Ožujak 28, 2024, 23:30:47 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix  (Posjeta: 2689 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« u: Siječanj 31, 2020, 14:29:39 poslijepodne »
Pozdrav

Kako naslov kaže,treba mi rasvjeta za EHEIM 240 Vivaline.
Imam ga od ovog ljeta sa Malawi ciklidima (Pseudotropheusi većinom)..
Njegova original rasvjeta je je jednostavno,bar meni,prejaka i nedefinirana za konkretni ekosustav...Inače 24 W LED .
Imao sam i custom made ,i nije loša ali nije ni trajno rješenje s obzirom na vlagu i upitne kvalitete boja led lampe.Ima boja,ali koje temperature i kombinacije ,s obzirom da je onaj kontroler s naglaskom na boje ali a nije namijenjen za akvarije.



E sad,dvoumim se između:
https://www.ledaquaristik.de/epages/64355316.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/64355316/Products/S052-0884-SR4

i :
https://www.aquasabi.com/Dennerle-Trocal-LED-60-Watt sa pripadajućim kontrolerom https://www.aquasabi.com/Dennerle-Trocal-LED-Control


Razlika u cijeni je očita,a ne vidim puno primjera na netu i YouTube-u ,pogotovo o aquaLUMix-u..

Da li itko zna nešto više o navedenim,točnije kvaliteti kad se usporede međusobno ?

Unaprijed hvala

P.S.
Imam i Ferplast Cayman Professional 80 od 120 l,i dvije T5 Lampe od 24W,isto od Ferplasta. Toplife i Freshwater.Trebam ih zamijeniti ,još rade vjerovali ili ne od 2010 godine !! :P :roll: :roll:
Da li opet iste ili ?



« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2020, 14:35:53 poslijepodne od FintaS »

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2020, 21:00:41 poslijepodne »

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #2 u: Veljača 01, 2020, 11:34:35 prijepodne »
Da,istina,puno jeftinije.Ali nisam za neka rješenja gdje bih u budućnosti razmišljao o nadogradnji uzetog.
Nekako sam za cjelovito rješenje od programatora do svjetla.
Kod ovoga moram razmišljati o dužini i adaptaciji na akvarij,treba mi u najmanju ruku dimmer,ako ne programator sa dimmer opcijama i ostalim i već mi cijena se bliži onom prvom navedenom,tj.skupljim varijantama  ;) -? :)
Ali,opet,i ovako bi se mogao nekako pokriti i zažmiriti na jedno oko...

Hvala na savjetu svakako...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #3 u: Veljača 01, 2020, 14:23:59 poslijepodne »
kaj nemaju oni i nekakve dimmere za taj classic? Mislim, ako ti je prejako, probas smanjiti pa ce ti se i vizualni dojam promijeniti.



Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #4 u: Veljača 02, 2020, 15:49:50 poslijepodne »
Ma da,ali ono,dimmer sami,opet moram radi pauze u rasvjeti držati i timer na utičnici...
Kažem,može ali uvijek nešto fali.. :)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #5 u: Veljača 02, 2020, 19:37:28 poslijepodne »
gle, ja imam biljne..... imam juwel helialux prva generacija i kontroler, imam aquael leddy slim plant (na timer i 100%) i imam chihiros WRGB sa onim njihovim kontrolerom (aplikacija radi ali je ocajna, obje verzije). I svaka od njih ima svojih dobrih i losih strana.

Meni osobno se cini bzvz pljunuti toliko love za rasvjetu na ciklidnom koji ju u biti i ne trebas. Jer i ovo kaj imas ti je prejako.
Pogledaj si i fluval plant 3.0. Meni je to OK i bio je opcija umjesto chihirosa koji sam uzeo jer je jaci pa ga mogu koristiti i na necem vecem.
Uglavnom, fluval kontroliras aplikacijom na mobu kao i chihiros, cak su i slicne aplikacije vizualno samo kaj jedna je OK za podesiti a druga je koma.

