Svibanj 19, 2024, 22:53:56 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: filter za bazen  (Posjeta: 20235 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
filter za bazen
« u: Lipanj 07, 2011, 20:52:28 poslijepodne »
namjeravam napravit filter za bazen vođen ovom temom pa me zanima sljedece

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=22717.0

di nabavit ove spojnice koje idu na bacvu? ako sam dobro mjerio promjer cijevi je 38mm, mozda bi bulkovi mogli proci za morski?

pumpu cu koristit ovu koja je dosla uz bazen al bez onog uloska pa ce sluzit kao pumpa za protok kroz bacvu, valjda ce bit dosta
Snaga pumpe: 80 W
Protok pumpe: 3.800 L/h
Max. volumen bazena: 11.400 l

jel treba između filter materijala napravit kakve pregrade da bude filter materijal odvojen jedan od drugog kao u kanister filterima

« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2011, 21:12:30 poslijepodne od Malky »

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: filter za bazen
« Odgovori #1 u: Lipanj 10, 2011, 18:02:40 poslijepodne »
ja sam kod sebe napravio od kante 2 pregrade, ko u pregradnom filteru u akvariju i super je, natrapas vrece za krumpir, vate za napu i cepova i to je to. pumpa mi je od "vodoskoka" i siba vodu u kantu a slobodnim padom se prelijeva natrag u jezerce, samo mora bit na povisenom jer nije zadihtana.
R-46

Offline miki007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: filter za bazen
« Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2011, 17:53:02 poslijepodne »
ja sam kod sebe napravio od kante 2 pregrade, ko u pregradnom filteru u akvariju i super je, natrapas vrece za krumpir, vate za napu i cepova i to je to. pumpa mi je od "vodoskoka" i siba vodu u kantu a slobodnim padom se prelijeva natrag u jezerce, samo mora bit na povisenom jer nije zadihtana.

i samo to imas od filter materijala..pa jel ti pomaže kod zeleniula vode?
Slavonski Brod i okolica!

Offline neverovatno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Lokacija: Vojvodina - Petrovaradin
Odg: filter za bazen
« Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2011, 23:45:37 poslijepodne »
ja bi stavio kanister filter manje trosi struje

ako sa ovom pumpom budes radio filter bice jako velika kolicina vode koja ce da prodje kroz filter velikom brzinom sto ne odgovara bakterijama

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #4 u: Lipanj 12, 2011, 23:58:46 poslijepodne »
ja bi stavio kanister filter manje trosi struje

ako sa ovom pumpom budes radio filter bice jako velika kolicina vode koja ce da prodje kroz filter velikom brzinom sto ne odgovara bakterijama

pa to je njegova originalna pumpa, a cisto sumnjam da kanister filter moze odradit filtraciju za ovak velik bazen. mozda stavim slabiju pumpu al to cu tek kad vidim kak ce ova sibat

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: filter za bazen
« Odgovori #5 u: Lipanj 13, 2011, 00:09:40 prijepodne »
mislim da tu nece nesto stimat u vodu se dodaje klor,mislim da bakterije u filteru nece bas dugo zivjeti,pjescani filter je za bazen maajka :up:

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #6 u: Lipanj 13, 2011, 00:19:03 prijepodne »
mislim da tu nece nesto stimat u vodu se dodaje klor,mislim da bakterije u filteru nece bas dugo zivjeti,pjescani filter je za bazen maajka :up:

a mozda bi to moglo isto klapat al da stavim samo pijesak, moram to malo pogledat po netu

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: filter za bazen
« Odgovori #7 u: Lipanj 13, 2011, 00:49:34 prijepodne »
mislim da tu nece nesto stimat u vodu se dodaje klor,mislim da bakterije u filteru nece bas dugo zivjeti,pjescani filter je za bazen maajka :up:

a mozda bi to moglo isto klapat al da stavim samo pijesak, moram to malo pogledat po netu
vidio sam bazen,voda mutna,nakon toga se pali pjescani filter i nakon 2-3 h voda bistra kao s izvora :up:

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: filter za bazen
« Odgovori #8 u: Lipanj 14, 2011, 19:17:46 poslijepodne »
ja sam kod sebe napravio od kante 2 pregrade, ko u pregradnom filteru u akvariju i super je, natrapas vrece za krumpir, vate za napu i cepova i to je to. pumpa mi je od "vodoskoka" i siba vodu u kantu a slobodnim padom se prelijeva natrag u jezerce, samo mora bit na povisenom jer nije zadihtana.

i samo to imas od filter materijala..pa jel ti pomaže kod zeleniula vode?

nazalost nije mi pomoglo, zelena je voda i neznam kak to rijesti a ne zelim imat plutajuce bilje pa da mi "jezerce" zgleda ko livada.
R-46

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: filter za bazen
« Odgovori #9 u: Srpanj 10, 2011, 12:30:24 poslijepodne »
Ne trebaju vam bakterije u filteru. U bazenu ne bi smjelo biti ikakvih živih organizama, stoga ti je ta pumpa Malky sasvim OK.
Ima ovdje jedna tema o svemu vezano za bazene, pa i o filterima:
http://www.elitemadzone.org/t267753-Bazeni-Intex-Bestway

Te spojnice (ako već nisi nabavio, Malky) imaš u Baumaxu za kupiti. I ne trebaju ti nikakve pregrade u filteru. Samo naslaži spužve jednu na drugu i to je to. Ništa ne prolazi. Kod mene je cijelo bure ispunjeno spužvama. Filter radi 24/7 i voda je čista. Uz ureno usisavanje i održavanje ne smije biti problema. Mislim da pješčani filteri rade na nekom drugom principu, pa ti ne bi bilo pametno stavljati pijesak u svoj DIY filter, da ne bi pijesak završio u bazenu.
Ima i ovdje jedna tema, pa se priključite vi koje zanima:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=226981
BILJE,OSIJEK

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #10 u: Srpanj 10, 2011, 17:01:30 poslijepodne »
vec napravljen, malo modificiran za razliku od tvog al za sad sljaka. stavim slike navecer

Offline bettazg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 58
  • Lokacija: N. Jelkovec, Sesvete
Odg: filter za bazen
« Odgovori #11 u: Srpanj 11, 2011, 10:26:45 prijepodne »
Imam potopnu pumpu za kišnicu kupljena u Lidlu za 300 kn.(snage 350 W, protok 5000 l/h), dali mogu spojiti s kantom od 75 lit., namjeravam unutra staviti nešto pijeska garnulacije 0.75-1.25 mm, nešto filter spužvu, nešto vate.
Bazen mali oko 2000 L.
Molim savijet za slaganje ili slike, Hvala.
Cayman 110 PRO, 230L

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: filter za bazen
« Odgovori #12 u: Srpanj 11, 2011, 12:13:23 poslijepodne »
Možeš, ali ja ti ne bih preporučio stavljati pijesak. Bolje ti je natrpati tj popuniti litražu s većim kamenjem ako nemaš dovoljno spužvi. Stavio sam ti 2 linka na stranice, a tamo ima svašta, pa čak i kako složiti filter.
Slaganje? Slaganje čega? Filter materijala ili sustava?
BILJE,OSIJEK

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #13 u: Srpanj 11, 2011, 13:02:28 poslijepodne »
evo kak sam ja to sklepal, koliko vidim za sada je dobro a vjerujem da ce i dalje bit ok.

ovakav filter se moze iskoristit i za filtriranje jezerca, znaci po potrebi samo nemojte mjesat malo sim malo tam  :D

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #14 u: Srpanj 11, 2011, 13:08:42 poslijepodne »
ovak sam rijesio slaganje filter materijala, s tim da mi batuda drzi povratnu cijev na mjestu tak da poklopac sjedne di treba

na zadnjoj slici sam satavio par kamena da to sve drzi, al nije bilo dobro pa sam stavio plasticnu resetku koja drzi filter materijal malo odmaknutog od poklopca

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #15 u: Srpanj 11, 2011, 13:14:57 poslijepodne »
kad je sve bilo gotovo doslo je do zaheba jer je bacva bila previsoka pa voda nije mogla krenut prema bacvi. to bi se dalo izbjeci da je pumpa tjerala vodu prvo u bacvu al kod mene vuce vodu iz bacve nakon kaj se isfiltrira

znaci trebalo je malo pokopat da bi bacva sjela malo dublje a to nije moglo proci bez Pana :D  jer svi znamo da svaki pravi fizicki posel ne moze ici bez osvjezenja, samo ne pretjerat s Panom da vas ne srusi po ovoj vrucini :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: filter za bazen
« Odgovori #16 u: Srpanj 11, 2011, 13:28:53 poslijepodne »
Odlicno, a sta si stavio za filter materijal?

EDIT:   Pardon, vidim na prvoj strani teme  :)

« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2011, 13:36:46 poslijepodne od Juricas »

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: filter za bazen
« Odgovori #17 u: Srpanj 11, 2011, 13:49:12 poslijepodne »
Malky, prva liga.
Ova cijev u buretu što ide do dna je dolazni ili odlazni?
Znaš kak ja startam filter tj punim bure? S potopnom pumpom. Istiska sav zrak (usput malo protresem bure da i ispod poklopca ode, te startam cirkulacijsku a isključim potopnu.
Bravo Malky još jednom.
BILJE,OSIJEK

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: filter za bazen
« Odgovori #18 u: Srpanj 11, 2011, 17:22:44 poslijepodne »


Ova cijev u buretu što ide do dna je dolazni ili odlazni?


to je odlazni, isao sam na sistem filtera za akvarij. znaci kroz spuzve ide do dna onda se preko te cijevi vraca nazad kroz pumpu prociscena u bazen.  nemam problema s zrakom, voda jednostavno nacuri slobodnim padom u bacvu i kad je puna upalim pumpu i to je to.

Offline bettazg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 58
  • Lokacija: N. Jelkovec, Sesvete
Odg: filter za bazen
« Odgovori #19 u: Srpanj 12, 2011, 14:05:37 poslijepodne »
Hvala vam, Malki i Brka.   :klap:
Cayman 110 PRO, 230L

Offline vladamd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: filter za bazen
« Odgovori #20 u: Rujan 01, 2011, 09:02:29 prijepodne »
I kako do sada funkcionisa vasa naprava? Kakav je kvalitet vode? Jeli dodajete hemikalije i koje? Jesu li deca zadovoljna?
Koliko cesto i sa cime je cistite vas filter, ili samo menjate spuzvice? Kako kontrolisete jednak dovod i odvod kroz vas filter?
Mozetete li postaviti slike celog bazena i kako to estetski izgleda?

Offline strkic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Ogulin-Rijeka
Odg: filter za bazen
« Odgovori #21 u: Rujan 02, 2012, 14:47:50 poslijepodne »
Poštovani forumaši najljepši pozdrav svima.
Naime novi sam na ovom forumu pa ukratko da se predstavim,ja sam Zdenko iz Rijeke sam inače rođen u Ogulinu.
Ove godine smo ja i žena kupili curama bazen kad smo na poslu da se mogu malo rashladiti kod kuće.Uzeli smo Intex-ov bazen promjera 244 cm i dubine 60-tak cm s njime i pumpa za filtriranje vode ali s time baš i nisam previše zadovoljan.Kemiju sam uzeo u Metrou komplet u kutiji ima algicid,klor granule,klor tablete i ph- granule,dodatno sam uzeo za bistrenje vode.U prvom navratu sam održao vodu malo manje od mjesec dana i ispustio ju jer smo išli na godišnji kod mojih u Ogulin pa da se voda nepretvori u neku baru, ispustili smo vodu i oprali bazen i sve sredili.
No da ja neduljim ovdje previše mene interesira gledajući ove vaše slike i čitajući postove kako ste sebi sredili filtere i ja sam naumio za sledeću sezonu napraviti jedan koji bi trebao biti efikasniji od postojećeg.Pumpa mi je snage 45 w nisam našao protok same pumpe.
Pitanje,dali je ova pumpa dovoljna za jedan ovakav filter kao šta ste Vi napravili,ili treba jača većeg protoka?
Drugo pitanje,di ste kupovali po nekoj razumnoj cijeni bačve sa ovim šelna poklopcina,našao sam u Bauhausu od 60 litara za skoro 200 kuna,imal di jeftinije?
Nadalje moj naum je bio da stavim i filter pjesak u sam filter ali ne samo pjesak.
Ustvari ja sam mislio ovako a Vi me ispravite ako grješim i uputite na pravi put: u bačvu na dno bi stavio spužvu i naokolo unutrašnjosti same bačve zatim sam mislio pjesak staviti u neku jutenu vreću ili onu pletenu vreću najlonskim nitima u koje po sajmovima pakuju kukuruz ili ječam ljudi sa sela inače bjele boje su vreće i na nju još dodati spužve .
Naravno imam na pameti da između vreće sa pjeskom i spužve stavim neku mrežicu.
Eto toliko o mom naumu a Vi mi pomozite ako mislite da neće biti dobro ovako zamišljeno.
Ljep pozdrav od mene  i hvala unaprjed na savjetima.
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2012, 14:52:41 poslijepodne od strkic »
Čovjek sniva a Bog realizira!

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: filter za bazen
« Odgovori #22 u: Rujan 02, 2012, 15:25:19 poslijepodne »
Poštovani forumaši najljepši pozdrav svima.
Naime novi sam na ovom forumu pa ukratko da se predstavim,ja sam Zdenko iz Rijeke sam inače rođen u Ogulinu.
Ove godine smo ja i žena kupili curama bazen kad smo na poslu da se mogu malo rashladiti kod kuće.Uzeli smo Intex-ov bazen promjera 244 cm i dubine 60-tak cm s njime i pumpa za filtriranje vode ali s time baš i nisam previše zadovoljan.Kemiju sam uzeo u Metrou komplet u kutiji ima algicid,klor granule,klor tablete i ph- granule,dodatno sam uzeo za bistrenje vode.U prvom navratu sam održao vodu malo manje od mjesec dana i ispustio ju jer smo išli na godišnji kod mojih u Ogulin pa da se voda nepretvori u neku baru, ispustili smo vodu i oprali bazen i sve sredili.
No da ja neduljim ovdje previše mene interesira gledajući ove vaše slike i čitajući postove kako ste sebi sredili filtere i ja sam naumio za sledeću sezonu napraviti jedan koji bi trebao biti efikasniji od postojećeg.Pumpa mi je snage 45 w nisam našao protok same pumpe.
Pitanje,dali je ova pumpa dovoljna za jedan ovakav filter kao šta ste Vi napravili,ili treba jača većeg protoka?
Drugo pitanje,di ste kupovali po nekoj razumnoj cijeni bačve sa ovim šelna poklopcina,našao sam u Bauhausu od 60 litara za skoro 200 kuna,imal di jeftinije?
Nadalje moj naum je bio da stavim i filter pjesak u sam filter ali ne samo pjesak.
Ustvari ja sam mislio ovako a Vi me ispravite ako grješim i uputite na pravi put: u bačvu na dno bi stavio spužvu i naokolo unutrašnjosti same bačve zatim sam mislio pjesak staviti u neku jutenu vreću ili onu pletenu vreću najlonskim nitima u koje po sajmovima pakuju kukuruz ili ječam ljudi sa sela inače bjele boje su vreće i na nju još dodati spužve .
Naravno imam na pameti da između vreće sa pjeskom i spužve stavim neku mrežicu.
Eto toliko o mom naumu a Vi mi pomozite ako mislite da neće biti dobro ovako zamišljeno.
Ljep pozdrav od mene  i hvala unaprjed na savjetima.

To sa bačvama je najjeftinije i ok opcija, u filter je najbolje staviti dravski pijesak i odozgo onaj filter iz nape, on zadržava sve krupno, (da vam se manje prlja pijesak) a pijesak obavi ostalo. Jedna od najboljih opcija.

Offline strkic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Ogulin-Rijeka
Odg: filter za bazen
« Odgovori #23 u: Rujan 02, 2012, 23:14:02 poslijepodne »
Hvala na savjetu.A jel ostatak namjere u redu da se pjesak stavi u vreću da nebi došao do pumpe i kojim slučajem nju oštetio?
I gdje bi se moglo naći malčice povoljnije bačva ipak mislim da je pretjerano 200 kuna za bačvu od 60 litara.
Čovjek sniva a Bog realizira!

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: filter za bazen
« Odgovori #24 u: Rujan 03, 2012, 13:04:36 poslijepodne »
Hvala na savjetu.A jel ostatak namjere u redu da se pjesak stavi u vreću da nebi došao do pumpe i kojim slučajem nju oštetio?
I gdje bi se moglo naći malčice povoljnije bačva ipak mislim da je pretjerano 200 kuna za bačvu od 60 litara.

Pogledaj si ovdje bačve

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=plasti%C4%8Dne+ba%C4%8Dve

Ja sam kupio 220 l za 70 kn!