Travanj 19, 2024, 18:48:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kalkwasser reaktor  (Posjeta: 2179 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Kalkwasser reaktor
« u: Siječanj 13, 2013, 21:04:55 poslijepodne »
Napravio bi si kalkwasser reaktor, pa eto ako netko radio i ima kakav dobar savjet ili link neka javi..  :)
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Kalkwasser reaktor
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2013, 22:24:31 poslijepodne »
Ventilator od kompa (120mm), nekoliko jakih magneta, plexy cijev (moze i staklena vaza, gledaj da je dno sto tanje) i magnetski mjesac u teflonu (ebay, 10ak dolara)... radi vec skoro 2 godine bez gasenja... regulacija vrtnje pomocu Zalman Fanmate2 regulatora (bilo koji komp shop, 35kn)

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Kalkwasser reaktor
« Odgovori #2 u: Siječanj 14, 2013, 10:24:07 prijepodne »
Dali bi mi takav jedan konkretno mogo odradit poso na 120 litara akvariju, znaci da mi je stabilan ph, kh i ca
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Kalkwasser reaktor
« Odgovori #3 u: Ožujak 07, 2013, 21:01:45 poslijepodne »
Nisam u mogucnosti spojiti stalan dotok RO vode na kalk reaktor pa me zanima, ima li ga uopce smisla radit?

Kako u tom slucaju funkcionira reaktor? Dali bi mogao napravit unutar samog reaktora uredaj za automatsko nadoljevanje?
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Kalkwasser reaktor
« Odgovori #4 u: Ožujak 07, 2013, 21:54:23 poslijepodne »
Pa ako imas posudu za RO vodu za dolivanje u akvarijum mozes da nakacis pumpu koja ti dodaje RO vodu u akvarijum na reaktor pa da ide prvo u reaktor pa iz reaktora u akvarijum a mozes i da kupis jednu onu malu dosing pupmu pa da ti ona puni reaktor RO vodom...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Kalkwasser reaktor
« Odgovori #5 u: Ožujak 07, 2013, 22:57:45 poslijepodne »
Ivan, ne znam kako bi sve to izgledalo na 120l, kod mene je KW samo popuna Ca reaktoru i visem pH... KH je nekad i 16, vecinom 12 i nema problema (ne kazem da je to skroz OK, ali ne mislim ni gadjati famoznu granicu od "prirodnih" KH 8)... treba probati i pratiti da vidis kako "dise" pa prema tome korigirati...

kod mene je KW stirrer spojen dozirkom na RO tank i u stvari top-off radi preko KW-a, sto se vise-manje ne preporucuje, zasto ne znam - bio sam pre lijen citati  :D... dozirati mozes i dodatnom pumpicom samo je problem u kolicini i regulaciji (ako nije dozirka), jer ces lako pretjerati...

za 120l ti je mozda ipak lakse raditi baling, ili ici na rjesenje samo sa Ca reaktorom (opet glomazno i komplikacija) pa pratiti pH da vidis "gdje si"... naravno, zavisi i od kolicine koralja koji gutaju resurse, a i tipa koralja koji prevladavaju (LPS, SPS...)

sto varijabli, svaki tank po svome - nema univerzalnog rjesenja  :nerd:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.