Ožujak 19, 2024, 09:19:05 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Facebook grupe...  (Posjeta: 2806 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mephetran1

  • Član redakcije - lektor
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
    • Hrvatski Leopard Gekon forum
Facebook grupe...
« u: Studeni 25, 2018, 22:33:46 poslijepodne »
Kad sam se prije par godina opet vratio u hobi, bio sam izgubljen. Forum je bio prakticki mrtav i nisam znao gdje se ljudi okupljaju. Onda sam cuo za fb grupe, pridruzio se i vrlo brzo shvatio da je to jako losa zamjena, ali nema drugoga...stokholmski sindrom je nastupio i prihvatio sam to s ljubavlju. Vrtim i vrtim i vrtim...po cijele dane te objave nedediciranih, neinspiriranih ljudi (ima i puno iznimki, ali nije pravilo). Je li vrijeme da se akvaristi i teraristi vrate na forum, a da fb grupe ostanu za one koji drze ribu?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2018, 22:38:29 poslijepodne »
Well, kak bi mi rekli..je...
tim više što je i FB lagano u padu...  formati se mijenjaju, ljudi se mijenjaju..ali realno, forum rasprave i Portali sa člancima koji vrijede imaju puno veću težinu sa stručnog gledišta...


Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1217
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #2 u: Studeni 25, 2018, 23:12:58 poslijepodne »
Potpisjem Vedrana..
Ključno je što se tehnologija promijenila i preko 60% ljudi pristupa sada netu putem mobitela (barem prema našim statistikama) tako da se u skorijem vremenu želimo što više prilagoditi i  dosada zapuštenim mobilnim platformama.
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2018, 09:24:59 prijepodne »
Mene fb grupe uzasno zivciraju, no izgleda da su ljudima prakticnije. Iako to zapravo nisu.

Nedavno sam htio frendu pokazat svoj akvarij s kozicama koji sam drzao prije 8-9 godina, trebalo mi je cca minuta i pol da ga nadjem tu na forumu. Na fb grupi ga nebi naso skoro nikad.

Slabo sam u akvaristici aktivan u zadnje vrijeme pa nemam kaj pametno napisat, ali pratim forum neprestano.

Mozda ak se Heckeli izmrijeste napisam koju :D

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #4 u: Studeni 26, 2018, 18:49:58 poslijepodne »
I meni su Facebook grupe tlaka i stalno se vraćam na stare aktivne akvarističke forume koji i dalje imaju preglednost arhive i teme neusporedivo bolje...
Facebook pršti od površnosti i lakih postova koji se izgube u bespućima u kratkom roku, a meni kao hobistu to apsolutno ne paše za kvalitetnije informiranje.


Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #5 u: Studeni 27, 2018, 08:13:11 prijepodne »
ne kužim koji je problem sve naći i u facebook grupi - imaš search koji odmah izbaci sve topice u kojima je spomenuti pojam upotrijebljen, no nije bitno. čak je lakše i više ljudi komunicira na fejsu nego na forumu. forum više manje izbjegavaju svi iz njima znanih razloga, mada je i meni forum draži jer mi odaje dojam stabilnosti i trajnosti. na forum je također bed što nešto pitaš, ljudi pročitaju i rijetko tko želi odgovoriti. u biti je isto tako i na fejsu. tko što voli, nek izvoli... 100 ljudi 100 ćudi, ne opterećujte se i uživajte.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline tomislav88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Laduč / Zaprešić
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #6 u: Studeni 27, 2018, 20:07:12 poslijepodne »
Na forumu  sam već godinama. Nisam nešto puno pisao , ali sam pročitao masu dobrih tekstova,  rasprava , savjeta, iskustava..pronašao hrpu inspiracija..slinio za nevjerojatnim skejpovima, predstavio nekoliko svojih uradaka , mijenjao  hrpu bilja i riba, itd.
 pošto je ovdje zamrlo, bacio sam malo oko na facebook grupe). E sad , ili ja gledam krive facebook grupe ili  se tamo  stvarno rijetko nadje  išta od gore nabrojanog.
Pa kud su  onda nestali svi akvaristi?  -? -?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #7 u: Studeni 27, 2018, 22:53:13 poslijepodne »
Nisu nestali ali su neki prestali od starih akvarista, rekao bih poveća manjina..No, ima i novih akvarista.. Paradoks je da je danas ponuda akvaristike veća u Hr nego što je ikada bila pa umjesto da najjači akvatera forum u hrvata cvjeta on je na aparatima.. Financijska kriza je ajmo reći prošla iako je ostavila velikog traga, najviše na ugaslim akvarijima no danas već ima dosta ljudi koji pristojno zarađuju, novim autima opet raste prodaja tako da ni lova nije više izgovor..

