Svibanj 27, 2024, 05:18:11 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: wave design 150  (Posjeta: 14520 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: wave design 150
« Odgovori #25 u: Listopad 11, 2010, 14:07:03 poslijepodne »
Meni nije jasna samo jedna stvar.

Zar se neće taj filter preliti u slučaju da pumpa prestane vraćati vodu nazad???
nece,ima overflow! :up:
[
/quote]

---kako je izveden?

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: wave design 150
« Odgovori #26 u: Listopad 11, 2010, 14:20:30 poslijepodne »
@prodz: nitko ga drvljem i kamenjem, AQ sam pohvalio, samo oko filtera i pumpe nisam bas odusevljen, moglo se to jos bolje izvesti... ;)
svaki akvarij/filter je potencialno opasan, nemoze se za nijednog reci da je 100% siguran, u ovom slucaju se slazem da je to svedeno na minimum ali opasnost uvijek postoji...
po mom vidjenju ovom filteru fali taloznik da bi se moglo reci da je sve vrhuski izvedeno...

uglavnom, sve pohvale za projekt...  :up:

p.s. model pumpe bi volio znati jer uskoro ce mi trebati protok od 5-6000L/h pa cisto da si usporedim kvaliteta/cijena sa ostalim modelima na trzistu...
koj filter materijal je u filteru ?
« Zadnja izmjena: Listopad 11, 2010, 14:24:21 poslijepodne od Mastino »

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #27 u: Listopad 11, 2010, 15:26:27 poslijepodne »
nešto što netko nije vidio ni nezna....ja nisam sveznalica, koliko toliko dosta sam čitao u zadnje vrijeme i učim se....ono što je najvažnije sve sam sam napravio i sa tim se ponosim a akvaristikom se bavim godinu i pol dana.....
ono što me ne zanima ni neznam.....ko bi znao sve firme, sve proizvode, a pogotovo tek nakon toliko malo vremena.....u trgovini je uvijek tako, onaj tko je kupio uvijek je pogriješio, a svi ostali su pametni....pa tako nisam ni znao da je  AT-306 protocna pumpa.
filter je odličan jer se može nadograđivati....mogu staviti jednu, dvije, tri pumpe a da mi se ništa ne prelije ili izlije i time povećavam protok od par tisuća litara.....moja pumpa je new-jet 2300 l/h....sve je spojeno tako da je i komarac glasan.....a ima i taložnik....
filter materijal je plava spužva dimenzija ukupno  40x30x50 cm d/š/v....symbiont 600 gr.....keramika....plastične kugle ( ne mogu se sjetiti kako se pravilno zovu ) od JBL-a 200 komada....vata u više slojeva.....
i ja sam čuo da je biološka filtracija jako važna kod diskusa pa sam tome i prilagodio filter....
hvala na pohvalama......

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: wave design 150
« Odgovori #28 u: Listopad 11, 2010, 16:18:08 poslijepodne »
Čitajuć ovu temu mi samo jedna stvar nije jasna. Kekve filtere doma imate vi koji kažete da je ovaj filter volumena 130 litara koji je koštao manje od 2000 kn puno preskup :uptnik:
Možda se kratkoročno gledano moglo uštedjeti na pumpi 200 kn ali kod ovakvok projekta je to stvarno zanemarivo.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: wave design 150
« Odgovori #29 u: Listopad 11, 2010, 16:41:13 poslijepodne »
@igorkljajic: eto sad je meni sve jasnije oko pumpe, new jet 2300L/h i kostala je 400kn a atman at-306 koji je isto tih je protoka 2000L/h i kosta cca 130kn, samo sam na to htjeo ukazati, nista vise... :)

sta se tice samog filtera, po slici vidim 3 komore od koje je u dvije filter materijal a u sredisnjoj dolazi pumpa tako da po ovom sistemu ti nemas taloznik, taloznik bi trebao biti prva komora bez icega unutra di dolazi prljava voda i najkrupnije cestice se taloze na dno pa je i samo ciscenje puno jednostavnije i ne stopa filter materijal bespotrebno...

@Baja: obzirom na kolicinu akvarija koje posjedujem sa razno raznim sistemima filtracije (vanjski kanisteri, unutarnji pregradni, vanjski pregradni, top filter, itd itd) da za svaki akvarij zanemarim 200kn, bankrotirao bi vec odavno...

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: wave design 150
« Odgovori #30 u: Listopad 11, 2010, 17:03:44 poslijepodne »

@Baja: obzirom na kolicinu akvarija koje posjedujem sa razno raznim sistemima filtracije (vanjski kanisteri, unutarnji pregradni, vanjski pregradni, top filter, itd itd) da za svaki akvarij zanemarim 200kn, bankrotirao bi vec odavno...
[/quote]

A dobro, ako gledamo tebe koji vjerovatno imaš samo u filterima puno veću zapreminu od većine naših akvarija onda je to drugo. Ali kolegi je to očito zanemarivo jer da je htio proći jeftinije moga je umjesto desing uzeti classic  koji se ne razlikuje puno, pogotovo njemu kojem je jača rasvjeta nebitna i tu utedjeti 2000 kn.

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #31 u: Listopad 11, 2010, 17:16:06 poslijepodne »
ako je tako onda je pitanje same kvalitete pumpe, ali nećemo o tome....ti koristi atmana, ja ću ovu i dobro....meni i tako tako treba samo jedna pumpa ili dvije, a ako budem opet nešto kupovao razmotrit ću i tu opciju.....
bravo Baja.....u svakom slučaju i ako se nešto zaštopa nakon nekog vremena ( a to će potrajati ) imam lijevu i desnu stranu pa mogu odvojeno čistiti.....
ovaj sam uzeo zato što mi se sviđa više od classica i tu mi je bitan izgled, a kod filtera je izgled plastike najmanje bitan, već je važno ono što je unutra....

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: wave design 150
« Odgovori #32 u: Listopad 11, 2010, 17:21:04 poslijepodne »
Meni je taj filter zbilja impresivan , moj Fluval 405 npr nema ni 10% filter materijala..

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: wave design 150
« Odgovori #33 u: Listopad 11, 2010, 17:58:51 poslijepodne »
OK, Baja i Igor, ocito je da nismo na istoj valnoj duljini i ne razumijete o cemu Vam pisem, po neznam koji put pa i ovaj, na forumu ocito nisu pozeljne dobronamjerne kritike...

ima jos par nedostataka na koje sam htjeo ukazati ali eto, doci ces sam do zakljucka za neko vrijeme, sretno sa akvarijem i filterom...

za tu lovu nije moglo bolje, sve je odlicno...  :up:

Offline aquadigio

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: wave design 150
« Odgovori #34 u: Listopad 11, 2010, 18:03:24 poslijepodne »
super akvarij  ;)

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #35 u: Listopad 11, 2010, 18:24:13 poslijepodne »
Mastino....nije stvar u dobronamjernim kritkama...dapače to je uvijek dobro......koliko ljudi na forumu ima kanister filtere a koliko ljudi je to samo napravilo....znam 100 % da je ovo bolje od bilo kojeg kanistera kojeg možeš kupiti, a malo bolji kanister košta preko ove cijene i ja sam sa tim zadovoljan.....
a ako ti imaš kakvu bolju ideju slobodno je pokaži na forumu da ljudi mogu vidjeti i naučiti, ako mogu prekopirati da prođu jeftinije....daj nam slike svoga filtera da vidimo za ubuduće pa da nemamo grešaka.....
ja sam u ovome kratko i ovo mi djeluje dobro, vidiš da ljudi to primjete, a ti nam pokaži bolje pa da znamo......ti govoriš o boljem, ali ja to ne vidim niti mogu zamisliti, ali bi volio da znam za ubuduće....
vidim da imaš više akvarija pa s tim i više iskustva, a ja to cijenim....ja sam u ovo uložio i zadovoljan sam...a sitnice uvijek mogu biti bolje......

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: wave design 150
« Odgovori #36 u: Listopad 11, 2010, 18:30:04 poslijepodne »
da za svaki akvarij zanemarim 200kn, bankrotirao bi vec odavno...

Mastino, tvoji zadnji postovi mi baš nisu najbolje "legli". Hoćeš reći da u svojim akvarijima imaš samo najjeftiniju opremu u njima? I da su perfomanse NewJet i Atman pumpi iste? Ova NewJet koliko vidim može raditi i izvan vode, logično je da je nešto skuplja

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: wave design 150
« Odgovori #37 u: Listopad 11, 2010, 18:36:53 poslijepodne »
Ovaj filter ima predfilter u koji se stavi filc i cisti se jednom tjedno,tako da nema boljeg taloznika :up:
A da cujem onog tko ne bi ovakav filter stavio na svoj akvarij,a sto se cijene tice smatram da je bolji od svih kanistera zajedno i jeftiniji
Atman pumpe ne bi komentirao,smatram da je new jet kvalitetnija,te da su lakse dobavljivi djelovi od atmana koji je pitanje kak ce za koju godinu stojati na trzistu i dal ce ih uopce biti na hr trzistu!!
Takodjer filter  je siguran kao i svaki unutarnji filter,imate vanjski,a brige nikakve,osim jednom tjedno ocistiti predfilter!
Ako se stedi na opremi obicno budu ili ribe na suhom ili dobijete fis paprikas :D :D


Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: wave design 150
« Odgovori #38 u: Listopad 11, 2010, 19:29:21 poslijepodne »
@Igor: zar sam ikad igdje napisao da je vanjski kanister bolji od ovakvih sistema? nisam i niti necu posto uvijek preferiram DIY izvedbu sa vecim volumenom filter materijala.
na forumu je vec objavljeno i napisano o svim tim filterima pa nema potrebe da ja opet objavljujem slike i objasnjavam kako i sta.
za tvoj filter nisam ni u jednom trenutku rekao a niti pomislio da je los, ispricavam se ako je tako mozda zvucalo, dobar je ali mogao je biti jos bolji.

@Marko: naravno da ne. u ovom konkretnom slucaju performanse newjeta i atmana su skoro potpuno iste obzirom da kolega nece tu pumpu drzati van aq.

@mbogdan: predfilter i taloznik za tebe je isto? :D
ja nebi imao takav filter na svom AQ zato jer mi je tlaka mjenjat filc/vatu iz predfiltera svakih tjedan dana i zauzima previse mjesta.
obzirom da sam imao priliku vidjeti i isprobati obje navedene pumpe, ni po cemu nisam vidio razliku izmedju atmana i newjeta osim sta newjet moze raditi i van vode.
sta se tice dobavljivosti dijelova, moze i newjet nestati sa naseg trzista isto kao i atman, tu nema nikakvog pravila.
sorry ali meni je stvarno jako velika tlaka jednom tjedno razmisljati dal sam promjenio ili nisam predfilter dok sa taloznikom sam miran dok se ne zastopa filter materijal (pa cak i vise od godinu dana) i dok se nivo vode u komori za pumpu ne spusti dok pumpa moze vuci vodu.
ovaj tvoj zadnji komentar o fish paprikasu je malo bezveze obzirom da imam vec duze vrijeme tesko nabavljive ribe (ima ih samo 4 covjeka u evropi ukljucujuci i mene) koje su skuplje od nekog xy diskusa i ne primjecujem da im ne pase filtracija s atmanovom pumpom, mislis da bi riskirao gubitak takve ribe ako nisam siguran u atmanovu pumpu... ;)

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #39 u: Listopad 11, 2010, 19:47:49 poslijepodne »
sve što radim radim da si smanjim muke i posao, potrudit ću se i malo više da napravim kako treba samo da si pojednostavnim i za sada nisam došao na bolju ideju, ali ko zna šta budućnost nosi....
što se tiče taložnika....moje misljenje je da voda da bi se otaložila mora mirovati na jednom mjestu ili posudi duže vremena, pa zato smatram da su predfilteri dovoljni za zaustave krupnih čestica....a dvije minute posla oko predfiltera u tjedan dana mi nije puno.....zato sam i išao na veliki filter da nemam oko njega puno posla i čestog čišćenja

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: wave design 150
« Odgovori #40 u: Listopad 11, 2010, 20:11:58 poslijepodne »
@Igor: zar sam ikad igdje napisao da je vanjski kanister bolji od ovakvih sistema? nisam i niti necu posto uvijek preferiram DIY izvedbu sa vecim volumenom filter materijala.
na forumu je vec objavljeno i napisano o svim tim filterima pa nema potrebe da ja opet objavljujem slike i objasnjavam kako i sta.
za tvoj filter nisam ni u jednom trenutku rekao a niti pomislio da je los, ispricavam se ako je tako mozda zvucalo, dobar je ali mogao je biti jos bolji.

@Marko: naravno da ne. u ovom konkretnom slucaju performanse newjeta i atmana su skoro potpuno iste obzirom da kolega nece tu pumpu drzati van aq.

@mbogdan: predfilter i taloznik za tebe je isto? :D
ja nebi imao takav filter na svom AQ zato jer mi je tlaka mjenjat filc/vatu iz predfiltera svakih tjedan dana i zauzima previse mjesta.
obzirom da sam imao priliku vidjeti i isprobati obje navedene pumpe, ni po cemu nisam vidio razliku izmedju atmana i newjeta osim sta newjet moze raditi i van vode.
sta se tice dobavljivosti dijelova, moze i newjet nestati sa naseg trzista isto kao i atman, tu nema nikakvog pravila.
sorry ali meni je stvarno jako velika tlaka jednom tjedno razmisljati dal sam promjenio ili nisam predfilter dok sa taloznikom sam miran dok se ne zastopa filter materijal (pa cak i vise od godinu dana) i dok se nivo vode u komori za pumpu ne spusti dok pumpa moze vuci vodu.
ovaj tvoj zadnji komentar o fish paprikasu je malo bezveze obzirom da imam vec duze vrijeme tesko nabavljive ribe (ima ih samo 4 covjeka u evropi ukljucujuci i mene) koje su skuplje od nekog xy diskusa i ne primjecujem da im ne pase filtracija s atmanovom pumpom, mislis da bi riskirao gubitak takve ribe ako nisam siguran u atmanovu pumpu... ;)
Naravno da nije isto,ali ima otprilike slicnu funkciju!
Objasni ti koliku bi taloznik trebao imati zapreminu na filteru koji ima protok 2300l/h,a da se prljavstina stalozi na dno?
Predfilter je po meni rijesenje za 5,a sto se tice mog zadnjeg komentara tice se kanister filtera i jeftinih kineskih grijaca,krivo si skuzio, niti mi je bila namjera podcjenjivat tvoje ribe niti diskuse dizat u nebesa!
Znam ljude koji su kupili kineski grijac,pa on zaljepio bimetal i imali fis paprikas,kao i one koji su kupovali jeftine kanistere i na kraju mjenjali citav parket! :(


Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: wave design 150
« Odgovori #41 u: Listopad 12, 2010, 13:02:13 poslijepodne »
10-15cm za taloznik u sirinu je sasvim dovoljno obzirom na dimenzije ovog filtera.
sta se tice jeftinih kineskih filtera i grijaca, meni osobno je Juwel prosvikao i digo mi temp na 30°C u roku par sati, srecom primjetio sam na vrijeme i iskljucio ga, naravno taj grijac sam izvadio i testirao ga u aq od 100L di je temp digao preko noci na 34°C dok sa atmanom nema problema (posjedujem jos i jegere, tetre, aquaclear)... nema nikakvog pravila, koliko je samo tetri procurilo i napravilo stetu ljudima, isto tako znam ljude koji su imali problema sa Eheim-om. itd... sve je, ono, igre bez granica i koliko imas srece...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: wave design 150
« Odgovori #42 u: Listopad 12, 2010, 15:20:19 poslijepodne »
lijep akvarij za pocetak,a i pozadina je cool... pozz  :up:

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #43 u: Listopad 12, 2010, 17:52:12 poslijepodne »
hvala.....

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #44 u: Studeni 06, 2010, 14:46:08 poslijepodne »
evo mali update.....slikano je mob. pa slike i nisu neke kvalitete.....diskusi su dva tjedna u akvariju, a biljke tri.....

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: wave design 150
« Odgovori #45 u: Studeni 06, 2010, 14:47:43 poslijepodne »
krasno! prava idila!

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #46 u: Studeni 06, 2010, 14:57:34 poslijepodne »
ima tu još par sitnica za dodati, dok se sve malo razraste, dok ubacim još dva manja jata, najvjerovatnije neonke i rodostomuse po 15-tak komada.....to će biti to....i naravno još 5 komada diskusa u crvenoj nijansi....

Offline gassner

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: wave design 150
« Odgovori #47 u: Studeni 06, 2010, 15:23:15 poslijepodne »
Pozadina rucni rad-svaka cast! Biljaka taman, nit premalo niti previse, grane, ribe, ma sve..... ovaj mi je posebno dobar!  :up:
Tanganyika - N. multifasciatus, 85 l.
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67695.0

Offline SMRTNIK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 889
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: ZAGREB-TRNJE
Odg: wave design 150
« Odgovori #48 u: Studeni 06, 2010, 19:05:58 poslijepodne »
lijep akvarij i dobar filter jedino kaj bi ja mjenjo je pijesak posto ja osobno volim onaj sitni al svako ima svoj ukus   :klap:

Offline igorkljajic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 200
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: wave design 150
« Odgovori #49 u: Studeni 07, 2010, 01:18:25 prijepodne »
nevolim ni ja krupno...šljunak je ona najsitnija granulacija koja ima a da je sitnija bio bi pijesak...izgleda krupno zbog toga što staklo povećava i zbog toga što sam slikao sa jako male udaljenosti.......