Travanj 27, 2024, 09:59:06 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Fishtrap  (Posjeta: 1827 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline comino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Fishtrap
« u: Srpanj 26, 2010, 11:42:53 prijepodne »
Ja pokusavam uloviti svoju gobi Gabrijelu i nikako mi nejde  :D
Pa sam slozio nekakav fishtrap (as seen on internet) od plasticne boce :)
Unutra sam stavio malo hrane u granulama i ostavio u akvariju sad vec 2-3 dana -?

U zamci nema ni ribe, ni hrane, ni nicega :) Osim malo pijeska  :D
Pretpostavljam da je netko bio unutra... mozda cak i Gabi :)
Jer ona ima obicaj raznositi pijesak svuda :)

Ima tko kakvu ideju kako poboljsati dizajn fishtrapa?  -?
Ili kako uloviti Gabi bez da sve vadim iz akvarija  :up:


Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Fishtrap
« Odgovori #1 u: Srpanj 26, 2010, 12:43:35 poslijepodne »
 :D :D
ideja dobra, ali nekaj ti fali, zato ti jei gabi utekla  :D :D
bilo bi ok, kad bi prilikom ulaza ribe u flašu, bila ko neka perca, koja bi bila pomična samo prema naprijed, odnosno ulazu, a prema nazad il ti ga van flaše, ne..
onda bi i ti uhvatio svoju gabi  ;) :D

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Fishtrap
« Odgovori #2 u: Srpanj 26, 2010, 13:11:06 poslijepodne »
Probaj uzeti duzu bocu,i napravi isto ovo,samo onda dodas jos jedan ulaz
Znaci jedna odrezana boca,i odrezi od jos jedne druge boce jos jedan vrh
Tako da imas dva ulaza,i kad lijepis digni da ti prolazi budu uz gornju stranu boce,a ne kako si ovdje nastimo tocno u sredini
Sretno  :D

Offline comino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fishtrap
« Odgovori #3 u: Srpanj 26, 2010, 13:13:32 poslijepodne »
Budem pokusao  :up:
Sad moram ici brzo piti vodu  :D

Offline comino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fishtrap
« Odgovori #4 u: Srpanj 30, 2010, 11:46:15 prijepodne »
Evo samo da javim da je Gabi ulovljena  :up:
Nije pomoglo nista nego naganjanje sa mrezicom  :)
I onda je jadna slucajno uletila u jednu od 2 postavljene zamke u akvariju  :D

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Fishtrap
« Odgovori #5 u: Srpanj 30, 2010, 16:11:09 poslijepodne »
 :nuclear:

Ma nisu one tak pametne kak se čini  :D :D :D iako mas dosta puta nadmudre :star:

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Fishtrap
« Odgovori #6 u: Svibanj 25, 2011, 10:47:08 prijepodne »
Pozdrav svima...znam da je tema stara,ali ukoliko netko(kao što sam ja)bude tražio pomoć baš na ovu temu,možda mu zgodno dođu i moja iskustva...Pokušajte uloviti Astatotilapiu nubili u gusto zasađenom akv.,pa ćete znati da sam prerovao sve što sam mogao(na hrvatskom i engleskom) i pokušao složiti nekoliko zamki(radi se o dominantnom agresivnom mužjaku Victoria ciklida koji ne samo što je bio"gazda"akv.,već je uspješno i ubio par ribica)...uključujući i ovu sa početka posta...mrežicu,kada je vidio,pet min.ja njega nisam,nikakve šanse...danima..i,onda,već očajan,pokušam neku svoju improvizaciju zamke...obična staklena,dobro oprana,potpuno prozirna,duguljasta tegla Nesice...znate ona, petnaestak cm visoka,bez naljepnice,naravno...nažalost,nisam u mogućnosti staviti sliku,ali mislim kako će svima biti jasno..dakle,potpuno čista,potpuno prozirna,prislonjena i položena uz prednji kut akvarija,tako da otvor dozvoljava ulaz ribe koju želite uhvatiti,i unutra,tableta za ribe dna...vjerojatno bi pomoglo da je dotična riba i gladna,ali ja sam iz prve uspio,ne sam taj put..u roku od dva sata bio je unutra..i,onda samo,ruku unutra,i digneš teglu,uz staklo do gore...vrlo jednostavno,jeftino,garantirano pali,nakon tog prvog puta sam isti postupak izveo još dva,tri puta sa drugim ribicama,svaki put je bez greške upalilo...najduže što sam čekao,bilo je jedno poslijepodne,naime stavio sam teglu,otišao raditi,po povratku je izvadio sa dotičnom ribom..zgodno je,svima dostupno,vrlo jednostavno i provjereno funkcionira..u prolazu bacite oko,i kada riba koju želite je unutra samo polako izvadite...eto,nadam se kako sam nekome pomogao...

