, 00:07:38 prijepodne »
To je razlog zašto me privuklo mora-tako lijepo a šareno. Nisam ih viđao prije i kad sam naletio na nju morala je iči sa mnom doma :D
 Za jedno 10 godina kad se popuni bit će ko bombon(ako prije ne odu u vječna lovišta)
Sve skupa nije baš nešto ali me ove mrvice jako vesele.Večina fraguljaca nije veća od 1 cm .
Dali moram čime hraniti meke koralje ili su par puževa i pokoja ribica i rak dosta??

Offline ifrancuz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Predsjednička fotografija
Odg: Izlet
« Odgovori #54 u: Rujan 16, 2009, 18:34:24 poslijepodne »
usprkos svemu što drugi iskusniji akvaristi govore, mislim da je upravo nevjerovatno kako Dare za sada nije imao pomor organizama :)
Dare - držim fige da pohvataš sve konce vezane uz morsku akvaristiku i  napraviš najbolji Jadranski akvarij na forumu :)
Zagreb

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #55 u: Rujan 16, 2009, 19:19:06 poslijepodne »
Ma nije više jadranski-ipak su koralji-koralji! Svejedno hvala na dobrim željama!

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Izlet
« Odgovori #56 u: Rujan 17, 2009, 22:22:10 poslijepodne »
usprkos svemu što drugi iskusniji akvaristi govore, mislim da je upravo nevjerovatno kako Dare za sada nije imao pomor organizama :)
Dare - držim fige da pohvataš sve konce vezane uz morsku akvaristiku i  napraviš najbolji Jadranski akvarij na forumu :)

Ajde nisam ni ja puno gori od Dare i mene netko čuva sa akvarijem jer sam u 2 miseca nakrcao svega živoga u akvariju, nitrati na 100 i slične gluposti i opet sve uredu :) Sad se stanje normaliziralo..

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #57 u: Rujan 18, 2009, 01:27:24 prijepodne »
Mene moje čudo barem nije sram pokazati-možda neko da i neki dobar savjet??!
Ove silne slike su samo točkice u akvariju-ima dosta vrsta ali po komadu ni 50-al me vesele.
Ko kaže da nisam barem malo poslušao dobre savjete?? Napravio sam što se dalo a ostalo čim smognem snage :icon-money:

Offline zsabi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pečuh (Mađarska)
Odg: Izlet
« Odgovori #58 u: Rujan 18, 2009, 12:18:45 poslijepodne »
Hajd, da se i ja prikljucim onim "nestrucnima", pogotovo sto me je Vedran i spominjao.
Pratim tu temu, pa i ja mislim, da je puno lakse kad vec imas nesto stabilno, pa tako ubacis ili promijenis nesto...
Al kad si na pocetku, i ulozio si puno para... nije lako samo tako rijesiti probleme. Ne kazem da smo se dobro pripremili, i da nismo napravili gomilu gresaka.
Jadranski je inace jos teze, ako ne zivis pored mora... mogao bi puno o tome :)

Dare, ja ti isto drzim figu! ;)
Globalno zatopljenje - zsabi sa jadranskog na tropski... - http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=101073.0
mali Jadran daleko od mora - http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29111.0

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #59 u: Rujan 18, 2009, 12:48:35 poslijepodne »
Hvala :up: i ja tebi dvije.
Kad bi toliku snagu i entuzijazam usmjerio u brdo, mislim da bi se pomaklo barem pola metra. :clown:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Izlet
« Odgovori #60 u: Rujan 18, 2009, 13:05:09 poslijepodne »
Hajd, da se i ja prikljucim onim "nestrucnima", pogotovo sto me je Vedran i spominjao.
Pratim tu temu, pa i ja mislim, da je puno lakse kad vec imas nesto stabilno, pa tako ubacis ili promijenis nesto...
Al kad si na pocetku, i ulozio si puno para... nije lako samo tako rijesiti probleme. Ne kazem da smo se dobro pripremili, i da nismo napravili gomilu gresaka.
Jadranski je inace jos teze, ako ne zivis pored mora... mogao bi puno o tome :)

Dare, ja ti isto drzim figu! ;)
ma sve ti ima neku svoju kvaku sam šibajte svi smo u početku grmili i gledali sta ovo sta ono to je tako
nitko se nije rodio da sve zna :up:

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Izlet
« Odgovori #61 u: Rujan 18, 2009, 14:04:46 poslijepodne »
Dare je majstor improvizacije!

Ja sam dosta toga sam klepao kod izrade morskog (rasvjetu, stalak, Zeovit reactor, refugium i sl.) ali Dare me šije tri koplja.
Drago mi je da si zadovoljan, i sretan postignutim do sada. Osobno zadovoljstvo je po meni najbitnije.

Jest da se nekima na forumu dizala kosa u zrak, ali evo malo po malo nešto morsko se izrodilo kod tebe. S obzirom da je sve krenulo kao mali pokus, daleko si već dogurao. Ja sam 2,3 tjedna od pocetka startanja akvarija sa mrtvim kamenjem tek nabavio hrpu jadranskog nelijecenog, pa sam onda jos 2 mjeseca gledao u mutnu vodu dok se kamen malo procistio. Ti već naseljavas koralje, a nije proslo 2,3 tjedna od kad si krenuo sa igranjem.  :klap:
Jedino ti savjetujem da ne pretjerujes sad na pocetku sa orgainizmima da ti se ova pocetna brzopletost ne bi kasnije osvetila!

Pozz!

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #62 u: Rujan 18, 2009, 20:39:54 poslijepodne »
Koraljčića nema ni za pola šake a slikao sam ih ko da su dijamantni.
 Kad je krenula smeđa alga malo sam se uspaničio. Stavio sam ono instant lječeni jadranski i alge su se smirile!!(prij toga sam provjerio parametre i ustvrdio da jče biti dobro jer fosfata je milo malo(0,1) a nitriti su bili na nuli).  To sam maloprije uočio. Ima malo ciano ali ju puži popasu do jutra.
Rakovi mi prevrču pijesak, puži pasu alge, ribice se hrane iz ruke a zoanthusi su se napokon potpuno otvorili. Mislim da to kazuje samo za sebe.
Vodu mijenjam redovito i pazom na gustoću.



Jedno stručno pitanje; salinitet(gustoća vode) mi pada brže nego što hlapi voda! Dali se to troše minerali?? Dodajem otopinu soli da popravim gustoću jedino me brine da što ne za...em.

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Izlet
« Odgovori #63 u: Rujan 19, 2009, 00:03:56 prijepodne »
   Salinitet ti pada brže nego što ti voda hlapi!
Pa šta tebi hlapi? Sol?

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Izlet
« Odgovori #64 u: Rujan 19, 2009, 08:51:48 prijepodne »
Ni ja bas ne kontam ovo sa salinitetom. Mozda si samo pogrijesio pri mjerenju. Salinitet ce ti porasti kad voda ishlapi.
Ako imas onaj plasticni mjerac sa kazaljkom, moguće da te malo zavarao, vjerojatno ti se zavukao koji mjehuric zraka na kazaljci, pa pokazuje tko zna što. Refraktomjer je puno bolje rjesenje, nemre te tak lako prevariti.

Izmjeri jos koji put!

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #65 u: Rujan 19, 2009, 11:51:02 prijepodne »
Jesam, pada salinitet. ako plovak RefraktometaR ide dolje- voda je rjeđa a to je kod mene situacija :roll: Čudno!?-zar ne

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Izlet
« Odgovori #66 u: Rujan 19, 2009, 13:16:01 poslijepodne »
Koraljčića nema ni za pola šake a slikao sam ih ko da su dijamantni.
 Kad je krenula smeđa alga malo sam se uspaničio. Stavio sam ono instant lječeni jadranski i alge su se smirile!!(prij toga sam provjerio parametre i ustvrdio da jče biti dobro jer fosfata je milo malo(0,1) a nitriti su bili na nuli).  To sam maloprije uočio. Ima malo ciano ali ju puži popasu do jutra.
Rakovi mi prevrču pijesak, puži pasu alge, ribice se hrane iz ruke a zoanthusi su se napokon potpuno otvorili. Mislim da to kazuje samo za sebe.
Vodu mijenjam redovito i pazom na gustoću.



Jedno stručno pitanje; salinitet(gustoća vode) mi pada brže nego što hlapi voda! Dali se to troše minerali?? Dodajem otopinu soli da popravim gustoću jedino me brine da što ne za...em.
ako imas onaj hidrometar za 80 kn nije ni cudo jer to je da budem iskren smeće jednom 1.022 jednom 1.026
u to se nije za pouzdat.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #67 u: Rujan 19, 2009, 19:00:50 poslijepodne »
Pregledao sam akvarij-dosta je špricala voda po lampama pa su skroz zasoljene--vjerojatno je to razlog saliniteta.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Izlet
« Odgovori #68 u: Rujan 23, 2009, 14:26:47 poslijepodne »
Dare ja ti se divim!
Svaka čast, ti si moj idol.
Krenuti iz ničega u more, svaka čast još jednom i puno sreće!!!
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #69 u: Rujan 23, 2009, 21:05:30 poslijepodne »
 :hat3:
Nije ni tako teško ni tako skupo a ponajviše se zahvaljujem svima na dobrim savjetima, pomoči i donacijama :zagrljaj:
Sad su svi koraljčići OK i lijepo otvoreni. Kemija je na minimumu. Malo ružnih algi.
U kritičnom trenutku cikliranja izgubio sam jednu gorgoniju  a kasnije i dvije ribice koje baš ni nisu jele( ali ostale 4 jedu ko zmaj)  šta se može-bilo bi bolje da nije al dešava se svima.
Akvarij je pravo kazalište , možeš buljit u njega satima, stalno se nešto događa. Najbolji su mi rakovi navečer kad izađu da se hrane.

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Izlet
« Odgovori #70 u: Rujan 24, 2009, 09:53:57 prijepodne »
dare ti si to satro na svoj način i svaka čast....
Kad budem kretao krenem s tvojim stopama

Domaće pa iz mora (;
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Izlet
« Odgovori #71 u: Rujan 24, 2009, 11:00:15 prijepodne »
dare ti si to satro na svoj način i svaka čast....
Kad budem kretao krenem s tvojim stopama

Domaće pa iz mora (;


Bolje ne. Jesi li ti uopće pročitao prve 4 stranice ove teme?? Pa čemu služi forum nego da se izvuku pouke i nešto nauči kako bi se izbjegle pogreške!

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Izlet
« Odgovori #72 u: Rujan 24, 2009, 12:01:57 poslijepodne »
dare ti si to satro na svoj način i svaka čast....
Kad budem kretao krenem s tvojim stopama

Domaće pa iz mora (;


Bolje ne. Jesi li ti uopće pročitao prve 4 stranice ove teme?? Pa čemu služi forum nego da se izvuku pouke i nešto nauči kako bi se izbjegle pogreške!
Čitao sam i ja sam jedan od onih tvrdih oraha koji voli na svoj način pa bio on kroz iglene uši (:
iako ako budem kretao probam pola pola pa sta mi uspije, jer volio bi imati domace a ne tropsko  :-[

P.s. baljezgam napamet možda ali volim domaće i ako se može i ako je teže, jbg to je život nije sve lagano...
Volim da radim a ne da bude sve na gotovo....
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Izlet
« Odgovori #73 u: Rujan 24, 2009, 12:16:04 poslijepodne »
dare ti si to satro na svoj način i svaka čast....
Kad budem kretao krenem s tvojim stopama

Domaće pa iz mora (;


Bolje ne. Jesi li ti uopće pročitao prve 4 stranice ove teme?? Pa čemu služi forum nego da se izvuku pouke i nešto nauči kako bi se izbjegle pogreške!
Čitao sam i ja sam jedan od onih tvrdih oraha koji voli na svoj način pa bio on kroz iglene uši (:
iako ako budem kretao probam pola pola pa sta mi uspije, jer volio bi imati domace a ne tropsko  :-[

P.s. baljezgam napamet možda ali volim domaće i ako se može i ako je teže, jbg to je život nije sve lagano...
Volim da radim a ne da bude sve na gotovo....


zanimljivo kak to dozivljavas da je sve osim domaceg mora instant gotovo :klap:

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Izlet
« Odgovori #74 u: Rujan 24, 2009, 12:41:34 poslijepodne »
   Pa ljudi moji, vi koristite ovaj forum isto kao i kamikaze kacige! Za k....!