S facebookom je pak problem što i tamo ljudi koji imaju iskustva i znaju nešto, isto ne pišu ništa ili skoro ništa jer, tamo nema takvih tema - kvalitetnih tema da potaknu isto tako kvalitetnu raspravu.. A nekako niti nije neko mjesto za uopće raspravu kad znaš da će se tamo negdje izgubiti napisano za tjedan dva... Pa čemu onda?? 

Što se foruma tiče ovakav ogroman pad posjete unazad nekoliko godina je unatoč svemu i svačemu (pa i faceboku) i meni zapravo enigma... Tim više, kad pogledam inozemne jače forume koji i dalje rasturaju unatoč svemu i novim tehnologijama, pa i neke druge domaće hobističke (neakvarističke) koji imaju veliku posjetu..

Nemam neki zaključak niti mogu vidjeti u budućnost ali sve dok vlasnici foruma ga drže na životu (serveru) on će postojati a za vraćanje u vrijeme stare slave biti će teško, vjerojatno nemoguće...                                               
 
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2018, 11:07:00 prijepodne od Renta »

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #8 u: Studeni 28, 2018, 12:14:12 poslijepodne »

S facebookom je pak problem što i tamo ljudi koji imaju iskustva i znaju nešto, isto ne pišu ništa ili skoro ništa jer, tamo nema takvih tema - kvalitetnih tema da potaknu isto tako kvalitetnu raspravu.. A nekako niti nije neko mjesto za uopće raspravu kad znaš da će se tamo negdje izgubiti napisano za tjedan dva... Pa čemu onda?? 


Ovaj dio treba boldati.

Ja inače nisam od nekog pisanja ni na forumu, a pogotovo ne na facebooku. Jednostavno sam takav. Više volim čitati. Pratim aktivno nekoliko svjetskih akvarističkih (specijaliziranih uzgojnih) foruma na kojima nisam napisao ni slova.

Na facebooku je lakša i direktnija konverzacija i msilim da je to razlog okretanja takvom tipu društvene mreže, ali na najvećim akvarističkim fb grupama u Hrvatskoj nažalost ima jako debilnih tema i razgovora. Kad god sam pokrenuo neku, po mom mišljenju kvalitetniju temu, završio sam u raspravi samo sa jednim sudionikom koji je poznavatelj te tematike.
A čitati odgovore na neka pitanja me iskreno zamaraju. Baš sam danas pročitao tri odgovora na postavljenu fotografiju ribe i upit koja je to riba. Sva tri su bila pogrešno napisana.

I želim naglasiti da ja uopće nisam od nekih ozbiljnijih tema i ne smatram se nekim znalcem. Naprotiv, ne bih se toliko trudio informirati da smatram da posjedujem neko znanje.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #9 u: Prosinac 18, 2018, 20:06:41 poslijepodne »
Ma najvažnija stvar ne što smo mi rasli s forumom kad nije bilo ničega. Kako bi rekli.  I svi smo nešto pokušavali ......iz ničega bez para, i bitna stvar je što smo bili jedna dobra klapa. Mogu reč da tu imam dobrih prijatelja i to ne virtualnih nego pravih... Jura, vedran, vorka bravo....  da se neki ne naljute.

Ali svako vrijeme nosi nešto. Ja prvi priznajem da mi akvarij izgleda ko govno zadnjih 3 g. Nije imao ni rasvjetu ali.... pokrenut se i ja i akvarij.

Ma dok je ekipe bit će i foruma

Tolko od mene
Rijeka/Hrvatska

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #10 u: Prosinac 20, 2018, 13:12:04 poslijepodne »
Da, FB je glavni krivac za ovakvu situaciju. Na njemu je veći protok informacija, dosta je brže i jednostavnije.
No bez obzira na sve meni osobno su draži forumi. Iako ja kao i većina nas više vrtimo po FB. :)

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #11 u: Prosinac 20, 2018, 16:38:20 poslijepodne »
mozes ti vrtit facebook za blic informacije i to je odprilike to.
sve smislenije je ubi boze za pretraziti, a jos manje nesto suvislo nauciti.

al nije tako samo s ovim forumom...takva je sudbina vecine nazalost.
diy-audio.com.hr

Offline Saša Petrić

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #12 u: Prosinac 20, 2018, 19:41:56 poslijepodne »
FB se u stvari najviše svodi na kupi/prodaj. FB kao forma ne podnosi duže razglabanje o nekoj temi kao što se to može na forumu.  Prema tome svaki ima svoju svrhu. Mislim da je forum taj koji puno više pridonosi razvoju hobija.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #13 u: Siječanj 01, 2019, 11:12:27 prijepodne »
Možda bi trebali malo više reklamirati forum i objavljivati tamo linkove koji vode na kvalitetne teme . Vjerujem da bi privukli posjete i vratili neke stare članove .
Ja nisam ljubitelj grupa jer sam se našao par puta u situaciji da mi neko ko je urednik te grupe ( a ima ih pretežno više )  briše post samo jer ne djelimo isto mišljenje i sl.   i tako sam napustio neke ali tu sam na forumu uvjek.
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #14 u: Siječanj 01, 2019, 19:38:32 poslijepodne »
Ne znam sto bih rekla ali kao stari akvarist i sada nakon par godina pauze i ponovnog pokretanja bare ipak sam se direktno obratila na forum. Iskreno o faceu nisam ni razmisljala i to bas iz razliga sto znam da tu uvijek cuce entuzijasti kojima je akvaristika usla pod kozu kao i meni.
A zbog te uvucenosti u akvaristiku nije me ni bilo bas zbog tuge... bilo mi je tesko citati o podvizima i svemu ostalom vezanom za akvaristiku dok moj akvarij ceka bolje dane. Jbga neki drugi prioriteti su dosli -djeca, vratila se i stara strast za motorima - di ces veceg usisavaca za lovu od dvokotaca.
Sada se opet utapam u akvaristici kao i prvog dana i sretna sam kao malo dijete :D. Jedino sto danas financijski to nije isto, ali bar imam akvarij :D.
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #15 u: Siječanj 04, 2019, 21:55:10 poslijepodne »
Viidim ja da će se fino okupiti ponovno kvalitetna ekipa željna kvalitetnih rasprava i da ćemo opet lagano pivice piti u pivnicama na mjesečnoj bazi...
Bar vi, ja ću vas nadgledat iz Švabije :D

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #16 u: Siječanj 04, 2019, 22:49:35 poslijepodne »
Buš se i ti vratil, ne teče baš ni tamo med i mljeko.....   a piće bumo spili još prije tog tvog odlaska, nagovorim juru i vorku i zapalimo na cugu.

Šta kažeš na to bi se dali šta dogovoriti
Rijeka/Hrvatska

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #17 u: Siječanj 05, 2019, 20:15:49 poslijepodne »
mi ćemo izgleda do Rijeke da se izljubimo i tak...

ne teče med i mlijeko ali mi ne odlazimo radi love... mi bježimo zbog mentalne higijene... i idemo u Berlin, to nije NJemačka... :D

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #18 u: Siječanj 05, 2019, 22:21:37 poslijepodne »
Javi koji dan stižete pa se vidimo
Rijeka/Hrvatska

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Facebook grupe...
« Odgovori #19 u: Siječanj 06, 2019, 17:24:58 poslijepodne »
ja pratim sve  od foruma  do FB grupa   pa I obicni prodavnica   hobi akvarista  I tako sve uzimam s rezervom (svaki pametan akvarista tako )ovaj forum pratim godinama  a rijetko kad  sto napisem  sem sad sto se hvalim mojim novim zebrama  :D :D   usput znam satima gledat youtube  klipove   nekad se nesto I nauci   iz obicni videa  :up:
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,