Svibanj 21, 2024, 04:58:10 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: co2 diy receptura  (Posjeta: 29896 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vauvaufish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Rijeka
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #25 u: Veljača 17, 2010, 21:12:42 poslijepodne »
Koje veličine je žlica za digo kvasac i sodu?
Draco dormiens nunquam titillandus.
Ne škakljaj zmaja dok spava.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #26 u: Veljača 17, 2010, 21:22:00 poslijepodne »
mala čajna. Sode sam ubacio pola žlice. Kvasca cijelu vrećicu malu. Sad sam sve rastavio. Napravio sam to na brzinu danas. Budem sutra sve lijepo polako. Večeras ću stavit silikon na čep da se prek noći stvrdne pa ću sutra kupiti novi kvasac i pokušati ponovno. Jel ima veze ako je boca od 1.5L? Da uzmem manju, u ovoj ima slobodnog porstora malo više kad se napravi s cannibalovim postupkom.

Akvarij mi se ciklira, jel ima veze tih par ml šećera i kvasca što mi je uletilo unutra??? Nadam se da neće stvarati problem.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #27 u: Veljača 18, 2010, 00:38:57 prijepodne »
Proradila smjesa nakon 3 sata...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #28 u: Ožujak 04, 2010, 21:37:37 poslijepodne »
A di ima vinko kvasca?u poljoapotekama jel?
On se manje stavlja neg digo kvasac?

e da!htjeo sam nesto reci!znate o onome sto sam pricao da mi se radi bijela sluz na dnu ljestvice odakle izlazi co2?ne pomaze nista..eto sam cak i mali filter(za benzin,a nisam vise znao sto bi pa eksperimentiram) stavio na sredinu crijeva od boce do ljestvice..nista ne pomaze,za 10dana jednostavno zacepi dno ljestvice i mjehurici ne idu van.Sto mi jos preostaje?
Ne kuzim zasto.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #29 u: Ožujak 05, 2010, 10:41:44 prijepodne »
mislim da je to jednostavno reakcija svih tih bakterija, CO2 i vode. Ja sam imao isti problem sa svojim....

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #30 u: Ožujak 05, 2010, 13:50:57 poslijepodne »
Ja nemam taj problem. Na protočnu pumpu mi se CO2 direkt spaja.

Al mi se ispod DC-a hvata puno bijele sluzi.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #31 u: Ožujak 05, 2010, 14:28:50 poslijepodne »
mislim da je to jednostavno reakcija svih tih bakterija, CO2 i vode. Ja sam imao isti problem sa svojim....
dakle to je normalno..nema spasa....a niš...svaki tjedan ili dva moram čistit cijele ljestvice.




e bio sam vidit za vinski kvasac onak..."imali smo ali nemamo sad..akoBog da bit će u 7. ili 8. mjesecu " :o :D :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #32 u: Rujan 08, 2010, 16:42:52 poslijepodne »
nema veze kaj ej stara tema, al jemoja, pa da vam pustim jedan info..
pošto imam nano od 30 litara, mućkam co2..pa eto novog recpta koji drži stabilan co2

boca od 0,5 litara
5 žlica šečera
1 žličica kvasca (tak svejedno)
..i tajna koju sam tek sad skužil, a to je proteini u prahu (oni koje piju bodybuilderi) ili ak nemate hrana za kvasce, i to 1 žličica...
koliko izlazi, pa recimo 2 mjehurića u sekundi kroz eto zasad 3 dana...javim kak dugo bude trajalo i kojim intenzitetom ćese spuštat ;)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #33 u: Rujan 08, 2010, 17:16:36 poslijepodne »
Kakva hrana za kvasce???

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #34 u: Listopad 02, 2010, 23:51:43 poslijepodne »
Za produžiti trajnost smjese može se ubaciti žlica marmelade (one falš npr. DONA rađene sa želatinom) ili razni sirupi sa puno glukoze u sebi

Offline ChoGe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ivanec
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #35 u: Listopad 03, 2010, 11:29:16 prijepodne »
E i sad kad su sve te berbe grožđa, Otac je išel u Sloveniju po kvasce i hranu za kvasce, i ja budala nisam na vrijeme ništa uzel a on kasnije sve potrošil. Ali ja sam njega pital i veli da hrana spriječava presporo vrenje, ali da i daje hranu kvascu one koje nema dovoljno u moštu.A budući da mi radimo smjesu s vodom, ta hrana za kvasce bi zbilja bili korisna, jer puno kvasca "umre" od pomanjkanje hrane. Sad razmišljam da umjesto vode stavim mošt :D i kasnije umjesto da bacim, popijem malo vinčeka :D

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #36 u: Listopad 04, 2010, 11:35:20 prijepodne »
Sumnjam da se isplati kupovati hranu za kvasce jer ona nije baš jeftina, nakon dužeg korištenja te hrane čini mi se da boca brzo postane isplativa.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #37 u: Listopad 04, 2010, 12:16:21 poslijepodne »
da repliciram redom

Za produžiti trajnost smjese može se ubaciti žlica marmelade (one falš npr. DONA rađene sa želatinom) ili razni sirupi sa puno glukoze u sebi

baš i ne, jer nema proteina i vitamina b1, a dobiješ isto, šečer koji kvasac razgrađuje svojim metabolizmom..

E i sad kad su sve te berbe grožđa, Otac je išel u Sloveniju po kvasce i hranu za kvasce, i ja budala nisam na vrijeme ništa uzel a on kasnije sve potrošil. Ali ja sam njega pital i veli da hrana spriječava presporo vrenje, ali da i daje hranu kvascu one koje nema dovoljno u moštu.A budući da mi radimo smjesu s vodom, ta hrana za kvasce bi zbilja bili korisna, jer puno kvasca "umre" od pomanjkanje hrane. Sad razmišljam da umjesto vode stavim mošt :D i kasnije umjesto da bacim, popijem malo vinčeka :D


hrana za kvasce je bogata proteinima, kvasac se hrani šečer i kao nusprodukt nastaje co2, a pritom kvasčeve gljivice nemaju mogućnost daljnjeg umnožavanja i alkohol ih ubija, ili sami sebe, hrana za kvasce su im hrana u doslovnom smislu riječi, jer im daju hranu koji oni iskoriste u metabolizmu šečera, a s njom se mogu dalje razmnožavati i biti ih u određenoj količini, manje više dok ne potroše sav šečer

Sumnjam da se isplati kupovati hranu za kvasce jer ona nije baš jeftina, nakon dužeg korištenja te hrane čini mi se da boca brzo postane isplativa.

jesi probao? ja jesam i smjesa traje oko 3-4 tjedna, a cijena je 10 kuna za 100 grama, a dodaje se pola žličice kvasca i na to 2 žlice hrane..mislim da je isplativo, ako nemaš za bocu..

i za kraj , može se umjesto hrane za kvasce stavit i mlijeko u prahu, možda žlica više od hrane, jer je bogata proteinima

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #38 u: Listopad 04, 2010, 14:45:41 poslijepodne »


Sumnjam da se isplati kupovati hranu za kvasce jer ona nije baš jeftina, nakon dužeg korištenja te hrane čini mi se da boca brzo postane isplativa.

jesi probao? ja jesam i smjesa traje oko 3-4 tjedna, a cijena je 10 kuna za 100 grama, a dodaje se pola žličice kvasca i na to 2 žlice hrane..mislim da je isplativo, ako nemaš za bocu..

i za kraj , može se umjesto hrane za kvasce stavit i mlijeko u prahu, možda žlica više od hrane, jer je bogata proteinima

Nisam probao jer sam na tvoj post o hrani za kvasce otišao u poljoapoteku gdje su mi nudili nešto što je koštalo kao 1/3 boce, pa sam to odmah prekrižio.
Daj molim te onda napiši koja je tvoja konačna receptura pri korištenju hrane za kvasce i koju hranu koristiš i koji kvasac?

Hvala

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #39 u: Listopad 04, 2010, 18:54:01 poslijepodne »
da repliciram redom

Za produžiti trajnost smjese može se ubaciti žlica marmelade (one falš npr. DONA rađene sa želatinom) ili razni sirupi sa puno glukoze u sebi

baš i ne, jer nema proteina i vitamina b1, a dobiješ isto, šečer koji kvasac razgrađuje svojim metabolizmom..

Želatina je protein  ;) ,  i smjesa traje 7 do deset dana duže, a ako po noči otvaraš i prozračuješ bocu traje i duže

Da rezimiram:

U boci od 2,5 litara:

- 1,7 l. vode pomješati sa 500 grama šečera i grijati na vatri dok se ne rastopi šečer skroz (ne treba prelaziti 50 C.)
-Ohladiti tu vodu radi sigurnosti do 20 C.
-Umješati cajnu žlićicu kvasa i promučkati (digo može bez problema)
-Umješati pola čajne žlićice sode bikarbone i promučkati
-Ubaciti žličicu marmelade sa želatinom
-Promučkati i montirati za upotrebu
-Bocu sa smjesom umotati u tamnu krpu (đemper, deka, ili slično)
-reakcija kreče za oko 2 sata, ovisno o početnoj temperaturi smjese (hladnije kreče kasnije a toplije kreče ranije)

=Sa takvom smjesom kod mene dobivam 2 mjehurića u sekundi i traje tri tjedna

ps. nisam znao za vitamin B1, u slijedečem punjenju ču probat, ako mi boca ne stigne do tada... thanks!

pps. baza smjese je negdije iskopirana sa ovoga site-a od lllnuclearlll ako se dobro sječam (thanks!)

=================================
Editirana količina šečera (pola kile)
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2010, 19:40:33 poslijepodne od gstaraz »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #40 u: Listopad 04, 2010, 19:21:03 poslijepodne »
zdgrunf  - najjeftinija hrana za kvasce, oko 10-12 kuna košta, najjeftiniji aktivni suhi vinski kvasac..
boca od 2,5 litre...2 litre tople vode, 4 dcl šećera, 2 velike žlice hrane za kvasce i pola žlićice kvasca..
s time da kvasac stavljaš na kraju kad si do kraja otopio šećer i hranu za kvasce..
smjesa kreće za cca 2-3 sata i piči kroz 3 tjedna na prosjeku od 2 mjehurića po sekundi  ;)

gstaraz - u taj recept baš i ne vjerujem, jer mi je nekak i prekomplicran, al ok

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #41 u: Listopad 04, 2010, 19:37:08 poslijepodne »
Ups, zaboravio sam napisati kolika je doza šečera

Šečer = 500 grama

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #42 u: Listopad 05, 2010, 11:01:35 prijepodne »
zdgrunf  - najjeftinija hrana za kvasce, oko 10-12 kuna košta, najjeftiniji aktivni suhi vinski kvasac..
boca od 2,5 litre...2 litre tople vode, 4 dcl šećera, 2 velike žlice hrane za kvasce i pola žlićice kvasca..
s time da kvasac stavljaš na kraju kad si do kraja otopio šećer i hranu za kvasce..
smjesa kreće za cca 2-3 sata i piči kroz 3 tjedna na prosjeku od 2 mjehurića po sekundi  ;)

gstaraz - u taj recept baš i ne vjerujem, jer mi je nekak i prekomplicran, al ok

Zahvaljujem. Ovo ću probati za par dana  :up:

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #43 u: Listopad 05, 2010, 16:20:44 poslijepodne »
gstaraz - u taj recept baš i ne vjerujem, jer mi je nekak i prekomplicran, al ok

..kako možeš reči da ne vjeruješ ako ga nisi probao ?!?  (treba ti 15 minuta da se uvjeriš)

-a od tvoje smjese se razlikuje samo po dodavanju želatine (marmelade), a bikarbona se zna čemu služi.

 :question:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #44 u: Listopad 05, 2010, 16:22:54 poslijepodne »
dok ja skuham želatinu i ohladim ju, kompliciram si život, ovak ubacim hranbu za kvasce i to bez sode i radi ko beba sa prosjekom u prva 2 tjedna od 2 mjehurića po sekundi  ;)

Offline ChoGe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ivanec
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #45 u: Listopad 05, 2010, 16:24:51 poslijepodne »
pa netreba želatinu kuhati, samo vodu da se šećer otopi...a posebno ide žlićica te marmelade koja ima puno želatine

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #46 u: Listopad 05, 2010, 16:28:38 poslijepodne »
pa netreba želatinu kuhati, samo vodu da se šećer otopi...a posebno ide žlićica te marmelade koja ima puno želatine

pa to i piše, ne? (želatina ide u smjesu kad se ohladi na oko 20 C.)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #47 u: Listopad 05, 2010, 16:29:31 poslijepodne »
ne vidim korist od želatine u marmeladi..zašto, jer ne znam koji postotak je proteina onda u toj marmeladi koja ima u sebi želatinu?
najbolje bi bilo probat protein u prahu koji piju bodybuilderi, al kao što rekoh probat ću sa mlijekom u prahu jer ima oko 25% proteina u sebi

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #48 u: Listopad 05, 2010, 16:38:19 poslijepodne »
ne vidim korist od želatine u marmeladi..zašto, jer ne znam koji postotak je proteina onda u toj marmeladi koja ima u sebi želatinu?
najbolje bi bilo probat protein u prahu koji piju bodybuilderi, al kao što rekoh probat ću sa mlijekom u prahu jer ima oko 25% proteina u sebi

...da, vrijedi probati, zvuči bolje nego marmelada, ali koliko košta taj prah za bildere, pa ću ja probati sa time (ako nije skuplje od Boce CO2  -? ) ; pa da usporedimo trajnost, jer koliko sam shvatio ona je ključna.
Vidim da se sa skoro svim smjesama dobiva 2 mjehurića u minuti, pa bi vrijedilo proraditi samo na dužini reakcije...

-Ako ima koj dobar kemičar, dobro bi došla još koja ideja...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 diy receptura
« Odgovori #49 u: Listopad 05, 2010, 16:41:35 poslijepodne »
misliš 2 mjehurića u sekundi, ili ?

kemičar ti ne treba jer sam ti manje više sve napisal čemu to služi kod kvasaca, šečer za metabolizam, proteini za diobu ili razmnožavanje..to je to, nema druge mudrosti..
proteini u prahu su dosta skupi pa se ne bi isplatilo uzimat jer se prodaje ne znam u koliko kilama..probaj od nekog posudit ak imaš kog ko se time bavi, mislim nažicat..
ista stvar, ja ću baš probat sa mlijekom u prahu, jer ima visok postotak proteina  ;)
..a dužinu posptižeš upravo sa tim proteinima i vitaminom b1