Svibanj 04, 2024, 16:38:39 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 23760 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #225 u: Siječanj 07, 2010, 18:37:40 poslijepodne »
Odlično!
Da u D-u piše zeleni cory-i, ali čini mi se da su običi Corydoras aenus. Predivni su i dobri čistači.
Sterbai točkasti (vjerojatno na te misliš) su nešto skuplji, mene su očarali, ali toliko love ne dam za njih.
Što se tiče neonkica, pošto će biti same, tj. to je jedino jata - pored ovog dobrog filtera zbilja mislim da neće biti problema.

I eto...tako....... očekujemo slikice akvarija sa stanovnicima kada se aklimatiziraju i dođu k sebi :)
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #226 u: Siječanj 07, 2010, 18:55:41 poslijepodne »
Evo prvih dojmova, kupih 17 ribica, samo coriji istražuju akvarij, a jato neonkica (valjda se zbog straha još ne odvajaju) se sakrilo iza biljčice i ne izviruje.
Od hrpe ribica kao da nemam ništa. One su meni kao male buhe u akvariju...Odmah bi ih dodala još 20...Veli teta u Dogi tradeu, da ja na svoju litražu mogu staviti i 50 neonkica, no znate da te savjete uzimam s rezervom...

Obične neonke sam platila 9kn/kom one crvene su 12 a coridoraše zelene 10 kn/komad...

Moram primjetiti da su moje ribice i panda i cori koji su stigli prije skoro 2 tjedna potamnili, valjda zbog moje tamne vode. Ovi su biserno bijeli, onako čisto djeluju za razliku od mojih. Panda mi je skoro smeđa....
Je li to normalno s obzirom na panjeve koji puštaju  boju u vodu?

Filipe, moram prebaciti slike, nisam baš puno uspjela uslikati ancistrusa, ali nešto jesam još jučer, samo nisam stigla prebaciti....Sad budem još poslikala i jato neonkica, ako budu voljne za poziranje

Sve u sremu akvarij izgleda kao da u njemu nema niti jedne jedine ribice. Ova dva mangupa ancistrus i gibo negdje debelo čore, jedino se još ti coriji mogu vidjeti, a evo i jato neonkica kreće u turneju i istraživanje prvog plana

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #227 u: Siječanj 07, 2010, 18:57:13 poslijepodne »
Daj nejdi vise u taj ducan ili kupi cepice za usi prije nego ides.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #228 u: Siječanj 07, 2010, 19:11:05 poslijepodne »
Evo slikica da vidite nove stanare, one koje sam uspjela uslikati



I ancistrus







Uglavnom, jato istražuje akvarij, oprezno, ali ipak istražuju, baš su fora....
Oprostite na lošim slikicama, baterija mi se gasila na fotiću kad sam neonkice slikala, pa sam brzo okinula koju samo da vam pokažem

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #229 u: Siječanj 07, 2010, 21:41:38 poslijepodne »
Daj nejdi vise u taj ducan ili kupi cepice za usi prije nego ides.

Možda nemaju najbolje savjete  :down: , ali je to pet shop u kojem su ribice pretežito u izvrsnom stanju - što mi, Slavonci, Osječani - kako hoćeš, jako cijenimo s obzirom na kvalitetu ostalih Pet shopova.
Za sva pitanja postoji ovaj i nekolicina drugih foruma......


Inače, super nove slikice. Anci je car :D
A i neonkice su predivne.
U razdoblju aklimatizacije potpuno je normalno da se ovako skrivaju i da se strogo drže jata. Nakon par dana će one doći sebi i razbježati se po cijelom akvariju - i da vidiš veselja.

Pande ti se vjerojatno čine smeđijima jer je voda još tamna od valjda, velike količine tanina.... Ako si u mogućnosti, kupi najmanje pakovanje aktivnog ugljena i stavi ga u filter na pola dana - dan. On će razbistriti vodu, ali ne ostavljaj ga duže od toga jer će na sebe nakupiti sve iz vode (što podrazumijeva i gnojivo i pripravke za vodu) a nakon određenog razdoblja sve to 'izbaciti' :D iz sebe i napraviti probleme.
Dakle - jednodnevno filtriranje kroz ugljen će biti dovoljno da se voda razbistri ;)

 :up:
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #230 u: Siječanj 07, 2010, 23:41:14 poslijepodne »
Upravo to...to je jedino mjesto gdje valjda akvaristi vole kupovati ribice u Osijeku...Od sva tri (ispravite me ako griješim) mjesta gdje se ribice mogu kupiti ovo je nekako najbolje, a za savjete...na jedno uho uđe, na drugo izađe i onda čištaš forum i učiš, bitno je da ne nasjedneš na savjete koji mogu biti kobni...Ali nije mi žao što sam ubacila 15 neonkica...više neću ništa ubacivati  ;)

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Đak prvak
« Odgovori #231 u: Siječanj 08, 2010, 08:09:10 prijepodne »
Evo prvih dojmova, kupih 17 ribica, samo coriji istražuju akvarij, a jato neonkica (valjda se zbog straha još ne odvajaju) se sakrilo iza biljčice i ne izviruje.
Od hrpe ribica kao da nemam ništa. One su meni kao male buhe u akvariju...Odmah bi ih dodala još 20...Veli teta u Dogi tradeu, da ja na svoju litražu mogu staviti i 50 neonkica, no znate da te savjete uzimam s rezervom...

Obične neonke sam platila 9kn/kom one crvene su 12 a coridoraše zelene 10 kn/komad...

Moram primjetiti da su moje ribice i panda i cori koji su stigli prije skoro 2 tjedna potamnili, valjda zbog moje tamne vode. Ovi su biserno bijeli, onako čisto djeluju za razliku od mojih. Panda mi je skoro smeđa....
Je li to normalno s obzirom na panjeve koji puštaju  boju u vodu?

Filipe, moram prebaciti slike, nisam baš puno uspjela uslikati ancistrusa, ali nešto jesam još jučer, samo nisam stigla prebaciti....Sad budem još poslikala i jato neonkica, ako budu voljne za poziranje

Sve u sremu akvarij izgleda kao da u njemu nema niti jedne jedine ribice. Ova dva mangupa ancistrus i gibo negdje debelo čore, jedino se još ti coriji mogu vidjeti, a evo i jato neonkica kreće u turneju i istraživanje prvog plana

pravis     ogromne greške    ribe nikad ne dodaji u tim kolićinama    znaći  par   riba  pa ćekas par dana  da se parametri ustabile  pa opet par    pa   ćekas  par dana
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #232 u: Siječanj 09, 2010, 00:23:45 prijepodne »
Kupih konačno pravi akvarijski aktivni ugljen i sad me zanima smijem li taj cijeli paketić (koji je već pakiran u mrežastu vrećicu) staviti samo na dno akvarija (jer je velik da bi stao u filter) ima cca 500 g (subjektivna procjena, paketić je veličine 15x10 cm)... ili ga moram raspakirati i uzeti manju količinu koju ću spakirati u najlon čarapu i ugurati nekako u filter...
Moram li pri tome ukloniti iz filtera spužvu ili da to stavim nekako uz to...

P.s. Mogu li u filter samo usipati te briketiće,, bez ikakve čarape?

Ili još jednostavnije, mogu li taj paketić staviti na dno akvarija na 12 sati...

Svrha ak. ugljena u mom slučaju je odstranjivanje tamne boje vode zbog panjeva koji puštaju boju...

Molim Vas da mi što prije odgovorite.
Pričekat ću vaše savjete, a tek onda nešto napraviti po tom pitanju

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Đak prvak
« Odgovori #233 u: Siječanj 09, 2010, 19:56:46 poslijepodne »
Ribice uzimam sda za 1-2 tjedna takav isti akvarij pa me zanima imas 2 otvora ljevi i desni pa za sta ssu oba dva.Jako ljep akvarij :D

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #234 u: Siječanj 09, 2010, 21:25:28 poslijepodne »
Ako misliš na otvore koji se mogu otvarati, desni ti je za hranjenje ribica i guranje ruke kad god nešto trebaš popraviti u akvariju, ja cijela zaronim kroz taj desni, a lijevi otvor je za automatsku hranilicu...

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Đak prvak
« Odgovori #235 u: Siječanj 10, 2010, 11:49:24 prijepodne »
Hvala ali jel istina da nisi dobila hranilicu jer moj frend ima isti takav akvarij i tu nema nista

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #236 u: Siječanj 10, 2010, 11:52:15 prijepodne »
Nisam dobila hranilicu, jer se to kupujem kao dodatna oprema. Nitko ne dobije uz ovaj komplet hranilicu

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Đak prvak
« Odgovori #237 u: Siječanj 10, 2010, 12:20:37 poslijepodne »
Znam sad jel ni moj frend j nije dobio sam da te pitam cjena ako moze

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #238 u: Siječanj 10, 2010, 12:27:32 poslijepodne »
500kn...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #239 u: Siječanj 10, 2010, 16:38:06 poslijepodne »
e nije, moj je bio 499  :D Šalim se. To je ta cijena i s obzirom da sam se maloprije uvijerila da mi ne pušta akvarij, još  uvijek ga podržavam i preporučujem  :up:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Đak prvak
« Odgovori #240 u: Siječanj 10, 2010, 16:42:51 poslijepodne »
Ribice Plava cini mi se da ti je pao kamen sa srca cim ne pusta jel to bila kondenzacija ili?

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #241 u: Siječanj 10, 2010, 16:46:32 poslijepodne »
Ribice Plava cini mi se da ti je pao kamen sa srca cim ne pusta jel to bila kondenzacija ili?

bolje i kamen sa srca..bar   nije u aq... :D ;)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #242 u: Siječanj 10, 2010, 16:51:58 poslijepodne »
Pa valjda je kondenzacija. Tako vele svi, nemam što drugo biti.

Kamen sa srca mi je pao, jer nisam imala mira dok to nismo raskopali i pogledali odakle i šta

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #243 u: Siječanj 13, 2010, 23:50:15 poslijepodne »
i kako su ribice???stavi malo slika :D ja sutra idem po ribice...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #244 u: Siječanj 14, 2010, 10:13:03 prijepodne »
Luka, pretpostavljam da je to "sutra" već došlo i da si jako uzbuđen.
Otvorila sam temu pod Vaši slatkovodni akvariji, i stavila svega tri slikice koje nisu baš nešto strašno uspjele.

Ali da ti odgovorim ovdje, kad si već postavio pitanje.
Ribice su dobro (kuc-kuc), živahne, plivuckaju, ne vidim za sada nikakvih problema.
Sutra nabavljam još tri crvena platija ako pronađem i to je onda to. Milisla sam da će ovo biti konačan broj, no eto, velika mi je želja imati te crvene platije, pa još to i onda više ništa...Časna pionirska.

Jedini bih trebala poraditi na planu za biljke, jer tu nekako slabo stojim, treba mi nešto zelenila, a nisama ne znam točno što, uglavnom, zadnji plan treba neku jako zelenu notu da malo podigne cijelu priču.

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #245 u: Siječanj 23, 2010, 08:50:05 prijepodne »
evo da i ja nesto kazem......moji guppy-ji su za sada dobro i nevidim nikakve znakove bolesti ili tako necega......ja i ribica plava imamo isto problema s biljem...ja imam samo jednu  mahovinu na panju i to  je to.....moram u nabavku....