Ožujak 29, 2024, 14:39:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novi u hobiju!!  (Posjeta: 914 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Matej95

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Novi u hobiju!!
« u: Prosinac 28, 2019, 19:42:59 poslijepodne »
Pozdrav svima.
Kao prvo sretni vam blagdani, a sada ću vas zamolit za pomoć.

Krećem ponovo u bavljenje ovim hobijem kojim sam se bavio kao dijete od 15 godina uz djeda koji je bio jako dugo u akvaristici. Nakon njegove smrti uspio sam 3 godine imat akvarij bez ikakvih problema, ali smo se ja i roditelji selili i morao sam prestat sa akvaristikom jer nismo imali gdje držat akvarij.

Sada 10 godina kasnije odlučio sam kupit akvarij i ponovo se bacit u ovaj predivan hobi. Nisam potpuno početnik znam u teoriji više manje dosta toga(cikliranje, sve prirodno u akvariju itd.)

U planu sam imao dobro zasađen akvarij od 30 litara sa jednom bettom, ali bih uzeo možda i 40 litara pa imao guppy ili tako neke mikro ribice.

Također imao bi neko ne zahtjevno bilje za početak pa bi kroz godinu dana kada se preselim u svoj stan uzeo neki veći akvarij od 200-300 litara, ali trenutno mi je mogućnost radi prostora nešto tako od 40 litara.

Eto molio bi za pomoć od Vas iskusnijih neki prijedlog za postavu riba i bilja u 40 litara. Možete i nabrojati što Vam padne na pamet pa ću si ja nešto odabrati.
 :AkTer:


Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Novi u hobiju!!
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2020, 15:10:12 poslijepodne »
15L akvarij
Podloga nekakav soil iz zoo vili
Bilje:
monte carlo
Lobelia cardinalis mini
Frissidens
Alternathera mini
Nekoliko vrsta bucephalandra

Od živina:
Amano kozice
Neocardina blue
Clithon corona(nerita horn)

Danas imaš dosta mini ribica za nano akvarije kod mene su stiphodon

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline Matej95

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Novi u hobiju!!
« Odgovori #2 u: Siječanj 10, 2020, 22:34:18 poslijepodne »
Hvala na odg. Složio sam 25 litara sa 4 vrste ne zahtjevnog bilja i jedan panj i anubias na njega i sad se 5 dana ciklira uz bakterije iz bočice i malo hrane sam dodao. Izbor je pao da ću ipak unutra stavit bettu jednu i neke puževe i probat kozice ak ih ne pojede jer nebi baš one amano stavljao iako njih nece dirat to znam.  :AkTer: