Ožujak 28, 2024, 16:31:10 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dovod i odvod vode nacrt  (Posjeta: 4306 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mojnenatonbe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Dovod i odvod vode nacrt
« u: Travanj 03, 2019, 15:48:32 poslijepodne »
Dobar dan.

Vidim da ima par objava na ovu temu ali nisam naletio na nacrte.
Mene zanima nacrt da se voda dovede do tanka u kojem bi se voda tretirala a zatim u akvarij i naravno odvod. Kakva rijesenja postoje? S pumpama? Bez? Radim adaptaciju stana pa bi odmah riješio priključke dovoda i odvoda vode. Dali se tank za tretiranje moze staviti iznad akvarija pa da slobodnim padom rijesavam dovod vode u akavarij. Dali se odvod iz tanka moze rijesiti sa nekim prikljuckom na donji dio akvarija i isto tako iskoristiti gravitacija? Hvala na odgovorima Nemojte me razapeti jer sam nubara.

Lijep pozdrav

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #1 u: Travanj 04, 2019, 10:08:53 prijepodne »
Koliki tank i kaj misliš držat nutra?
Za večinu riba moš ulit vodu direktno iz pipe i dodat FFM ili slično sredstvo.
Tak da ti je za dovod potreban jedino šlauf za vrt polijevat i Gardena spojnica za spojit na pipu u kupaoni ili kuhinji.
A za odvod, nabiješ šlauf par sekundi na filter ili protočnu pumpu čisto da krene i moš drugi kraj otpelja kam god ti paše, kupaonu, balkon...

A ak ti se već da i isplati vodit vodu do akvarija, ne kužim kakav nacrt za dovod vode?
Spojiš se s T-komadom na cijev i oteljaš kam trebaš. Završiš sa završnim koljenom.

Offline mojnenatonbe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #2 u: Travanj 04, 2019, 20:01:37 poslijepodne »
Ne znam šta ću držati u akvariju o tome još trebam razmisliti.
Mislio sam staviti tank za tretiranje a njega bi stavio iznad akvarija ali vidim da će to predstavljati problem kod čišćenja akvarija tako da mislim odustati od toga. nego šta je s bušenje stakla akvarija i montiranje ventila za odvod? Može li se to? Šta je T-komanda?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #3 u: Travanj 05, 2019, 15:13:28 poslijepodne »
Sve se može, ali pitanje je jel ti stvarno treba.
A ako si baš zapeo za tako nešto, moj dobronamjerni savjet ti je da izradu takvog akvarija prepustiš profesionalcima koji se s tim bave, a vodovod i odvonju kvalitetnom vodoinstalateru.
Jer iz mog dugogodišnjeg iskustva u akvaristici i trgovini vodovodnim materijalom mogu konstatirati da ostale kombinacije često završavaju poplavom...

Offline mojnenatonbe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #4 u: Travanj 05, 2019, 15:36:36 poslijepodne »
Pa definitivno sam mislio dati nekom da mi to izradi. Samo me zanimalo dali se to moze. Gledao sam malo na netu i vidio da postoje takvi akvariji.

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #5 u: Travanj 06, 2019, 13:37:38 poslijepodne »
A jel ti nije jednostavnije napravit da ti je spremnik ispod u stalku i kupis pumpu od 100 tinjak kuna, a za odvod napravis drain plug, nego da iznad akvarija imas neki ogromni spremnik i konstrukciju koja treba i tu kilazu nositi.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #6 u: Travanj 07, 2019, 11:36:42 prijepodne »
Odvod ti lako, dugacko crjevo i povuces preko sifona, ili spojis na pumpu/izlaz filtera(externog?)
A kakvo tretiranje, protiv klora gdje bi umjesao preparat pa da brze mjenjas vodu?  Onda ti puno bolji i jednostavniji nacin da na dovod vode stavis ugljen filter filter ili dva, ovisno koliko brzo hoces slat vodu preko njega, filter element kakvog imaju uredaji za osmozu(ili napravis sam)  i on ti unisti klor, teske metale,itd ..  voda tece preko filtra i direktno u akvarij

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Dovod i odvod vode nacrt
« Odgovori #7 u: Travanj 09, 2019, 19:21:37 poslijepodne »
Ja sam kupio kanister od 20l i u njega ubacio pumpu sa ebay-a na 12v. Spojio sve preko sklopkice da mogu palit po zelji. Na pumpu je namontirano crijevo za zrak i ide do akvarija. Prvo voda ide unutra (kod mene je to RO ali moze i obicna) i onda to odnesem - a mozes i stavit na kolica s kotacicem i lagano tanka u akvarij...kasnije sve spremim negdje. Mozes i dan ranije stavit da se ocisti od klora