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #6 u: Veljača 02, 2020, 20:39:27 poslijepodne »
Da,biljaka nema tako da što se toga tiče ne treba neki overkill od rasvjete.
Baš ću baciti oko na Fluval,za Chihiros sam dosta  čitao po netu,ono,da je uloženo dobiveno odličan omjer.Jer nije kao skup a zadovoljava osnove ...
Vrlo vjerovatno ću morati uskoro i ovaj Cayman od 120 litara update-ati s led rasvjetom umjesto ovih T5 lampi iz 2010 godine,tako da sigurno dolaze u obzir,a on je biljni...
Uglavnom,hvala na savjetima,i iskustvima.Ali zanimljivo je da u s vezi naslova na netu i nema previše podataka tj usporedbe navedenih s obzirom da ta niša nije prevelika na tržištu.
Doduše,našao sam na Njemačkim forumima malo o AquaLUMiX -u nešto,i većinom je hvaljen.. Šteta što nijedan portal koji se bavi ovim,pogotovo ovi veliki iz EU nisu se malo posvetili inače ovoj temi.
Ameri imaju one plaćene ali i stvarne top 10 ljestvice rasvjeta,ali su to većinom proizvodi sa US tržišta,tipa Current USA ili Nicrew i ostali..

Offline damirOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek
    • 240Biljni
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #7 u: Veljača 03, 2020, 09:11:49 prijepodne »
gle, ja imam biljne..... imam juwel helialux prva generacija i kontroler, imam aquael leddy slim plant (na timer i 100%) i imam chihiros WRGB sa onim njihovim kontrolerom (aplikacija radi ali je ocajna, obje verzije). I svaka od njih ima svojih dobrih i losih strana.

Meni osobno se cini bzvz pljunuti toliko love za rasvjetu na ciklidnom koji ju u biti i ne trebas. Jer i ovo kaj imas ti je prejako.
Pogledaj si i fluval plant 3.0. Meni je to OK i bio je opcija umjesto chihirosa koji sam uzeo jer je jaci pa ga mogu koristiti i na necem vecem.
Uglavnom, fluval kontroliras aplikacijom na mobu kao i chihiros, cak su i slicne aplikacije vizualno samo kaj jedna je OK za podesiti a druga je koma.

molim te reci mi na koji akvarij imaš te tri rasvjete?!

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #8 u: Veljača 03, 2020, 09:46:00 prijepodne »
54W helialux i leddy slim plant 36W su na 120x40x50
Chihiros WRGB 60 je na 60x30x40

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2020, 09:55:51 prijepodne »
Da,biljaka nema tako da što se toga tiče ne treba neki overkill od rasvjete.
Baš ću baciti oko na Fluval,za Chihiros sam dosta  čitao po netu,ono,da je uloženo dobiveno odličan omjer.Jer nije kao skup a zadovoljava osnove ...
Vrlo vjerovatno ću morati uskoro i ovaj Cayman od 120 litara update-ati s led rasvjetom umjesto ovih T5 lampi iz 2010 godine,tako da sigurno dolaze u obzir,a on je biljni...
Uglavnom,hvala na savjetima,i iskustvima.Ali zanimljivo je da u s vezi naslova na netu i nema previše podataka tj usporedbe navedenih s obzirom da ta niša nije prevelika na tržištu.
Doduše,našao sam na Njemačkim forumima malo o AquaLUMiX -u nešto,i većinom je hvaljen.. Šteta što nijedan portal koji se bavi ovim,pogotovo ovi veliki iz EU nisu se malo posvetili inače ovoj temi.
Ameri imaju one plaćene ali i stvarne top 10 ljestvice rasvjeta,ali su to većinom proizvodi sa US tržišta,tipa Current USA ili Nicrew i ostali..

gle, podataka nema zato kaj se tih "proizvodjaca" nakotilo kao suge i onda na svakom trzistu imas nesto......
Current, Nicrew, Finnex su uglavnom dobavljivi u USA
Svi ovi njemacki brandovi sad imaju LED u ponudi u svim varijantama, od retrofita preko onih koji samo jesu LED i svijetlo do malo ozbiljnijih proizvoda
Ima i dosta tih nikadprijecuo brandova, pitanje je kaj je njihov proizvod a kaj cisti rebranding generickog kineza.
Pa i chihiros ima jeftilena i jako skupih modela. Ja sam uzeo WRGB zato kaj je veci, ima vecu povrsinu i bolje se hladi nego ona A WRGB varijanta.
Problem je kad ti treba nesto duze od 60cm, onda je dostava dosta skupa i kad dodas PDV vise nije tak isplativ pa je mozda bolje gledati nesto dobavljivo u EU.

