Ožujak 29, 2024, 15:33:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koja je ovo bolest ili infekcija ?  (Posjeta: 1318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Koja je ovo bolest ili infekcija ?
« u: Veljača 09, 2020, 09:34:21 prijepodne »
Pozdrav

Jedan od dva Silver Dollara u akvariju mi ima ovaj problem.Naime,ima tu bjelkastu izraslinu oko ranice na koži.
I mislim da su gljivice,ali nisam siguran.Zašto mislim da su one ?
Prije 20 ak dana je ušao unutar umjetne stijene-ukrasa,i cijeli se onako plah smotao i mislim tu ozlijedio,jer je paničario kako van izaći.
Nakon toga sam vio taj crvenkasti pa bjelkasti dio oštećene kože. isd mu je sve više,i viri van kao izraslina !!!
Nisam isprva htio nikakve lijekove,jer sam se nadao dok je bilo samo oštećenje na koži da će mu se sanirati.Mada mislim da i ovaj drugi Silver Dollar je pridonio tome jer ga je i prije toga zlostavljao i natjerao u takve položaje,i vjerovatno grickao oko tog mjesta koje je poslije još se naravno lakše ozljedilo ..
Druge ribe u akvariju : Neonke i 3 kribenzisa,i taj preostali Silver Dolar,nemaju nikakvih naznaka ili problema.Akvarij je od 120 litara,filter je Eheim- ov vanjski, 3 serije čini mi se ,zaboravih koji model ali uglavnom za akvarije i od 200 litara.Čišćen zadnji put u 5 mjesecu.
Ovo mi je prvi put u 10 godina da imam ikakvih bolesti u akvariju..
Sve se radi uredno više manje na tjednoj bazi što se tiče izmjena vode.i ne dodajem nikakve sastojke osim Filter mediuma prilikom izmjena i tako 10 godina,care free...
Nemam karantenski akvarij,i ne znam kako da je izdvojim i liječim,a da ne utječe na ostale stanovnike..

https://photos.app.goo.gl/xTs3PrzQkBzyaJhz7
https://photos.app.goo.gl/iayoPPvBGbvkhiDr8



Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Koja je ovo bolest ili infekcija ?
« Odgovori #1 u: Veljača 10, 2020, 09:02:25 prijepodne »
Karantena bi bila najbolja al ako je nemas onda lijeci u glavnom akvariju. Ako si siguranda je gljivicno oboljene nabavi neki od lijekova za za gljivicna oboljenja npr. Mycopur (Sera) ili General tonic (Tetra) - General tonic je i za ozlijede itd....
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava