Travanj 29, 2024, 18:11:00 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi  (Posjeta: 10743 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miroslav Pešut

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #25 u: Svibanj 03, 2015, 21:41:37 poslijepodne »
Neznam kako ti mjenjas al ja sam direkt iz pipe u akvarij, samo sam priblizno odredio da bude temperatura ista kao ova u akvariju i vozi miško.

Po ovih 2000l/h pretpostavljam da govorimo o unutarnjem pregradnom filteru?

Malky da se samo ubacim manje vezano uz ovu temu, dali vodu kada sipaš iz pipe u akv. pustiš da odstoji radi klora u vodi ili direkt crijevo pipa-akv.
Hvala

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #26 u: Svibanj 03, 2015, 22:19:52 poslijepodne »
direkt iz kupaone kroz crijevo u akvarij

Offline Maldonado

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #27 u: Svibanj 04, 2015, 00:17:41 prijepodne »
Neznam kako ti mjenjas al ja sam direkt iz pipe u akvarij, samo sam priblizno odredio da bude temperatura ista kao ova u akvariju i vozi miško.

Po ovih 2000l/h pretpostavljam da govorimo o unutarnjem pregradnom filteru?

Da, da, unutarnji.

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #28 u: Svibanj 04, 2015, 09:56:06 prijepodne »
Polako je počela i sezona komaraca...pa samo da pitam da nisi slučajno špricao prostoriju gdje je akvarij protiv bubača? ili da slučajno nije onaj aparatić uključen negdje pored akvarija?!
To bi moglo pomoći uz lošu vodu- uginuću riba.
Pustike, Turopolje

Offline Maldonado

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #29 u: Svibanj 04, 2015, 20:38:34 poslijepodne »
Polako je počela i sezona komaraca...pa samo da pitam da nisi slučajno špricao prostoriju gdje je akvarij protiv bubača? ili da slučajno nije onaj aparatić uključen negdje pored akvarija?!
To bi moglo pomoći uz lošu vodu- uginuću riba.

Ne nisam. Nikakvi preparati u prostoriji nisu koristeni.

Nesto se drugo desilo.

Meni je samo cudno sto se sve desilo preko noci i sto su se sve ribe zajedno razbolile. Navecer je sve bilo ok, taj dan su ribe bile vesele i uredno se hranile. Navecer sam ih promatrao i nikakvu promjenu nisam uocio. Ujutro sve bolesne i za nekoliko sati uginule. Najlogicnije se cini da su uzrocnik nitrati. Mada, valjda je koncentracija nitrata bila visoka uvece i u toku dana... Kako tada nijedna ribica nije bila bolesna. Kako da se razbole u isto vrijeme. To me malo muci.

U prostoriju niko osim mene nije ulazio. Da su ulazila djeca, posumnjao bih da su nesto ubacili :(.

Offline Maldonado

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #30 u: Svibanj 04, 2015, 20:44:24 poslijepodne »
I da, na boku akvarija imam ukrasni greben napravljen od stiropora. Primjetio sam da je vremenom promijenio boju. Dakle, rastvorila se u vodi, evidentno... Akvarij je radio covjek sa velikim iskustvom, ne vjerujem da je nesto mogao zeznuti. Stiropor je vjerovatno kupljen u akvaristickoj prodavnici, on ga je pretpostavljam samo zalijepio.

Kamenje je iz potoka koji izvire par stotina metara od mjesta gdje je pokupljeno. Dobro sam ga otkuhao i testirao ocatom. I kamenje malo gubi boju, postaje svjetlije, bilo je izrazito tamno kada sam ga ubacio..

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #31 u: Svibanj 05, 2015, 09:37:40 prijepodne »
ja isto mislim da je problem bio u tome što je akvarij premlad... 20 dana nije dovoljno da se zaciklira akvarij od 250 litara kako treba, pogotovo da bi u njemu držao tropheuse...
Zeleni ti dobro kaže!
Definitivno si prebrzo roknuo ribe u tank i priroda je odigrala svoje!
Tank ciklirirati barem mjesec dana bez dodatka kupovnih gluposti, nego ubaciti svakih par dana malo hrane da bakterije imaju sto jesti i razvijati se a one koje nastanu same od sebe su prave, sve ovo kupovno je da ne kazem šta...
Ili još bolje nacjediti neciji filter u novi tank, idealno.
Nemas si sto glavu razbijati, nedovoljno si zaciklirao akvarij i ubacivanjem riba sve otišlo nebu pod oblake jer nisi razvio dovoljan broj bakterija koje ce razgraditi nusprodukte. Klasika, često se dešava jer ljudi misle da su zaciklirali tank a nisu...

Oatavi sve tako kako je, ne stavljaj nikakve kupovne bakterije nego svakih 3 dana baci malo hrane u tank, ali malo, mrvicu i za 2-3 tjedan ubaci ribe koje želiš.
Dva dana prije ubacivanja riba promjeni 30-40%vode i neće biti problema.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Izgubljeno jato Tropheus Dubiosi
« Odgovori #32 u: Svibanj 05, 2015, 09:44:14 prijepodne »
Molim vas, mozete mi preporuciti testere za ispitivanje kvalitete vode. Sada sam ih na ebay nasao mali milion i ne znam sta poruciti. Sta mi je sve potrebno? Ne bih da platim previse ako slicne rezultate mogu dobiti i sa jeftinijim proizvodom, a ne bih da kupim nesto sto mi nece pokazati prave rezultate....

Ne mogu se usuditi pustiti nove ribice prije nego sve detaljno testiram. -?
Nista nije potrebno testirati i bacati novce na testere.
Zacikliraj tank i prije ubacivanja riba promjeni 30-40%vode.
Da si testirao i prvi puta nista ne bi vidio jer tek kad si ti ubacio ribe i kad si ih počeo hraniti a one kakati tek tada su nitrati skočili u nebesa.
Ne troši novce na nepotrebne stvari, kupi lijepe ribe, kvalitetnu hranu i šibaj.
Ribe kad dodu prvih tjedan dana hrani polmalo, kasnije pojačavaj i radi izmjene ne tjednoj bazi. Dok se sve ne ustabili! Kasnije izmjene mozes raditi i u 10 dana ovisno o broju riba i brzini mazanja akvarija.