Svibanj 11, 2024, 19:19:40 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: POMOĆ  (Posjeta: 4774 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
POMOĆ
« Odgovori #25 u: Veljača 07, 2004, 13:46:00 poslijepodne »


Nikad nisam stavljala sol u akvarij, ako postoji kakva bolest ili nesto slicno nabavim lijek ili jednostavno kliknem connect i obratim se ekipici s foruma koja u 99.9% slucajeva pomogne! To me jos nikad nije iznevjerilo. Ribice su uspjesno nastavile zivjet i sve je ok. Zlatne nikad nisam drzala (osim kad sam imala 7 godina,al to se ne racuna) pa ti ne bih znala previse rec o njima! Jedino sta znam je da jako prljaju vodu, a to sam naucila tu na forumu!¨


Cekaj sad malo! Ti sad imas 2 akvarija? jedan sa zlatnim ribicama i jedan sa tropskim? Jesam li dobro shvatila?
Rijeka :-)

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
POMOĆ
« Odgovori #26 u: Veljača 07, 2004, 17:23:00 poslijepodne »


Postoji bolest koja se prenosi s ribica na ljude, ali ne trebaš se toga toliko plašiti, jer je tako rijetka, a i mislim da je više vezana za morske nego slatkovodne ribice. Bolest je nekakva riblja tuberkuloza (khmm, khmm, ali sada stvarno više nisam sigurna)!


Kažeš 11 zlatnih na 20l, puuuno! To je manje od 1l na ribicu! No dobro, bude jednog dana i veći akvarij! Filter je bolji čim jači!


Sol, ne koristim je (naravno, mislim za tropski, morski mi je pun soli), tako da ti ne bi isto ništa pametno mogla reći, a tako niti za bolesti...nisam se pretjerano susretala s njima! Koliko znam dosta bolesti dolazi od nekvalitetne vode i prenapučenosti akvarija, jer ribice padaju u stres, gube apetit, pa su lak plijen raznoraznim nametnicima....
 

Offline nova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
POMOĆ
« Odgovori #27 u: Veljača 08, 2004, 17:47:00 poslijepodne »


Zahvaljujem na korisnim savjetima!Imam još jedan problem: imam jednu zločastu ribicu (još ne znam koju) koja se hrani repovima drugih ribica. Evo danas vidim ženkica platija nema repa tj. ostalo ga je vrlo malo pri dnu i pri vrhu a u sredini ništa!!! Sigurna sam da je jučer bio cijel! Osim toga od glave do sredine trupa ima bijele mrlje (vjerojatno rane). Slično je imala i jedna mala gupi prije tjedan dana - rep skraćen za 2 mm cijelom dužinom i preko leđa bijela mrlja - kao kod ove plati. Par dana je plivala po dnu i sakrivala se po špiljama. Mislila sam da ima neku bolest i da će uginuti - međutim ona je sada sasvim OK - veselo pliva i normalno jede. Sumnjam na onog mužjaka sabljarke? Čak sam ga prije par dana vidjela kako gricka repić jednoj od gupija. Ženka sijamskog borca mi izgleda prilično miroljubivo - još nije iskazivala agresiju. Da li je to možda neki od mužjaka gupija? Najvjerojatnije je ona sabljarka - što da radim? Imam nekoliko gupija sa krasnim repićima i baš bi mi bilo žao da jedno jutro osvanu bez njih!


Da Reea sada imam dva akvarija: jedan tropski (uh još nisam dobro naučila podjele) a drugi mali privremeni od 20 lit sa 11 (5 crnih i 6 ) zlatnih ribica. Evo gledam kako namaknut lovu za veći akvarij za ove zlatne.


 Pozdrav svima


Marija

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
POMOĆ
« Odgovori #28 u: Veljača 08, 2004, 18:09:00 poslijepodne »
Tog agresivca se riješi...pogotovo ako je sam svoje vrste.... pokloni ga, ali prije toga saznaj koja je to ribica...
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline nova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
POMOĆ
« Odgovori #29 u: Veljača 08, 2004, 18:18:00 poslijepodne »


Uh jeste, sam je! Evo opet sam ga vidjela da ganja gupice. Sada je u karanteni (u onoj zelenoj hvataljci za ribe) dok ne vidim što ću s njim! Ne znam baš nikog tko ima akvarij da bi mu ja mogla uvalit... Možda nekoga nagovorim?!


Ona plati je mama od one male ribice. Mislim da je jedina ženka plati. Da li će moći preživjeti tako bez repa? Normalno pliva čak se i ne skriva. Što misliš Zmadariću (vidim da si online)?
Marija

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
POMOĆ
« Odgovori #30 u: Veljača 08, 2004, 18:23:00 poslijepodne »
Pa mislim da repovi i peraje kod svih ribica jako brzo rastu, ako se ukloni uzrok... Ako si ga uklonila iz akvarija više ga ne vračaj, jer nakon kratkog oporavka ribice ne trebaju stres koji ovaj, očigledno stvara... Par dana i on je ko nov...
Inače što se spolova kod platya tiće, ne brini, ženki će uvijek biti ako ih je više...
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline nova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
POMOĆ
« Odgovori #31 u: Veljača 10, 2004, 23:21:00 poslijepodne »


Evo novog problema: imam nekoliko bolesnih ribica:


1) neonkice su mi nekako "anemične" - ona crvena prugica im blijedi - kod jedne je skoro bijela


2) moja omiljena ribica - gupi (jedina) ženkica mi isto izgleda boležljivo - samo pliva uz površinu tj.ne pliva već miruje


3) opet ih je nekoliko dobilo bijele točkice - stavila sam lijek ICHTYOLEX -u trgovini mi je rečeno da je to "lijek za sve bolesti" (?!) povisila temp na 28, dodala još malo soli i ugasila filter. Da li je to pravi lijek?


Da, i ona narandžasta gupi je jutros i danas mirovalana dnu a sada, evo je opet veselo pliva otkako sam usula taj lijek. I ona ženkica gupija više ne miruje uz površinu već normalno pliva. Da li je riječ o trenutnom poboljšanju ili je to"placebo efekt" - za mene.


Vodu 1/3 sam im mijenjala u nedjelju uz dodatak onog "regeneratora" za vodu.


Štobimogao bitiproblem?


Ma vidi ti njih - sada najnormalnije plivaju kao da danas nisu bile onako "jednom perajom..." ali vidjet ćemo sutra...


Što još predlažete vi mudre glave?
Marija