Travanj 28, 2024, 10:19:40 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Co2 reaktor?  (Posjeta: 852 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Co2 reaktor?
« u: Rujan 07, 2011, 16:12:25 poslijepodne »
Jasno mi je sve sto se tice principa rada, manje vise i izrade...

...osim sto u djelu izrade neznam na koji dio crijeva da uglavim regulator kolicine plina koji ce ulazit u akvarij

...i neznam na koji dio, vec navedenog, crijeva da uglavim onaj mali ventil koji ce sprijeciti da voda iz akvarija pohrli u reaktor ( pretpostavljam da bi on trebao ici nakon male "filter" boce, ali neznam tocno gdje )
...sad ce mi se iskusniji clanovi foruma dobrano nasmijati, ali kako sam naucio, nema glupog pitanja...na tom malom ventilu koji sprjecava vodu da udje u reaktor imam napisan "in" i "out"...koji kraj ventila ide prema akvariju, a koji prema bocama? :D

i za kraj, podrazumjeva se  da i ventile na spojevima sa crijevom dobro fiksiram topljenom plastikom? :)

molim vas za pomoc :zagrljaj:
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Co2 reaktor?
« Odgovori #1 u: Rujan 07, 2011, 19:29:00 poslijepodne »
niko? -?
TikaTaka, MadaFaka

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Co2 reaktor?
« Odgovori #2 u: Rujan 07, 2011, 22:03:16 poslijepodne »
Jasno mi je sve sto se tice principa rada, manje vise i izrade...

...osim sto u djelu izrade neznam na koji dio crijeva da uglavim regulator kolicine plina koji ce ulazit u akvarij

...i neznam na koji dio, vec navedenog, crijeva da uglavim onaj mali ventil koji ce sprijeciti da voda iz akvarija pohrli u reaktor ( pretpostavljam da bi on trebao ici nakon male "filter" boce, ali neznam tocno gdje )
...sad ce mi se iskusniji clanovi foruma dobrano nasmijati, ali kako sam naucio, nema glupog pitanja...na tom malom ventilu koji sprjecava vodu da udje u reaktor imam napisan "in" i "out"...koji kraj ventila ide prema akvariju, a koji prema bocama? :D

i za kraj, podrazumjeva se  da i ventile na spojevima sa crijevom dobro fiksiram topljenom plastikom? :)

molim vas za pomoc :zagrljaj:

Ventil pred kraj, nepovratni ventil prije njega, in ide iz boce, out prema akvariju. Ne fiksiraš ventile jer dobro naliježu i trebali bi tvornički brtviti na crijevo.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Co2 reaktor?
« Odgovori #3 u: Rujan 07, 2011, 22:12:24 poslijepodne »
kratko i jasno! :klap:

hvala!
TikaTaka, MadaFaka

Offline scorpion11

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Co2 reaktor?
« Odgovori #4 u: Rujan 07, 2011, 22:19:57 poslijepodne »
evo ti ovaj link, pa ima tu neki filmić ako ti šta može pomoći..baš se ne kužim u co2..  :-[

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260824493358&category=20756&_trksid=p5197.c0.m619

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Co2 reaktor?
« Odgovori #5 u: Rujan 07, 2011, 23:09:58 poslijepodne »
Citat:
evo ti ovaj link, pa ima tu neki filmić ako ti šta može pomoći..baš se ne kužim u co2..  Embarrassed

dankešen!
TikaTaka, MadaFaka