Ožujak 29, 2024, 00:11:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 39850 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pepa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • Ministrica financija
Odg: traže se mačići
« Odgovori #25 u: Studeni 30, 2010, 11:33:33 prijepodne »
Dobila sam link na ovu temu i evo čitam i nerviram se iako sam rekla da neću.

Ja sam već 3 godine vlasnica svog prvog mačića (sad već i mačka) udomljenog s ulice nakon što ga je netko brutalno bacio dok mu se ni oči još nisu otvorile, a težina mu je bila nepunih 20 dkg. Nije imao tu sreću da se okoti kao željeni mačić u planiranom leglu već je rezultat „morala“ tih navodnih ljubitelja mačaka koji svoje nekastrirane mačke puštaju van. Othranjen je na bočicu mačjim mlijekom (nisam ni znala do tad da takvo nešto postoji) i usprkos prognozama veterinara preživio je. Ostatak njegovog legla nije. Iako sam u početku (isključivo iz neznanja) bila protiv kastracije danas je moj mačak zdrav, sretan i kastriran. Nakon noćnog vrištanja po stanu, zapišavanja svega i svačega, užasne nervoze (obostrane, a mislim da ni susjedima nije bilo svejedno) to je bilo jedino rješenje (iako ne ide van jer se panično boji glasnih zvukova i nepoznatog i nije bilo šanse da od njega nastanu gomile neželjenih mačića). I da napomenem, nije ni malo deblji ili tromiji nego prije kastracije. Sve što je potrebno je jednako ga hranit i igrat se s njim da se što više kreće. A to baš i nije neka mudrost.

No da ne pilim… Ako vas ne zanima moje mišljenje mislim da bi vas zakon trebao zanimati (a na ovom forumu se svi nekako brinemo za dobrobit životinja i poštujemo taj zakon kao Bibliju, zar ne?). Dakle, Zakon o zaštiti životinja kaže  da su skrbnici kućnih životinja dužni osigurati kontrolu razmnožavanja životinja, a u slučaju nekontroliranog razmnožavanja zbrinuti njihove potomke. U protivnom ih Zakon tereti za troškove i kaznu od 5.000,00 kn do 15.000,00 kn za fizičke i 30.000,00 kn do 50.000,00 kn za pravne osobe.

Pa vi koji STE SIGURNI da možete udomiti 420 000 mačića (a toliko mačića u prosjeku na svijet donese jedna nesterilizirana mačka i njezino potomstvo) nemojte sterilizirati/kastrirati svoje mačke. Ja to nisam mogla napraviti. Možda sam zato manje „moralna“ od vas?

E da, da se vratim na temu... Zbilja je lijepo da želiš udomiti mačiće, al daj napravi s tim dobro djelo, a ne još veći problem.
Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije poginuli bi.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: traže se mačići
« Odgovori #26 u: Studeni 30, 2010, 11:52:16 prijepodne »
Suzdržavam se ali nemrem,prvo tema je bila da čovjek traži mačiče a ne pitanje jel ih treba kastrirati ili ne.
Nemrem vjerovati da ak netko ima drukčije mišljenje da je odmah zatucan konzerva i neznam kakve sve gadosti nisu rečene i to bez pokušaja objašnjenja zašto bi to trebalo napravit nego odmah su ljudi kreteni neznalice ako se ne slažu sa tobom da sam administrator banirao bi te istog trena.
Prije mjesec dana je bila isto tema oko mačke na selo ili kaj pa su 13-godišnjaku rekli da bi njegovoj majci trebalo zabraniti imati životinje čak da nije sposoba odagajti djete zato jer ne voli mačke, misli alo ljudi? kaj ste vi izgubili dodir sa stvarnošču pomalo mi se počeo gaditi ovaj forum radi nekih ljudi.

Nikolete  :up: jedini razum u ovoj temi svaka čast.

i sam da naglasim imam dvije mačke koje su kastrirane,i imao sam mačka koji je imao 15 godina koji nije bio kastriran i umro je od starosti, samo me zanim od kud ta statistika da nekastrirane mačke dožive jedva 2 godine kaj ste skupljali strvine po cesti i pitali ih kolko su stare?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #27 u: Studeni 30, 2010, 12:41:01 poslijepodne »
 :D :D :D :D :D
Lagano mi je bilo zlo već od nekih komentara i žuči koja se počela prolijevati i jednostavno nije mi bilo do daljnjeg komentiranja!!!!

