Svibanj 21, 2024, 16:39:34 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: umlacivanje zmija kao narodni obicaj  (Posjeta: 17162 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« u: Svibanj 13, 2008, 11:06:29 prijepodne »
moze mala pomoc, na rodinom forumu ekipa se pokusava na najrazlicitije nacine rijesiti zmija (i vjerovatno gustera)

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=1571080#1571080

uopce nemam ideju kako da obilju histericnih mama dokazem da zmije nisu pomahnitala bica koje samo vrebaju kak da ugrizu sve ljude oko sebe i kako uopce postupiti da se zmija bezbolno i trajno makne sa prostora blizu kuce

mislim da bi im dobro doslo dati par uputa sto i kako u slucaju ugriza
 

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #1 u: Svibanj 14, 2008, 14:13:46 poslijepodne »
Krivu drinu nemos ispravit. Probaj, kotaktiraj ljude iz Hyle.

Tesko da ce zenska koji veli kak ona mrziii zmije i kak joj se gade i kak su zle i takve nebuloze, percipirat ove izjave: ''Zmije bjeze od covjeka, lupi stapom/necim vec po podu i zmija ce otic, zmije ne vrebaju covjeka iz zasjede, grizu u samoobrani, zmija je zasticena zakona, kazna je toliko i toliko...''...
Ljude boli jedna stvar.

Pa zaboga, ja nisam uspjela objasnit jednoj teti na moru da tu nema otrovnica, da zmija bjezi ko munja samo kad oslusne covjeka, da ne treba hodat do plaze sa dvometarskim stapom i mahnito mahat ispred sebe/lupat po podu...
Mos ti zeni crtat, al teta ne dozivljava.
Tak da sam odustala.
Zagreb


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #2 u: Svibanj 14, 2008, 20:43:32 poslijepodne »
Probaj im linkat na neki dobar/pametan članak..

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #3 u: Svibanj 15, 2008, 11:48:38 prijepodne »
takva je većina ljudi, mi koji volimo egzotične životinje mi smo samo manjina u društvu, i neda se to promijeniti i to tako mora biti. A baš bi ju volio vidjeti kak bi ona sa štapom udarila i ubila tu zmiju! hi hi hi hi, pobjegla bi čim bi ju primjetila!
Varaždin...

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #4 u: Svibanj 15, 2008, 12:44:33 poslijepodne »
Mislim da je stvar u neinformiranosti, ali i primarnom zadatku majke = zastita potomstva. Mislim da su u tim sitacijama roditelji spremni na svasta.

Jednostavno treba im milion i jedan put slati linkove kako je Renta predlozio, te naci nacin objasnjavati im, ma kako to iscrpljujuce bilo. Ne treba odustati!

Znam kako je to dosadno i covjek se pita cemu, kad se nista ne mijenja, no ipak mislim da ukoliko jedna osoba to procita i shvati bit, nesto smo postigli.

Ja volim zmijice po terarijima, no kod susreta face to face u prirodi sam prilicno negativna. Sreca pa dobro funkcioniram pod pritiskom. Zapravo se pitam, postoji li itko tko ih u prirodi moze vidjeti bez nelagode (osim pravih zmijoljubaca, koji su ipak u manjini).

Pokusavam zamisliti majku, kojoj je sav zivot ta beba, a prethodno nema nikakve edukacije. U svom strahu, mislim da reagira normalno, cak da pace, odgovorno (prema djetetu). I sad joj treba sigurno mnogo vremena da prihvati istinu...

Dakle, treba biti uporan i pricati, pisati, dosadjivati... :D

Sretno!
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #5 u: Svibanj 15, 2008, 14:45:29 poslijepodne »
@ stray cat.. daj ti njih pozovi sve na AkTer, pa će tamo moć vidjet razne vrste zmija, popričat sa ljudima koji ih imaju, pa ih to možda malo umiri...


Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #6 u: Svibanj 19, 2008, 12:06:06 poslijepodne »
pa ja imam dijete, sad ima 4 godine i vec odavno on hrani doma i pse i macke, a od nedavno smije hranit cvrcke u terariju, hrani kornjacu, hrani ribe, ocaran je zmijama i morskim psima i zna da ih se ne dira (dobro, dirali smo morske pse i male raze u delfinariju)

i on je meni centar svijeta, napravit cu sve da ga zastitim ali ne mogu zbog njega po difoltu mrzit zivotinje (meni je paranoja to sto mi 2 ulice dalje od mene zivi osudjivani pedofil kojem je ovdje dozvoljeno da osnuje stranku pedofila koji se planiraju zalagati da se izbrise dobna granica od kad djeca smiju imati odnose sa odraslima)

uzasno je sto te peranoicne obitelji kreiraju podjednako paranoicne klince

idem pokusat polinkat sto ste mi dali
 

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #7 u: Svibanj 19, 2008, 12:15:55 poslijepodne »
meni je paranoja to sto mi 2 ulice dalje od mene zivi osudjivani pedofil kojem je ovdje dozvoljeno da osnuje stranku pedofila koji se planiraju zalagati da se izbrise dobna granica od kad djeca smiju imati odnose sa odraslima

:p050: :p050: :p050: di ti živiš, je.. :-X ??
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #8 u: Svibanj 19, 2008, 12:46:07 poslijepodne »
Mislim da je Nizozemska jel tak Stray cat?

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #9 u: Svibanj 19, 2008, 12:51:25 poslijepodne »
čini mi se po mailu da je, sjećam se da sam prije nekoliko mjeseci čitao o toj Nizozemskoj stranci... već sam se prepao da je ta "demokracija" došla do nas.... brrrrr... rađe bih susjedstvo s zmijama otrovnicama dijelio nego s takovim tipovima....
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"

Offline 23ljac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #10 u: Svibanj 19, 2008, 16:58:46 poslijepodne »
http://www.24sata.hr/ostalo/clanak/trgovkinja-otvorila-kutiju-s-bananama-i-nasla-zmiju/63062/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

cudno da i ovu nisu umaltili...

i usput koja je to zmijica...

na naslovnoj strani u 24sata kao da je je napala, kasnije u tekstu da je ispuzala, jos jedan dokaz kako nasi novinari preuvelicavaju stvari...
ziher pa je isla za njom i grizla je ....

:D
stc/gnc - zgb

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #11 u: Svibanj 19, 2008, 22:15:56 poslijepodne »
Na slikama je Zamenis situla - domaća vrsta, neotrovna, nađena baš u Dalmaciji i primorju. Ako su tu zmiju našli u kutiji, onda im se u kutiju uvukla kod nas (u RH), ali ja bi rekao da to nije ta zmija - rekli su da je smeđa (po tome bi najvjerojatnije bila afrička kučna zmija - Lamprophis fuliginosus fuliginosus). Također mala i bezopasna, afrička, zmija.

Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #12 u: Svibanj 19, 2008, 23:00:59 poslijepodne »
Jeste, na slikama koje je objavila www.24sata.hr nalazi se mladunac Zamenis Situla ili Leopard zmija, koja je po mnogima i najlepsa Evropska zmija... Obicno ima flekaste sare po telu po cemu je i dobila ime, medjutim ima dosta primeraka sa uzduznim prugama i bez fleka u koje spada i ovaj pronadjeni primerak...

 
Pronadjena zmija u kutiji Banana




Najcesca mustra sara



Prugasta (odrasla) varijanta Situle u koju spada i nadjeni mladunac



« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2008, 23:06:59 poslijepodne od El Djapo »

Offline 23ljac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #13 u: Svibanj 19, 2008, 23:09:01 poslijepodne »
Na slikama je Zamenis situla - domaća vrsta, neotrovna, nađena baš u Dalmaciji i primorju. Ako su tu zmiju našli u kutiji, onda im se u kutiju uvukla kod nas (u RH), ali ja bi rekao da to nije ta zmija - rekli su da je smeđa (po tome bi najvjerojatnije bila afrička kučna zmija - Lamprophis fuliginosus fuliginosus). Također mala i bezopasna, afrička, zmija.



i ja sam prvo pomislio da se tu kod nas zavukla, jer nema sanse da je prosla toliki put i toliko carinarnica, luka, skladista i kamiona da bi se tu pojavila...
stc/gnc - zgb

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #14 u: Svibanj 19, 2008, 23:30:03 poslijepodne »
Nije redkost da se i to desi... Ima mnogo primera da su razne zivotinjske vrste kao slepi putnici doputovali do predela gde ih ranije nikada nije bilo i tu osnovali svoje kolonije. "Zadnji" primer je pauk Crna udovica koji je predpostavlja se u jednu Japansku luku stigao brodom i tu se za kratko vreme toliko razmnozio da sada predstavlja ogroman problem na toj teritoriji...

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #15 u: Svibanj 20, 2008, 01:21:32 prijepodne »
http://www.24sata.hr/ostalo/clanak/trgovkinja-otvorila-kutiju-s-bananama-i-nasla-zmiju/63062/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

cudno da i ovu nisu umaltili...

i usput koja je to zmijica...

na naslovnoj strani u 24sata kao da je je napala, kasnije u tekstu da je ispuzala, jos jedan dokaz kako nasi novinari preuvelicavaju stvari...
ziher pa je isla za njom i grizla je ....

:D

24 sata  :dead:

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #16 u: Svibanj 20, 2008, 11:43:21 prijepodne »
To stvarno moraš bit naš stručnjak da zamijeniš našu, domaću vrstu, sa nekom iz Afrike. Rekli su da je sivo-smeđa, a na kraju je ispalo da je crveno-maslinasta/zelena. Svaka im čast.
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline 23ljac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #17 u: Svibanj 20, 2008, 13:07:16 poslijepodne »
Nije redkost da se i to desi... Ima mnogo primera da su razne zivotinjske vrste kao slepi putnici doputovali do predela gde ih ranije nikada nije bilo i tu osnovali svoje kolonije. "Zadnji" primer je pauk Crna udovica koji je predpostavlja se u jednu Japansku luku stigao brodom i tu se za kratko vreme toliko razmnozio da sada predstavlja ogroman problem na toj teritoriji...

ok, luka ili kontejner, to kuzim. ali od pakiranja do zavrsnog kupca je dug put i puno vremena tako da....
stc/gnc - zgb

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #18 u: Svibanj 20, 2008, 14:42:23 poslijepodne »
Pa da, ali i sam znas da zmije mogu izdrzati bez hrane i po nekoliko meseci, a plus cinjenica da Banane koje uvek beru zelene sazrevaju upravo tokom tog puta i skladistenja po kontejnerima na temperaturama preko 20 stepeni koje takvim zivotinjama i odgovaraju, tako da sto se tice uslova prezivljavanja nista nije nemoguce... A sto se tice pakiranja Banana, neznam dali si to nekada gledao, to se sve radi u poluotvorenim barakama od trske i direktno na plantazi, u takvim uslovima da me uopste nebi zacudilo da jednog dana osvane naslov u novinama; "Prodavacica u kutiji sa Bananama pronasla Pitona od 3 metra"... Sve u svemu ovde se moze raditi i o nekakvoj sali kolega koji su hteli da preplase koleginicu ili mozda o dobro smisljenoj reklami Splitskog Tommya...

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #19 u: Svibanj 20, 2008, 17:18:05 poslijepodne »
meni je paranoja to sto mi 2 ulice dalje od mene zivi osudjivani pedofil kojem je ovdje dozvoljeno da osnuje stranku pedofila koji se planiraju zalagati da se izbrise dobna granica od kad djeca smiju imati odnose sa odraslima

:p050: :p050: :p050: di ti živiš, je.. :-X ??

nizozemska :-(

super je za zivotinje (uglavnom) ali za ljude je koma
 

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #20 u: Svibanj 20, 2008, 19:09:08 poslijepodne »
Da kojim slucajem kod mene u ulici zivi tako poremeceni tip koji zeli da osnuje stranku pedofila, siguran sam da bi se veoma brzo  u njegovom stanu licem u lice "upoznao" sa Crnom Mambom ili Tajpanom :angel:

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #21 u: Svibanj 20, 2008, 21:34:56 poslijepodne »
licem u lice "upoznao" sa Crnom Mambom ili Tajpanom :angel:

:D :D
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #22 u: Svibanj 21, 2008, 01:41:14 prijepodne »
Da kojim slucajem kod mene u ulici zivi tako poremeceni tip koji zeli da osnuje stranku pedofila, siguran sam da bi se veoma brzo  u njegovom stanu licem u lice "upoznao" sa Crnom Mambom ili Tajpanom :angel:

 :up: ili dugom devetkom...

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #23 u: Svibanj 22, 2008, 09:52:16 prijepodne »
licem u lice "upoznao" sa Crnom Mambom ili Tajpanom :angel:

:D :D

ma ja mislim da njega zmija ugrize da bi se zmija otrovala, a tip izgleda tako da bi se zmija uplasila i zbrisala
 

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: umlacivanje zmija kao narodni obicaj
« Odgovori #24 u: Svibanj 31, 2008, 22:31:58 poslijepodne »
e vidiš valjda sam sretnik,na mom otoku gdje živim uopće nema otrovnih zmija....al ima možda dvije tri vrste neš bezveze ne kužim se ja u to..inače ljeti kad su vrućine mi dolaze na špinu lol ali nikad ih nisam ubijao meni ne smetaju,ali mojim mačkama da,obavezno razbucaju zmiju! ::) onda ja poslje moram glumit "Viktora čistača" :down:
a što se tiče tog "narodnog običaja"
ne znanje! ljudi se boje odvajkada zmija....
« Zadnja izmjena: Svibanj 31, 2008, 22:33:50 poslijepodne od Faber »
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst