Travanj 20, 2024, 07:06:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: why?  (Posjeta: 898 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tenkre Hyde

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 31
  • Lokacija: Vinkovci
  • :P
why?
« u: Ožujak 20, 2012, 11:44:13 prijepodne »
evo ovako...imam nigriće, 4 cure i 1 decko, prije mj dana bio je prvi mrijest. tu mi je ostalo par ribica koje su sad vec i malo narasle i super napreduju i dalje. ugl, u nedjelju sam primjetila nove, ali ne od iste ženke. i ona ih je na kraju pojela! sad me zanima zasto!? prijatelj koji drzi pet shop mi je rekao da nigrici imaju samo jednog partnera, pa sam pomislila da je mozda zbog toga sto muzjak nije cuvao male sa tom drugom zenkom, nego je opet sa svojom prvom zenkom...malo glupo zvuci znam!  :b15[1]:
Hyde

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: why?
« Odgovori #1 u: Ožujak 20, 2012, 11:56:38 prijepodne »
Kako zasto? Pa normalno je da ce malci biti pojedeni, samo je pitanje vremena, cak i da imas samo m i z u akvariju, pojest ce svoje male kad se budu pripremali za novi mrijest. E sad, kod tebe je situacija da ima vise zenki, valjda se onda stalno mrijeste, i normalno je da ce jesti male - ili sami svoje, ili ce se za to pobrinuti ove ostale ribe. Nema mrijesta i cuvanja potomaka u glavnom akvariju, malce ili odmah vadis, ili ne brines puno oko njih, znas sto ce se desiti.

Offline Tenkre Hyde

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 31
  • Lokacija: Vinkovci
  • :P
Odg: why?
« Odgovori #2 u: Ožujak 20, 2012, 12:17:17 poslijepodne »
Kako zasto? Pa normalno je da ce malci biti pojedeni, samo je pitanje vremena, cak i da imas samo m i z u akvariju, pojest ce svoje male kad se budu pripremali za novi mrijest. E sad, kod tebe je situacija da ima vise zenki, valjda se onda stalno mrijeste, i normalno je da ce jesti male - ili sami svoje, ili ce se za to pobrinuti ove ostale ribe. Nema mrijesta i cuvanja potomaka u glavnom akvariju, malce ili odmah vadis, ili ne brines puno oko njih, znas sto ce se desiti.


znala sam to, kad dodje drugi mrijest da nece ostat vise malaca, al eto proslo 2 dana ova ih vec pojela, a sad...moguce je da ce opet drugi doci jer je muzjak opet sa drugom zenkom. ugl, sljedeci puta malci van...
Hyde