Travanj 19, 2024, 19:36:40 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kontrola karte zg  (Posjeta: 3136 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #25 u: Prosinac 20, 2011, 20:35:02 poslijepodne »
gledaj to ovako, ti bar imaš posao  :D

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #26 u: Prosinac 20, 2011, 21:05:06 poslijepodne »
Vi u zg ste imali dosta labave kontrole i švercanje je gotovo pravilo, ispravite me ako griješim. U Rijeci gotovo da nema šanse da te šofer pusti bez karte, već te šofer pri ulazu kontrolira da imaš kartu, ako se ne varam tu šoferi imaju varijabilni dio plaće ovisno o tome koliko kontrolori zateknu putnika koji se švercaju, tako nekako ki se čini da sam čuo. Ovdje je na udarnim linijama skoro pa i čudno ako nema kontrole.

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #27 u: Prosinac 20, 2011, 21:23:13 poslijepodne »
kak se zlorabi kupnja karte sms-om?? kad kontrolor uđe u tramvaj svi kupuju karte prek sms-a,što znači da ima 100-tinjak ljudi koji su kupili kartu samo zato što je on ušao i uplašio ih sve  :devil:
pa kaj im nije to tak isplativije? S tim čak i više dignu promet ZET-u, zar ne?

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #28 u: Prosinac 20, 2011, 22:04:40 poslijepodne »
kak se zlorabi kupnja karte sms-om?? kad kontrolor uđe u tramvaj svi kupuju karte prek sms-a,što znači da ima 100-tinjak ljudi koji su kupili kartu samo zato što je on ušao i uplašio ih sve  :devil:
pa kaj im nije to tak isplativije? S tim čak i više dignu promet ZET-u, zar ne?

pola ljudi samo izvadi mobitel i drzi poruku na "rdy" :)
i rijetko tko posalje, tek kad do njega osobno dodje kontrolor.
stavis neciji broj i u imeniku ga nazoves pod brojem zetovog operatera koji ti salje poruku i sam napises poruku, samo mjenjas datum kako ti pase i pokazes mu...nikakav problem folirat sa sms kartom.
ako s ovim iznad krsim neko pravilo foruma recite mi i obrisat cu post

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #29 u: Prosinac 20, 2011, 22:14:17 poslijepodne »
a gle, realno- UVIJEK je bilo švercera, kakve god da su mjere uvedene i uvijek će ih bit...
ja se više ne šveram, prije mi se znalo dogodit iako sam uglavnom uvijek imao godišnje pokaze, , jer se praktički ni ne vozim javnim prijevozom, a kad idem, šibnem SMS, jer bi me bilo SRAM u ovim godinama da me kontrola u tramvaju ulovi..ono...nema smisla majkumu.. :D :D

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #30 u: Prosinac 21, 2011, 10:47:45 prijepodne »
markomed, a što sa brojem? Svaka karta kupljena preko SMS-a osim datuma ima jedinstveni broj po kojem se moze vidjeti kada je izdana i to je ono sto kontrolori gledaju (ili bi barem trebali nemam informacije iznutra kako oni operiraju).

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #31 u: Prosinac 21, 2011, 16:17:09 poslijepodne »
Ne kužim, ako ti firma plaća 270 kn mjesečno za javni prijevoz, pa zašto onda ne kupiš mjesečni pokaz i onda si miran? Pa kaj ti dnevno provedeš 7 sati u javnom prijevozu da moraš izdvojiti 50 kn po danu? Koliko se sjećam, dnevna karta košta kojih 20-ak kn (za prvu zonu, neznam odkud putuješ...)

Mislim da je uredu da se kontrole postrože, jbg. ak se voziš, onda i plati. I ja sam se znala koji put švercati prije 15-ak godina, ali sada se sigurno ne bi blamirala ni svađala s kontrolorima, radije bi išla pješice...

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #32 u: Prosinac 21, 2011, 16:58:23 poslijepodne »
stavis neciji broj i u imeniku ga nazoves pod brojem zetovog operatera koji ti salje poruku i sam napises poruku, samo mjenjas datum kako ti pase i pokazes mu...nikakav problem folirat sa sms kartom.

Ovo vise ne radi, bilo je samo na pocetku uvođenja sms karte, kada kontrola nije imala one uređaje sa sobom. Nedavno sam vidio da niti ne gledaju poruku, traže da im pročitaš broj koji ti piše u poruci. Fino ga utipka u onaj uređaj i vidi jel sve ok.

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #33 u: Prosinac 21, 2011, 17:03:10 poslijepodne »

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #34 u: Prosinac 21, 2011, 17:12:00 poslijepodne »
Ovo vise ne radi, bilo je samo na pocetku uvođenja sms karte, kada kontrola nije imala one uređaje sa sobom. Nedavno sam vidio da niti ne gledaju poruku, traže da im pročitaš broj koji ti piše u poruci. Fino ga utipka u onaj uređaj i vidi jel sve ok.

ja sam nekoliko puta platila smsom ali uvjek su samo bacili pogled (valjda samo na datum i vrijeme) i otišli bez utipkavanja ičega

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #35 u: Prosinac 21, 2011, 17:15:52 poslijepodne »
ja sam nekoliko puta platila smsom ali uvjek su samo bacili pogled (valjda samo na datum i vrijeme) i otišli bez utipkavanja ičega
Rekla zenska liku koji je stajao pored mene da joj procita broj neki iz poruke. lik joj procitao, ona utipkala i kaze ok, hvala... valjda to kako im se da. Isto kao sto mi nekada kontrolori ni ne provjeravaju studentsku, nego cim ju vide samo produze dalje...

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #36 u: Prosinac 21, 2011, 20:32:43 poslijepodne »
Nije ni čudo da nam je ZET i društvo općenito u dugovima i da ga mi vadimo svojim plaćama kad je u ljudskim pametima samo švercanje i kak "nekaj izbjeći". Usluga pružanja javnog prijevoza je usluga koja se plaća i to je jednostavno tako. Ja ti dam nešto a ti to platiš.
 Tko se hoće voziti neka plati a tko neće platiti nek' se vozi na pulferu kak naši stari... >:(
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #37 u: Prosinac 21, 2011, 21:18:19 poslijepodne »
Nije ni čudo da nam je ZET i društvo općenito u dugovima i da ga mi vadimo svojim plaćama kad je u ljudskim pametima samo švercanje i kak "nekaj izbjeći". Usluga pružanja javnog prijevoza je usluga koja se plaća i to je jednostavno tako. Ja ti dam nešto a ti to platiš.
 Tko se hoće voziti neka plati a tko neće platiti nek' se vozi na pulferu kak naši stari... >:(


Kaj hoćeš reći da je ZET u dugovima zbog švercera? :D
Druge su tu igre. Čisto primjera radi, iz prve ruke: Zrinjevac(Holding) naplaćuje Hipodromu(Holding) 100.000kn mjesečno da bi odvozio đubrad i pokosenu travu, a za isti taj posao se ponudilo par firma/rasadnika koji bi to iskorištavali i besplatno odvozili. A onaj požar na hipodromu je bio točno tempiran zbog promjene vlasti. Nešto je trulo u državi Dan..Hrvatskoj :D

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #38 u: Prosinac 21, 2011, 21:24:46 poslijepodne »
Kao i ako se svi prestanu svercati,budu ovi zetovci kaj toce autobuse prestali voziti dizel doma  ;)

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #39 u: Prosinac 21, 2011, 21:31:22 poslijepodne »
Nije ni čudo da nam je ZET i društvo općenito u dugovima i da ga mi vadimo svojim plaćama kad je u ljudskim pametima samo švercanje i kak "nekaj izbjeći". Usluga pružanja javnog prijevoza je usluga koja se plaća i to je jednostavno tako. Ja ti dam nešto a ti to platiš.
 Tko se hoće voziti neka plati a tko neće platiti nek' se vozi na pulferu kak naši stari... >:(


Znači, ja, koji sam do sada uvijek kupovao kartu, moram sada plačati tu istu 110% više jer se ljudi švercaju? Gdje ti je tu logika? Neka povečaju kontrolu, kaznu stave 1000 i više kuna. Puno će im se više karata prodati nego ovako.
Bi ti bilo ok da stave cijenu dizela 20 kuna po litri jer po njihovom, dosta ljudi toči lož ulje, a INA je u minusu (alternative nemaš)? (glup primjer, znam)
Uz to, mislim da ZET najmanje novaca gubi zbog šverca...

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #40 u: Prosinac 21, 2011, 21:31:30 poslijepodne »
Nije ni čudo da nam je ZET i društvo općenito u dugovima i da ga mi vadimo svojim plaćama kad je u ljudskim pametima samo švercanje i kak "nekaj izbjeći". Usluga pružanja javnog prijevoza je usluga koja se plaća i to je jednostavno tako. Ja ti dam nešto a ti to platiš.
 Tko se hoće voziti neka plati a tko neće platiti nek' se vozi na pulferu kak naši stari... >:(


Kaj hoćeš reći da je ZET u dugovima zbog švercera? :D
Sigurno bi dugovi bili manji da svi plaćaju karte. Ne puno manji ali od toga se polazi. Problem je u stavu društva...
@Nekich
Da svi uvijek plaćaju prijevoz kao mi, zasigurno da ne bi trebalo više kontrolora koji se btw. opet plaćaju iz naših džepova i rade nove troškove. Jedno vuče drugo
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #41 u: Prosinac 21, 2011, 21:50:24 poslijepodne »
Normalno, to stoji, al krivi im je pristup. Sverc se nikako nece smanjiti višom cijenom karte, nego višom kaznom. A budimo realni, ocekivati od ljudi da budu posteni prema tvrtci u kojoj je i nabavka 100 spajalica mutna je previše. Kad znaš da je za 99% tog duga kriva uprava/gradonačelnik/neznam tko, onda ti se gadi davati im išta.

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #42 u: Prosinac 21, 2011, 22:04:21 poslijepodne »
Ja sam se rodio u Zagrebu i živim u njemu (doduše zadnju godinu na samoj granici ZG al sam prijavljen u ZG) i meni je platiti kartu u tramvaju isto kak i ne zalijepiti kaugumu na stup javne rasvjete na Trgu ili baciti papirić u koš a ne na asfalt... Te stvari se znaju...
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kontrola karte zg
« Odgovori #43 u: Prosinac 21, 2011, 22:15:11 poslijepodne »
Jasno, tako i ja razmišljam. Iako nisam iz Zagreba. I uvijek sam imao kartu. Tebe ne ljuti trenutna situacija u ZET-u i način "sanacije" problema? Mene da. Mislim da ne moraš biti švercer niti "autohtoni" zagrepčanin da ti smetaju takve stvari.

Ma, sve me ovo podsjeca na "I am the 99%"  :D

P.S. tek sam sada skuzio koliko je ovo sve off topic, sorry markomed  :-[