Travanj 27, 2024, 08:25:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Led Reflektori  (Posjeta: 1797 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Led Reflektori
« u: Siječanj 23, 2012, 19:01:12 poslijepodne »
Eto pošto mi se projekt sa fluid reaktorima usporio radi nedostataka pumpi a i zbog nevjerojatno brze dostave kineza bacio sam se na izradu led rasvjete.
Uglavnom radi se o 3 reflekora po 50w 2 royal blua i 1 20000k white što mi se čini da če biti malo preplavo pa ču morati raditi izmjenu sa malo manjom kelvinažom ali otom-potom gore ide 90 stupnjeva optika ova hrga metala je heat sink od aluminija u startu još idu na njega krilca ali to če u nastavku.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline daredevilx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
Odg: Led Reflektori
« Odgovori #1 u: Ožujak 26, 2012, 12:12:09 poslijepodne »
Eto pošto mi se projekt sa fluid reaktorima usporio radi nedostataka pumpi a i zbog nevjerojatno brze dostave kineza bacio sam se na izradu led rasvjete.
Uglavnom radi se o 3 reflekora po 50w 2 royal blua i 1 20000k white što mi se čini da če biti malo preplavo pa ču morati raditi izmjenu sa malo manjom kelvinažom ali otom-potom gore ide 90 stupnjeva optika ova hrga metala je heat sink od aluminija u startu još idu na njega krilca ali to če u nastavku.


Ako imaš biljni akvarij, trebat če ti i crvena boja led-ica.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Led Reflektori
« Odgovori #2 u: Ožujak 26, 2012, 12:16:32 poslijepodne »
sumnjičav sam u vezi hlađenja. lijepljenje rebara nikad nije efikasno kao kad je sve iz jednog komada. mislim da bi bilo bolje da si uzeo neko hlađenje za procesor ili grafičku karticu.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Led Reflektori
« Odgovori #3 u: Ožujak 26, 2012, 13:26:09 poslijepodne »
Stvar funkcionira savršeno temperatura se ne diže preko 45 stupnja mjereno na 19 znači da bi na nekih 30 trebala biti 56.
Ali cijela stvar je u stanju mirovanja radi prejakog šimeringa.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."