Travanj 23, 2024, 12:24:17 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nece u veci prostor...:/  (Posjeta: 856 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sara.111

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Ženski   Lokacija: Poreč
Nece u veci prostor...:/
« u: Srpanj 01, 2010, 15:26:10 poslijepodne »
Imam zlatnu ribicu koju sam dobila prije 2 god od prijateljice...ona ju je drzala 2 godine u kugli sa jos 3 zlatne...jadna nije uopce rasla tako da sam je ja dobila vrlo malu..ja sam je stavila u akvarij od 15 litara sa 1 corydorasom (nisam imala pojma o akvaristici...-.-) i jadnica se oporavila..narasla.. uspjla sam nabaviti akvarij od 20L i s jakim filterom od 360L/h ona je skroz vesela...(corydoras je u 42 litarskom akvariju sa ostalim toplovodnim ribicama :D) zlatna ima 10 cm sa repom, sigurno...to joj je definitivno mali akvarij i htjela sam je premjestiti van u 40 litarski bazencic... sve sam joj lijepo namjetila, kamencice, biljcice... i stavila sam je unutra a ona se samo sakrila imedju 2 kamena i nije izlazila...cak niti jednu biljku nije pojela...(inace je to prava gozba u onom jadnom malom akvariju) otisla sam na put na 1 tjedan i rekla mojima da je hrane...oni je uopce nisu vidjeli da pliva..kad sam se vratila vratila sam je u stari akvarij i ona je opet ona stara...ne znam sta joj ne pase vani...uopce se ne mice od ta dva kamena... razmisljam o kupnji veceg akvarija ali sad stvarno ne mogu...mozda poslije ljeta... sta bi joj moglo smetati bazencicu vani?

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Nece u veci prostor...:/
« Odgovori #1 u: Srpanj 02, 2010, 09:38:31 prijepodne »
oprosti ako sam krivo shvatila - ali malenu si premjestila van, u bazenčić od 40 l?
dakle, ako se radi o vanjskom jezercu/bazenu - 40 l je premaleno i nije dobro!
promjena u okolini je uzrokovala strah - u akvariju se, koliko god on veliki bio, osjećaju zaštićenije a pogotovo u tako malenom kakav je njezin...

no, da ne duljim - malenoj je očito bila prevelika promjena i šok!
ako je budeš premještala u veći akvarij (dakle, prostor kakav je navikla ali veći) ne bi smjelo biti problema .... a da izbjegneš eventualne probleme, taj novi prostor
opremi granama ili kamenjem iza kojeg će jedno vrijeme moći se skrivati
polako će se osloboditi i veseliti novom velikom domu!

Offline sara.111

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Ženski   Lokacija: Poreč
Odg: Nece u veci prostor...:/
« Odgovori #2 u: Srpanj 04, 2010, 10:00:00 prijepodne »
znaci ipak je strah.. -? ma pustila sam je da se prilagodi neko vrijeme..ali nije joj pasalo...ma neka ostane gore pa cu probat nesto s vecim akvarijem..

Offline mala_balava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Dob: 46 Lokacija: Zagreb
Odg: Nece u veci prostor...:/
« Odgovori #3 u: Srpanj 04, 2010, 12:01:03 poslijepodne »
Ja sam jato neonki preselila iz 30 l u 150 l, a one su bile tako uplašene i nesretne tamo, sakrile su se da ih nisam vidjela mjesec dana, na kraju sam ih vratila u 30 l, i sad su opet sretne......da ne povjeruješ  -?
Zaustavi vlak kad vidiš cvjetne livade..