Svibanj 11, 2024, 22:00:25 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: čudna voda čudna riba  (Posjeta: 1395 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gini

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
čudna voda čudna riba
« u: Svibanj 23, 2010, 10:23:59 prijepodne »
bok
akvarij mi se ciklirao 10 dana i stavila sam zlatnu ribicu unutra: bilo je ok dan - dva kad ono voda mutna kao da je prljava. Zašto?
mislim promjenit vodu izbacit 20-30%, jel to dovoljno? akvač mi je od 30litara
Isto tako mi je i ona čudna stalno se stišće uz filter kao da se grije uz njega, malo joj kucnem po staklu i odleti ko munja,  jede peraje joj nisu sljepljene al kao da se "srami"
pomagajte ljudovi
hvala

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #1 u: Svibanj 23, 2010, 10:44:34 prijepodne »
vjerovatno je podstresom....nemoj joj kuckati po staklu i plašiti ju ako jede onda je dobro :up:...pusti ju na miru malo nek se privikne...a gdje si kupila ribicu ak se moze znati?

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #2 u: Svibanj 23, 2010, 10:58:37 prijepodne »
ja  mislim da ti je voda mutna jer se još nije završilo cikliranje,koje bi trebalo biti oko mjesec dana ali i 10 je dobro u odnosu na druge(pa i mene)koji su drugi dan stavili ribice :-[
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Gini

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #3 u: Svibanj 23, 2010, 11:14:33 prijepodne »
Nisam ju kupila nego smo ju dobili sa malenim akvarijem od 3-4 litre, pa sam ju zato stavila odmah nakon 10 dana u novi akvarij. ništa niste rekli glede mjenjanja vode jel da mijenjam ili da je pustim tako zbog cikliranja?
Iz pule sam tako da ima za sad kupiti samo u centru u Pipi, al ce biti valjda u pet centru tako kažu.
U pipi su neke male zlatne koje mi rade takav gušt da uzmem jednu da ova nije sama uf

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #4 u: Svibanj 23, 2010, 11:27:05 prijepodne »
nikako ni ne pomišljaj na uzimanje još jedne zlatice,jer one ti se sada čine male,ali kada narastu i toj jednoj će biti malo prostora u tvom 30-litrašu
vodu mijenjaj jednom tjedno 20-30%,voda će se sa vremenom razbistriti,tako je svakome kda je novi akvarij u pitanju...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #5 u: Svibanj 23, 2010, 11:39:24 prijepodne »
Mislim da ti se nije akvarij zaciklirao dokraja pa se zamutila,bilo bi dobro ako imaš u dučanu za kupiti bakterije pa ih ubaciti i mjenjaj vodu tjedno 30%
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Gini

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #6 u: Svibanj 23, 2010, 11:47:42 prijepodne »
Ok primljeno na znanje
hvala na pomoći . Jedna ribica plafon! Danas stavljam vodu da odstoji pa sutra ili prekosutra mjenjam 30%

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #7 u: Svibanj 23, 2010, 11:55:19 prijepodne »
 :up:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #8 u: Svibanj 23, 2010, 12:35:57 poslijepodne »
pripazi da ju nikad ne nahraniš da bude sita. izgleda da je samo gladna riba zdrava riba.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #9 u: Svibanj 23, 2010, 15:38:17 poslijepodne »
Tocno tak nebu joj nista skodilo da joj daješ malo manje hrane sljedečih 2tjd dok se akvarij ne zaciklira dokraja,manje otpada bu bilo tak i manje šanse da ti skoči razina amonijaka u vodi. A nemoraš se brinuti da bu gladna jer kolko sam saznal do sada,ribice mogu izdrzati i tjedan dana bez hrane.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #10 u: Svibanj 23, 2010, 21:20:57 poslijepodne »
nemoj mijenjati previše vode!
maksimalno sada 20 % jer ako mijenjaš više, produžit ćeš vrijeme cikliranja!
no, svakako stavi dobre bakterije - recimo - nutrafin biocycle ili nešto slično - u točnom omjeru po uputi
a filter stavi tako da mreška površinu vode čim više jer ćeš time pojačati oksigenizaciju vode (količinu kisika u vodi)

i, stavi joj par biljkica, kako je još bebica, neće ih dirati, a poboljšat će kvalitetu vode

hranjenje - čim manje, radije više puta na dan po malo-malo....tako da sve popapa
i, sretno!

Offline JamesDee

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Linz - Kutina
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #11 u: Svibanj 27, 2010, 08:37:38 prijepodne »
znam da ce zvucati brutalno, ali preporucuje se da ribice jednom tjedno poste.
moje ribice su u par navrata bile bez hrane po tri dana i nije bilo nikakvih problema.
jaws.blog.hr - blog na kojem opisujem kako sam ušao u akvaristiku, s kojim se problemima susrećem i kako ih pokušavam rješiti

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #12 u: Svibanj 30, 2010, 19:24:27 poslijepodne »
dapače - nije prebrutalno - i moje su na dijeti, doduše, srijedom i subotom ne dobiju "večeru" - i to je, pogotovo za proždljive svinjice poput zlatica zapravo jako dobro i zdravo!  :)

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #13 u: Lipanj 05, 2010, 13:07:32 poslijepodne »
Ja kad sam na brzinu ciklirala akvarij za zlatnu za lječilište pa sam primjetila da bez obzira na dio stare vode i spužve voda ima specifičan miris...mjerenje trakicom mi je potvrdilo sumnje na NO2 i NO3 pa sam za prvu pomoć u filter ubacila zeolith koji eliminira višak amonijaka i odtada sve 5. On će uzeti amonijak i usporiti ciklus, ali bolje duže cikliranje nego umor radi prevelike doze loših spojeva. Hitna pomoć je i toxivec, FFM i ostalo što kupi amonijak i ekipu. A nakon promjene vode dodavati biofilter kulture kao nitrivec, filterboost i sl.
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: čudna voda čudna riba
« Odgovori #14 u: Lipanj 06, 2010, 14:08:35 poslijepodne »
Ako se u iducih nekoliko mjeseci tvoja ribica   :d032:   moze preseliti iz 30 u 50 litara, onda odmah mirno mozes kupiti jos jednu, jer iz svog ribljeg iskustva znam da su vesele, vesele vesele    :pompon:  čim dobiju društvo. Ali, ako ribica (kako se zove?) do daljnjega ostaje u 30 litara, onda NIKAKO nemoj kupovati jos jednu.
No, nova ribica ce veseliti postojeću ribicu, obje će veseliti tebe.... . :pusica: pa da vidis kad u kuci zablista malo veći akvarij.

Ukoliko autoriteti smatraju da moj savjet nije na mjestu, neka odmah izbrišu ovaj post.
Svima  :zagrljaj: