Travanj 26, 2024, 23:53:46 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kumpjuterski nano :)  (Posjeta: 1379 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Kumpjuterski nano :)
« u: Siječanj 29, 2011, 18:03:56 poslijepodne »
Ovaj sam akvarij danas premjestio iz moje sobe u sobu od starac (točnije gdje je kompjuter pa je zato ovaj naslov :) ).
Akvarij je Aqua-Box, kineski kupljen u repića u zg-u .Ima 5,5l :)
Dolazi u kompletu sa filterom,  rasvjetom (štedna, 5w), poklopcem malim plastičnim i taj akvarij stoji na jednom plastičnom crnom malom kao postolju koji ima ladicu tako da tu stoji ogledalce za bettana i još neki sitni pribor.
Akvarij sam danas cjeli očistio isprao i sve to ostalo :D jer ga je po 3.put napalo cijano !   :-X
Nadam se da neće biti i ovaj put!
Htio sam napraviti kao neki iwagumi style sa jednostavnim biljem, pa sam napravio kao brdašce prema desno gdje sam zabio kamenja u pjesak i posadio okolo sagittariu, inaće u pravim iwagumima tu ide hc ili cuba ali ja nemam živaca za to  :-[ . Možda jednog dana i u nekom većem akvariju :) . Za sada mi je ovo fora  :P . Na dnu tog brdašca je ona neka kripta malaa, a desno je anubias nana na lava kamenju koji se nikako ne uklapa pa ću ga morat izvaditi.Što se tiče podloge obični crni pjesak, nema hranive podloge. Samo sam dodao pola jedne one kuglice JBL u pjesak. Gnojim sa ProFitom a EC mi se potorošio, moram ga kupit.
U akvariju je bettan  :heart:  :zagrljaj: , a možda stavim i par odraslih kozica -? .
Evo par izuzetno loših slika (slikano iPodom pa su slikva kakve jesu).

« Zadnja izmjena: Siječanj 29, 2011, 19:56:28 poslijepodne od Vicee22 »
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Kumpjuterski nano :)
« Odgovori #1 u: Siječanj 29, 2011, 19:17:33 poslijepodne »
Betan izgleda kao king-kong u akvariju :D :D, to je za njega more kad vidim da ih drže u čašama od 2 deci u dučanu :nerd:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Kumpjuterski nano :)
« Odgovori #2 u: Siječanj 29, 2011, 19:22:29 poslijepodne »
Akvac je supericka al bilje se treba razrast joos jako puno a bettan je bas neki cudni  :D  :klap:  :up:

Offline kostica1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb-centar
Odg: Kumpjuterski nano :)
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2011, 10:40:14 prijepodne »
Jako lijep akvač. A bettan mi je  :star:

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Kumpjuterski nano :)
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2011, 11:30:34 prijepodne »
lijep ti je bettan...
nemoj sagitariju ostavljat tu,jer se širi ko korov,bolje stavi hc ili elocharis,ali pošto vidim da nema hranjive podloge...
izbaci onaj kamen lijevo,odudara nekako...
pokušaj sakrit filter sa nekom manjom biljčicom,npr. lysimachiom...
sve u svemu lijepo je,a bettan je prekrasan :P
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Kumpjuterski nano :)
« Odgovori #5 u: Siječanj 30, 2011, 15:50:56 poslijepodne »
lijep ti je bettan...
nemoj sagitariju ostavljat tu,jer se širi ko korov,bolje stavi hc ili elocharis,ali pošto vidim da nema hranjive podloge...
izbaci onaj kamen lijevo,odudara nekako...
pokušaj sakrit filter sa nekom manjom biljčicom,npr. lysimachiom...
sve u svemu lijepo je,a bettan je prekrasan :P

Ma sad ču malo ostavit cjeli akvarij jedno 3-4 tjedna, jer me strah da ja sve ljepo složim i da se ponovo vrati cijano.
Želim biti siguran da se neće vratiti pa ću tek onda počet malo ozbiljnije razmišljat o detaljnijem uređenju akvarija ;) !

A što se tiče kamena:
Citat:
a desno je anubias nana na lava kamenju koji se nikako ne uklapa pa ću ga morat izvaditi.
;)

Hvala svima  :zagrljaj:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres