Travanj 17, 2024, 01:17:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskusi i živa hrana  (Posjeta: 3043 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Diskusi i živa hrana
« u: Studeni 15, 2012, 21:51:05 poslijepodne »
Zanima me ima li tko iskustva ili saznanja o hranjenju diskusa sa živim crvima? Ali ovim našim domaćim za pecanje, iz kojih se razviju muhe.

I u prirodnom staništu diskusa se desi da neka životinja ugine i ucrva se, te crvići upadnu u vodu i posluže diskusima kao hrana.
Nažalost ne mogu to iskušati jer ih je više u akvariju, i u slučaju testiranja mogao bi naškoditi svim ribama.  :cekic po bulji:
Ova hrana je lako dostupna i možemo je kupiti u svim godišnjim dobima, a vjerujem da ima puno prednosti nad suhom i smrznutom hranom. Mana joj je prljavija voda, u odnosu na granule i listiće.
 Pitanje je samo koje su ostale mane, da li ih ima?

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi i živa hrana
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2012, 22:01:16 poslijepodne »
Grindali i enhitreje.
Problem grindala su sto su sitni,ali ih ribe rado jedu,ja cak i velike diskuse nekoliko puta tjedno hranim grindalima
Enhitreje su dobre i hranjive ali ne treba pretjerivati s njima.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Diskusi i živa hrana
« Odgovori #2 u: Studeni 15, 2012, 22:13:05 poslijepodne »
pada mi na pamet... sitno nasjeckane gliste? da li njih netko uzgaja u kontroliranim uvjetima i hrani ribe s njima? Čini mi se prirodnije od kravljeg srca, onak, na prvu ruku :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusi i živa hrana
« Odgovori #3 u: Studeni 15, 2012, 22:16:24 poslijepodne »
pada mi na pamet... sitno nasjeckane gliste? da li njih netko uzgaja u kontroliranim uvjetima i hrani ribe s njima? Čini mi se prirodnije od kravljeg srca, onak, na prvu ruku :D

Ja sam imal namjeru krenut hranit glistama, ali nikak da tu namjeru ostvarim. Sad sam poceo hranit zamrznutim larvama, izgleda da im je to fino. Svakako cu povremeno davat i nasjeckane gliste. Puno se spominju po forumu, a zapravo neznam nikog da je njima i hranio diskuse?


Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Diskusi i živa hrana
« Odgovori #4 u: Studeni 15, 2012, 22:19:10 poslijepodne »
To su ovi.



Mislim da diskusi ispod 8, 9 cm nebi ih mogli ni pojesti. Jako su hranjivi, s njima često hranim koiće i ubijaju se za njih. A kada se ih najedu nisu tako brzo gladni.
Samo se bojim da nebi s čim zarazio ribe. A opet i grindali i enhitreje također se hrane otpadcima, i diskusi su zdravi.

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Diskusi i živa hrana
« Odgovori #5 u: Studeni 15, 2012, 22:53:20 poslijepodne »
ja čekam da dođe živa kultura gammarusa za uzgoj. mislim da je izvrsna hrana za ribe jer veselo pilvaju dok ih ribe ganjaju :)
ribar