Travanj 19, 2024, 20:05:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: koje varijecije?  (Posjeta: 5940 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zox0007

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 155
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Opatija-Volosko
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #25 u: Siječanj 23, 2014, 19:19:00 poslijepodne »
točno, ali nitko nije ovdje zlonamjeran, nasalili su se na tvoj račun i to je to, i ti ces se na njihov, budi bez brige... i svaka ti čast sto si krenuo sa diskusima, veliki pothvat, bravo!!! :klap: ja još "nemam muda" za takav potez!!! ;)
-Borba za mir je isto što i jebanje za nevinost!!!
-Ako želite saznati kako je biti biker,sjednite na motor i nemojte stajat sve dok ne saznate odgovor...
-Tanka kožna jakna dobro izgleda medju zenama,ali vas ne spasava od trenja pri padu sa motora...

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #26 u: Siječanj 23, 2014, 19:27:29 poslijepodne »
točno, ali nitko nije ovdje zlonamjeran, nasalili su se na tvoj račun i to je to, i ti ces se na njihov, budi bez brige... i svaka ti čast sto si krenuo sa diskusima, veliki pothvat, bravo!!! :klap: ja još "nemam muda" za takav potez!!! ;)
hvala na ohrabrenju  :)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #27 u: Siječanj 23, 2014, 19:40:20 poslijepodne »
Decki se sprdaju zato jer svatko prvo ode kupi ribe di mu je najblize i najjeftinije,a onda kasnije dođe i postavlja ovakve slike riba lose kvalitete i trazi pomoc jer nema pojma o nicemu

Diskus je riba koja krasi sami vrh slatkovodne akvaristike,ako ih hoces imati onda prvo procitas sve na netu,onda obiđes par kolega koji ih imaju,pricas i dobijes informaciju gdje i po koliko kn ih mozes nabaviti
onda vidis kako stojis sa kunama i ako mozes krenes polako od nabave prave i odgovarajuce opreme (ogromni akvarij prvo ),kad sve to poslozis onda odes i kupis ribe
Ti si to sve preskocio i sad imas problem

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #28 u: Siječanj 23, 2014, 20:27:24 poslijepodne »
oprosti neda mi se vise borit oko toga,ja imam svoj stav oko toga i gotovo
za to da sam ja pogrijesio oko izbora diskusa se slazem,i da jos punoo toga neznam...

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #29 u: Siječanj 23, 2014, 20:59:04 poslijepodne »
Samo polako.Pogriješio jesi.Ni prvi ni zadnji.Sada si na malo skuplji način došao do nekakvog iskustva.I to će ti sigurno
koristiti za ubuduće. Nemoj se obeshrabriti a i kritike primi muški.Još si mlad i stigneš savladati sve u akvaristici što
postoji.

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #30 u: Siječanj 23, 2014, 22:27:10 poslijepodne »
slazem se hvala,samo stk to nisu bile kritike vec sprdacina  ;)

Offline edah

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški   Dob: 46
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #31 u: Siječanj 24, 2014, 16:14:06 poslijepodne »
Nije tema al neko spomenu stvar koja i mene zivo zanima, gdje i koliko kn, bolje eura je dobra riba :)

Offline krix

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Osijek
Odg: koje varijecije?
« Odgovori #32 u: Siječanj 25, 2014, 17:36:39 poslijepodne »
slazem se ali me nervira kad mi tako netko odgovara,vjerovatno su i moja pitanja glupa ali smatram da se moze to ljepse odgovorit

Problem je što si uletio u ekipu koja se i van foruma dobro zna i malo su se grublje zezali. No, i kroz zezanciju su ti svi točno odgovorili.

Prvo, slike su malo lošije kvalitete i pod krivim uglom, ali i tako se vidi da su diskusi lošije kvalitete. Imaš na forumu more tema o pravilnom obliku diskusa, veličini oka u odnosu na tijelo, prikaz raznih varijeteta, neke osnovne dimenzije u skladu sa starosti i pravilan rast. Pregledaj malo, bit će ti jasnije.

Za početak, koliko sam vidio iz tvojih upisa, imaš samo tri diskusa. Oni su ribe koje se ugodnije osjećaju u jatu pa bi za nekakav početak 5 komada bio nekakav minimum. Idealno bi bilo kad bi mogao uzeti 7-10 komada jednake starosti i veličine i uz prave uvjete i brigu uskoro bi imao jednake ribe oblikom i kvalitetom. Nikada neće svi jednako narasti, uvijek će neki zakržljati, a onaj drugi diskus sa tvoje slike i da pravilno naraste ne bi bio dobra riba zbog onih silnih crnih točaka (peper). Ja imam jednog takvog (sa manje mrlja, ali ipak takvog) koji je ogromna i zdrava riba. Bitno je da se tebi riba sviđa.

Za početak, napiši par stvari o svom akvariju, hranjenju i sličnom pa ćemo lakše dalje. Pogledat ću imam li još negdje pdf sa prikazom varijeteta pa ćeš se lakše snalaziti u tim silnim imenima.

Nemoj se obeshrabriti i imat ćeš fine ribe.