Travanj 24, 2024, 21:36:44 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Cayman 80-riknuo grijač!!!  (Posjeta: 553 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Cayman 80-riknuo grijač!!!
« u: Listopad 19, 2011, 20:34:56 poslijepodne »
 :roll:

Uglavnom ekipa da ne duljim.Ponosna sam vlasnica cayman 80.Koji mi se do sada činio divnim.Međutim,grijač je pregorio.Šta da ja sada radim. :punch:
Pošto je moj muškarac anti majstor,ja bi to trebala sama popraviti ili izmjeniti.Ne moram niti govoriti da je to kod caymana znanstvena fantastika,radi poklopca u kojemu su sve te žice,i radi sve na onaj jedan prekidač.Molim pomoć.....I da nije mi jako hitno,jer je hvala bogu zahladilo,pa ja radi svojih ribica pojačavam grijanje.....Uglavnom temperatura nije drastično pala,za kojih stupanj,dva...

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2011, 20:41:50 poslijepodne »
nije nikakav problem! na poklopcu imaju dva vijka( jedan kad otvoriš hranilicu a drugi baš na poklopcu) koja odvrneš i kad otvoriš poklopac imaju luster kleme iliti redne stezaljke! na njih ti je spojen i grijač i powerhead od filtera! otpojiš grijač i to ti je to! naravno sve to radiš dok je iskopčano iz utičnice...da nebi bilo :kosa:.... i nemoj govoriti da ti je čovjek anti-majstor! svaki muškarac ima to u sebi genetski....samo on to još možda nezna! ;) :D
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #2 u: Listopad 19, 2011, 20:58:02 poslijepodne »
Zahvaljujem na pomoći,i sada još jedno pitanje,na koji način da stavim novi....imam jedan koji bi morala zasebno staviti u struj.Mislim stavila bi ga na isto mjesto u onaj crni box di je filter,i di je predviđeno mjesto za grijač.Ali nemam gdje provuči kabal.Jer nema dodatnih rupa za kablove u poklopcu...... :down:
I da,ispričavam se moderatorima na otvaranju 4-riju istih tema,jer sam početnik.Pa ih lijepo molim da zatvore,ili izbrišu.... :)

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #3 u: Listopad 19, 2011, 21:04:59 poslijepodne »
Imaš dvije rupe s desne strane poklopca, samo je pitanje da li će ti kabel biti dovoljno dugačak ako ti je filter s lijeve strane. Filter možeš montirat i na desnu stranu ako imaš mjesta.

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #4 u: Listopad 19, 2011, 21:07:44 poslijepodne »
na poklopcu sa donje strane ima par otvora kroz koje možeš provući kabel! nemogu ti objasniti točno gdje ovako u postu....malo pronjuškaš sama i skužit ćeš ;) ako baš budeš htjela da ti se grijač pali na taj prekidač(gdje i powerhead) kad sve to rastaviš, otpojiš taj stari grijač, na novom grijaču odrežeš utikač i žice spojiš na mjesto gdje je bio stari! još jednom bih te samo podsjetio da budeš oprezna dok to radiš...jer struja, voda i k tome neoprez nije baš najbolja kombinacija! držimo ti fige :up:
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #5 u: Listopad 19, 2011, 21:11:53 poslijepodne »
Kako dvije,kod mene je jedna,koju sam iskoristila......da uguram cijev od pumpe za zrak.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #6 u: Listopad 19, 2011, 21:13:10 poslijepodne »
na poklopcu sa donje strane ima par otvora kroz koje možeš provući kabel! nemogu ti objasniti točno gdje ovako u postu....malo pronjuškaš sama i skužit ćeš ;) ako baš budeš htjela da ti se grijač pali na taj prekidač(gdje i powerhead) kad sve to rastaviš, otpojiš taj stari grijač, na novom grijaču odrežeš utikač i žice spojiš na mjesto gdje je bio stari! još jednom bih te samo podsjetio da budeš oprezna dok to radiš...jer struja, voda i k tome neoprez nije baš najbolja kombinacija! držimo ti fige :up:

Meni ne treba novi grijač izgleda nego novi Muž...... :(

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #7 u: Listopad 19, 2011, 21:14:02 poslijepodne »
Ma da, jedna rupa ali dva utora za kablove ili cijevi. Trebalo bi stati bez problema ;)

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #8 u: Listopad 19, 2011, 21:16:20 poslijepodne »
A ništa sutra isključujem struju,zasučujem rukave,otvaram poklopac,odvajam pokvareni,i stavljam novi.....I naravno ne zaboraviti istući muža koji nije majstor.Hvala vam na pomoći,dečki,cure.

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #9 u: Listopad 19, 2011, 21:17:41 poslijepodne »
ma ne! rekao sam ti da on to zna sve....samo nije to skužio!! i nemoj da pročita on to što si napisala.... bit ćeš i ti bez grijača večeras....ooopsss!
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #10 u: Listopad 21, 2011, 16:04:02 poslijepodne »
Samo da javim,uz pomoć mog mužasam promijenila pokvareni grijač,zamijenila sa novim atman 125 w......na isto mjeso...... :up:
Ipak moj muž ima u sebi,negdje duboko skrivenog majstora..... :klap:
Hvala svima na pomoći. :zagrljaj:

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #11 u: Listopad 21, 2011, 17:12:27 poslijepodne »
jesam rekao!  : :up:za tebe :up: i za njega!
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.