Suzdržavam se ali nemrem,prvo tema je bila da čovjek traži mačiče a ne pitanje jel ih treba kastrirati ili ne.
Nemrem vjerovati da ak netko ima drukčije mišljenje da je odmah zatucan konzerva i neznam kakve sve gadosti nisu rečene i to bez pokušaja objašnjenja zašto bi to trebalo napravit nego odmah su ljudi kreteni neznalice ako se ne slažu sa tobom da sam administrator banirao bi te istog trena.
Prije mjesec dana je bila isto tema oko mačke na selo ili kaj pa su 13-godišnjaku rekli da bi njegovoj majci trebalo zabraniti imati životinje čak da nije sposoba odagajti djete zato jer ne voli mačke, misli alo ljudi? kaj ste vi izgubili dodir sa stvarnošču pomalo mi se počeo gaditi ovaj forum radi nekih ljudi.

Nikolete  :up: jedini razum u ovoj temi svaka čast.

i sam da naglasim imam dvije mačke koje su kastrirane,i imao sam mačka koji je imao 15 godina koji nije bio kastriran i umro je od starosti, samo me zanim od kud ta statistika da nekastrirane mačke dožive jedva 2 godine kaj ste skupljali strvine po cesti i pitali ih kolko su stare?
Hvala ti što si me malo nasmijao! :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj:

U svakom slučaju svim ljubiteljima životinja (sve treba kastrirati), poručujem da su se ljudska nastojanja da kontroliraju razmnožavanje, spriječe izumiranje, kontroliraju širenje vrsta i sve ostale  -inje u prošlosti pokazale u pravom svjetlu! Mislim da ste u nekim stvarima prekruti, a fleksibilnost je ono što širi znanje! Nikakav zakon neće u tome pomoći, jer kod nas s su svi navikli da su zakoni da se krše.

Prema tome, manje mržnje prema onima koji ne dijele isto mišljenj, jer mržnja vodi daljnoj mržnji, a ja nisam radi toga na forumu!!!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #28 u: Studeni 30, 2010, 12:44:03 poslijepodne »
on hoce kucnu macku, barem sam tako shvatila iz posta, koju bi povremeno pustao u veeeeliko dvoriste... ok...
dakle, taj macak ce biti nekastriran i sumnjam da ce biti odusevljen kad mu zapisa jastuk... rub kauca... nogu od stola u blagavaoni... zid u hodniku... to smrdi, halo??? a o mjaukanju visokofrekventnim jaucima do gluhog doba noci necu ni govoriti... ne spava se uz to, nema sanse, ni vi ni ukucani, a Boga mi ni susjedi u zgradi... :D
a opet i sumnjam da ce naci za 2-3 legla godisnje od po 5macica udomitelje - pa tko moze naci udomitelje za 15 macica? zasto su onda udruge pune ako je tako lako udomiti macice???
nadalje, ako uzme macica preko udruge ima i gratis kastraciju/sterilizaciju tak da ne kuzim cemu polemiziranje oko cijene iste... ono, spasis jedno bice i pruzis mu lijep dom i obitelj...
imala sam jednu nesteriliziranu macku i jednog macka... macka je svake godine imala 2x leglo s po 5-6macica... poludjeli smo od udomljavanja, na kraju je nestala... a macak je bio toliko puta kod veterinara da bi platila 20 kastracija... jednom dode s upalom oka... drugi put mu fali dio uha... treci put mu je noga napukla... cetvrti put ga je nesto ugrizlo za leđa (valjda pas)... itd.. itd... NIKAD VISE TO NE BIH PONOVILA...  

Mao je kastrat i zbilja je prava kucna macketina predobre naravi, nije ni debeo, ni trom... samo ima teske kosti... :D

http://s9.mojalbum.com/mao-2-foto_2879409_17371606_17951757.jpg

Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Pepa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • Ministrica financija
Odg: traže se mačići
« Odgovori #29 u: Studeni 30, 2010, 12:51:11 poslijepodne »
Ne znam kome ide ovaj dio tvog posta s baniranjem. Kome god da ide, kad je već krenuo razgovor (nadam se ne rasprava, ni prepucavanje, nego razgovor) onda da i odgovorim.
Istina, možda nema smisla planut na prvu, al nekima ovo jednostavno nije prva jer se o ovome već x puta razgovaralo. S druge strane, ako već gledaš s aspekta ovog foruma koji ti se gadi radi nekih ljudi, poanta (piše i u Vodiču za početnike u akvaristici, a primjenjivo je i tu) je da se onaj tko hoće nabaviti životinju prvo informira o tome što nabavlja, o uvjetima držanja i svemu ostalom. Kod mačaka je debljina jastučića za spavanje nekako sporedan podatak, kastracija/sterilizacija možda je i najbitnija informacija koju treba potražit. Ovaj forum je tu da educira i riješi nekakve dileme, al prvo se i sami moramo malo informirat, a ne biti isključivi.
A ako ne vjeruješ napisanim statistikama u ovoj temi, prošetaj i prebroji koliko mačaka lutalica vidiš. Sve su one nastale od nekastriranih mačaka lutalica ili su izbačene van kad bi vlasnicima dosadile. I ne moraju imati 2 godine, to čak nije ni bitno.
Ne mora nitko svoju mačku kastrirat ili sterilizirat. Ali onda neka se drži zakona, a on je tu prilično jasan. I kad sve to tako divno bude funkcioniralo lutalica neće biti, a sve kućne  mačke bit će nekastrirane/nesterilizirane.
Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije poginuli bi.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #30 u: Studeni 30, 2010, 12:57:48 poslijepodne »
Meni dvije susjede imaju kucne macke,te su vjecito na prozoru,i debele su,obje su sterilizirane
Pitam zbog toga jer izgledaju malo tromije i ko da im se neda bas loviti

tromije su samo zbog nedostatka nagona za tjeranjem pa ne vrludaju, ne bježe od mačora i sl. a vlasnici ih hrane jednako kako su i prije sterilizacije/kastracije što samo pospješuje debljanje.
jednostavno terba pazit na prehranu.
moj je u stanu pa nije debel ^^

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: traže se mačići
« Odgovori #31 u: Studeni 30, 2010, 13:06:25 poslijepodne »
Ne znam kome ide ovaj dio tvog posta s baniranjem. Kome god da ide, kad je već krenuo razgovor (nadam se ne rasprava, ni prepucavanje, nego razgovor) onda da i odgovorim.
Istina, možda nema smisla planut na prvu, al nekima ovo jednostavno nije prva jer se o ovome već x puta razgovaralo. S druge strane, ako već gledaš s aspekta ovog foruma koji ti se gadi radi nekih ljudi, poanta (piše i u Vodiču za početnike u akvaristici, a primjenjivo je i tu) je da se onaj tko hoće nabaviti životinju prvo informira o tome što nabavlja, o uvjetima držanja i svemu ostalom. Kod mačaka je debljina jastučića za spavanje nekako sporedan podatak, kastracija/sterilizacija možda je i najbitnija informacija koju treba potražit. Ovaj forum je tu da educira i riješi nekakve dileme, al prvo se i sami moramo malo informirat, a ne biti isključivi.
A ako ne vjeruješ napisanim statistikama u ovoj temi, prošetaj i prebroji koliko mačaka lutalica vidiš. Sve su one nastale od nekastriranih mačaka lutalica ili su izbačene van kad bi vlasnicima dosadile. I ne moraju imati 2 godine, to čak nije ni bitno.
Ne mora nitko svoju mačku kastrirat ili sterilizirat. Ali onda neka se drži zakona, a on je tu prilično jasan. I kad sve to tako divno bude funkcioniralo lutalica neće biti, a sve kućne  mačke bit će nekastrirane/nesterilizirane.


Nije išlo tebe,dapače to je ono kaj se traži lijepo čovjeku objasniti zašto i kako,to kaj je čovjek lijen pa se nije informirao ili ne želi kastriranog mačka iz nekog razloga ne znači da treba udariti na njega drvljem i kamenjem.
Ja nisam protiv kastracije nego komentiram ponašanje nekih članova foruma.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #32 u: Studeni 30, 2010, 13:09:35 poslijepodne »
Mao je kastrat i zbilja je prava kucna macketina predobre naravi, nije ni debeo, ni trom... samo ima teske kosti... :D

http://s9.mojalbum.com/mao-2-foto_2879409_17371606_17951757.jpg



a i oči mu pašu uz namještaj  :D :D
(prekrasan je, ljubomorna sam od kad sam ga prvi put vidla XD)

