Travanj 19, 2024, 10:08:43 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 54 litre  (Posjeta: 5636 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
54 litre
« u: Kolovoz 10, 2016, 22:08:26 poslijepodne »
evo relativno friskog uratka.... dakle, prica ide ovako: prodao co2 bocu i kupio rasvjetu, pa sam odlucio to malo srediti i napraviti nesto od toga, prije mjesec i pol recimo. posla ima tu jos dosta, naravno: lijevom stranom (bucephalandra ce uskoro procvjetati) sam prilicno zadovoljan - morat cu kada nabavim zamijeniti ovu ludwigiu repens sa alterntherom red mini ili ludwigiom isto tako red mini, posisasti mahovinu sa drveta, srediti fissidens, skloniti negdje bucephalandru jer se tockasta nakuplja na njoj...relativno sam zadovoljan i sredisnjim dijelom. ali desni me pati: myriophyllum mattogrosscence mi kilavi, ne znam hoce li sto biti od njega. ova ammania je prevelika za ovaj akvarij (54 l)-pa ce sa vremenom ici van. vjerujem da ce umjesto nje ici rotala r. ako tko ima kakav prijednog za taj desni, rado bih ga cuo... ma, rijetko kada se prihvatim aparata, evo ostao vani od sinovog rodjendana jucer, pa okinio malo bezveze... mogao sam bar stakla ocistit.
malo tehnickih podataka: rasvjeta Chihiros A-Series A601, filter haqos expro 500, podloga zemlja za cvijece, diy co2 secer/kvasac, gnojenje mix macro elemenata i profito.
fauna: tiger endleri, rc kozice, ramshorni, 3 puza theodoxus fluviatilis (nadam se da cu ih uspjeti razmnoziti, jaja su polozena)

p.s.
ako mi netko zna objasniti kako cropati slike u irfanu, onako lijepo i polako ko djetetu, neka se javi....
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2016, 22:11:55 poslijepodne od pierre »

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: 54 litre
« Odgovori #1 u: Kolovoz 11, 2016, 13:28:47 poslijepodne »
Jaaaaj čuj ga što kuka  :D a akvarij baš dobro izgleda  :up:
Ja sam svoj jučer složila, a počela prekjučer... e to ti je za kukanje  8) Sve sam povadila, promjenila podlogu pa sada što bude...
Složiti češ ti aq onako kako si zamislio, uopče ne sumnjam u to  :zagrljaj:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 54 litre
« Odgovori #2 u: Kolovoz 11, 2016, 14:59:38 poslijepodne »
Vrlo solidno.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #3 u: Kolovoz 11, 2016, 15:02:50 poslijepodne »
O, Brigita, pa gdje si ti? uvijek mi te drago cuti, a bogami i vidjeti slike tvog akvarija - a s obzirom da si frisko slagala...
ma nadam se da hocu, ovaj sam (kao i svaki do sada) odlucio dotjerati do kraja....

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #4 u: Kolovoz 12, 2016, 10:09:04 prijepodne »
evo relativno friskog uratka.... dakle, prica ide ovako: prodao co2 bocu i kupio rasvjetu, pa sam odlucio to malo srediti i napraviti nesto od toga, prije mjesec i pol recimo. posla ima tu jos dosta, naravno: lijevom stranom (bucephalandra ce uskoro procvjetati) sam prilicno zadovoljan - morat cu kada nabavim zamijeniti ovu ludwigiu repens sa alterntherom red mini ili ludwigiom isto tako red mini, posisasti mahovinu sa drveta, srediti fissidens, skloniti negdje bucephalandru jer se tockasta nakuplja na njoj...relativno sam zadovoljan i sredisnjim dijelom. ali desni me pati: myriophyllum mattogrosscence mi kilavi, ne znam hoce li sto biti od njega. ova ammania je prevelika za ovaj akvarij (54 l)-pa ce sa vremenom ici van. vjerujem da ce umjesto nje ici rotala r. ako tko ima kakav prijednog za taj desni, rado bih ga cuo... ma, rijetko kada se prihvatim aparata, evo ostao vani od sinovog rodjendana jucer, pa okinio malo bezveze... mogao sam bar stakla ocistit.
malo tehnickih podataka: rasvjeta Chihiros A-Series A601, filter haqos expro 500, podloga zemlja za cvijece, diy co2 secer/kvasac, gnojenje mix macro elemenata i profito.
fauna: tiger endleri, rc kozice, ramshorni, 3 puza theodoxus fluviatilis (nadam se da cu ih uspjeti razmnoziti, jaja su polozena)

p.s.
ako mi netko zna objasniti kako cropati slike u irfanu, onako lijepo i polako ko djetetu, neka se javi....
Mozes ni reci kako si zadovoljan sa tim diy co2 i koju ti formulu koristis. Jel to ona rasvjeta, sa ebay, Chiros A serie, kakvi su utisci kod tebe? Meni je zelena buknula od kako sam na to presao, neznam jel zbog rasvjete, al bas sam srezo biljke...

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Kolovoz 12, 2016, 10:17:42 prijepodne od LikssOn »

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #5 u: Kolovoz 12, 2016, 14:16:03 poslijepodne »
ajmo redom.
diy co2 - 300 g šećera, neki kazu 400 g, pa ja ubacim od oka. cajna zlicica kvasca i malo sode bikarbone, i tjedan dana sigurno bez problema. difuzor mi je filter od cigarete :D . za akvarij od 54 litre sasvim dovoljno. isprva sam isao sa easy carbom, ali ovako mi je bolje.
to je ta rasvjeta, ja sam jako zadovoljan. algi nemam-ali imam dosta veliku biljnu masu, prije je bila slabija rasvjeta, pa sam ja ovu 'uvodio' postepeno.... prvo sam isao sa drugim nivoom i malo trecega, pa sam pojacavao sa vremenom jacinu. sada (mi nezaposleni se imamo vremena igrati) startam sa trecim, pa na cetvrti, i vecinu fotoperioda na petom nivou....

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #6 u: Kolovoz 12, 2016, 15:36:05 poslijepodne »
ajmo redom.
diy co2 - 300 g šećera, neki kazu 400 g, pa ja ubacim od oka. cajna zlicica kvasca i malo sode bikarbone, i tjedan dana sigurno bez problema. difuzor mi je filter od cigarete :D . za akvarij od 54 litre sasvim dovoljno. isprva sam isao sa easy carbom, ali ovako mi je bolje.
to je ta rasvjeta, ja sam jako zadovoljan. algi nemam-ali imam dosta veliku biljnu masu, prije je bila slabija rasvjeta, pa sam ja ovu 'uvodio' postepeno.... prvo sam isao sa drugim nivoom i malo trecega, pa sam pojacavao sa vremenom jacinu. sada (mi nezaposleni se imamo vremena igrati) startam sa trecim, pa na cetvrti, i vecinu fotoperioda na petom nivou....
Jel dodajes sta od ostalih gnojiva ili samo co2 i jel ti bude u aq 0-24 ili izvuces preko noci?

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #7 u: Kolovoz 12, 2016, 21:30:20 poslijepodne »
dodajem makro mix i profito, a i dodam malo k2so4 posebno, malo da kalij pojacam. co2 ostavim i preko noci, no morat cu se cut sa galom, on je to zavrtao sa onim kolutom sto ide na infuziju preko noci, pa mozda rijesim tako. filter mreska vodu lagano, pa nece bit problema.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #8 u: Rujan 03, 2016, 22:33:22 poslijepodne »
evo malo slika nakon nekog vremena. akvarij 54 l, po obicaju slike bez ciscenja stakla :-) .... sa stanjem prilicno zadovoljan. daljni planovi su sljedeci - izbaciti panj - jbg, ni ne vidi se od bilja, i ove kamencice sa fissidensom. ali jako ih volim, pa bi najradje instalirao jos jedan akvarij. 30*30, ali boji se da onda zena ne izbaci mene.... e onda bi bilo mjesta za ono sto jos planiram-monte carlo i staurogyne (moja ukleta biljka), i jos dvije uklete za mene - pogostemon erectus i myriophyllum mattogrossense. jos bi mozda izacio i male anubiase, pa stavio unutra ammaniu bonsai i blyxu.... ako netko ima viska sto od navedenog, neka se javi, pa cemo se dogovoriti.

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: 54 litre
« Odgovori #9 u: Rujan 04, 2016, 21:01:25 poslijepodne »
Fino se razrasla dzunglica !
Vidim da rasvjeta radi svoj posao... ja nisam zadovoljan sa svojim LED trakama pa razmisljam o ovako necemu samo me odbija ova over tank rasvjeta. Nemogu nikako poklopac izbaciti..
Ne koristis co2 u ovom tanku ?

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #10 u: Rujan 04, 2016, 21:18:25 poslijepodne »
koristim diy co2. zasto ne mozes izbaciti poklopac?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #11 u: Rujan 04, 2016, 22:14:56 poslijepodne »
koristim diy co2. zasto ne mozes izbaciti poklopac?
Izgleda da cu i ja a dobru granu sa rasvjetom. Sad vec solidno stanje, pa ce biti da nije problem u rasvjeti, nego u manjku necega od elemenata... Morat cu pocet s jos necim sem easycarbo i profito...

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: 54 litre
« Odgovori #12 u: Rujan 05, 2016, 11:51:55 prijepodne »
koristim diy co2. zasto ne mozes izbaciti poklopac?




Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #13 u: Rujan 05, 2016, 21:13:22 poslijepodne »
a, zbog macke!

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: 54 litre
« Odgovori #14 u: Rujan 05, 2016, 21:16:52 poslijepodne »
riješi se mačke  ;)
X

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #15 u: Rujan 30, 2016, 23:36:46 poslijepodne »
nesto je ubaceno (alternanthera, ammannia bonsai, limnophila aromatica, myriophyllum mattogroscence, pogostemon erectus, staurogyne). zalutao je i jedan mali aponogeton madagascariensis, potpuno neplanski.
nesto je i izbaceno (ludwigia repens, cabomba aquatica - prevelike, eleocharis - to je jedina biljka koja mi je kilavila ovdje, stavljen tenellus na njeno mjesto).
ova ammannia gracilis skroz u kutu desno ce vjerovatno morati ici van, prevelika je za ovaj akvarij. ali je za sada cuvam ako limnopihla aromatica ne uspije - nesto sam skeptican da se nece primiti, imam takav spurijus...
ovih dana sisanje fissidensa, stargrassa i hm-a... svakako.
od problema mi se pojavila fuzz alga na sljunku u prednjem planu... pa sam krenio sa dodavanjem algexita i spricanjem easy carbom. nadam se da cu je srediti. ima i prasnjave po staklu, ali radi zilet...


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #16 u: Rujan 30, 2016, 23:41:29 poslijepodne »
iz ove perspektive gdje je kut u prvom planu ga najcesce gledam... sa kauca, uz cigaretu i na miru. kad se uhvati vremena za to.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #17 u: Listopad 01, 2016, 00:08:24 prijepodne »
Na kojoj jacini drzis lampu sad, kako si zadovoljan? Dobro ti biljke napreduju, fasciniran sam. Kod mene najbolje limpophila, ostalo kilavo, no krenulo je sve po malo, pa cemo vidjeti.

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #18 u: Listopad 01, 2016, 00:18:32 prijepodne »
sad sam na sestici. postupno sam stavljao na jace, da ne bi bilo eksplozije algi, donedavno sam bio na petici. kako sam na birou, prije gasenja sam ga stavljao na trojku, tako se i palio. sada sam prestao sa tom praksom... ne da mi se vise. ja sam jako zadovoljan sa rasvjetom, mogu je samo toplo preporuciti. jos kada gledas da je cijena povoljna..

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #19 u: Listopad 01, 2016, 00:31:46 prijepodne »
sad sam na sestici. postupno sam stavljao na jace, da ne bi bilo eksplozije algi, donedavno sam bio na petici. kako sam na birou, prije gasenja sam ga stavljao na trojku, tako se i palio. sada sam prestao sa tom praksom... ne da mi se vise. ja sam jako zadovoljan sa rasvjetom, mogu je samo toplo preporuciti. jos kada gledas da je cijena povoljna..
Stvarno ti super izgleda akvarij, fascinantno, bas se lijepo zeleni i mozes bas uzivati u njemu, bravo.

Ja se jos uvjek vjezbam s algama, zelene skoro da nema, al nece da odee, ima nazalost malkice i smedje alge sad, al na kraju cu ja izaci kao pobjednik. Vec neko vrijeme sam na 5 i primjetio sam da crveno bilje napreduje kako sam pojacao, no nije jos to full. Limpophila razvaljuje, od pola stabljike, sad imam preko 10 stabljika. Fotoperiod mi je 8 sati,  4 + 2 + 4. Razmisljam o 6 nivou, medjutim kod mene nije ni u pola gusto ko kod tebe, pa neznam bas...

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: 54 litre
« Odgovori #20 u: Listopad 01, 2016, 13:19:57 poslijepodne »
Bas se fino razraslo !  ;)

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: 54 litre
« Odgovori #21 u: Listopad 19, 2016, 20:20:37 poslijepodne »
Sta je bilo sa Bucephalandrom ?
Jel procvjetao ?

Kako si zadovoljan crvenim biljem ?
Vidim kazes Ludwigiu si izbacio jer je prevelika...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #22 u: Listopad 19, 2016, 21:54:03 poslijepodne »
Cek, pa i ja sam porucio Bauchelandru (theia), stize mi za 10-tak dana. Kad vec imas, mozes reci jel se sadi ili se postavi kao anubias? I ono najvaznije, kolega je pitao, ima li cvijeta?! :D

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: 54 litre
« Odgovori #23 u: Listopad 19, 2016, 22:21:53 poslijepodne »
Cek, pa i ja sam porucio Bauchelandru (theia)

Zato sam i pitao  8)

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #24 u: Listopad 20, 2016, 10:06:54 prijepodne »
Bucephalandra je izbacila tri cvijeta. ja sam onda izbacio nju - tj. premjestio sam je u veci akvarij gdje je slabije svjetlo, jer se zaalgarila.
sa crvenim biljem sam zadovoljan. Althernanhera mi je prekrasna, kao i ludwigia mini red. alternanthera mini ide stidljivo, ali ide. morat cu je malo osloboditi da bude vidljivija... proserpinaca mi je dobila lijepu crvenu boju - prebacena je na mjesto hm-a koji je dosao u svoj neki prirodniji srednji plan, i bitno je reduciran. dobit cu i blyxu kroz neko vrijeme.... tako da slijedi jos malo tumbanja prije nego sto se raspored ustali i priblizi zamisljenom.
 LikssOn, bucephalandru vezes za drvo/korijen (moja je samo 'zagurana'), kako si rekao kao anubias.