Svibanj 17, 2024, 16:33:27 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: ...evo najnovijih discusa  (Posjeta: 3417 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #25 u: Svibanj 01, 2007, 23:17:00 poslijepodne »


aquavu ajd molim te prestani glumatati nekog eticara i zastitnika prava zivotinja i pametnovat o ljubavi prema životinjama i ....ma


Šta misliš zašto ih je Hrvoje nabavio?! Sigurno ne da bi se sad tu nama hvalio! I ono pitanje i saucesce sa njim nije znacilo da nam ga je žao zato sto je sig brdo love izvalio za njih nego baš iz tog razloga što svi znamo dasvatko od nas gaji veliku ljubavprema svakom živom bicukoje je smješteno i udomljeno u našeakvarije i da bi svakom od nas bilo jako mucno gledati svoje ljubimce u takvom stanju znajuci da im nemožemo pomoci a ujedno znajuci i kako se sami ljubimci osjecaju. Tako seosjecaju samo stvarni ljubitelji životinja koji nastoje omoguciti svojim ljubimcima max najbolje moguce uvijete i omoguciti imdug i lagodan žvot! To nebi nikome pa ni najgorem neprijatelju poželjeo!


Mislim datvoje kritike o tome kako nitko od nas nevoli svoje ribice i kako smo bescutni i nemilosrdni neljubitelji prirode nikako ne stoje! Pa šta bi ti onda rekao za ribare koji love ribu ja hranu!


Ovo je što se mene tice tocka na i. Neželim otvrati i zapocimati novu prepirku i verbalni rat. Ja sam svoje mišljenje rekao a ti se ili složi s njim ili misli šta god hoces. Jednostavno sam ovo morao izbaciti iz sebe.
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #26 u: Svibanj 02, 2007, 08:40:00 prijepodne »
...spok69....
...ribe su sad ok,ali od 12 kom,ostalo je 7..na žalost,sa ribama su došli i paraziti,možda je i to razlog uginuća u transportu,da nisam regirao na vrijeme,ništa ne bi ostalo živo...
...kad smo već kod uginuća u transportu,kod ostalih tropskih vrsta uginuća su daleko veća,ali taj gubitak trgovci-uvoznici ukalkuliraju u cijenu,to je činjenica i ne može se izbjeći....

Offline jakobinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 146
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #27 u: Svibanj 02, 2007, 11:11:00 prijepodne »
Pa kako si ih iz ovog stanja uspio dovesti do toga da dođu sebi? Ja ih ne bi uspio spasiti (govorim iz iskustva). Što si sve poduzeo?
Split, Hrvatska

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #28 u: Svibanj 02, 2007, 11:31:00 prijepodne »
...u biti,ništa...ribe su dugo putovale,pa su bile otrovane amonijakom i pothlađene,samo sam ih vrlo postepeno (sipajući vodu iz akvarija u vrećicu)prilagodio i pustio u zaciklirani i zagrijani akvarij sa mekom vodom...kada su se uspravile(one koje su preživjele),počele su se češati,pobijelile su im sve peraje i to je bio znak da su ih infektirali paraziti...nakon dva pravovremena tretmana,sve je bilo ok...

Offline Deoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #29 u: Svibanj 02, 2007, 13:18:00 poslijepodne »
Hrvoje, kakav je bio tretman da si pobijedio parazite ?
jel mozda znas koje parazite su donijeli !!!???

 

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #30 u: Svibanj 03, 2007, 08:32:00 prijepodne »
...gledali smo na mikroskopu,ali nismo sigurni,pretpostavljamo da se radi o Chilodoneli ili Trichodini,iako nismo odbacili ni tezu da se radilo o Discus-plaque,opakoj novoj bolesti discusa i skalara,tretman je bio sa hipermanganom...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #31 u: Svibanj 03, 2007, 20:22:00 poslijepodne »
Nemreš ti bez tih šokova pajdo!!!
Glavno da je sve prošlo OK.

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #32 u: Svibanj 09, 2007, 20:35:00 poslijepodne »
Svaka čast lijepe ribe!Šteta što su morale ovo proći!Na prvim slikama se još vidi stres i šok!Valjda će se skroz oporavit u sigurnim su rukama!

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
...evo najnovijih discusa
« Odgovori #33 u: Svibanj 10, 2007, 12:11:00 poslijepodne »
Citat: aquavu



A da se zapitamo kako je bilo ribama?Ja sam mislio da je ovo forum ljubitelja životinja (ljudi koji vole svoje ribice).


Ako je to cijena koju treba platiti u ime "ljubavi prema akvaristici" hvala ali bez mene.





Ovakve slike su redoviti kod velikih nabavljača sa dekog istoka, samo ih mi ne vidimo i malim i konačnim prodavaonicama. Dakle, to je nužni transportni gubitak, a sada... tko neće akvarij neka izabere neki drugi hobi.
St/HR