@ da, slažem se da ljude treba educirata ne samo nabacit zakon i očekivat da će ga svi slijedit.
ali educiranje lokalnih homo balcanusa nejde preko noći a u međuvremenu će se nakotit puno i previše neželjenih i napuštenih životinja.

a razmišljanje da se "zakoni kod nas i tako zaobilaze" uopće ni najmanje ne pomaže.

kao što sam rekla, napuštene mačke i psi su em izvor zaraza, em masovno ubijaju lokalne ptice (čač i perad i zečeve po selu), em "saniranje" svega toga ide iz đepa svih nas.
pa sumnjam da je vama simpatično davati novce jer vam neodgovrni susjed pušta mačku ili psa da okolo štancaju potomstvo čije potomstvo štanca još potomstva i tako nikad kraja.
a sve te tisuće mačaka i pasa je nemoguće podijelit (dobar broj je nemoguće uopće socijalizirat) pa oh se riješava po "kratkom postupku".
da li vam je to ljepša verzija?

na stranu prijatelji životinja, Luka Oman i sl. nit sam jedan od njih nit želim bit jer oni koje sam upoznala su pacijenti.

al treba vidjet realnost koju donosi neodgovornost vlasnika.

jer najakše je voljet i brinut se za svog voljenog miceka i peseka a što on radi po selu nikom niš

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: traže se mačići
« Odgovori #33 u: Studeni 30, 2010, 13:15:30 poslijepodne »


Ako cete zivotinju drzat u stanu, jasno mi je da je kastracija gotovo neminovna, ima razloga... ali tko opravdava to da ce ta zivotinja cijeli svoj jadni zivot provest u 43 m2 ??? Jebes takvih 14-16 godina.

Micek... i tvoje i moje rbice žive u niti kubiku vode za razliku od prostranstva oceana gdje bi trebale biti  ;)

upravo tako, i toga smo svjesni ma koliko bili zatucani kao da smo sad izasli iz pecine... ja u stvari samo cekam da arheolozi pocnu pronalazit kosture sabljastih tigrova odmah pored humanoidnih kostura sa jednom rukom ili jednom nogom. Probaj ti kastrirat sabljastog tigra i ostat citav. A sve za njegovo dobro da ne zapisava i ne tuli kad mu se prijebe (sto nije njegov izbor) a u svakom slucaju najvise smeta upravo macku koja to cini, njoj smeta zapisano i smrdi...

Tko hoce, naravno nek ucini po svome, al dajte malo "lufta" a ne "ako nisi s nama, onda si protiv nas. nase je misljenje jedino ispravno."

Attica! Attica! Kill whities! Kill whities!!!!!!!

a zakonom mahat je kod nas uobicajeno kad nam odgovara. evo, ja cu npr. rogoborit protiv istog.

/edit - Dare, evo odvukli smo paznju, sad mozes nabavit macice na crnom trzistu (za koje nisam ni znao da je tako organizirano i unosno), ali nemoj vise ovdje postat. Radije udomi dupina ili jos bolje, kupi si zvijezdu i uzivaj.
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 13:19:27 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline oliveRR

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: traže se mačići
« Odgovori #34 u: Studeni 30, 2010, 13:15:53 poslijepodne »
Ha pa ljudska glupost nema kraja.
Čovjek bi udomio mačića, sve mu pružio i još ga popljuju, koji likovi ovo nemogu vjerovat  :punch:

Reć ću vam nešto pametnjakovići o kastriranju, dabogda vas kastriralo pa vi vidili kako je to...
Dok mi je dida bio živ, i lovio ribu oko moje kuće(nikad mačke nismo zatočavali u kući) je bilo 20 mačaka, ito konstantno, množile su se, ugibale... sve prirodnom selekcijom i uvijek ih je bilo 20 +/- 2.
Što ja nazivam prirodnom selekcijom?
Prometnicu koja je bila 50ak metara od kuće, ludu susjedu koja bi otrovala mačke kad bi joj ušle u kuću i slično, zapetljavanje mačke u didove mreže i slično...
Ali te mačke su bile presretne jer su imale vinovu lozu za penjanje, imale su masu drveća ispred kuće za penjanje trčanje, lovile su vrapce, lastavice, miševe...
Uživale su u svom prirodnom životu, lovu , parenju, slobodi...
Kad je dida umro nije više bilo ribe ni nas i nisu imale šta jest jer ih nitko nije imao volju hraniti svaki dan a u izobilju ribe su uživale do tada... u roku od godinu dana broj mačaka se smanjio na 3-4, ostale su ili krepale, ili otišle u potrazi za hranom ni sam ne znam...
E to je priroda a ne kastriranje!

Čovjek želi udomit a vi graknili sram vas bilo, ne zbog nekastracije nego zbog takvih što ste vi imate gomilu mačaka koje su višak
NHF  >:(

Nekad mi stvarno ovi dušebrižnici nisu jasni, ne bi da je čovjek tražio mačku za skuhat...
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 13:19:12 poslijepodne od oliveRR »

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: traže se mačići
« Odgovori #35 u: Studeni 30, 2010, 13:18:40 poslijepodne »
Dare navrati kod mene, nalovit ćemo mačaka kolko želiš, boje kakve očeš, očeš s jednim ili sa oba oka, šepave ili ne. Ima ih svakakvih.
Možda poslje toga što vidiš u mojoj ulici promjeniš mišljenje i nabaviš papigu :D :D :D
To što kaniš sa macama razveselit djecu :roll:, nadam se da si svjestan da su one VELIKI prenosnici bolesti,  >:(
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #36 u: Studeni 30, 2010, 13:20:14 poslijepodne »
Dare navrati kod mene, nalovit ćemo mačaka kolko želiš, boje kakve očeš, očeš s jednim ili sa oba oka, šepave ili ne. Ima ih svakakvih.
Možda poslje toga što vidiš u mojoj ulici promjeniš mišljenje i nabaviš papigu :D :D :D
To što kaniš sa macama razveselit djecu :roll:, nadam se da si svjestan da su one VELIKI prenosnici bolesti,  >:(


i ljudi su isto, pa kakve to veze ima :\
pa ne može ih držat pod staklenim zvonom.

zato se lijepo svaku životinju cjepi (u međuvremenu ne dolazi u doticaj s djecom) i mir božji

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: traže se mačići
« Odgovori #37 u: Studeni 30, 2010, 13:22:23 poslijepodne »
Ha pa ljudska glupost nema kraja.
Čovjek bi udomio mačića, sve mu pružio i još ga popljuju, koji likovi ovo nemogu vjerovat  :punch:

Reć ću vam nešto pametnjakovići o kastriranju, dabogda vas kastriralo pa vi vidili kako je to...
Dok mi je dida bio živ, i lovio ribu oko moje kuće(nikad mačke nismo zatočavali u kući) je bilo 20 mačaka, ito konstantno, množile su se, ugibale... sve prirodnom selekcijom i uvijek ih je bilo 20 +/- 2.
Što ja nazivam prirodnom selekcijom?
Prometnicu koja je bila 50ak metara od kuće, ludu susjedu koja bi otrovala mačke kad bi joj ušle u kuću i slično, zapetljavanje mačke u didove mreže i slično...
Ali te mačke su bile presretne jer su imale vinovu lozu za penjanje, imale su masu drveća ispred kuće za penjanje trčanje, lovile su vrapce, lastavice, miševe...
Uživale su u svom prirodnom životu, lovu , parenju, slobodi...
Kad je dida umro nije više bilo ribe ni nas i nisu imale šta jest jer ih nitko nije imao volju hraniti svaki dan a u izobilju ribe su uživale do tada... u roku od godinu dana broj mačaka se smanjio na 3-4, ostale su ili krepale, ili otišle u potrazi za hranom ni sam ne znam...
E to je priroda a ne kastriranje!

Čovjek želi udomit a vi graknili sram vas bilo, ne zbog nekastracije nego zbog takvih što ste vi imate gomilu mačaka koje su višak
NHF  >:(

Nekad mi stvarno ovi dušebrižnici nisu jasni, ne bi da je čovjek tražio mačku za skuhat...

Sam veliš da kad dide više nije bilo ,broj mačaka je pao sa 20 na 3 :(
Gdje je tu priroda?????
Dida se brinul za mačke, a ne priroda niti TI ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: traže se mačići
« Odgovori #38 u: Studeni 30, 2010, 13:22:45 poslijepodne »
Apropos bolestina i slicno - ne sumnjam da su prenosnici i da je to problem. Al ajd vi prvo rijesite problem stakora po podrumima zgrada i kanalizacijama, i problem komaraca. Ili ih udomite vec jednom.

I sam sam alergicar, smeta mi i macja dlaka i ogrebotina, ali mi ne pada na pamet zbog toga vlastitoj djeci uskratiti prirodno drustvo zivotinja, a uz to i prirodan nacin stvaranja antitijela...

« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 13:39:35 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: traže se mačići
« Odgovori #39 u: Studeni 30, 2010, 13:23:59 poslijepodne »
Ha pa ljudska glupost nema kraja.
Čovjek bi udomio mačića, sve mu pružio i još ga popljuju, koji likovi ovo nemogu vjerovat  :punch:

Reć ću vam nešto pametnjakovići o kastriranju, dabogda vas kastriralo pa vi vidili kako je to...
Dok mi je dida bio živ, i lovio ribu oko moje kuće(nikad mačke nismo zatočavali u kući) je bilo 20 mačaka, ito konstantno, množile su se, ugibale... sve prirodnom selekcijom i uvijek ih je bilo 20 +/- 2.
Što ja nazivam prirodnom selekcijom?
Prometnicu koja je bila 50ak metara od kuće, ludu susjedu koja bi otrovala mačke kad bi joj ušle u kuću i slično, zapetljavanje mačke u didove mreže i slično...
Ali te mačke su bile presretne jer su imale vinovu lozu za penjanje, imale su masu drveća ispred kuće za penjanje trčanje, lovile su vrapce, lastavice, miševe...
Uživale su u svom prirodnom životu, lovu , parenju, slobodi...
Kad je dida umro nije više bilo ribe ni nas i nisu imale šta jest jer ih nitko nije imao volju hraniti svaki dan a u izobilju ribe su uživale do tada... u roku od godinu dana broj mačaka se smanjio na 3-4, ostale su ili krepale, ili otišle u potrazi za hranom ni sam ne znam...
E to je priroda a ne kastriranje!

Čovjek želi udomit a vi graknili sram vas bilo, ne zbog nekastracije nego zbog takvih što ste vi imate gomilu mačaka koje su višak
NHF  >:(

Nekad mi stvarno ovi dušebrižnici nisu jasni, ne bi da je čovjek tražio mačku za skuhat...

Kao da je iz mojih usta izašlo  :up:

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #40 u: Studeni 30, 2010, 13:24:11 poslijepodne »

Nekad mi stvarno ovi dušebrižnici nisu jasni, ne bi da je čovjek tražio mačku za skuhat...

i zbog ljudi poput tebe i ovog gore životinjski svijet je u kurcu jer jedino što znate je nabavit životinju a ne razmišljat o posljedicama.

a posljedice sam navela 2 puta, ali lako je hodat slijep pored zdarvih očiju i praviti se da te se to ne tiče.

balkan... ništa drugo...

što je najgore, tvorac teme će si nabavit mačku.
i ta mačka će dobivati ljubav na srebrnom pladnju i bolje joj neće moći biti.

ali ta voljena mačka će iza sebe ostavit na na desetke samo svojih potomaka koji će u uglavnom pokrpat na ovaj ili onaj način

Offline Daniman123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #41 u: Studeni 30, 2010, 13:24:37 poslijepodne »
Neznam dali da plačem ili da se smijem...
Stvarno neozbiljno od vas...
Mislim da je imao dobre namjere forumaš koji traže mačke...
Pobogu, pa mačke i psi se često udomljavaju... Neki ih nažalost puste na ulicu.
Osuđujete ga, a nemate pojma ni tko je ni šta je :)
Pretjerujete...
Btw, ovamo u lučkom je bio jedan lik, davao je na poklon mačke (seli se)....
Budem ti javio ako ima još, ne obečajem ništa :)
GL!

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #42 u: Studeni 30, 2010, 13:25:05 poslijepodne »
ja sam sve u svemu za te ugovore jer ako napustis tu zivotinju jednom na neprimjeren nacin, odgovarat ces ;)

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #43 u: Studeni 30, 2010, 13:25:14 poslijepodne »


Reć ću vam nešto pametnjakovići o kastriranju, dabogda vas kastriralo pa vi vidili kako je to...

ne kuzim zasto se poimaju ljudski osjecaji i macji nagon za parenje... zbilja ne kuzim... al ok..


Dok mi je dida bio živ, i lovio ribu oko moje kuće(nikad mačke nismo zatočavali u kući) je bilo 20 mačaka, ito konstantno, množile su se, ugibale... sve prirodnom selekcijom i uvijek ih je bilo 20 +/- 2.
Što ja nazivam prirodnom selekcijom?
Prometnicu koja je bila 50ak metara od kuće, ludu susjedu koja bi otrovala mačke kad bi joj ušle u kuću i slično, zapetljavanje mačke u didove mreže i slično...
Ali te mačke su bile presretne jer su imale vinovu lozu za penjanje, imale su masu drveća ispred kuće za penjanje trčanje, lovile su vrapce, lastavice, miševe...
Uživale su u svom prirodnom životu, lovu , parenju, slobodi...
Kad je dida umro nije više bilo ribe ni nas i nisu imale šta jest jer ih nitko nije imao volju hraniti svaki dan a u izobilju ribe su uživale do tada... u roku od godinu dana broj mačaka se smanjio na 3-4, ostale su ili krepale, ili otišle u potrazi za hranom ni sam ne znam...
E to je priroda a ne kastriranje!

jbt, zbilja su bile sretne... pocrkale od gladi... nisam znala da je i to neciji nacin poimanja srece... mora da su ljudi na rubu egzistencije onda jako sretni... ili? pojasni mi to, molim te...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: traže se mačići
« Odgovori #44 u: Studeni 30, 2010, 13:26:55 poslijepodne »
Pamook nemoj ih kastrirat nit djecu nikad više uspoređivat sa životinjama ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: traže se mačići
« Odgovori #45 u: Studeni 30, 2010, 13:27:26 poslijepodne »
jbt, zbilja su bile sretne... pocrkale od gladi... nisam znala da je i to neciji nacin poimanja srece... mora da su ljudi na rubu egzistencije onda jako sretni... ili? pojasni mi to, molim te...

Sloboda je ključna riječ

Stavi nekoga pod stakleno zvono i daj mu sve šta treba... hoče li biti sretan ? ...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #46 u: Studeni 30, 2010, 13:28:18 poslijepodne »
možda ako nije zahtjevan :D

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #47 u: Studeni 30, 2010, 13:29:01 poslijepodne »
Apropos bolestina i slicno - ne sumnjam da su prenosnici i da je to problem. Al ajd vi prvo rijesite problem stakora po podrumima zgrada i kanalizacijama, i problem komaraca. Ili ih udomite vec jednom.

to se rješava svake godine ali rupe u proračunu "malo" otežavaju.

usto, treba rješavati sve a ne samo jedno a drugo pustit jer "ima i gorih stvari"

sada lijepo, na putu s posla prema kući, udomi sve napuštene životinje koje nađeš putem pa vidi malo kako je.
a za sve to su krvi nemarni ljudi oko tebe

Offline oliveRR

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: traže se mačići
« Odgovori #48 u: Studeni 30, 2010, 13:29:11 poslijepodne »


Sam veliš da kad dide više nije bilo ,broj mačaka je pao sa 20 na 3 :(
Gdje je tu priroda?????
Dida se brinul za mačke, a ne priroda niti TI ;)

Da, to im više nije postalo prirodno okruženje jer je nestalo hrane i to je isto kao i bilo gdje u prirodi (uzmi primjer afrike, neke šume ili bilo kojeg drugog staništa bilo koje vrste mačke)... jednostavno su se razišle jer nisu imale šta jesti... a mi smo se onda odselili iz tog mjesta gdje je dida živio tako da ih nije imao tko hraniti ako me već loviš za svaku riječ pažljivo pročitaj što sam napisao.
Eto tu je priroda... za mene priroda nije zatvorit mačku u 50 kvadrata i onda je kastrirat jer postoji mogućnost da proviri glavom kroz prozor.
Gdje je tebi tu priroda?
Što je uopće mačka? Plišana životinja?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: traže se mačići
« Odgovori #49 u: Studeni 30, 2010, 13:29:24 poslijepodne »
Pamook nemoj ih kastrirat nit djecu nikad više uspoređivat sa životinjama ;)

Pamook nemoj ih kastrirat nit djecu nikad više uspoređivat sa životinjama ;)


njesra, nije to bio cilj... malo mi je tlak na 200...

isprike na vise nego neprimjerenom postu... :dead:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.