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Fishtrap
« Odgovori #7 u: Svibanj 25, 2011, 11:02:35 prijepodne »
Pozdrav,i isprika,zalutao u morsku...iako,mislim da je i tamo primjenjivo,zašto ne...ukoliko moderator misli da nije,molim da se post premjesti u slatkovodnu...

Offline nenchiTIS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 263
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Fishtrap
« Odgovori #8 u: Svibanj 25, 2011, 11:04:57 prijepodne »
Pozdrav svima...znam da je tema stara,ali ukoliko netko(kao što sam ja)bude tražio pomoć baš na ovu temu,možda mu zgodno dođu i moja iskustva...Pokušajte uloviti Astatotilapiu nubili u gusto zasađenom akv.,pa ćete znati da sam prerovao sve što sam mogao(na hrvatskom i engleskom) i pokušao složiti nekoliko zamki(radi se o dominantnom agresivnom mužjaku Victoria ciklida koji ne samo što je bio"gazda"akv.,već je uspješno i ubio par ribica)...uključujući i ovu sa početka posta...mrežicu,kada je vidio,pet min.ja njega nisam,nikakve šanse...danima..i,onda,već očajan,pokušam neku svoju improvizaciju zamke...obična staklena,dobro oprana,potpuno prozirna,duguljasta tegla Nesice...znate ona, petnaestak cm visoka,bez naljepnice,naravno...nažalost,nisam u mogućnosti staviti sliku,ali mislim kako će svima biti jasno..dakle,potpuno čista,potpuno prozirna,prislonjena i položena uz prednji kut akvarija,tako da otvor dozvoljava ulaz ribe koju želite uhvatiti,i unutra,tableta za ribe dna...vjerojatno bi pomoglo da je dotična riba i gladna,ali ja sam iz prve uspio,ne sam taj put..u roku od dva sata bio je unutra..i,onda samo,ruku unutra,i digneš teglu,uz staklo do gore...vrlo jednostavno,jeftino,garantirano pali,nakon tog prvog puta sam isti postupak izveo još dva,tri puta sa drugim ribicama,svaki put je bez greške upalilo...najduže što sam čekao,bilo je jedno poslijepodne,naime stavio sam teglu,otišao raditi,po povratku je izvadio sa dotičnom ribom..zgodno je,svima dostupno,vrlo jednostavno i provjereno funkcionira..u prolazu bacite oko,i kada riba koju želite je unutra samo polako izvadite...eto,nadam se kako sam nekome pomogao...

Pa gdi si jucer bio s ovim primjerom/savjetom. >:( :D :D
S friendom sam sinoc par sati naganjal dvije botie (locahate) u gusto zabiljenom akvariju.
Koristili smo 4 mrezice, prozirne najlon vrecice, 2 para ruku i sve psovke i prijetnje koje su nam pale na pamet (nakon sto smo ispucali sve one pod "molim te, lijepo" varijante).....porusili smo i pocupali sve zivo i nezivo od bilja i hardskapea, dobrano isokirali i iztraumatizirali ostale ribe, postenski se izranjavali i isporezali na gornji rub akvarija.... u par navrata se dobro izvrijedjali medjusobno i skoro odustali  :punch:...i nakon 3 sata bespostedne borbe, konacno uhvatili lovinu.  :up:

Nadam se da se vise nikad necu dovest u situaciju da moram prolaziti ovakvu avanturu, ali ako se pokaze potreba, svakako cu isprobati ovu tvoju recepturu. :up: