Travanj 29, 2024, 08:54:12 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: ormar za pauke  (Posjeta: 1965 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
ormar za pauke
« u: Listopad 08, 2009, 17:07:34 poslijepodne »
imam doma 4 OSB ploče od 12mm i sad bi izrezao daske kod bratića po dimenzijama,on je stolar pa bi mi to skrojio...dimenzije ormara su dšv 155x40x150cm i to je ormar u kojeg stanu 25 terarija...po 5 kom.na jednu policu,ali brime me jedna stvar da li će biti pre teško 5 terarija na jednoj polici i da li če se OSB ploča savijati od težine terarija? ima li netko iskustva sa tim?

tnx!

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #1 u: Listopad 08, 2009, 17:57:01 poslijepodne »
zaboravio sam napisat da bi se svaka polica izvlačila prema van na kliznim nosačima...tipa onako šta imaju neki radni stolići za tipkovnicu odispod samo šta su ovi nosači puno čvršći i mogu držati puno veći teret...jedino šta me brine je to hoće li se sa vremenom savijat police u sredini...to baš nebi bilo dobro da se savija  :biggrin:

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #2 u: Listopad 08, 2009, 18:56:21 poslijepodne »
Sretno! :D Ako to izvedeš i ne budeš imao problema, svaka čast. Koje dimenzije su terariji, koje staklo? Ja bih to izveo kao fiksne police i na sredini okomita pregrada koja bi učvrstila svaku policu da se na savije. Zašto bi izvlačio policu ako će svaki terarij biti posebno? Ako baš želiš to na izvlačenje, stavi jednu poprečnu letvu/dasku za ojačanje.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #3 u: Listopad 08, 2009, 19:01:02 poslijepodne »
Ukoliko misliš koristiti staklene terarije onda ti to neće biti dobro (polica dimenzija 150X40, d=12mm će se savijati bez obzira koju vrstu drveta ili drvenog panela upotrijebio). Za te dimenzije trebao bi napraviti još barem jednu (poželjno dvije) centralnu vertikalnu stranicu, tako da tih 150cm duljine razbiješ na 2X75cm (ili 3X50cm). Čak i na kraćim policama koje su opterećene s više terarija poželjno je s donje strane ušarafiti barem jedan "L" profil kao ukrutu.

edit: Iggy i ja skoro u isti čas!  :D

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #4 u: Listopad 08, 2009, 20:23:16 poslijepodne »
pa neću raditi ako nije dobro,postavio sam tu da bi mi dali savijet...znaći to ne prolazi...nebi htio fiksne police iz razloga što bi htio da mi se terariji otvaraju odozgo,jer je tako puno lakše raditi sa paucima,zato bi i htio da se police izvlaće prema van da nevadim svaki ter.posebno da bi navlažio i nahranio pauka...ter. ki bi bili na policama su dim.30x30x30 debljina stakla 3mm

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #5 u: Listopad 08, 2009, 20:52:00 poslijepodne »
evo ovako sam ja mislio kako je Matija napravio samo sa 4 ili 5 terarija na jednoj polici :) znači 5 komada terarija na jednoj polici je previše...a dobro,ma da ja osobno mislim da nije,ali ajde poslušat ču vas...vidim da Matija nije stavio na stražnju stranu ništa,ja sam mislio skroz zatvoriti -?

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #6 u: Listopad 09, 2009, 11:32:03 prijepodne »

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: ormar za pauke
« Odgovori #7 u: Listopad 12, 2009, 07:45:19 prijepodne »
moje police su debljine 19 mm i dimenzija 90 x 40 cm, na sve veće od toga treba ić željezni profil.