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2020, 10:20:53 prijepodne »
Istina,mada ti generički su lako razlučivi ,jer su shady u podacima i nemaju baš neku ekstenzivnu bazu podataka,web-a,i pratećih ,marketinških čuda....
Tako sam i došao do ovog kvalitetnijeg,jer kod ovih je sve transparentno i imaju poprilične reference u Zoološkim vrtovima i ostalim javnim ili privatnim ustanovama.I EUdobavljivo,jer im je tu i bazna firma...
Mada danas sve se štanca u istim tvornicama ,samo pitanje po kojim specifikacijama,i za koga...
I onda dođemo na onu dilemu,što je dovoljno kvalitetno a i dovoljno jeftino,u koju nogu da pucam a da mogu hodati  :-[
Problem je što se inače držim one Škotske da nisam dovoljno bogat da bi kupio jeftine stvari...Bar u nekim slučajevima gdje nije baš ugodno eksperimentirati s jeftinima...
Pretpostavljam da smo svi probali nešto negdje i poslije zažalili,i sami sebi rekli : " Glupane!"  >:( 8)
Akvarij je jedan od onih što ne oprašta....
A već sam probao svoju verziju,custom made led-a ,i nije bila loša,OSIM: vodotrijesnosti,i što uopće nije prilagođena lumenima,toplinom boja i spektrom ovome....Dakle,previše toga....
I sad kad već moram,gledam na kvalitetu,i pušem na hladno....
Uglavnom,da ne duljim,ine mrcvarim,ili ću ići na skuplju verziju ili na ECO+....
Jer,planiram i ovako još jedan biljni od 240l,pa će biti sigurno mjesta za to...
Dotad će me se žena odreći preko Narodnih Novina ...  :clown: :D :D :D



Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #11 u: Veljača 04, 2020, 11:15:13 prijepodne »
Ne želim previše ulaziti u tematiku razloga zakaj ovo da zakaj ovo ne ali kaj se njemaca tiće:

http://www.giesemann.de/

Nisam sam isprobavao ali od sestrične muž je imao njihovu rasvjetu u svom akvariju i znam da vrijedi (je istina i novčano i praktično)

Osobno sam trenutno korisnik LED rasvjete od Amtre i za sada sam zadovoljan. Ima sve od timera do vlastitih podešavanja.....

Offline FintaS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
  • Trekkie,Gater,LOTR,BofB,CoD
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #12 u: Veljača 04, 2020, 13:32:44 poslijepodne »
Ne želim previše ulaziti u tematiku razloga zakaj ovo da zakaj ovo ne ali kaj se njemaca tiće:

http://www.giesemann.de/

Nisam sam isprobavao ali od sestrične muž je imao njihovu rasvjetu u svom akvariju i znam da vrijedi (je istina i novčano i praktično)

Osobno sam trenutno korisnik LED rasvjete od Amtre i za sada sam zadovoljan. Ima sve od timera do vlastitih podešavanja.....

U jbt  :o :D
Ovo izgleda bolesno... :nerd:

Odsad,štedim za nešto od ovoga,ali tek nakon što kupim drugdje rasvjetu..Za akvarij recimo.. ;)

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #13 u: Veljača 05, 2020, 17:06:02 poslijepodne »
Kaj je je i fakat je kvalitetna ali je zato i cifra :)

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Dennerle Trocal LED ili aquaLUMix
« Odgovori #14 u: Ožujak 24, 2020, 22:29:21 poslijepodne »
Ne želim previše ulaziti u tematiku razloga zakaj ovo da zakaj ovo ne ali kaj se njemaca tiće:

http://www.giesemann.de/

Nisam sam isprobavao ali od sestrične muž je imao njihovu rasvjetu u svom akvariju i znam da vrijedi (je istina i novčano i praktično)

Osobno sam trenutno korisnik LED rasvjete od Amtre i za sada sam zadovoljan. Ima sve od timera do vlastitih podešavanja.....
Koju rasvjetu imaš od njih, ja gledam onaj 18w 45cm marina svjetlo?
Rade ti timeri i dimeri?

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk