Travanj 28, 2024, 17:34:42 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij za pripremu vode za diskuse  (Posjeta: 2761 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Akvarij za pripremu vode za diskuse
« u: Svibanj 25, 2007, 19:50:00 poslijepodne »
Postovanje kolege akvaristi!!!Dugo već držim diskuse držim ih na dosta tvrdoj vodi
Gh 10-16
Kh 3-4
ph 7,5
Diskusi su mi uvijek dobro uspijevali i imam mrijesne parove u toj vodi,vodu mijenjam jedanput tijedno uz to da dan odleži pa onda sipam u akvarij!Sad sam
nabavio akvarij samo za cikliranje vode tako da voda odleži i profiltrira tjedan dana.
Međutim 3 dana nakon cikliranja na staklu su se pojavile ogromne količine kamenca,
Što staviti u filter ili vodu da to što više razbije i kad se odlučim na omekšavanje vode,na ove parametre kako i koliko miješati vodu da se diskusi priviknu?




Offline serpente

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Akvarij za pripremu vode za diskuse
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2007, 13:09:00 poslijepodne »
..ovako svojevremeno imao sam 3 para diskusa...sama nabavka tih riba bila je citava ceremonija u to doba...doba prelaska iz mraka u svjetlost ili obrnuto.....
....priprema vode?.....pa kanta plasticna 100L..u koju bi istoco citav bojler predhodno zagrijane vode na max!.....dodao prparate aquatan..ph minus....i pustio da odstoji 24 sata......ph je bio 7....gh je bio izmedju 8 i 10.....ali predhodno sa povrsine vode bi uklonio nastali sloj od klora i kamenca.....nesto slicno kad kuhas frisko mljeko pa napravi koricu po vrhu......sloj je bio debljine do 2 cm!...
..i kamenca uvijek ima.. manje al ga ima...jer se hvata za kantu i za preperate za pripremu vode..i k tome u vrucoj vodi reakcije su drugcije......jedino da priremas vodu nekim jacim filterima ....samo pitanje koliko je to isplativo.....
...inace promjena vode je bila jednom tjedno 30%.... nikad bolesti niti problema.....bilo je mrijesta ali medjusobno pojedu jaja.....iziskivalo je jos novcanih sredstava.....

serpente

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Akvarij za pripremu vode za diskuse
« Odgovori #2 u: Lipanj 10, 2007, 09:22:00 prijepodne »
E novčana sredstva su uvijek problem je..ga.Evo upravo idem mijenjati vodu u svom matičnom akvariju!Voda je odležala i profirtlirala 7 dana i tako od nedjelje do nedjele punim-praznim.Moram skupit taj kamenac s površine i zemlju s dna akvarija
za cikliranje koja se s vremenom skupila i onda punit matični tank!I onda mi kažemo da imamo najbolju vodu u svitu!Moš mislit!!!


Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Akvarij za pripremu vode za diskuse
« Odgovori #3 u: Lipanj 15, 2007, 17:29:00 poslijepodne »
A čuj, kvaliteta vode u principu nema puno veze sa tvrdoćom. U Dalmaciji je voda dosta tvrda a samim time i "ukusna". Prema ostalim parametrima naše vode su jedne odkvalitetnijih.
St/HR

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Akvarij za pripremu vode za diskuse
« Odgovori #4 u: Lipanj 15, 2007, 20:31:00 poslijepodne »
Je virujen ja u to samo onaj skorup od kamenca na površini vode i onaj zemljani talog na dnu stakla akvarija mi ne izgledaju baš lijepo,a vjerujem ne baš i mojim bubrezima!!!