Ožujak 28, 2024, 12:21:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Poskupljenje vrtića u ZG  (Posjeta: 8617 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pros

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški  
Poskupljenje vrtića u ZG
« u: Studeni 19, 2010, 17:52:07 poslijepodne »
Dakle sljedeće godine nam slijedi poskupljenje vrtića .Udruga RODA poziva sve građanke i građane grada Zagreba i okolice da nam se pridruže u mirnom prosvjedu u subotu 20. studenog 2010. u 10 sati na Trgu Bana Jelačića.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #1 u: Studeni 19, 2010, 17:57:46 poslijepodne »
evo mene opet i ovdje :D :D
a kaj da roda-e dođu malo i do međimurske županije gdje se vrtići plaćaju od 650-1000,00 kuna, bez obzira na broj djece i na imovinsko stanje..bio bi im jako zahvalan.. i to se plaća stalno, a ne od danas il jučer, kak se sprema vama u zagrebu, a do sada ste imali 200 kuna..o čem pričamo, za sve jednako i gotovo..

Offline kiss

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #2 u: Studeni 19, 2010, 18:05:05 poslijepodne »
kajzerica novi zagreb : privatni vrtić , ( bandičevog vrtića nema ) 1200 kn i to svaki mjesec i tako 5 godina
kajzerica/zagreb

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #3 u: Studeni 19, 2010, 18:11:23 poslijepodne »
privatni vrtić , ( bandičevog vrtića nema ) 1200 kn i to svaki mjesec i tako 5 godina

pa i privatnu školu plačaš. zar ne ?

Offline pros

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški  
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #4 u: Studeni 19, 2010, 18:15:03 poslijepodne »
Rode bi trebale seliti iz grada u grad možda bi i drugdje bilo tak a vrtići(gradski) se subvencioniraju od prireza zaposlenika u zagrebu zato je jeftiniji(18% posto plaće)koliko uzimaju vama u međimurskoj županiji.Meni je dijete isto išlo u privatni vrtić do ove god. i plaćao sam 1550kn tak da......

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #5 u: Studeni 19, 2010, 18:18:25 poslijepodne »
je eto, upravio radio vijesti kod mene (radim u mediju), i da u pravu si, eto rode sutra imaju kod nas akciju "ne po guzi"  :roll: :roll:
ajde, molim te, još jedna udruga koja siše lovu sa svih strana a niš ne radi, same bedastoće :D

edit : vezano za prireze, ovdje je malo drugačija situacije, zbog najnižih plaća u rh (međimurska županija), neki gradovi i općine nemaju prireze upravo iz tog razloga, ali sve jedno sufinanciraju boravak djece u vrtićima, čini mi se oko 40%
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2010, 18:21:39 poslijepodne od cann »

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #6 u: Studeni 19, 2010, 18:39:19 poslijepodne »
cann nemreš uspoređivati prelog sa zagrebom ;)

prvo kod Vas na "selu" djeca ili večina njih kreće u vrtić zato jer je to IN (čast izuzecima), a ne iz potrebe. U svakoj kući na selu(njih 95%) ziher ima netko ko bi mogao prićuvati djete dok je mama na poslu(ako uopče radi). Dok u gradovima nije takav slučaj, nego djeca idu u vrtić jer ih nema doma ko čuvati ;)

Grad Zagreb ima vrtića kolko prelog dijece vrtićke dobi. Normalno što je više djece u vrtiću ili grupi - vrtić je jeftiniji. Kod moje Josipe ih ima u grupi 28 i takvih grupa je tri (znači djeca rođ.2006g) To je 100-tinjak djece u toj dobi u vrtiću + ostala godišta i grupe x Broj vrtića u Zagrebu... koja je to mašinerija i koji potrošači. Pa normalnije je da je onda i jeftinije. ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #7 u: Studeni 19, 2010, 18:42:15 poslijepodne »
varaš se ikota..ko ima meni doma čuvat djete? nitko, baka servis tu i tamo, jer i baka radi..
veliš da ih ima 28 u grupi, kod mojeg ivana (kreće u vrtić 01.01.2011.) ima ih 26 i to samo jedna teta na njih 26..govorim o grupi, a u vrtiću je oko 100 djece ;)

meni nije normalno da negdje netko plaća 200 kuna sa plaćom u prosjeku netto od 6000,00 kuna, a negdje sa netto plaćom od 3500,00 od 650-1000,00 kuna..to mi nije normalno, a  ako vama je, onda odustajem  ;)

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #8 u: Studeni 19, 2010, 19:07:10 poslijepodne »
Moram priznati da nikada nisam čula, niti znam nekoga u Zagrebu tko plaća vrtić 200 kn. Moje dijete nije išlo u privatni vrtić, a plaćala sam ga prije 8 godina  650 kn mjesečno (uz skoro trostruko manja primanja nego danas) i bila sam sretna da je uopće dobila mjesto.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #9 u: Studeni 19, 2010, 21:09:18 poslijepodne »
Jaslice koštaju 200kn dok vrtić košta 400kn - 650kn kako koji.
Cannn znam da ti svoje djete voziš u vrtić iz potrebe nego pogledaj malo oko sebe. Kod "mene" u grupi sigurno ima 10-setak djece čije su mame ili tate doma, al hebiga vrtić je na raspolaganju i njima :( Dok na drugom djelu grada oba roditelja rade i nema za njihovo djete mjesta pa plačaju privatno 1200kn. To je tak, negdje dobiš, drugdje zgubiš i na kraju opet njesra ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #10 u: Studeni 19, 2010, 21:11:30 poslijepodne »
ma sve 5 ikota, al gledaj sad sa druge strane..vrtić osim toga što je djete negdje gdje je "sigurno" i gdje "paze na njega", ima i drugu, jako jako bitnu stranu..vrtić je itekako potreban djeci, zbog socijalizacije i zbog načina razmišljanja i odgoja djeteta.. ;)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #11 u: Studeni 19, 2010, 21:33:27 poslijepodne »
Ne spominjite vrtiće,da se ja ne raspištoljim,pa da me zbanaju sa foruma  X-( X-( X-(

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #12 u: Studeni 19, 2010, 21:47:26 poslijepodne »
ma sve 5 ikota, al gledaj sad sa druge strane..vrtić osim toga što je djete negdje gdje je "sigurno" i gdje "paze na njega", ima i drugu, jako jako bitnu stranu..vrtić je itekako potreban djeci, zbog socijalizacije i zbog načina razmišljanja i odgoja djeteta.. ;)

Da to je tak na papiru , ali u praksi bi se dalo popričati o tome. Baš velim ženi ak nam dignu vrtić na 1000 kn , rađe bum malu upisal na 2-3 slobodne aktivnosti tipa Zagrebački mališani, pa drugi dan karate pa treći dan ritmika ili škola plesa  ;) A ja bum nakon 14 godina rada po noći (fakat neznam kak mi je ljepo) produžil još 4-5 godine mračnjaka dok mi mala ne krene u treći razred a onda mogu lagano u Vrapče na psihijatriju od uživanja života u Zagrebu:)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #13 u: Studeni 19, 2010, 21:51:26 poslijepodne »
jesi pun sarkazma, ko da ti jedini radiš..bokče malo, baš mi te žao, ali i mi drugi radimo...
gle, možeš otić na burzu i doma pazit djecu, il možeš napravit još jedno, pa ti je žena doma..jedno godinu dana il tri (ne znam koliko djece imaš)..
a možeš i ovo kaj si napisal..

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #14 u: Studeni 19, 2010, 22:29:16 poslijepodne »
jesi pun sarkazma, ko da ti jedini radiš..bokče malo, baš mi te žao, ali i mi drugi radimo...
gle, možeš otić na burzu i doma pazit djecu, il možeš napravit još jedno, pa ti je žena doma..jedno godinu dana il tri (ne znam koliko djece imaš)..
a možeš i ovo kaj si napisal..

Znaš kaj je najbolnije u cijelom tvom postu?
Pa ja i jesam doma jer pazim na malu, pošto je bolesna i u godini dana bude sve skupa 2 mj. u vrtiću ;)
Zato sam po danu doma ,a po noći radim... i ne sažaljevam samog sebe već u temi o Zagrebačkim vrtićima komentiram , manje od tebe koji živiš u Prelogu. Pa kad tebe tolko hebe poskupljenje u Zag. vrtićima koji živiš u Prelogu, dozvoli da i ja, koji živim i radim u Zagrebu, bacim koji komentar ;)
 
Btw: Imam troje djece i mislim da mi je to čist dovoljno :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #15 u: Studeni 19, 2010, 22:33:42 poslijepodne »
naravno, baci komentar, svakak podržavam, al cvilite ko da su vam uzeli cijelu plaću, a ne da će vam cijene biti realne, pardon, na razini većine provincijalnih vrtića... ;)

za djete ti nisam znao, pa se eto ispričavam, poznaješ me i znaš da se ne bi spuštal na taj nivo  :zagrljaj:

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #16 u: Studeni 19, 2010, 22:48:51 poslijepodne »
naravno, baci komentar, svakak podržavam, al cvilite ko da su vam uzeli cijelu plaću, a ne da će vam cijene biti realne, pardon, na razini većine provincijalnih vrtića... ;)



koliko sam ja upućen malo su cijene ipak različite u odnosu na tzv "provinciju", jako se često zaboravlja na najveći prirez koji se plaća u Zg...pa su i samim time i ostale cijene veće nego u drugim krajevima..ali vječna tema za raspravu kod nas..... tema Metropole i provincije...i uvijek je onima drugima najteže i a prvima  lakše i obratno...
uopće mi nije jasna ova rasprava...pa zar nije svakome  dovoljno teško i  da ne staje drugome na muku...ali ako vas to zabavlja...samo naprijed dečki... 8)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #17 u: Studeni 19, 2010, 22:52:12 poslijepodne »
narvno da su prirezi u zagrebu puno veći nego drugdje, ali.....
isto ono kaj sam pisal u zetovoj temi, vi sa tim plaćenim prirezom imate daleko veće netto plaće, nego mi (konkretno znam za moju županiju) koji plaćamo manje ili ne plaćamo prireze, ali svakako plaćamo daleko veću cijenu vrtića nego vi u zagrebu, a plaće su nam u prosjeku na pola od vaših..
u tome je razlika ;)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #18 u: Studeni 19, 2010, 22:57:29 poslijepodne »
o kojim prosjecima plaće govoriš?
o zvaničnim prosjecima koji prelaze 5500 ili 6000kn ili stvarnim plaćama koje se kreću oko 3500? naravno da su  zvanični prosjeci najviši u Zg jer je i najviše "menadžera" s najvišim plaćama u ZG, a izbaci njih pa  onda daj realan prosjek..
nigdje nije lako...i uvijek je svakome njegova muka najteža...
kako smo izabrali tako nam i je...svima po zasluzi..

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #19 u: Studeni 19, 2010, 22:59:39 poslijepodne »
pa uzmi sss..koji jeprosjek u zagrebu, a koji ovdje kod mene?
ne vjerujem da sss u zg ima manje od 4 soma kuna, a ovdje je to oko 3000

manageri su posebna priča i svugdje su dobro plaćeni..

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #20 u: Studeni 19, 2010, 23:03:29 poslijepodne »
tko ti može dati te podatke kad brdo ljudi s VSS radi posao sss?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #21 u: Studeni 19, 2010, 23:06:10 poslijepodne »
malo prije ste govorili da jepremalo vss, a sad pak da vss radi poslove sss..
a nismo došli do podatka koliko je to u kunama..a daleko veća je nego ovdje..
pa ti dođe na isto..trgovci khm..reci to šivačicama koje deru normu u mtč-u za 1600 kuna mjesečno, a onda ne smije niti pisnut, il onom koji drži aparat za varenje u ruci po 10 sati ili brusilicu za sitnu lovu..

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #22 u: Studeni 19, 2010, 23:11:39 poslijepodne »
malo prije ste govorili da jepremalo vss, a sad pak da vss radi poslove sss..
a nismo došli do podatka koliko je to u kunama..a daleko veća je nego ovdje..
pa ti dođe na isto..trgovci khm..reci to šivačicama koje deru normu u mtč-u za 1600 kuna mjesečno, a onda ne smije niti pisnut, il onom koji drži aparat za varenje u ruci po 10 sati ili brusilicu za sitnu lovu..

ja nisam govorio da je  premalo VSS..u statistička izvješća ne vjerujem, jer mi nismo nikad ni bili u recesiji...govorim ti  iskustveno o ljudima  oko mene koje znam i koji su oko mene..a ne o statističkim brojkama...
a što se tiče mtč misliš da su u u sličnim firmama u zg bolje plaće i da su ti  jadni ljudi u  boljoj situaciji? mislim da se varaš...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #23 u: Studeni 19, 2010, 23:13:39 poslijepodne »
pa tim ljudima će vrtić i dalje biti besplatan, koliko sam razumio bandića, a teret plaćanja će se rasporedit prema primanjima, što jepo meni ok..al opet ponavljam toga kod nas nema, dal ti imaš plaću  1600 kuna il 20 000 kuna, plaćaš isto..

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #24 u: Studeni 19, 2010, 23:16:18 poslijepodne »
čekaj da se to i dogodi...a to što oni sad kažu pusti...
a kakve veze imaju ljudi u Zg što kod vas nije uveden takav sustav? pa zar nije međimurska županija najperspektivnija županija i županija s najmanje zaposlenih ili sad u te podatke ne treba vjerovati?