Ožujak 28, 2024, 21:47:14 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoć ! Iguani pukao prst.  (Posjeta: 1852 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline asdf737

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Pomoć ! Iguani pukao prst.
« u: Siječanj 06, 2013, 19:30:04 poslijepodne »
Pozdrav
Dans kad sam došao kući vidio da iguani fali pola prsta (negdje joj je zapeo valjda pa ga slomila, a ne mogu ga nigdje naći)
Radi se o onom palcu (najmanjem prstu)
Što mi je najčudnije nigdje nema krvi, osim dvije kapi na ručniku tamo di joj je mjesto kad se želi sakriti.
Trebao bih savijet što da s time radim.
Bila je u vodi, jede normalno, normalno se ponaša, ali normalno i da je boli. Mislio sam joj pošpricati s alkoholom radi infekcije ali ne znam smijem li to.
Ne mogu je voditi veterinaru jer mi je 400km do tamo a sutra ujutro moram na posao.
Žao mi je ali stvarno ne mogu, morat ću to nekako sam izlijećiti, kupiti nekui lijek za mazanje ili štogod, ne znam.
Dali da joj to zamotam, dali da staviom alkohol, koji lijek da joj stavim ???
Hitno mi je pa ako se neko razumije, molio bi koji savijet.
Puno hvala.

Offline mops

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć ! Iguani pukao prst.
« Odgovori #1 u: Siječanj 06, 2013, 22:49:33 poslijepodne »
Žao mi je da tek sad ovo vidim...Nemoj alkohol, rađe stavi ako imaš betadina. Jesi siguran da je baš pukao prst?? Imaš sliku možda?
...buduća "zločesta" teta veterinar :P....

Offline asdf737

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Pomoć ! Iguani pukao prst.
« Odgovori #2 u: Siječanj 06, 2013, 23:02:07 poslijepodne »
To nemam i ne mogu na žalost nabaviti do sutra poslije posla.
Sad spava i našao sam prst u prozoru. (mogu sutra slikati)
Inače, pustim joj otvoren prozor pa se nekad ode sunčati, otpočetka sam je pazio, no svremenom sam odustao jer nevjerojatno (nikad neču shvatiti zašto) ne želi otići sama van iz stana.
Budem na poslu po osam sati a ona se sama sunča na otvorenom prozoru... i nikad nije izašla..
Tamo na rubu prozora je lim sa prorezom u koji sjednu okna kad se zatvore i u prorezu je zaglavio prst, od onog prvog zgloba poslij nokta (znači izgubila je pola centimetra prsta)

Ja bi joj to ujutro zamotao da ne ulazi prljavština pa na poslu ću nešto izglumiti i otići ranije da nabavim to pa da joj stavim.
Dali joj mogu malo kalcija u prahu staviti uz to ?
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2013, 23:06:36 poslijepodne od asdf737 »

Offline mops

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć ! Iguani pukao prst.
« Odgovori #3 u: Siječanj 06, 2013, 23:07:16 poslijepodne »
Betadina imaš za kupit u ljekarni, bilo bi dobro da joj s time onda prođeš po rani, ne bih baš na otvorenu ranu stavljala alkohol. Najbolje bi ipak bilo da odeš do veterine s njom
Što se tiče kalcija, mislim da nema potrebe. Kalcij joj daješ kao suplement hrani.
...buduća "zločesta" teta veterinar :P....

Offline asdf737

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Pomoć ! Iguani pukao prst.
« Odgovori #4 u: Siječanj 06, 2013, 23:16:49 poslijepodne »
Budem sutra to riješio, na žalost ne mogu kod veterniara jer na poslu je loša situacija i izostanem li jedan dan odmah ću dobit otkaz jer i ovako ima viškova.
Ajde hvala ti na savijetu, budem sutra to riješio pa javim.
Inače se savim normalno ponašala kao da ništa nije bilo, jela, išla u bazen, penjala se... samo što je dobila crnu fleku preko rebra, valjda od stresa...
Biće ona super, samo da ne dobije infekciju, nazvat ću sutra veterinara pa pitati..